Jump to content

Moto Zajednica

Redovan Servis (Mali)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovako izgleda mali redovan servis na mom motoru Yamaha GTS 1000 '93god

Uzeo sam da zamenim samo svecice, antifriz, filter vazduha, plocice prednje i zadnje, ulje u kocionim cilindrima i kvacilu.

Rekao bi covek da to ide lako i brzo, ali vi ne mozete da verujete kako izgleda zamena samo svecica, mora da se rasturi kompletan motor, sve maske moraju da idu dole. Apsolutno sve treba ocerupati. Da bi zamenio plocice prednje mora da se skida tocak i branici sve, a branik se sastoji iz ukrasnog pa jos jednog ispod pa nekih limova ispod toga...

IMAG0120.jpg

IMAG0121.jpg

IMAG0122.jpg

IMAG0123.jpg

IMAG0124.jpg

 

Juce sam uspeo samo da zamenim svecice, prednje plocice, filter vazduha, ulje u prednjim kocnicama i kvacilu. Toliko sam uspeo od dolaska sa posla pa sve do 01h Danas ili sutra nastavak sa zadnjim kocnicama i antifriz.

 

Inace motor ceo izgleda ovako:

IMAG0082.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo jedna stvar me bas zanima kao nije tajna da neko od majstora ovde na forumu (mislim na ljude koji od alata zive) napisu koliko bi okvirno uzeli za ovako neki posao. Cisto iz radoznalosti ako nije tajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Kod mene se zamena svecica sastoji iz tri faze. U prvoj, najlaksoj, rasturim pola motora,u drugoj malo tezoj,moram da popijem pola litre sljive od 24 grada,da bih se psihicki pripremio za trecu,najtezu fazu,tj. zamenu svecica. Zato svecice ne menjam sve dok rade. Eventualno,s vremena na vreme odradim samo grugu fazu. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Kod mene se zamena svecica sastoji iz tri faze. U prvoj, najlaksoj, rasturim pola motora,u drugoj malo tezoj,moram da popijem pola litre sljive od 24 grada,da bih se psihicki pripremio za trecu,najtezu fazu,tj. zamenu svecica. Zato svecice ne menjam sve dok rade. Eventualno,s vremena na vreme odradim samo grugu fazu. :D

Ma i kod mene isto,zezanje samo tako! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

znam da nije mesto al kakav je ovo motor po vama kako se vozi kako drži krivinu

 

Ja ga vozim evo od 2010. Ja sam prezadovoljan. Ne bih ga menjao za sada nikako. Izuzetno lepo drzi krivine. Nije za kratke i jake krivine zbog velicine i tezine. Ali i to je sve stvar ukusa.

Ali inace svaki zahvat na njemu je uzas teski. Ali po meni vredi zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ne znam kakav je motor,prvi put vidim ovako nesto,ali me viljuska podseca na starog MZ 250 popularno nazvanog televizor.Sto sam se skrsio sa njim,strasno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne znam kakav je motor,prvi put vidim ovako nesto,ali me viljuska podseca na starog MZ 250 popularno nazvanog televizor.Sto sam se skrsio sa njim,strasno!

 

al shto ti je uspomena "Sto sam se skrsio sa njim,strasno!" :lol::lol: :lol: hahaha upishah se od smeha :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa sad je i meni smesno posle 25 godina! :lol: :lol: :lol:

Ali kad vidim takve viljuske na motoru m..a mi se najeze i sad! :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Joooj crkavam od smeha!!!!!! :lol:

Sorry za off!!!!!

Au stomak me boli, ako me neko vidi kroz prozor zvace ove da me pokupe!

Odavno se ne nasmejah ovako slatko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

i ja nesto merkam onog iz oglasa, nesto malo ispod 2 soma trazi lik i ok je cena, ali posle ove teme, hmmm.

 

Ne znam sta da ti kazem. Po meni vrhunski motor koji vredi svaki evro. E sada zavisi sta bi ti hteo.. U principu najbolje je imati nekog fejzera, bandita itd... Za to ima delova na trafici a popravljaju ga svi koji znaju da zamene ulje na jugu.

Ja sam uhvatio par puta sebe kako psujem sam sebe i kazem sledeci motor mi je fejzer pa neka je konfekcija 1000 puta. :lol: Ali da me ne boli glaza. Ali kada sam na putu i vozim se sve to prodje ;) A o kvalitetu izrade necu ni da pricam. Stanem pored drugarovog fejzera 09god. I kvalitet izrade je bolji na GTS-u. Kao kada udjes u novog punta ili BMW iz 90-i neke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja