Jump to content

Moto Zajednica

Vasi troskovi redovnog odrzvanja?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovih dana sam pokupovao neke gluposti za redovno odrzavanje i posteno se istrosio i malo slogirao.

Pa reko da cujem kako ostali ljudi stoje sa tim troskovima? Tu naravno samo mislim na redovno odrzavanje, ulje, filteri, svecice, plocice itd.. Naravno nista od kvarova. Nedaj boze neki kvar to zahteva proglasenje dana zalosti :lol:

Evo mog primera sta sam okvirno kupovao:

- Plocice, napred i pozadi oko 100e

- Filter vaduha(ja imam dva) 2X2200din

- Antifriz 3L, ulje za kocnice DOT4 0.5L, sveciceX4, sprej za lanac oko 11000din

 

Ulje ne moram sada da menjam na prolece cu ali i to bi bilo 4L oko 50-60e i filter oko 700-1000din

 

Jednom reciu ode brdo u dve male kese ;)

Naravno da znam da je motor luksuz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Nije motor luksuz nego tvoja Yamaha...

Salim se,naravno! Bila je jedna u PG,gledao sam da je kupim ali mi je bila previse egzoticna tada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

jbg odrzavanje je definitivno skuplje nego kod automobila

 

npr mene je ovaj mesec docekalo:

redovna zamena ulja i filtera ulja 45e

zamena lanca i lancanika 155e

plocice prednja kocnica 90e

 

e sad, to ovako sve na gomili jeste mnogo para, ali pogledaj to kao trosak po kilometru...

 

zamena ulja i filtera na 5.000 km, cena po km 0.009e (okvirno 1 dinar)

lanac i lancanik na recimo 30.000km, cena po km 0.005e (0.6 din)

plocice na 20.000km, cena po km 0.0045e (0.53 din)

 

uporedi to sa cenom goriva...

ja npr u gradu trosim oko 4.5 litara. znaci mene gorivo dodje oko 6.8 dinara po kilometru (i cena ide gore konstantno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ko jos koci zadnjom ? :)

 

Pa crkao mu je od neupotrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja za svaki svoj motor vodim troškove održavanja.Pa da krenem.Motor kupljen 10.5.2012,kilometraža 8500km.Do današnjeg dana kilometraža 21500km.Predjena kilometraža oko 13000km.Za to vreme uradjeno sledeće:

 

1.Uradjen servis na 12000km (ulje,filter ulja+pregled i dijagnostika u ovl.servisu)-60eura

 

2.Zamena guma na 15000km(gume kupljene po sniž. ceni+montaža/balansiranje)-250eura

 

3.Uradjen servis na 18000km(ulje,filter ulja,filter vazduha,sem. viljuške,ulje u viljuškama)-110eura

 

4.Sprejevi za čišćenje,pomazivanje,brake cleaner i ostale sitnice-oko 50eura.

 

To bi koštalo ukupno oko 470eura :lud: ,možda sam nešto i preskočio.U pitanju je bilo redovno održavanje bez nekih vanrednih-nepredvidjenih.Troškove goriva nisam računao,ali i ono spada u redovne troškove jer na vazduh neće da ide :P .Cifra da te zaboli glava,ali svaka budala ima svoje veselje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

haha..jos ako ima vise komada dvotockasa.Sva sreca imam kanap od brodica spremljen za samoub.Jedino je dobro sto auto,od proleca do zime,predje par stotina km.Bar tu nema nekih troskova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Tesim se sto nemam troskove lanca/ lancanika ali jbg novi model nove cene tako da se od troskova tesko bezi... Sad nisam toliko detaljan u vodjenju troskova ali dok sam jario R motore obrni okreni 100km voznje kostalo je oko 5-7 eur odrzavanja bez goriva

Sad recimo za motor regularno set plocica prednjih mi kosta oko 200 eur ( u usa ovaj set kosta 100 dolara!) zadnje su oko 90, gume set pilot road 3 je preko 320 eur Moj nacin stednje sam povezao sa putovanjima i povratima pdva itd a i nekad se kupi malo vise unapred pa sam tako sad u slo kupio 2x set prednjih i jedne zadnje plocice za 330 eur svecice za manje od 100 dok bi ovde bile oko 170, a gume me na granici slo/cro kostaju oko 230 nekad i malo manje... Sad sa gumama ppredjem skoro 15000 a ranije sport gume na r su mi trajale 6000 u proseku

Dosadasnji utrosak na vfru sa oko 35000 km izadje da me odrzavanje kosta oko 3 eur/100km cime sam u principu zadovoljan jos i radim zamene ulja dosta ranije od servisnog intervala koji je 12,000 km....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja