Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fz6 Fazer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

FZ6 Fazer S2 / ABS

Maksimalna snaga 72.0 kW (98 KS) @ 12,000 o/min

 

podatak preuzet sa

http://www.yamaha-motor-serbia.com/motocikli/FZ6-Fazer-S2-ABS-tehnicki.php

 

 

FZ6 Fazer / ABS

Maksimalna snaga 57.0 kW (78 KS) @ 12,000 o/min

 

podatak preuzet sa

http://www.yamaha-motor-serbia.com/motocikli/FZ6-Fazer-ABS-tehnicki.php

 

 

Tako da se nisam zbunio  ;D Tesko se zbunjivam  8)

 

da, ali bi neko ko se ne razume detaljnije u FZ6N/Fazer iz tvog posta mogao da zaključi da i modeli 2004-2007 imaju 57 kW (78 KS), što naravno nije tačno. ;)

 

 

Moguce, moguce. Nadam se na decu otici puno u OFF, da li je "dugotrajniji" ovaj sa 78KS ? Mislim da li je manja iskoriscenost motora, pa ce duze trajati pod istim uslovima koristenja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

nije off, čak šta više interesantno je i korisno..

mislim da se ništa posebno ne dobija na dugotrajnosti, već je ideja da se smanjivanjem kW smanje troškovi registracije, tj da se uđe u jednu klasu ispod. kod nas i dalje reg zavisi samo od ccm dok u evropi i kW diktiraju cenu..

Njima nije isto HD 1.200 ccm i ca. 65 ks i recimo Njinja 12 sa 160-70 (ne znam tačno) ks, dok je to Srbinu isti đavo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Znam kada sam ja kupovao na leto S2 ... Bio je S1 2007 godiste sa 78 konja i S2 koji sam morao da cekam 2 meseca  >:(  sa 98 konja ...

 

Znaci imam S2 i topla preporuka za njega ... Perfektan motor ... Ni jednu manu mu jos nisam nashao ... Super je za tebe posto vidim da si pocetnik ... Lagan je za upravljanje ... To neka te ne brine ... Vozis ga redovno na servis i nemas problema ... Sipas benzin i samo vozis ne stajes  ;)

 

Ne znam sta te zanima sve ... pitaj pa cu pokusati da ti odgovorim  :)

 

Bolje idi kod Jasminka pogledaj uzivo njegovog Fazera , posto i ja imam crvenog ... kada sam gledao slike izgledala je jako ruzno ... al uzivo je bash lepa boja ... to je lava red ... svidece ti se verovatno ...

 

Malo kasnim sa odgovorom nije me bilo dugo na forumu ...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam pre desetak dana kupio Fazera S2 sa abs-om i vise sam nego zadovoljan. Presao sam vec skoro 500 km (s obzirom da temperatura nije bila bas najsjajnija i malko je vejao sneg  :D) i mogu da kazem da je motor izuzetno poslusan i oprasta pocetnicke greske.

 

Kod Rodica je bilo i N i S verzije, s tim sto N verzija nije imala abs (koji toooplo preporucujem), sacekaj sajam u NS ali nemoj 100% da racunas na sajamski popust, jer sam ja kupio mog Fazera za vreme trajanja sajma u BG pa sam od olaksica dobio samo privezak za kljuceve  ;D

 

Kako god.... Motor je extra, pa kad ga uzmes javi se da provozamo nove FZ po Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

nije off, čak šta više interesantno je i korisno..

mislim da se ništa posebno ne dobija na dugotrajnosti, već je ideja da se smanjivanjem kW smanje troškovi registracije, tj da se uđe u jednu klasu ispod. kod nas i dalje reg zavisi samo od ccm dok u evropi i kW diktiraju cenu..

Njima nije isto HD 1.200 ccm i ca. 65 ks i recimo Njinja 12 sa 160-70 (ne znam tačno) ks, dok je to Srbinu isti đavo ;D

 

Registracija ide prema ccm, ali polisa osiguranja, koja i nosi veliki deo cene, se racuna prema kw!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam hteo da uzmen FZ6 S2 n sa ABS-om ali naši, iz ne znam kojih razloga, ne uvoze tu varijantu (u Italiji ih ima)

 

Zna li neko da li je izvodljivo naknadno montirati ABS?

FZ6 S2 fazer postoji u varijanti sa ABS-om kod nas ali naked-a nema

 

Ja sam na sajmu uplatio FZ6-N S2 sa ABS-om... Sutra ga podizem :D Cekao sam dve nedelje da stigne... Tako da kod nas ima Naked sa ABS-om, ali nema na lageru, mora posebno da se naruci... Jedva cekam sutra :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da ce ti se isplatiti to sto si cekao verziju sa ABS-om jer me je i danas odusevio svojim funkcionisanjem...

 

Malo sam se zagledao u stranu, na pola sekunde, a auto ispred mene bez stop svetala staje u mestu  :o

 

ABS je odlicno odradio posao!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

a jel mogu da ga voze ovi od 190cm? Meni se jako sviđa ali sam seo kod Vojvode na jednoga i rekoše mi drugari da mi je mali? Nisam upućen, ja sam na mojoj Hondi podesio visinu sedišta na najvišu i OK mi je, ne znam da li može isto i na Fazeru S2, ako ima neko ko je upućen neka javi. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

a jel mogu da ga voze ovi od 190cm? Meni se jako sviđa ali sam seo kod Vojvode na jednoga i rekoše mi drugari da mi je mali? Nisam upućen, ja sam na mojoj Hondi podesio visinu sedišta na najvišu i OK mi je, ne znam da li može isto i na Fazeru S2, ako ima neko ko je upućen neka javi. Hvala unapred

 

Bez problema, ja imam 190 i vozim ga vec godinu i po bez da mi je iko ikad rekao da mi motor izgleda mali, a kamoli da sam to osetis..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@crni16

 

Da li si kupio motor?

 

Ja sam dobio Fazer S2 ABS verziju pre nekoliko dana i mogu ti reći da sam oduševljen. Pre toga sam vozio R6 i ovo je pravo olakšanje. Vozi se daleko lakše i položaj je daleko bolji, bar za nekoga od 39 godina, koliko ja imam. Pošto ga nisu imali u Rodiću, isporuka je trajala 2-3 nedelje, ali o tome sam već pisao u drugoj temi, tako da ne bih o tome ovde.

 

Eto, juče sam bio do Jagodine, stigao odmoran i vratio se odmoran. U povratku sam vozio (sa gospođom pozadi) tih 100km bez odmora (Jagodina - Požarevac) i stvarno nije nikakav problem da se vozi i duže. Inače, od 2007-me snaga na niskim i srednjim obrtajima je popravljena u odnosu na starije modele, tako da se još lepše vozi.

 

Planiram da kupim kofer i veći vizir, a možda i ovako nešto (da bi manje boleo zglob desne ruke usled duge vožnje):

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019598

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

@crni16

 

Da li si kupio motor?

 

Ja sam dobio Fazer S2 ABS verziju pre nekoliko dana i mogu ti reći da sam oduševljen. Pre toga sam vozio R6 i ovo je pravo olakšanje. Vozi se daleko lakše i položaj je daleko bolji, bar za nekoga od 39 godina, koliko ja imam. Pošto ga nisu imali u Rodiću, isporuka je trajala 2-3 nedelje, ali o tome sam već pisao u drugoj temi, tako da ne bih o tome ovde.

 

Eto, juče sam bio do Jagodine, stigao odmoran i vratio se odmoran. U povratku sam vozio (sa gospođom pozadi) tih 100km bez odmora (Jagodina - Požarevac) i stvarno nije nikakav problem da se vozi i duže. Inače, od 2007-me snaga na niskim i srednjim obrtajima je popravljena u odnosu na starije modele, tako da se još lepše vozi.

 

Planiram da kupim kofer i veći vizir, a možda i ovako nešto (da bi manje boleo zglob desne ruke usled duge vožnje):

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019598

 

Eee da je srece :(. Nazalost nisam ga jos kupio, u planu mi je ali kad ce to biti, sam Bog zna. Redovno citam sta drugi govore za ovaj motor i cujem samo reci hvale, tako da ce Fazer da padne, ali kada, pitanje je veliko???? U svakom slucaju pridruzicu se i ja vama, vozacima ovog prelepog motora. Pozzz 8) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

Razlika dakle postoji,ali...78ks je verzija za severnu evropu(tako su meni objasnili) zbog jeftinije reg,i do 25 godina ne mozes voziti motor jaci od 80ks.Masina je ista osim ogranicenja na sajli za gas,ja sam skinuo tu blokadu i sada moj fz6 ide kao s2,maksimalno nesto preko 240km/h.a pre toga sam jedva mogao 220km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@PETAR DJURICIN

 

Ne bih rekao da je ograničenje snage na 78KS zbog nekog dela Evrope, pogotovu ne severnog, odnosno Skandinavije. Tamo je veoma visok standard i sumnjam da bi hteli da voze stari model. Znači, da je tako, postojao bi novi model ograničen na određenu snagu, a ne stari. Dobro, trgovcima je stalo da prodaju robu i oni su smislili finu priču.

 

Kako sam čitao, Yamaha je u stvari na jeftin način ušla na tržište smirenijih mašina srednje klase, gde su motori Honda CBF i Suzuki Bandit. Taj segment ranije nisu pokrivali.

 

U broju 77 Moto pulsa kažu:

 

Uz mehaničko ograničenje koje vam smanjuje hod ručice gasa, prigušenje snage na novom-starom FZ-u izvedeno je i preko reprogramiranog sustava za ubrizgavanje goriva. No, navedene promjene nisu išle uobičajenim putem povećanja raspoloživog momenta na srednjim okretajima, već su jednostavno prigušile agregat u svim područjima njegova rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

@PETAR DJURICIN

Ne bih rekao da je ograničenje snage na 78KS zbog nekog dela Evrope, pogotovu ne severnog, odnosno Skandinavije. Tamo je veoma visok standard i sumnjam da bi hteli da voze stari model.

Malo stariji post, ali da iskomentarišem pošto živim u Norveškoj sa kvazi najvišim standardom u Evropi. "Kvazi", jer povećanje u prosečnim primanjima prati neproporcionalno povećanje u cenama, pre svega kroz poreze i takse za motorna vozila, alkohol i koješta drugo.

Posledica je da je prosečna starost vozila u Norveškoj jedna od najvećih u Zapadnoj Evropi (u klasičnom smislu). Ima puno novih automobila i motora, ali više onih od 20+ godina nego što možete videti na putevima Britanije ili Nemačke. Novi i polovni motori su uglavnom oko 2x skuplji od onih u ostatku Evrope, a ako su nešto jači i više. Oporezuje se i kubikaža i snaga motora, plus vrtoglavo raste cena osiguranja.

Posebni dodatak su motori ograničeni na 34KS (25KW) jer za jači je potrebno imati 21 godinu ili dozvolu min 2 godine.

Dakle, postoje tri modela FZ6 S Fazera za Norveško tržište:

98KS S2 + ABS - oko 16.000 evra

78KS S - 14.000 evra

34KS S - 12.000

Plus postoje prilične razlike kod ostalih dadžbina (registracije, osiguranja, itd.) pa 78KS model ispadne osetno jeftiniji na duže staze, a zato je i uveden.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Da to povećanje cijena vezano za standard je nenormalno. Ja sam gledao malo na BMW sajtu za Norvešku, npr. R1200GS je 28000 eura, a kod nas je tričavih 12000 eura jeftiniji, a mi smo skuplji nego zapad, a standard nam je tri puta "bolji"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako neko u Norveškoj odluču da kupi stari model za 14 hiljada evra, ne vidim zašto ne bi dodao još 2 hiljade i kupio novi model sa ABS-om. Sad, jeste preskupo, kod nas taj motor sa ABS-om košta 7640 evra, ali isto tako sam čitao u putopisu Hrvata ka Nordkappu da su jedan hamburger u Norveškoj platili 50 evra, onda ovo nije skupo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Mala pomoc,procitao sam sve sto se napisali al ne mogu reci da mi je najjasnije.Ovo je slika fz6 fazera s modela i na oglasu sa kojeg sam skinuo sliku pise da ima 98 ks,a kako sam shvatio iz vasih postova da model S ima 78 ks.Ovaj model je 2006.god.I od koje godine su poceli da se proizvode fazer-i sa crnom bojom masine,a ne sivom.Zainteresovan sam za kupovinu pomenutog modela,al bih radije onaj sa 98 ks,pa ako je neko raspolozen nek mi malo pojasni,jer sam mislio da su samo S2 modeli sa 98 ks,a po ovom oglasu ispada da i ovaj S model ima 98 ks.Hvala

 

 

 

 

post-3633-12879000977669_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Model na ovoj slici je stari, dakle nije S2. S2 možeš da prepoznaš jer mu je prednja maska nešto kraća, tako da migavci stoje ispod maske, a ne izlaze iz maske kao na ovoj slici. Ram je crn verovatno od 2006-te godine. Od 2007-me se pravi S2 i oslabljena verzija od 78 konja, tako da su svi Fazeri iz 2004-2006. od 98 konja. Slobodno pazari  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Model na ovoj slici je stari, dakle nije S2. S2 možeš da prepoznaš jer mu je prednja maska nešto kraća, tako da migavci stoje ispod maske, a ne izlaze iz maske kao na ovoj slici. Ram je crn verovatno od 2006-te godine. Od 2007-me se pravi S2 i oslabljena verzija od 78 konja, tako da su svi Fazeri iz 2004-2006. od 98 konja. Slobodno pazari  :D

Hvala na brzom odgovoru,ustvari mene je bunila crna boja rama,mislio sam da su modeli S2 sa crnom bojom rama,a izgleda da sam se prevario.Sad mi je jasnije.Hvala  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja