Jump to content

Moto Zajednica

Benzin u ulju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Danas sam primetio da mi je porastao nivo ulja u agregatu, i da ulje smrdi na benzin. Motor nije paljen nekoliko dana,a i pre toga se nisam nesto navozao. Jel zna neko o čemu se radi? Predpostavljam da je otišla neka membrana na karburatoru, pa ga puni preko jednog od cilindara... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Slavina za gorivo ti ne valja pa ne zatvara i zato ti je napunila ulje benzinom. Od sad zatvaraj slavinu na off čim ugasiš motora vidi kod Đure - nick Vidik da ti napravi nove membrane za slavinu.

 

Najbolje bi bilo da zameniš ulje i filter ali ako nije baš mnogo benzina u ulju izađi na autoput i malo ga daj po gasu da benzin ispari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Slavina za gorivo ti ne valja pa ne zatvara i zato ti je napunila ulje benzinom. Od sad zatvaraj slavinu na off čim ugasiš motora vidi kod Đure - nick Vidik da ti napravi nove membrane za slavinu.

 

Najbolje bi bilo da zameniš ulje i filter ali ako nije baš mnogo benzina u ulju izađi na autoput i malo ga daj po gasu da benzin ispari.

 

Hvala! Sigurno je to, zato što motor radi kao swiss-sat, što najverovatnije ne bi bio slučaj da je nešto sa karburatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ako imas slavinu sa vakum membranom mozda je tu.Lako se oroverava izvuci crevo i povuci ustima ako pusta iji povuces gorivo kupi drugu.Ako je obicna slavina onda moras da cistis karburatire jer je moguce da se zapusilo i prelivno crevo oa je uslo u cilindre .

 

Ali mislim da je vakum jer sam to vidjao dosta cesto a takve slavine odmah prepravljao elektro ventilom za gorivo .Tako da kad das kontakt ousti gorivo u karburatore i nema vise sanse da ide u cilindar . A mislim da taj motor nije mogo da radi lepo bilo gde da je navlacio gorivo moralo da se odrazi na rad motora.Mozda samo nisi primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Slavina pusta, ne drzi vakum ali ne drzi ni iglica u karburatoru a to da sa takvim uljem peglas po auto putu da ispari benzin prvi put cujem, nego ja bi resio problem u karburatoru pa zamenio ulje... Dok ne sredis slavinu zatvaraj pre nego sto ugasis motor a otvaraj kada upalis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja