Jump to content

Moto Zajednica

RUSIJA 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Bravo i svaka cast za oboje.Svetski odradjen putopis, a kako i ne bi kad si ti svetski putnik i motoras. Uzivao sam u svakom tvom putopisu. Pusti ove besmislene komentare. Hvala ti jos jednom. Respekt i za tvoju zivotnu i motorasku saputnicu. :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Vi ste jedan od retkih, koji putuju, i koji postavljaju putopise sa odabranim slikama.(vecina je prestala, uglavnom, zbog glupih komentara osoba koje nisu izasle iz srbije ni autobusom a kamoli motorom).

Morao sam ovo da napisem jer me ti komentari dovode do ludila i skrecu paznju sa jednog lepog putopisa.

Koristite isti aparat kao ja, jedna fotografija je bar kao 1000 reci. Obzirom da dosta slikate iz pokreta, ispravite fotografije, ne radi foruma nego radi vas.

Pozdrav

 

Hvala svima na vrlo prijatnim komentarima.........u svakom od njih ima i malo istine, ali sta je .......tu je.

Sto se tice fotografija, molim te objasni mi sta tacno podrazumevas kada kazes "ispravite fotografije"........., hvala.

 

Nastavljamo ubrzo, uleteo sam malo u neki posao...........pa eto manje vremena za obradu putopisa, ali sticicemo.........laganica, bez stresa..... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

13. dan - 25-07-2012 .... okolina grada Brijansk (Rusija) - Kijev (Ukrajina)....oko 640 km

 

 

Ustadosmo malo ranije, oko 06:00, spakovali stvari, natovarili i nabrzaka doruckovali (popili kafu i izneli nam neki keks........koji smo ostavili)

 

Danas ulazimo u Ukrajinu (po drugi put) tamo bi putevi trebalo da budu bolji jer idemo glavnim pravcem za Kijev............videcemo......

 

dsc09472m.jpg

 

Verica je otisla peske do pumpe...........ja motorom :zvizduk:

 

dsc09474v.jpg

 

Sipam do vrha.........jos malo ovog jeftinijeg benzina........posle Ukrajine, vracamo se na standardne cene goriva.

 

dsc09475v.jpg

 

Rusija je zaista jako, jako ponosna na sva dogadjanja iz II svetskog rata i to pokazuje cesto raznim spomenicima.............

 

dsc09476oo.jpg

 

dsc09477j.jpg

 

Vracamo se na uobicajeni put...............navikli smo, dobro je.............

 

dsc09479rm.jpg

 

posle nekog vremena, mora se stati, malo da odmorimo "zadnji trap", pa se onda ponekad malo vozimo iza nekog kamiona koji dimi kao da se zapalio.........., sve u svemu - vozimo se Ruskim putevima koji su iskreno - jako dosadni, ne moze se brzo jer su talasasti i ima rupa, polako se mora...........pa ti se onda te spava, te ti nesto smeta, i tako u krug od pauze do pauze.........

 

dsc09480n.jpg

 

dsc09483xt.jpg

 

Najzad................GRANICA !!!!!

 

sa osmehom preticemo sve kamione i ostala vozila i stizemo PRVI na granicni prelaz uz uobicajenu raspravu sa vojnikom-carinikom koji trazi da stanemo u red......... :neznam: .....ne razumem ruski, pa nekako prodje.

Ja stvarno neznam sta bi radio da moram da stanem u red i cekam nekih stotinak automobila da prodju pa onda mi................

 

dsc09486o.jpg

 

dsc09487p.jpg

 

gledam ove rode kako imaju gnezno bas tu .......na granici samoj.....otkud bre stub bas tu ??? mora da iz gnezda snimaju Rusi samo tako.............. :aha:

 

dsc09489m.jpg

 

Usli smo u Ukrajinu, nastavljamo sada vec znatno boljim putevima...........totalno sam se odvikao od brzine. Polako ubrzavam, pazim na policiju da ne bude kazne.......

 

dsc09491f.jpg

 

sad mi vise ne treba ovaj benzin u kanticama, sipam ga u rezervoar..........u stvari nisu mi ni kantice trebala..........ali, predostroznost je majka............

 

dsc09492r.jpg

 

dsc09493m.jpg

 

nastavljamo lepsim pejizazom......ima jezera, drvece kraj puta pravi hladovinu...........

 

dsc09495j.jpg

 

dsc09500a.jpg

 

hladovina cini svoje......................spava mi se !!!!!

 

Stajem pokraj puta, malo da se odmorimo, pojedemo neki sendvic, ako se moze da odremamo......

 

dsc09501u.jpg

 

dsc09503tk.jpg

 

dsc09504y.jpg

 

dsc09505q.jpg

 

Odmorili smo se.........idemo dalje.........

 

Posle nekog vremena, vozimo muski ali smo pazljivi.............uspevam da na vreme primetim policiju, cak ih i Verica slika.........nema sta - "opasni smo" :zvizduk:

 

dsc09510zq.jpg

 

jos malo i stizemo u Kijev...........

 

dsc09511h.jpg

 

Kako se priblizavamo gradu, tako se pojavljuju gradjevine.........neke su vrlo interesantne.........

 

Sam ulaz u grad Kijev, bar sa ove strane odakle dolazimo je ..............onako, nije bas reprezentativan, ali zato nailazimo na veoma lep most i odatle pocinje GRAD, lep, cak vrlo lep...........uostalo prosudite sami...........

 

dsc09513c.jpg

 

dsc09515nm.jpg

 

dsc09517n.jpg

 

dsc09518d.jpg

 

dsc09522u.jpg

 

dsc09527qz.jpg

 

dsc09531p.jpg

 

dsc09532t.jpg

 

dsc09535i.jpg

 

Posle malo lutanja, nalazimo adresu hotela koji smo rezervisali preko www.booking.com

 

dsc09536l.jpg

 

Imamo na raspolaganju apartman od oko 75 kvadrata za oko 65 evra/noc, prostrano jeste....

 

dsc09538b.jpg

 

dsc09539.jpg

 

dsc09541fr.jpg

 

Brzo presvlacenje, imamo vremena da idemo malo u obilazak grada.

 

dsc09543j.jpg

 

Ja sam bio vec u Kijevu 2005. godine vezano za moto sport tada i istina je JEDNA, Ukrajinke a i Ukrajinci su vrlo lep narod..............posebno oni mladi.

 

dsc09546o.jpg

 

U centralnoj ulici uvek ima nekih dogadjanja........svidja mi se, a i Verici.....

 

Lepih gradjevina..........svuda.........

 

dsc09547e.jpg

 

dsc09549bk.jpg

 

dsc09558m.jpg

 

Trotoari su im po Ruskom modelu..............OGROMNI........

 

dsc09559q.jpg

 

Zavrsavamo ovaj kratki obilazak posetom "Besarabijske pijace", neverovatno cista i odlicno opremljena pijaca...........ima svega od kavijara do sto vrsta paradajza.....

 

dsc09562n.jpg

 

U dobrom kafeu u blizini pijace, pijemo odlican espresso...........i odmaramo.

 

dsc09563f.jpg

 

Sutra je novi dan............bice malo duza voznja........blizu 1.000 km...........idemo na odmor..........

 

Nesto se mislim, jeste zamorno, ponekad i nije bas lepo, ali sve u svemu UZIVAMO iz sve snage............slobodni smo..............

 

 

Uskoro nastavak...........idemo za Rumuniju..........

 

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

14. dan - 26-07-2012 ....Kijev (Ukrajina) - Suceava (Rumunija)....oko 689 km

 

Kad sam malo bolje razmislio, rekoh nema potrebe..............da jurimo nekih 1.000 km, ipak smo mi matori............danas cemo odvozati samo 700 km (to nam bolje pristaje uz godine koje nosimo).

 

U stvari evo sta se desilo, pogledao sam letimice kartu i ukucao Kijev do Zlatnih Pjasci i ono je pokazalo nekih 1.073 km preko Chinisau (Moldavija)..........a Moldavija - NE MOZE ! nemamo vizu, a i da je imamo ..........sta ce nam :jee:

 

Eto odakle lapsus da cemo danas voziti oko 1.000 km, sto ...........mislim, ako treba ......nije problem. :lol:

Kao sto znate, mozemo vi i vise od toga..........ali pustimo sada to.......

 

Po obicaju starom, i mi smo ovoga jutra poranili sa ustajanjem jer valja ipak preci i ovih "samo" 700 km.........danas.

 

dsc09565hu.jpg

 

neka kisica malo osvezila tokom noci, super..........

 

Idemo kroz grad i Verica slika...........a ima dosta zanimljivih stvari, kao sto vidite......

 

dsc09567oq.jpg

 

dsc09569y.jpg

 

dsc09570n.jpg

 

dsc09575uk.jpg

 

dsc09578cl.jpg

 

dsc09582jpga.jpg

 

dsc09583u.jpg

 

Na izlazu iz grada nevidjena guzva............koja traje kilometrima, preticem sa leve i desne strane i polako napredujemo........

 

dsc09591ei.jpg

 

dsc09592i.jpg

 

Izlazimo posle nekog vremena i sa olaksanjem dajemo gaaaassssssssss..............

put odlican.....uzivamo.......

 

dsc09597y.jpg

 

Posle nekih sat i po .........dva, pauza .......odmaramo malo, nesto smo umorni, valjda onaj izlaz iz grada koji je trajao, trajao......... -_-

 

dsc09598n.jpg

 

posle kraceg odmora, nastavljamo..........po gasu........

 

dsc09599a.jpg

 

put se malo kvari........

 

dsc09600q.jpg

 

pa onda opet odlican.........

 

dsc09606af.jpg

 

dsc09607g.jpg

 

srecemo na putu ...........svasta - od starih kombajna.............preko krava ........do novih kombajna..........

 

dsc09609f.jpg

 

dsc09647e.jpg

 

dsc09648j.jpg

 

dsc09659m.jpg

 

nastavljamo dalje..........treba sipati gorivo, svracam na pumpu i ........ sipam do vrha.

 

DA, sipao sam do vrha (stalo je 18,7 lit).........ali DIZEL !!!!! :staa2:

 

Stoje pistolji redom.........92 oktana, 95 oktana, 95 oktana neki plus, dizel i valjda D2......

 

Trebao sam da se "uhvatim" za treci sa desne, a ja onako bez ikakvog razloga uzeo cetvrti.....

 

dsc09610f.jpg

 

Ali........posto sam ja "pametan", uvideo sam gresku na kraju..........sto je jako dobro jer nisam startovao motor.

Okrenem se i pitam pumpadziju jel ima neko crevo.........covek se nasmeja, i donese mi crevo i kante i tako mi istocismo ceo rezervoar od 34 lit. Odnosno skoro ceo 29,7 lit, ostatak nisamo mogao da "dohvatim".........

 

dsc09612ah.jpg

 

dsc09614g.jpg

 

dsc09616a.jpg

 

dsc09617d.jpg

 

Sipao sam uz veliku paznju 29,7 lit.............do vrha i nastavismo put pun gassssss....

 

Motor radi kao sat, dizel nam ne moze nista :nanana:

 

dsc09620k.jpg

 

dsc09623k.jpg

 

dsc09626e.jpg

 

srecemo cudne autobuse.........valjda neka grupa.......

 

idemo dalje.........do pauze, zedan sam, vrucina udarila......oko 38 stepeni...

 

dsc09630t.jpg

 

dsc09629a.jpg

 

motor se odmara.....

 

dsc09631o.jpg

 

nastavljamo.........

 

dsc09638d.jpg

 

nailazimo na kamion koji nas "udavi" sa svojim izduvnim dimovima........

 

dsc09639f.jpg

 

dsc09641i.jpg

 

idemo dalje.......

 

dsc09642a.jpg

 

i nailazimo opet na krave u jednom selu, veliko krdo, moramo polako kroz njih.......

 

dsc09654l.jpg

 

neke su nepristojne.....

 

dsc09655a.jpg

 

a neke hoce da se trkaju sa nama.......

 

dsc09656u.jpg

 

nastavljamo dalje........

 

dsc09651a.jpg

 

dsc09653c.jpg

 

dsc09663lh.jpg

 

dsc09664j.jpg

 

dsc09667w.jpg

 

sipamo gorivo........sada smo vrlo pazljivi......... :zvizduk:

 

dsc09669to.jpg

 

i stizemo do hotela "Sonenhof", odusevio nas je hotel........ljubaznost osoblja, basta restoran, hrana, pice, soba.........sve je IZVANREDNO i to za 55 evra noc za nas dvoje sa doruckom.

 

dsc09671b.jpg

 

pogledajte sobu........... :staa2: , zar nije prelepa.........

 

dsc09673h.jpg

 

dsc09676eu.jpg

 

vecerali smo u basti...........sa velikim uzitkom, uz "Paulaner" pivo, Verica je narucila salatu sa rakcicima, a ja salatu zelenu i prilog ....BIFTEK...... :zvizduk:

 

dsc09678o.jpg

 

dsc09679w.jpg

 

ovo je neko "meze" na racun kuce.........

 

dsc09680c.jpg

 

a ovo je nasa hrana.........

 

dsc09681yo.jpg

 

dsc09682.jpg

 

na kraju je ostalo.........NISTA !!!

 

dsc09684j.jpg

 

I posto smo dobro jeli.........i popili, odosmo na spavanje.............

 

dsc09685o.jpg

 

Sutra treba nastaviti do "Zlatni Pjasci", odlucili smo da ostanemo 4 dana na moru da se malo gusterisemo.........Verica mnogo voli more, pa smo tako odlucili.......

 

U nastavku cete videti da to mozda i nije bila bas dobra odluka........

 

Nastavak sledi uskoro...........

 

Ciao..........do tada........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
:staa2: Кад се нисам шлогирао ( за дизел ) одлично сте прошли само напред :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Ne bih da zvučim poltronski ili slično... ali moram reći da sa posebnim zadovoljstvom (i merakom) čitam Vaše putopise. Naravno, uvek se rađa ideja kako napraviti nešto slično ali ne ponavljati već urađeno. Imam samo utisak da je ''podrška sa zadnjeg sedišta'' nekako u drugom planu - a ovakvo putovanje ''solo'' ne bi imalo pravu lepotu otkrivanja novih predela i vidika. Hvala na zanimljivom, korisnom i nadasve poučnom štivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

@ merlin.mk

 

Blagodarim........prijatelju iz Prilepa.........pozdravi nam drugarice kao sto pesma kaze......."poubavo devojtche.......od makedontche...."

 

@ srrdjan

 

dobro je da se nisi slogirao..........bio bih kriv.......

 

@ DorcolAC

 

imas pravo, za podrsku sa zadnjeg sedista, ali to je tako.........ona voli da snima, bez njenih snimaka ne bi ni bilo putopisa ovakvog kakav je..........a ne voli da je snimaju, i ne voli da se eksponira............

dok sam ja Petao u kineskom horoskopu..........valjda ti je sve jasno........

 

:neznam: :neznam: :neznam:

 

Hvala na komentarima, idemo dalje uskoro.........

 

Ciao............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

U svakom putopisu fotografije i licna zapazanja su od neprocenjive vaznosti...sa uzivanjem citam vase tekstove...sve najbolje i puno putopisa vam zelim...pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Postavljas pitanje kao da je normalno da se nekom pokvari motor na daljem putovanju. Mnooogo stariji motori prelaze velike kilometraze bez ikakvog kvara, a kamoli ovaj skoro nov.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Postavljas pitanje kao da je normalno da se nekom pokvari motor na daljem putovanju. Mnooogo stariji motori prelaze velike kilometraze bez ikakvog kvara, a kamoli ovaj skoro nov.

 

Ti si Marokanac?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1596 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Koliko Vam zavidim, nemate pojma! Ovo sto radite je prelepo, ali i $ skupo $, mada pare nisu nista prema tom uzivanju, ali se bez istih na ovakav put ne moze. Nadam se da cu i ja imati novca nekada za nesto slicno. Nema nista lepse od GS-a ovako natovarenog, mozda samo one kantice za gorivo malo narusavaju izgled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ма дупе ће да прође ал Душшшшаааааа...........:lol: :lol: :lol:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja