Jump to content

Moto Zajednica

HONDA TRANSALP 1997-o god

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odgovorio sam ovom strucnjaku sto minimum svakog proleca servisira motor za 400+ eur

pokusat cu biti jako kulturan ACO-pn............al veruj da se jedva suzdrzavam ~ ako vozac prelazi solidnu kilometrazu i zeli da pri tome ima 98% siguran motor (2% uvek moze da ebe'' elektronika .i ostale sitnice ) mo race bar dva puta godisnje da promeni ulje kocione plocice i filter ulja (prosek za motoristu koji skoro 8 meseci vozi motor u godini.

E sad ako zelis i da ti je glava na ramenu a da se ne zderes u sebi jer nemas kintu za nove gume pa teras vec vise nego upolovacene e to je tvoja stvar .Znam samo jedno da kad skinem svakog proleca gume eventualno u sred sezone pobiju se da im dam moje gume jer po nekim drugim kriterijumima te gume mogu jos da teraju po mojima ne ! E sad kazi frajeru kad si ti kupio zadnji puta nove gume......na koliko menjas ulje koje kocione plocice koristis ?? Nisin je po meni najbolji ali i daleko skuplji od svih ostalih i kupujem ga u BG putem porudzbine preko interneta i par je za moj motor 24,5 eu a idu mi 3 para .........znaci Bokilicu NISAM PRENADUVAO CENU... :moto3: Ima ih i jetinijih al nisam zadovoljan sa njima nikad pre bio........

i ACO MOLIM TE NE KENJAJ PRED KUCNIM PRAGOM DA NE UGAZIS U SOPSTVENA ''OVNA

Svake sezone kupujem nove gume, plocice (nissin) menjam kad se potrose, a to je jaaako retko, lanac i lancanike takodje kad se potrose, ulje i filter menjam na 3-4000km. Ali se nikad nije desilo da svake sezone menjam sve, niti sam cuo da neko to radi, evo od tebe prvi put.

A ovu tvoju narodnu umotvorinu nisam bas najbolje razumeo, ali nije ni bitno, vazno je da si se ti "istresao" :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Motor nije moj i naravno nije hitno za prodaju .

 

A bokilicu nadji molim te lanac i lancanike za 50 evra kao sto si napisao ali pazi hocu da budu did . Posto i meni trebaju tako da ne bacam oko 150 evra ti mi nadji za 50 .

 

Sto se cene tice nece biti obaranja :P

 

-Gume kod baneta 160 evra i unutrasnje nisam zapamtio koliko .

-Svi filteri i 3 ili 4 l ulje koje je kupio ne moze da budu nikako manje od 50 evra . AKo ih kupujete jeftinije onda sipate original u majcinu .

-Lanac i lancanici did oko 150 evra .

-Svecice su mozda oko 20

-Plocice prednje i zadnje oko 60 evra

tu naravno nisam uracunao unutrasnje gume , filter za vazduh koji nije ispod 10 evra sigurno i joj stosta

160+50+150+20+60=440

 

I nije vam niko kriv sto stavljate kineska sranja na motorima pa vam sve ovo izadje 100 evra .

 

E da , neznam aco kome si odgovorio ali do sada nisu menjani ni lanac ni lancanici pa i verovatno traju oko toliko . Ali kako mi Srbi odrzavamo motore da traje i 30 000 km bice dobro .

 

Zaboravio sam da kazem , jedanput sam kupio takav lanac i lancanike verovatno kao sto i bokilic nudi za 50 evra i za divno cudo izdrzali mi do Grcke i nazad ( naravno nisam ja to kupio nego predhodni vlasnik i ja ih licno namontirao ). U stvari kakav je lanac bio , bio sam i prezadovoljan sto je ozdrzao tih 1500 km .

Nema ljudi nista bez originala da se ne lazemo . A koga interesuju cene zovite negde u nekom servisu pa proverite .

ja i nisam napisao da je lanac 50e...

napisam sam TOLIKO A POD TIM SAM MISLIO TOLIKO KOLKO SI NAPISAO 150E...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ok bokilicu nismo se razumeli .

 

Krivo mi je bilo jer sam mislio za cenu od 50 evra jer mi je tip dao lanac i oba lancanika da zamenim na varaderu kog sam imao . Taman sam mislio da sam miran bar neko vreme ali veruj mi jedva sam se vratio iz Grcke . Razvuko se ekstra a i lancanici su poceli da se ostre . Da bar nisam mazao lanac pa ajde nego sam imao mazlicu za lanac koju sam otvori na najace samo da se vratim kuci . Pa zato iz prilozenog volim da platim vise ali da bude bar nesto kvalitetno .

 

Nema ljutis druze pozdrav !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma ovo ovde druze i sluzi za sranje tj. toliko ljudi samo seru o necemu a nisu prvo stavili na papir da izracunaju nego bolje se iskenjaj po necemu nego razmisliti i nesto pametno napisati.Da sam ja adminiatrator svake ovakve postove bi brisao.Tj.ne bi ni dozvolio da se komentarise nista u vezi oglasa.Ipak je ovo deo oglasa gde prodavac najvise treba da pise , smanjuje cenu , pise sta bi za zamenu kaci slicics i ostalo.

Stavite me nedelju dana kao administrator da vam sredim ove oglase jer od mojih 30-ak motora svega sam 2 ili 3 prodao na ovom forumu.

Lepo kaze gore covek zasraste ga u kompletu pa neko i ko se ne razume u mehaniku , cene i ostalo dovodi u pitanje tacnost oglasa . Zato je moto bera bolja nema komentara zovi bre pa pitaj sta te intetesuje i nikad oglas nece biti zasran jedino od strane vlasnika.

Molim vas stavite me za administratora da vidite kako cu da resim celu govnarijadu po forumu prodajem a i kupujem.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Bravo za administratoreeeeeeeeee imate pivo od mene . Kad neznate po kome vi po Drazi . Neka vas neka .

 

Za dogovor oko cene 069 2405786

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Prvo si postavio oglas sa molbom da ti se ne briše jer je za prijatelja itd. i iako je bilo pitanja zašto je ovo dozvoljeno, oglas je ostao jer mislim da postoje situacije u kojim to treba dozvoliti, kao i one u kojim ne treba.

Zatim su ljudi počeli po starom "dobrom"običaju da komentarišu i ofuju oglas. Ako im brišemo postove,odmah skačete zašto se brišu,odmah počinje kuknjava o ugroženoj slobodi na forumu itd.itd a ako ne brišemo , zašto ne brišemo, kakav je ovo sajt šta se dozvoljava, ma to treba itd.

Da bi na kraju ispljuvao ovaj naš oglasnik kao nešto na čemu niko ništa ne prodaje nego samo služi za sranje.

Pa šta očekuješ ?

 

Pa ako samo služi za sranje i ako si od 30 motora koje si prodavao ovde proda samo 2 ili 3, pa što ponovo postavljaš oglas kad unapred znaš da ga ovde prodati nećeš ?

 

A opet, pri tom postavljaš link ka drugom oglašivaču što nije dozvoljeno.

 

Ajde se ti lepo odluči šta ti hoćeš i da li uopšte, po tebi, vredi ovde postavljati oglas ili ne, pa nam kaži da i mi znamo tvoje mišljenje , zatim, ako ipak rešiš da ovaj ovde prostor ne služi za sranje već za oglašavanje, postavi oglas (ili da ti vratimo onaj stari) i nastavi se ponašati fino i normalo kao što si i sve ove godine do sada radio.

Nemoj molim te sad padati u vatru, sve ovo sam napisao krajnje dobronamerno, poštujući tebe ali i sa ciljem da i ti shvatiš da treba da pokažeš malo više poštovanja prema nama.

Iskreno i stvarno od srca, sve najbolje ti želim i nadam se nastavku druženja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Naravno da je sve u redu druze i nista zlonamerno.Druzenje ce svakako biti nastavljeno.A ato se tice oglasa ako hoces ti ga vrati.A verovatno bi svi koji daju oglase ocekivali da brisete pametne postove kojima se ljudi rugaju njihovim oglasima sto nije u redu ili bar omogucite davaocu oglasa da obrise nesto ako mu neko s.....e po oglasu.Mislim da bi to bilo fer jer je dosta a i suvise prepametnih koji off-uju oglase a nemaju nikakvu nameru nesto da kupe.

Porazmislite o mom predlogu i videcete kako ce bolje biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Prvo si postavio oglas sa molbom da ti se ne briše jer je za prijatelja itd. i iako je bilo pitanja zašto je ovo dozvoljeno, oglas je ostao jer mislim da postoje situacije u kojim to treba dozvoliti, kao i one u kojim ne treba.

Zatim su ljudi počeli po starom "dobrom"običaju da komentarišu i ofuju oglas. Ako im brišemo postove,odmah skačete zašto se brišu,odmah počinje kuknjava o ugroženoj slobodi na forumu itd.itd a ako ne brišemo , zašto ne brišemo, kakav je ovo sajt šta se dozvoljava, ma to treba itd.

Da bi na kraju ispljuvao ovaj naš oglasnik kao nešto na čemu niko ništa ne prodaje nego samo služi za sranje.

Pa šta očekuješ ?

 

Pa ako samo služi za sranje i ako si od 30 motora koje si prodavao ovde proda samo 2 ili 3, pa što ponovo postavljaš oglas kad unapred znaš da ga ovde prodati nećeš ?

 

A opet, pri tom postavljaš link ka drugom oglašivaču što nije dozvoljeno.

 

Ajde se ti lepo odluči šta ti hoćeš i da li uopšte, po tebi, vredi ovde postavljati oglas ili ne, pa nam kaži da i mi znamo tvoje mišljenje , zatim, ako ipak rešiš da ovaj ovde prostor ne služi za sranje već za oglašavanje, postavi oglas (ili da ti vratimo onaj stari) i nastavi se ponašati fino i normalo kao što si i sve ove godine do sada radio.

Nemoj molim te sad padati u vatru, sve ovo sam napisao krajnje dobronamerno, poštujući tebe ali i sa ciljem da i ti shvatiš da treba da pokažeš malo više poštovanja prema nama.

Iskreno i stvarno od srca, sve najbolje ti želim i nadam se nastavku druženja.

U ovom duhu i maniru...

Bas lep Trans, u mozda najlepsoj crnoj kombinaciji boja :takoje:

Cena vidim podlozna dogövoru, tako da ko trazi bas ovaj motor, sigurno ce imati sta da ponudi :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Motor juce registrovan .

 

Posto se prijatelj vratio iz inostranstva , dogovor oko cene i ostalog na broj 063 88 02 605 Milos

 

Verovatno ce i on nesto da kaze ovde a mozda napise i nesto o ceni . Ali najbolje je na broj gore .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Čovek postavio oglas za prijatelja sasvim korektno. I umesto da se jave ljudi koje ovaj motor interesuje javljaju se ljudi koji procenjuju njegovu realnu cenu i ulaganja. Pošto svaka roba ima kupca ( pitanje je vremena kada će motor da se proda ) mislim da bi bilo korektno da se pomogne prodavcu da nađe kupca. Bio sam vlasnik Transalpa 3 godine i da mi je tada bio ponuđen ovaj primerak bez razmišljanja bih ga kupio. Poveo bih Ribolovca i Smitha da ga " odšacuju " i to je to. Motor je perfektan, potpisujem. Kao i vlasnik.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja