Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

Мени је искрено непојмљиво, како тако једна велика (можда највећа) екипа попут Ферарија дозвољава себи да се онакве ствари дешавају. И то је први, него хиљадити пут.
Знаш да немаш темпо на тврдим гумама и ти их стављаш на 20 кругова до краја, иако сви стављају меке. Свесно себи усера*аш трку.
Видиш по Раселу да можеш на коришћеним меким да извозиш скоро 30 кругова и опет радиш контра.
Да ставе глуве и ћораве мислим да би боље одрадили  стратегију за трку него ти њихови стручњаци јуче.   

Kao sto rece @zaludan kod Ferarija je sem Sumaher ere oduvek bilo tako. Ustvari od pocetka 80-tih.

Pre toga nisam pratio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 59 minuta, zaludan je napisao:

Kimi je došao dok su još u pitanju bili ostaci tog Ferrarija, i uz to je bio apsolutno najbrži vozač F1 u svoje vreme.

Bio jedan brzi od njega:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1679 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 29 minuta, Marko05 je napisao:

На страну ова трка, ја се не сећам кад је Ферари у задњих пар година погодио са стратегијом током трке.

 

Desilo se par puta :D 

 

Iskreno, mislim da je kod njih to pokušavanje sa alternativnom stragegijom isključeno jer se svi plaše da ne dobiju otkaz.

Ovako, mogu da kažu da su igrali na najsigurniju taktiku koja im je bila na raspolaganju, pa polako...

 

pre 6 minuta, Fredi je napisao:

Mislim da RedBul ima jos rezerve koju ne pokazuje, cisto radi zanimljivosti sampionata.

 

Pa ne znam baš...

Ja ne pratim detaljne specifikacije ko-kad-šta, ali ovi naši komentatori juče rekoše da su oba Red Bula na četvrtom motoru sa unutrašnjim sagorevanjem, što će reći da nemaju više novih na raspolaganju.

Da imaju neke rezerve, ne verujem da bi baš to radili, a možda se samo džaba nadam :D 

 

pre 2 minuta, Fredi je napisao:

Bio jedan brzi od njega:kafa:

 

Pa sad moram - ko? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Red bull bi trebao da je na trećem motoru, ali je drugi odvozao svega 2,3 trke i dalje je itekako upotrebljiv... Daleko su oni od kazni, jer su najduže vozili sa prvim motorom

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 41 minuta, zaludan je napisao:

Pa ne znam baš...

Ja ne pratim detaljne specifikacije ko-kad-šta, ali ovi naši komentatori juče rekoše da su oba Red Bula na četvrtom motoru sa unutrašnjim sagorevanjem, što će reći da nemaju više novih na raspolaganju.

Da imaju neke rezerve, ne verujem da bi baš to radili, a možda se samo džaba nadam :D 

Pokusaj da ih ne slusas, imaces lepsu trku. Ja godinam gledam sa iskljucenim komentatorima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1679 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja ću se složiti da je Hamilton sveukupno bolji vozač od Kimija, ako ne i najbolji ikad.

Ali, po pitanju sirovog talenta i brzine mislim da je Kimi bolji.

Ne mogu sad da nadjem link baš tog dela priče, ali čak i Vettel je rekao da on misli da, kad bi svi vozili identične automobile, "Kimi would lap everyone".

WWW.FORMULA1.COM

Sebastian Vettel is about to hit the brakes on his Formula 1 career and, in the latest episode of our Beyond The Grid podcast, the four-time F1...

 

 

pre 3 minuta, Fredi je napisao:

Pokusaj da ih ne slusas, imaces lepsu trku. Ja godinam gledam sa iskljucenim komentatorima.

 

Radio sam to ranije, ali poslednjih godina manje vremena trošim na čitanje o F1, pa mi oni dođu kao neki izvor informacija o aktuelnim dešavanjima.

Za komentarisanje same trke nemam lepre reči.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 919 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Ок, може се и тако посматрати.
Али опет, по мени, боље да су ризиковали са црвеним као и сви, па шта буде.
Овако су осигурали 9. и 10. позицију, јака ствар.
Ако већ знаш да са тврдим гумама немаш ни промил шансе, онда се коцкаш на меким па шта буде.
На страну ова трка, ја се не сећам кад је Ферари у задњих пар година погодио са стратегијом током трке.
 
Čak mislim da na ovoj trci i nisu nešto pogrešili sa strategijom kao što je to kod njih uobičajno.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 21 minuta, Interceptor BP je napisao:

Čak mislim da na ovoj trci i nisu nešto pogrešili sa strategijom kao što je to kod njih uobičajno.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk
 

Ако су им циљ били бодови (читава 3 бода) онда се нису зезнули.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc

Rasel i oba Ferarija su zamenili gume pre sefti cara. Onda je Leklerk ponovo pod sefti carom isao u boks po crvene gume. 

Po meni vise je splet okolnosti nego greska.

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 919 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

U nezgodno vreme za njih izašao sc a i jednostavno to je to njihova forma na ovoj trci. Da je njima "seo" sc možda bi za jedno ili eventualno dva mesta bili bolji ali više teško. To što oću da kažem ni jedna strategija ne bi im donela ništa spektakularno.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 443 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

   Албон се баш борио а и Вилиамс  све укупно напредује , за разлику од Алпине ( ево и малог препакивања;   Alphine have promoted Bruno Famin to the role of Vice President ,  Alpine Motorsports, with the Frenchman leading all the company"s  motorsport activities including the Formula 1  Team

Алфатаури са Хондиним мотором и даље  фењераши, чекају 2024ту

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1679 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 27 minuta, Jašim je napisao:

Албон се баш борио

 

Da, ovaj čovek se preporodio i sad pokazuje ono što je Red Bull očekivao od njega.

Samo pokazuje kako u F1 ništa nije jednostavno 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 919 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Teško da se može utvrditi argumentovano ko je najbolji.Postoji najtrofejniji,postje još neki rekordi koje beleži statistika ali ko je stvarno najbolji je nemoguće utvrditi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc

Tako je.

50-e su obelezili Fandjo i Askari, 60-e Klark, kraj 60-ih i pcetak 70-ih Stjuart, 70-e Lauda. 80-e Prost i Sena,

90-e i novi milenijum Sumaher, posle njega Vetel i Hamilton. Verstapen je na putu da im se pridruzi.

To su velikani svoih vremena, ostali su druga i treca liga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ovo da su ostali druga ili treća liga ,teško,jedino ako se misli na bolide.Kada su vozači u pitanju,svi smo svedoci da je Fetel potonuo od kada nije imao bolid ,Hamilton ,isto.Dajte Verštapenu neki drugi auto,sve će da se kaže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc

Ne, mislim na vozace. Bolidi su oduvek imali veliki , presudan znacaj. Jedina titula u modernoj F1 koja je ostvarena sa primetno losijim bolidom je ona Prostova 86.

Ja pricam o vozacima, neces valjda Batona i Rozberga u istu ravan sa Hamiltonom i Vetelom. Vilneva sa Sumaherom a i oni su bili prvaci.

Da ne bude da vrednujem po titulama, ne moze Pike u istu Ligu sa Prostom i Senom a ima tri titule.

Brebem sa Klarkom, ima ih jos....Dejmon Hil na primer.

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 443 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Има возача који су освајали титуле , има који су освајали бодове  а  има  и  чистих  тркача.  

Као у  уметности: лепота је у оку посматрача  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja