Jump to content

Moto Zajednica

Honda PCX 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

@VPetar pa visok sam 182cm i otprilike mi dodje do visine brade, mislim po mom misljenju ne treba veći.

 

Btw PCX sam oglasio za prodaju, planiram da uzimam ADV 350 , ali PCX je top masina nisi pogresio ni malo :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

Etoo ode i moj PCX i to bas brzo, toliko je bio dobar da nemam reči.

 

Uzeh nov ADV 350  totalno nesto drugo, nadam se barem da će da posluži kao PCX

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Drugari, da ne znate gde bi mogla da se nabavi elektronika sa klapnom gasa za PCX125? 

 

IMG-fa1ab15b120a51c9772e005a51273c88-V.thumb.jpg.57748bf37b41cd66f59feda58a8fbfbc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Dobro veče svima, javio sam vam se pre nekih 8 meseci da sam uzeo u obzir kupovinu Honde PCX. Nisam je kupio tada jer mi je motor koji sam tada vozio (koji i sada vozim) prešao premalo kilometara i bilo mi je žao da ga prodam takvog da kažem nimalo izvoženog. Trenutno imam Apriliu SR50 (3300km) 2019 godište, bukvalno je "nov". Bio sam u Hondinom salonu seo na PCX i sve mi se svidelo jedino me zanima da li čudno izgleda na ljudima koji su viši od 180cm. Ja sam 184cm i pogledajte kako izgleda, pa prokomentarišite... 

 

Screenshot_20240408_010627_Gallery.thumb.jpg.0de5496b3bef6a2da7c4c4cb015c2821.jpgScreenshot_20240408_010621_Gallery.thumb.jpg.4a7b0425a33c9416ec04936cbf4f9cb7.jpg

Promenio član LuKenzi55
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ne razumem bas to "kako izgleda". Ako ti se svidja, vozi, nema tu sta. Voze PCX svi, pa i manje skutere.

Promenio član Blackened
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam visok 190cm pa ga vozim vec evo četvrtu sezonu.

Meni je bitno da je meni lepo dok ga vozim, ima mesta za noge i za nas krakate i odlican je skuter, završava posao za sve pare.

Kako izgledam nekome sa strane me apsolutno ne zanima.

@LuKenzi55 inače, lepo ti stoji PCX. Još ako mu nabacis i povišen vizir, sto ti toplo preporučujem, izgledaće još bolje.

Promenio član Novak Lazovic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

@BlackenedPa slažem se, ali sam hteo da kupim nešto što ne izgleda čudno na meni.

@Novak LazovicHvala ti na svim informavijama. Imam 17 godina (uskoro 18) pa neću još valjda ići u visinu 😂. Ovako ako bi ostao super bi bilo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Inače ceo forum sa pregledao, jedino me idalje buni onaj keyless sistem kako funkcionise. Gledao sam i uputstvo, i nista mj nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Drzis kljuc u dzepu ili rancu i to je to. Kada stisnes prekidac za paljenje (ima hod na unutra) uspostavi se veza sa kljucem (videces svetlo). Odmah ga mozes okrenuti u polozaj za ON, sediste/rezervoar, itd...

Zaboravices da imas kljuc. ali pazi dve stvari:

Da ne stavis kljuc ispod sica, meni je jednom bio tamo u rancu i izgubio vezu posle gasenja. (mozda slabija baterija). A ne mozes dici sic ako nema veze sa kljucem.

I jos moras paziti posle voznje da ne ostavis prekidac na ON polozaju, ostace svetla da rade (ovo se ne moze desiti na modelu sa redovnim kljucem kada se kljuc izvadi)

https://www.youtube.com/watch?v=22Gguy26VFI

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nema šanse da ga ostavi na ON polozaju. Čim ga ugasi na prekidac, on je tada u polozaju da može da otvara sedište i poklopac za gorivo, ništa drugo tada ne radi. Jedino da ga namerno vrati na kontakt i ostavi tako.

Ako i ostane bez napajanja, dobiješ jedan kljuc da mozes mehanicki da otvoris sediste i onda vec imas pristup akumulatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Jel ima potrebe da gasim ključ, kako sam razumeo gasi se na klik dok ne zasvetli crveno, ili treba da je uvek upaljen. Znači kad priđem upalim ga i to je to, a kada ga gasim i idem negde zaključam volan i šta još treba da uradim? Pogledaću ovaj klip na jutjubu kad se vratim iz škole...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ma da, njemu je ključ u dometu samo na 1-2 metra od skutera, cim se udaljis on signalizira sa sva 4 zmigavca i ne možeš nista ako nisi u dometu. Ne vidim potrebu da gasim ključ.

Znam da kad sam par puta došao do njega bez ključa da nisam mogao ništa da uradim, nego trči kući po ključ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ako ga neko uspe da sedne ispred mene na skuter i da ga upali i otera jer ja nisam isključio kljuc onda jbg. Realno, koje su šanse da se tako nešto desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
4 hours ago, Novak Lazovic said:

Nema šanse da ga ostavi na ON polozaju. Čim ga ugasi na prekidac, on je tada u polozaju da može da otvara sedište i poklopac za gorivo. 

Moze se desti, kada zuris, stanes, spustis nogar, ugasi se i ostane na ON.  Ja sam navikao, ali desi se ljudima. 

Promenio član Blackened
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

To jeste, u pravu si, na to sam zaboravio.

11 minutes ago, Blackened said:

Moze se desti, kada zuris, stanes, spustis nogar, ugasi se i ostane na ON.  Ja sam navikao, ali desi se ljudima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

@Blackened Iskreno meni ništa nije jasno o kom "on" položaju pričate i to. Kad kupim videću pa ćete mi pojasniti. Ja sam taj kljuc skontao kad se završi sa vožnjom da se ugasi motor, zaključa volan, i to je to... A kada se kreće sa njim samo se priđe i upali.

Hvala puno na svim info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Racunaj da funkcionise kao bilo koji drugi sa standardnim sistemom na kljuc....samo sto izostavis operaciju stavljanja kljuca u bravu...sve ostalo je isto...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Što se tiče razrađivanja mašine. U uputstvu piše da se ne stistka pun gas prvih 500km. Znači prvih 500km lagana vožnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kad sam ga ja kupio, nisam dobio nikakvo uputstvo niti su mi išta rekli u Hondi.

Ja sam ga samoinicijativno vozio na vrh gasa prvih 1000km i trudio se da ne odrzavam istu brzinu, nego da sto vise ubrzavam i usporavam. Evo do sada 19000km bez ikakvih problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Prvih 500 km se trudiš da ga ne opterećuješ mnogo. Nemoj voziti nekog još pozadi, ne odvrći gas do kraja... Ali bilo bi dobro da znaš kako radi centrifugalno kvačilo na skuteru, da imaš tu sliku u glavi, i onda lako ukapraš da je potrebno navići ruku da pri polasku odsečno daješ gas, kako da ne pregrevaš i spališ kvačilo.

Imao si već skuter, sve ti je to već poznato pretpostavljam, ali eto da napomenemo. Mnogi početnici se mnogo stisnu na početku, pa gnjave sa maleckim gasom, a to skuteru, odnosno prenosu ne prija.

Nakon 500 km, do prvog servisa, slobodno se opusti, ne idi konstantnim obrtajima, variraj gas tj. brzinu da se lepo razgazi. Nemoj kasniti sa prvim servisom, nego promeni ulje na vreme, i to mu je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja