Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti iliti znam sta necu ali ne znam sta hocu :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Elem,planiram da u narednih mesec dana pazarim skuter. Gledajuci oglase,u izbor su usli sledeci modeli:

 

-Kymco People S 50

-Benelli Pepe LX

-Piaggio Free

-Keeway outlook

 

E sad,posto nemam A kategoriju,moze se reci da je outlook ovde samo da popuni broj :) Ono sto me intresuje je malo tehnickog objasnjenja sta-gde-kako u vezi gorenavedeih skutera. Poruke tipa "lep je-nije lep" mi ne pomazu mnogo. Ono sto ja mogu da kazem je : imam 186cm,95kg..ne bih uzimao nista jace od 50cc posto ne planiram da idem preko 60-70 km/h. Takodje ne planiram da potrosim vise od 500-600e na skuter. Takodje me interesuju brojke- koliko kosta registracija,koliko navedeni skuteri trose,koliko cesto se kvare,kako su se pokazali u eksploataciji. Hvala na odgovorima ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4345 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Bzvz uzeh da procitam temu.

Juce mi je drugar rekao da prodaje svog Kineza, marka je Geely X5.

Skutercic je nov, nije star vise od 2 meseca, presao nesto tipa 1.150km, ako je i toliko, sive boje, registrovan, ima kofer, cetvorotaktni je.

Kupljen je nov.

Trosi citave 2l na 100km.

Evo i kontakt telefona od prodavca, odnosno mog drugara - 060 5571623 - Zeljko.

Razlog prodaje: Vlasniku treba lova. 1aha.gif

A da, ceni ga 450eu.

Evo, potpuno isti ovakav, samo je kofer crn.

Nemam slike od konkretno tog skutera.

 

http://images2.polov...242-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

a tebe malo hebe visina za skuterčić

 

Ma covek jos i ne mari, zamisli ja sa svojih 1,93m , udaljim se toliko da sedim na nosac kofera, a kad se vozimo jos nekog mora da sirim noge kao raspustenica ako uopste planiram da okrenem guvernalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 292 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Sto se tice gore navedenih skutera, ja ti mogu preneti samo licno iskustvo sa Kymcom.

Imamo u vlasnistvu model Bet&Win 50 2T.Znam da si pitao za People, verovatno zbog vecih tockova, ali svi njihovi skuteri nose isti 2T agregat s'tim sto neki imaju vazdusno a neki vodeno hladjenje kao u slucaju naseg Kymca.Osim toga nema nekih razlika, bar su meni tako u servisu rekli.

Moj otac vozi Kymca o kome ti pisem, a ponekad i ja samosto ja imam nekih 15kg manje.Inace, otac mi je visok 190cm i ima oko 100kg i njega samog skuter nosi bez ikakvih problema do maksimalnih 70-tak km/h.Uzbrdice savladava sasvim solidno, mene samog uglavnom izvuce do nekih 40km/h.Savetovao bih ti da gledas 2T masine jer su dosta zivahnije od 4T, a to ti kod skutera od 50ccm puno znaci.

Potrosnja se krece oko 4,5l/100km + 1l ulja koje potrosi na nekih 800-1000km.

Sto se pouzdanosti tice, tu imam samo reci hvale.Skuter smo kupili nov 2006.god i do sada presli oko 22000km i JEDINO sto je otislo je bila vodena pumpa na 16000km i reparacija je kostala oko 50evra u tada ovlascenom servisu na Novom Beogradu.Pored ovog servisa znam za jos 2 koja rade Kymca.

Servisi mu se rade na svakih 2000km i uglavnom kostaju oko 2000din a podrazumevaju zamenu svecice, ciscenje filtera vazduha i proveru ostalih osnovnih stvari.

Registracija nas je sa novim tablicama kostala oko 7000din.

Sto se tvojih gabarita tice, najbolje je da odes do nekog salona gde prodaju skuter koji te zanima i lepo sednes i vidis da li ti odgovara zbog tvoje visine.

Sa budzetom kojim raspolazes ces tesko naci Kymca People S jer je nov kostao blizu 2000evra, a po oglasima nisam video ni jedan ispod 800evra, a i slaba im je ponuda ali nikad se ne zna.Sve u svemu, po mom misljenju je Kymco odlican izbor.

Nadam se da sam ti iole pomogao, ako te jos nesto zanima sto nisam napisao slobodno pitaj.Za druge modele ce ti pisati ostali forumasi.

Pozdrav i srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Evo, ja sam procitao temu pa da se ukljucim. Iz licnog iskustva mogu da ti preporucim piaggio free. Imao sam ga nekih godinu dana. Po njegovom satu terao je 80km/h, nikada nije stao (osim kada sam ga 20 dana vozio bez ulja pa je zaribao 1nanana.gif). Ja imam skoro 190, izgleda malo ali meni je bio ok za voznju. Jako malo trosi (2.5-4l zavisi od nacina voznje) mnogo dobro vuce(penje uz masnu banderu), nas trojica se nabodemo 70+100+90kg i uzvlaci lepo, isao sam 50 tako, ali je meni bio malo ruzan pa sam presao na speedfighta. Pa toliko od mene. Ako jos nesto interesuje slobodno postavi pitanje. Nadam se da sam pomogao 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja