Jump to content

Moto Zajednica

Da li sa Yamasaky Sky star 125ks.na dalji put...

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Princ Sprint 125

Malo bih se vozao1aha.gif a para niotkud, narocito sto uporedo ulazem i u profi-amaterski biciklizam, kampovanje preko cele godine, svuda gde mi padne na pamet, pentranje, nesto kao planinarenje i sve to kosta koliko kosta a pa ra niotkuda, da se vratim na pitanje

znam onu koliko para toliko muzike, ali ako gurnem ruku u SVOJ 1hej.gif dzep mozda bih izvukao nekih 700EUR, za koliko mogu da pazarim, na oko lep (mozda kada bih ga video uzivo, jer mi je cale ceo vek bio automehanicar, i to za "jaca" vozila, pa sam se umesto igrackama igrao srafovima) Yamasaky Sky star 125ks. Sad pitam da li sa ovom "masinom" mogu i na neki malo "dalji" put po Evropi.

Pozdrav Danijel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za te pare moze da se kupi Honda CM 125 oko 81 do 88 godiste sto je jako pouzdan motor , malo trosi i moze da daleko dogura. Naravno treba da bude u dobrom stanju..... :takoje:

Ima i Yamaha SR 125 mota se po oglasima za 900 e... mozda skine cenu. POZZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da si postavio pitanje na pogrešnom mestu. Trebao si u deo o kineskim motorima, tamo bi dobio konkretnije odgovore. Evo ovde : http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/62-kineska-imperija/page__prune_day__100__sort_by__Z-A__sort_key__last_post__topicfilter__all

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Za te pare ne moze se nesto bog zna sta naci kvalitetno, ali mozda ipak nadjes neki neverovatan primerak, evo ja sam za samo 900€ nasao Kymco Zing 125, "99god, 5600km na satu, sve na njemu fabricko, masina radi kao sat.

 

Sto se tice SkyStar 125, sad trenutno vozim jednog u autoskoli, motor je nesto osrednje u toj klasi i ne bih smeo da se negde uputim sa njim, medjutim vlasnik sam jednog Yamasakija od 50cc, i presao sa njim preko 20000km za cetri sezone, masina se pokazala kao veoma robusna i trajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Za te pare možeš da nađeš dobro očuvan i održavan kineski čoper iz ovoga veka poput pomenutog Yamasakija. A sa tim možeš vrlo slatko da se navozaš i na dalje i na bliže i na srednje i na kako god i da te nigde ne ostavi. Sledeće što možeš da uzmeš za te pare je neki japanski raspad iz 80-tih godina prošlog veka sa kojim se zasigurno nećeš navozati. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Za te pare moze da se kupi Honda CM 125 oko 81 do 88 godiste sto je jako pouzdan motor , malo trosi i moze da daleko dogura. Naravno treba da bude u dobrom stanju..... :takoje:

Ima i Yamaha SR 125 mota se po oglasima za 900 e... mozda skine cenu. POZZZZ

 

 

Za Hondu CM potpisujem da bolje nema za te pare. Dva cilindra, kvalitetna izrada ( ortak vozi primerak iz '83. i sit se navozao ), lep zvuk sa fabrickim izduvima, odlicno podnosi suvozaca, ali... Uvek postoji ono "ali". Motor je odlican ako si do nekih 175, max 180 cm. Sve preko je mucenje i grcenje ( znam po sebi, visok sam 187 cm i kolena mi udaraju u korman prilikom skretanja, plus su mi kolena neprirodno savijena ).

 

Sto se Yamahe SR tice, drugi ortak je nju vozio ( dok je bukvalno nije unistio ), jedan cilindar, odlicno ide, komforan, ali po meni za klasu ispod CM, po svemu.

 

Ako ces na neke malo dalje puteve, probaj da nadjes CM 250. Po dimenzijama su isti, ali je ova 250-ica mnogo zahvalnija za putovanja, uz neznatno vecu potrosnju.

 

Ja bih ti iskreno savetovao da za te pare uzmes neku Vespu, npr. PX 200, jer sa Vespama nema greske.

 

Kako god, svi ce te ubedjivati da si lud ako hoces da putujes sa 125-250 ccm, da ti treba neka masina od 600, pozeljno od 1000 kubika, ali brojni putopisi sa motorima manjih kubikaza, pa cak i sa skuterima od 50 ccm, govore da boj ne bije svetlo oruzije ;) ...

 

Jos jedan ( po meni ) plus je sto sa slabijim motorima gledas da izbegnes auto puteve, pa tako vozis nekim regionalama i magistralama, kroz prirodu i neka mesta koja najverovatnije nikada ne bi ni posetio.

 

Naravno, postoje i lose strane, a to je sto na 125 ili 250 motoru na put polazis sam, jer sa suvozacem bi svaka tura veca od npr. 150 km bila ravna samoubisvtu. Minus su jos i male brzine. Meni recimo to ne smeta, jer kad krenem na put volim da uzivam i sve lepo vidim, pa neretko uhvatim sebe kako neko duze vreme vozim 40 km/h :). Naoruzas se dobrom voljom i strpljenjem za uzbrdice, i uzivas.

 

I da, kineze bolje zaobidji. Uzmes kineza, pa dok mu promenis lanac, lancanike, gume, sve moguce srafove i matice, instalacije, sijalice, i jos neke stvari koje su im ocigledna mana, a moras ako hoces na neki malo ozbiljniji put ( racunam put po Srbiji, eventualno do mora u CG ), to te izadje kao da si kupio, u najmanju ruku, recimo Maraudera 125, a to je ipak Suzuki.

 

Pozdrav, i srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

E da vidis gde sam ja sve bio sa moj 50cc, ja i drugar, putne torbe, satori i ostale skalamerije natovarim, pa preko brda i doline, ljude koji idu kolima samo gledaju i krste se. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Lepo je naveo Nemanja88 "boj ne bije..". Sve zavisi koliko si lud,iliti koliko smisla i zelje za avanturu imas,po tvojim odgovorima bi rekao sasvim dovoljno,tako da...

 

I da,ipak bi posavetovao da izbegavas kineze,drug je imao quinqi QM 250 (choper/kruzer nazovi kako volis) i kad se masina ugreje na radnu temp.i malo jos, na brzinama preko 100 km/h je dolazilo do nekih trzaja,prekida kao da je problem u struji,kabelima svecica i sl.

 

Moj savet je :popovanje: : skupis jos malo kesha,i nadji si nekog japanca do 1000 e i 125/250 ccm a u tu cenu ti moze upasti i Kawa el 250 eliminator a motor je sa svoja 33 konjcheta mnogo prihvatljiviji za neki duzi put. Ovaj model ti mogu toplo preporuciti jer ga je isti drug imao posle QM 250 i mogu ti reci da je razlika kao :dupe2: i oko jer sam i sam vozio tu kawu na jednom moto skupu i vrlo sam se prijatno iznenadio,motoric je :dobar:

..ili nesto slicno,sta ti se najbolje uklopi u budzet,jer kontam da je to presudno kao i kod vecine nas :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pogledaj enduro motore do 650ccm, ima ih za malo para a napravljeni su da nikad ne stanu, malo više troše od tih 125ica i 250ica, održavanje relativno jeftino...

 

XT600, XT350, DR650, XL600R, NX650 Dominator, KLR650, DR600.

 

Svi navedeni motori u jako dobrom stanju mogu da se nađu do 1300e, strpi se malo i uzmi pravu stvar ;)

 

Neko reče: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari".

 

Edit: sad videh da je tema u Chopper podfotumu jbg. U svakom slučaju, razmotri ti ove traktore :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Sa Princom 250 nikad ni jedan problem.Neka prica ko sta hoce.Jeste kinez,malo trosi,jeftino odrzavanje,tri godine i skoro 6000 km,od toga oko 1000 sa suvozacem,ni jednom mi nije stao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ljudi da se ukljucim, kao totalno zbunjen i pogubljen, ovde se pljuju kinezi, na drugoj strani se hvale kinezi, imao sam kineza nikad ni jedan problem sa njim bio je sprint prince 125 jbg nisam se puno navozao jer nisam imao polozeno, moj matori jeste, svaki vikend relacija Uzice - Kokin brod, nije nekad razdaljina oko 65km u jednom pravcu ali svakakvog terena i nikad nije ni stucnuo, jednom mi je presisala svecica i pukao jedan sraf na polugi menjaca i to je to, imao sam i derbi gpr 50, sad Apriliu RS 125, sve to stoji kindzos ne moze da prismrdi apriliji sto se tice voznje, ubrzanja, verovatno i pouzdanosti, al' za sad sam mnogo vise para dao na servisima iste, a za gorivo da ne pominjem, u fazonu sam da se sledece sezone vratim na nekog kineza od 200-250cc, mada me svremena na vreme poljulja neki ovakav tekst, par ljudi koje poznajem su isli na more sa 250 kinrodom, oni samo reci hvale sto za udobnost sto za potrosnju, prijatelji jedni tipa 2 puta mesecno dvoje na motoru relacija bg uzice, sprint 125, nikad se niko nije pozalio, pogotovu sto se tice potrosnje i servisa. 1neznam.gif

 

Da se nadovezem za ovo gore hondu i yamahu iz '81, ili '83 nbt, ako to kupujes, kupuj samo od nekoga koga poznajes, jer' moze da bude macka u dzaku, tempirana bomba, ali naravno moze i da valja, mada je veca sansa za drzi vodu dok majstori ne odu, tako da ako bi kupovao za 700-800 eura i imao izbor izmedju toga i kineza, definitivno bi isao na kineza, pogotovu ako nisi neki zahtevan vozac.

 

Pozdrav, svako dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Princ Sprint 125

Ljudi da se ukljucim, kao totalno zbunjen i pogubljen, ovde se pljuju kinezi, na drugoj strani se hvale kinezi, imao sam kineza nikad ni jedan problem sa njim bio je sprint prince 125 jbg nisam se puno navozao jer nisam imao polozeno, moj matori jeste, svaki vikend relacija Uzice - Kokin brod, nije nekad razdaljina oko 65km u jednom pravcu ali svakakvog terena i nikad nije ni stucnuo, jednom mi je presisala svecica i pukao jedan sraf na polugi menjaca i to je to, imao sam i derbi gpr 50, sad Apriliu RS 125, sve to stoji kindzos ne moze da prismrdi apriliji sto se tice voznje, ubrzanja, verovatno i pouzdanosti, al' za sad sam mnogo vise para dao na servisima iste, a za gorivo da ne pominjem, u fazonu sam da se sledece sezone vratim na nekog kineza od 200-250cc, mada me svremena na vreme poljulja neki ovakav tekst, par ljudi koje poznajem su isli na more sa 250 kinrodom, oni samo reci hvale sto za udobnost sto za potrosnju, prijatelji jedni tipa 2 puta mesecno dvoje na motoru relacija bg uzice, sprint 125, nikad se niko nije pozalio, pogotovu sto se tice potrosnje i servisa. 1neznam.gif

 

Da se nadovezem za ovo gore hondu i yamahu iz '81, ili '83 nbt, ako to kupujes, kupuj samo od nekoga koga poznajes, jer' moze da bude macka u dzaku, tempirana bomba, ali naravno moze i da valja, mada je veca sansa za drzi vodu dok majstori ne odu, tako da ako bi kupovao za 700-800 eura i imao izbor izmedju toga i kineza, definitivno bi isao na kineza, pogotovu ako nisi neki zahtevan vozac.

 

Pozdrav, svako dobro!

 

Nije sad vozim Kineza pa se ulagujem drugu velimirjevtic :aha:

 

 

nego jednog Princa 125 ccm i evo "mrcvarim ga vec dva dana, posto volim prirodu i vodu, malo pa skocim, do cente, carske bare, opova, odem-vratim se i potpuno se slazem sa citiranim tekstom, pa nek ide dok ide, delova i majstora barem imamo, a i dosta mi je ikakvih masina starijih od 20 i kusur godina, ovaj moj se bar jos sija i ima mnogoooo, manje od mog sina 3 godine :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ljudi da se ukljucim, kao totalno zbunjen i pogubljen, ovde se pljuju kinezi, na drugoj strani se hvale kinezi, imao sam kineza nikad ni jedan problem sa njim bio je sprint prince 125 jbg nisam se puno navozao jer nisam imao polozeno, moj matori jeste, svaki vikend relacija Uzice - Kokin brod, nije nekad razdaljina oko 65km u jednom pravcu ali svakakvog terena i nikad nije ni stucnuo, jednom mi je presisala svecica i pukao jedan sraf na polugi menjaca i to je to, imao sam i derbi gpr 50, sad Apriliu RS 125, sve to stoji kindzos ne moze da prismrdi apriliji sto se tice voznje, ubrzanja, verovatno i pouzdanosti, al' za sad sam mnogo vise para dao na servisima iste, a za gorivo da ne pominjem, u fazonu sam da se sledece sezone vratim na nekog kineza od 200-250cc, mada me svremena na vreme poljulja neki ovakav tekst, par ljudi koje poznajem su isli na more sa 250 kinrodom, oni samo reci hvale sto za udobnost sto za potrosnju, prijatelji jedni tipa 2 puta mesecno dvoje na motoru relacija bg uzice, sprint 125, nikad se niko nije pozalio, pogotovu sto se tice potrosnje i servisa. 1neznam.gif

 

Da se nadovezem za ovo gore hondu i yamahu iz '81, ili '83 nbt, ako to kupujes, kupuj samo od nekoga koga poznajes, jer' moze da bude macka u dzaku, tempirana bomba, ali naravno moze i da valja, mada je veca sansa za drzi vodu dok majstori ne odu, tako da ako bi kupovao za 700-800 eura i imao izbor izmedju toga i kineza, definitivno bi isao na kineza, pogotovu ako nisi neki zahtevan vozac.

 

Pozdrav, svako dobro!

 

Nije sad vozim Kineza pa se ulagujem drugu velimirjevtic :aha:

 

 

nego jednog Princa 125 ccm i evo "mrcvarim ga vec dva dana, posto volim prirodu i vodu, malo pa skocim, do cente, carske bare, opova, odem-vratim se i potpuno se slazem sa citiranim tekstom, pa nek ide dok ide, delova i majstora barem imamo, a i dosta mi je ikakvih masina starijih od 20 i kusur godina, ovaj moj se bar jos sija i ima mnogoooo, manje od mog sina 3 godine :P

 

Uzeo sam kinroda xt 250 od coveka u bgu, seo na voz dosao tamo, probao, izvadio ovlascenje, seo na motor i dosao istim za Uzice, pravio sam svega jednu pauzu od nekih pola sata u milanovcu nije ni stucnuo, juce skinuo akomulator bio je prazan pa sam malo pogledao i unutra, osim losih srafova nikakva zamerka, zamenio par komada, kontam da uhvatim jos koji lep dan da se provozam mada mrka kapa, uglavnom kad ga garaziram imacu cime da se zanimam preko zime hocu sve sa rama da poskidam zamenim sta treba od srafova i tih sitnih delova utegnem za prolece, osim sto je malo bucan preko 80kmh nemam apsolutno ni jednu zamerku, pogotovu sto se tice potrosnje, trosi kao upaljac, a o tome kako vuce mene sa mojih 75kg necu ni da govorim

sve u svemu pazicu ga odrzavati, pa videcemo koliko ce trajati, nazad nema tako da ono 1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Meni je moja yamaha sr250 (1983) od marta 2010 presla 21500km. Jesam imao intervencija koje su zaostale od prethodnih vlasnika (zamena usisnog ventila i dela spanera lanca bregaste sa js nekim pratecim sitnicama) kao i potrosnih delova (lanac i lancanici, lezaj kormana, amortizeri - kineski). Ali ona ide, trosi u proseku 3,00/100km (min. 2.7 max 3.4 kad je riknjavao ventil), skoro svaki dan ide 72km do posla i nazad (ukljucujuci i guzvu po centru bgd). Kako ga odrzavas tako ce i ici. Mozda je dresina, ali sa 29 punih godina jedini deo koji joj je zardjao jesu amortizeri koje sam stavio pre godnu i po (kineski, idu na kinroad i jinlun). Kod mene ce ostati dokle moze da ide. Kod kineza (pa i novog) moze svasta da te iznenadi, ponajpre ocajno uradjene instalacije, koje su neke rucice pakovale po principu gde moze da se ugura tu ce i da stanu. O tome vise neka napisu vlasnici kineza. Nemam nista protiv kineza, ko ga doradi vozice se. Ali japanski motori od gvozdja su motori od gvozdja, pa dokle ide ide. A isao je i preko 500km u dva dana. Da ne moram najlepse dane tokom godine da provedem na terenima i predjena kilometraza bi bila veca, do mene je nije do yamahe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Meni je moja yamaha sr250 (1983) od marta 2010 presla 21500km. Jesam imao intervencija koje su zaostale od prethodnih vlasnika (zamena usisnog ventila i dela spanera lanca bregaste sa js nekim pratecim sitnicama) kao i potrosnih delova (lanac i lancanici, lezaj kormana, amortizeri - kineski). Ali ona ide, trosi u proseku 3,00/100km (min. 2.7 max 3.4 kad je riknjavao ventil), skoro svaki dan ide 72km do posla i nazad (ukljucujuci i guzvu po centru bgd). Kako ga odrzavas tako ce i ici. Mozda je dresina, ali sa 29 punih godina jedini deo koji joj je zardjao jesu amortizeri koje sam stavio pre godnu i po (kineski, idu na kinroad i jinlun). Kod mene ce ostati dokle moze da ide. Kod kineza (pa i novog) moze svasta da te iznenadi, ponajpre ocajno uradjene instalacije, koje su neke rucice pakovale po principu gde moze da se ugura tu ce i da stanu. O tome vise neka napisu vlasnici kineza. Nemam nista protiv kineza, ko ga doradi vozice se. Ali japanski motori od gvozdja su motori od gvozdja, pa dokle ide ide. A isao je i preko 500km u dva dana. Da ne moram najlepse dane tokom godine da provedem na terenima i predjena kilometraza bi bila veca, do mene je nije do yamahe.

 

Ovde sa nekim stvarima moram da se slozim sa kolegom, kako ga odrzavas tako ce i ici, kindzosi su pravljeni za manje zahtevne vozace, ja se sa kinezom 125 ne bih bas usudio ni na 300 km u danu, a kamoli po Evropi, i kad sam ovim mojim od 250cc isao beograd - uzice posto ranije nikad nisam, bio sam skeptican, medjutim vise sam nego zadovoljan istim, e sad kad izmenjas kojekakva cuda dobijes prilicno solidan motor, ne ono tipa da mozes da ga poredis sa yamahom, hondom i ekipom ali dobar odnos cene i kvaliteta (kvaliteta iz druge ruke posto fabricki i nije neki), ovo sto rece kolega "Kod kineza (pa i novog) moze svasta da te iznenadi" ponajvise ce kod novog da te iznenadi, jer su puni decijih bolesti na pocetku, zavrsna obrada je nikakva, srafovi su fazon od aluminijuma, plastika, guma, nikakvog kvaliteta, hrom posle prve kise pocinje da rdja, ja sam malo zacackao dublje u svoj motor kad sam skidao akomulaltor i tek video neke propuste, a i predhodni vlasnik nije bio neki uradi sam covek, pa se umesto ponekog srafa na kutiji filtera moze naci zica, malo kanapa, topljene plastike itd, korozije oko akomulatora, uglavnom sa neke strane mi je i drago da ima nekog posla posto cu imati cime da se zanimam preko zime 1jee1.gif, Jbg ako imas vise kinte i imas nekog za koga znas da ti nece uvaliti macku u dzaku jer tokom jedne voznje nikad ne mozes znati sta fali motoru, uzmi japanca, mada ako uzimas nekog starijeg za tipa 900evra velika je verovatnoca da ces morati u startu da ulozis jos bar nekih 200, naravno ako hoces da imas pouzdan i bezbedan motor. Ja da sam imao vise para i nekog iole poznatog definitivno bi isao na Japanca 1aha.gif

 

Elem da ne odem previse u off sto se tice puta po evropi, ja sam na nekim forumima naisao na ljude koji su isli na put po evropi sa kinrodom 250 icom, kao sto ja imam, naravno kad su im otklonjene sve decije bolesti, i da nisu imali problema, za bilo koji dalji put bez 250ice nista, 125 nema snage bas ni da ubrza brzo kad treba npr pri preticanju niti slicno, osim ako nije neka 2T zujalica kao Aprilia rs ili tako nesto al' onda budi spreman da das gomilu para za gorivo 1oda.gif

 

Tako da rezimiram, na put po evropi kindzosom 125cc..... NE ako nisi neki ljuti avanturista xD

 

Uzdravlje!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

O matorim japancima male kubikaze: jucerasnja voznjica 207km (Obrenovac-Koceljeva-Valjevo-Divcibare-Mionica-Obrenovac), dobar deo puta na punom gasu ili 4/5, potrosila 6.1 litar. Pa dok ide-ide, posle ce na rasklapanje, konzervaciju i u podrum. Da je sklope deca za 30 godina i prodaju kao oldtajmera. Ionako uskoro puni 30!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Princ Sprint 125

Meni je moja yamaha sr250 (1983) od marta 2010 presla 21500km. Jesam imao intervencija koje su zaostale od prethodnih vlasnika (zamena usisnog ventila i dela spanera lanca bregaste sa js nekim pratecim sitnicama) kao i potrosnih delova (lanac i lancanici, lezaj kormana, amortizeri - kineski). Ali ona ide, trosi u proseku 3,00/100km (min. 2.7 max 3.4 kad je riknjavao ventil), skoro svaki dan ide 72km do posla i nazad (ukljucujuci i guzvu po centru bgd). Kako ga odrzavas tako ce i ici. Mozda je dresina, ali sa 29 punih godina jedini deo koji joj je zardjao jesu amortizeri koje sam stavio pre godnu i po (kineski, idu na kinroad i jinlun). Kod mene ce ostati dokle moze da ide. Kod kineza (pa i novog) moze svasta da te iznenadi, ponajpre ocajno uradjene instalacije, koje su neke rucice pakovale po principu gde moze da se ugura tu ce i da stanu. O tome vise neka napisu vlasnici kineza. Nemam nista protiv kineza, ko ga doradi vozice se. Ali japanski motori od gvozdja su motori od gvozdja, pa dokle ide ide. A isao je i preko 500km u dva dana. Da ne moram najlepse dane tokom godine da provedem na terenima i predjena kilometraza bi bila veca, do mene je nije do yamahe.

 

Ovde sa nekim stvarima moram da se slozim sa kolegom, kako ga odrzavas tako ce i ici, kindzosi su pravljeni za manje zahtevne vozace, ja se sa kinezom 125 ne bih bas usudio ni na 300 km u danu, a kamoli po Evropi, i kad sam ovim mojim od 250cc isao beograd - uzice posto ranije nikad nisam, bio sam skeptican, medjutim vise sam nego zadovoljan istim, e sad kad izmenjas kojekakva cuda dobijes prilicno solidan motor, ne ono tipa da mozes da ga poredis sa yamahom, hondom i ekipom ali dobar odnos cene i kvaliteta (kvaliteta iz druge ruke posto fabricki i nije neki), ovo sto rece kolega "Kod kineza (pa i novog) moze svasta da te iznenadi" ponajvise ce kod novog da te iznenadi, jer su puni decijih bolesti na pocetku, zavrsna obrada je nikakva, srafovi su fazon od aluminijuma, plastika, guma, nikakvog kvaliteta, hrom posle prve kise pocinje da rdja, ja sam malo zacackao dublje u svoj motor kad sam skidao akomulaltor i tek video neke propuste, a i predhodni vlasnik nije bio neki uradi sam covek, pa se umesto ponekog srafa na kutiji filtera moze naci zica, malo kanapa, topljene plastike itd, korozije oko akomulatora, uglavnom sa neke strane mi je i drago da ima nekog posla posto cu imati cime da se zanimam preko zime 1jee1.gif, Jbg ako imas vise kinte i imas nekog za koga znas da ti nece uvaliti macku u dzaku jer tokom jedne voznje nikad ne mozes znati sta fali motoru, uzmi japanca, mada ako uzimas nekog starijeg za tipa 900evra velika je verovatnoca da ces morati u startu da ulozis jos bar nekih 200, naravno ako hoces da imas pouzdan i bezbedan motor. Ja da sam imao vise para i nekog iole poznatog definitivno bi isao na Japanca 1aha.gif

 

Elem da ne odem previse u off sto se tice puta po evropi, ja sam na nekim forumima naisao na ljude koji su isli na put po evropi sa kinrodom 250 icom, kao sto ja imam, naravno kad su im otklonjene sve decije bolesti, i da nisu imali problema, za bilo koji dalji put bez 250ice nista, 125 nema snage bas ni da ubrza brzo kad treba npr pri preticanju niti slicno, osim ako nije neka 2T zujalica kao Aprilia rs ili tako nesto al' onda budi spreman da das gomilu para za gorivo 1oda.gif

 

Tako da rezimiram, na put po evropi kindzosom 125cc..... NE ako nisi neki ljuti avanturista xD

 

Uzdravlje!1zdravo.gif

Juce od 13,00 od Beograda, stajanje par minuta na pumpi, kafa u Vrcu, (oko 30 min) i nazad, osim stavljanja, fantomke, nije ni stucnuo, Kinez 125ccm, potrosio oko 5l, a ukupan put, jer sam isao malo oko lo kroz milion sela, vise od 200km, ugasio se, od moje ruke tek ispred kapije moje kuce na zvezdari. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

U tvojim godinama se moze sve, samo zavisi koliko si spretan a pomalo i sretan.Putovanja ne zavise od kubikaze motora, vec od volje i zelje svakog pojedinca. Evo ti moj primer. 1970 godina, java 90cm Novi Sad ,Austrija, Nemacka, Holandija, pa nazad Svica,Italija i kuci.Jest da je zuljalo i bolelo dupe, ali bilo nezaboravno. Ako neprobas nikad neces znati sta sve mozes. Kreni i neka je sa srecom.:zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

U tvojim godinama se moze sve, samo zavisi koliko si spretan a pomalo i sretan.Putovanja ne zavise od kubikaze motora, vec od volje i zelje svakog pojedinca. Evo ti moj primer. 1970 godina, java 90cm Novi Sad ,Austrija, Nemacka, Holandija, pa nazad Svica,Italija i kuci.Jest da je zuljalo i bolelo dupe, ali bilo nezaboravno. Ako neprobas nikad neces znati sta sve mozes. Kreni i neka je sa srecom.:zdravo:

 

 

Tako je Deda Dane!!! :jee::jee::jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja