Jump to content

Moto Zajednica

Na put sa X8, savet, pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova

E ovako, planiram da sledece subote skuterom skoknem do severa CG, par dana bi bio tamo pa bih verovatno isao dalje, na more.

Vozim X8, 150 kubika, vazdusno hladjenje. Kapiram da nije idealan za put al sam resio da idem skuterom i tako mora biti :aha:.

Posto nikad nisam skuterom isao dalje od Indjije treba mi par saveta sta da ponesem sa sobom, sta bi mi bilo potrebno od opreme, na koliko da pravim pauze itd.

Moj neki plan je da iz BG-a krenem cim svane, znaci 4,5h, imam oko 350km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Vidi stvarno, nisam pratio na casu... :)

 

Ja mislim da ako skuterom smes 50 km da odes negde, smes i 350 slobodno... Samo polako i ne boj se ! :) Naravno ulje bi mogao promeniti pre puta ili da je bar relativno sveze, ako je starije, trosice se pri vecim temperaturama pa moras paziti na nivo... Gume znas kakve su ti, celave se lako buse a i brrr... Svecica znas kakva je, po meni treba biti ispod 10.000 km u njoj a i rezervna nije skupa pa je mozes poneti. Kais znas kakav ti je, ja licno cu verovatno ici do mora takodje iz dvaput, 150 + 350 km i necu nositi rezervni, mozda neko ima drugacije misljenje... Naravno osnovni alat i obavezno plasticne vezice i kljesta i belu zicu sto se lako savija... :) To obavezno... Moze litar goriva u rezervi za nedaj boze i flasa vode nek' se nadje...

 

I samo polako ili sigurno... :) Bgd, Valjevo, Debelo Brdo, B.B, Kremna itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mali kompresor na 12V je preporucljiv, ako nesto sa gumama krene naopako, bar de se dovuces do neke civilizacije. Ima u Tempu za 800-1000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Ulje zamenjeno pre manje od 100km kad je zamenjen i kais, rolnice itd. Svecica nije menjana al je dobra. Gume onako, mogu da prodju.

Sto se tice rute, ja mislio da idem ili na mladenovac, topolu ili ibarskom (lazarevac, ljig, milanovac) pa dalje pozega, uzice.

Mislis da je bolje ici na debelo brdo? Cini mi se da su veci usponi, posebno od B.Baste do Tare.

Dal mi trebaju rukavice, jakna, pantalone, pojas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Pozdrav kolega, nisam iz indjije :), iz bga sam.

Od opreme nemam nista, samo rukavice a ne mogu sad da se isprsim za pantalone i jaknu, pa je pitanje sta da obucem? Kapiram da ako krenem npr u dukserici ima da me produva vetar kao nikog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Iskreno ja ne bih ni kretao bez opreme. Znaci jakna pantalone cizme dobra kaciga pojas..... I da su dobre gume. Ovako ce te prodauvati vetar i jos ako se oznojis pa ohladis par puta mokar na vetru.... ima da budes i da se osecas ko k.... a i zamaras se vise itd itd..... Ako nista bar pozajmi opremu ili tako nesto.A ne daj boze da padnes.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako nemaš moto jaknu, nabavi neku kvalitetniju vetrovku, samo je bitno da ti nije široka (da te vetar ne bi oduvao sa skutera) i da nije debelo postavljena (jer ćeš se odmah oznojiti).

 

Jedne sezone sam se celo leto vozio sa vetrovkom-prslukom, zakopčam je skroz do vrata i vetar me ne bije po grudima i vratu, a po rukama me hladi. Odlična kada su baš visoke temperature...

 

Moja preporuka da se voziš prometnim putem jer ima manje đubreta na asfaltu (pesak, šljunak, ekseri...) pa je bezbednije za gume, i vozi levim kolotragom vozila ispred sebe, a ne sredinom - na sredini ćeš pokupiti sve što su propustile gume automobila... Dobro sa prometnim putem je što i za nedajbože imaš uvek neki kombi ili kamion sa kojim možeš da dogovoriš transport.

 

Što se opreme tiče, preporučujem standardnu opremu za motor propisanu zakonom, par kombinacija odeće (npr. vetrovka, prsluk, marama za vrat, rezervna suva majica), nešto za gume (pumpa, sprej) i kontakti (adrese i telefoni) servisa usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Sta je standardna oprema za motor po zakonu?

Na koliko bih trebao da pravim pauze obzirom da je vazdusara, i koliko bi te pauze trebale da traju? Kako da znam da se motor pregrejao ili da je vreme za pauzu? Mene malo brinu usponi, posebno onaj od uzica do zlatibora koji je dugacak maltene 20km.

Pitao sam majstora za brzinu i on mi je rekao da ga drzim na 70 - 80max, a da mi od 80 na gore bude za preticanje itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Standard po zakonu su kaciga, rezervna sijalica i komplet za prvu pomoć, naravno plus sva dokumenta.

 

Nisam vozio 150cc, ali sam imao Libertija 125cc sa vazdušnim (odnosno uljnim) hlađenjem. Pošto je Liberti relativno lagan, verovatno je isti odnos snage-mase kao i kod X8. Libi se nikada nije pregrejao! Doduše, nikada nisam vozio uzbrdicu od 20km, ali mislim da nećeš imati problem dok god ne držiš gas otvoren do kraja. Stavi ga na dve trećine, i koliko ide - ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Ufff,procitao,svaka cast.

Sledece subote ako sve bude kako treba krecem. Verovatno idem ibarskom tj ljig, rudnik, pozega, uzice, zlatibor i dalje kako vec ide. Jeste lepse ici preko topole al bih da izbegnem a.put.

Od alata necu nositi nista specijalno posto i da imam isti ne znam da ga upotrebim. Ponecu klesta, srafciger i tako te sitnice.

Gde mogu da nabavim spisak servisera? To bi mi znacilo da imam uz sebe.

Ako neko planira da ide za CG sledece subote mozemo zajedno ili bar popiti pice negde ako nista drugo.

I da, imam nedoumicu, ne znam dal da nosim full face ili jet kacigu. Ne bih da nosim obe da mi ne zauzimaju mesto u gepeku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Namesti ti da koristis forum na telefonu,da lako mozes da pozoves u pomoc nekog,postavis temu ili sl.Dosta ljudi je tako naslo pomoc u putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja