Jump to content

Moto Zajednica

RUSIJA 2012

Recommended Posts

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

sad sam tek naleteo na ovaj putopis,a juce sam isto procitao jos jedan 1care.gif nemam reci,za vase godine ste za svaku pohvalu 0takoje.gif

Hvala jos jednom na prelepom putopisu 1Mina.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

U jednom dahu procitah i ovaj putopis... Pomalo sad vec potisnut u pozadinu, s obzirom da je bio pre 2god ali i dalje veoma upecatljiv i izuzetan, meni licno pre svega zbog Rusije, Litvanije, Estonije... a sto se tice peha u Bugarskoj, to sa menjacnicama je opste poznata stvar i u Ceskoj u Pragu,Karlovim Varima itd., naveo bih jos samo neke od primera kojima sa prisustvovao kako varaju ljude na menjacnicama:

- na tabli pise veoma dobar kurs, kada pridjete i pitate radnika dal je to 'Taj' kurs kao sto pise na tabli, naravno odgovara 'Potvrdno'.. ali kada zamenite pare, dobijate manji iznos!! Jer sitnim slovima pise da taj (lepi,dobri kurs) vazi samo i iskljucivo kada menjate u konkretnim apoenima.. primer 100e, menjate u novcanicama 10x 10e .... u svim drugim slucajevima je taj losiji kurs!

- drugi od veoma omiljenih nacina prevare u menjacnicama u centru Praga su elektronske table na kojima trepce jako dobar kurs, onog trenutka kada stavite pare na salter za zamenu? Naravno opet dobijate manji iznos... al ono sto tek posle primetite je, da se na tabli iza vas kurs promenio!! Veoma podmuklo i opet, kada zovete Policiju ne mogu im nista...

 

Tako da... valjda iz svega ovoga treba izvuci neku skolu.. i pamet u glavu!

Hvala Vam Marokanac sto delite ovo sve sa nama... valjda ce biti prilike da i sam tako nesto prozivim, do tada.. svojoj okolini prepricavam Vase dozivljaje sa osmehom na licu ... VELIKI POZDRAV! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja