Jump to content

Moto Zajednica

Turska 2012 by Moover :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Mada i onaj kebab koji si ocrni izgleda odlicno :ooo:

Izgleda odlično. Ali moja osjetila nisu navikla na tako intenzivan okus loja koji kao da je danima stajao na suncu... ne znam, nije mi sjeo... 1neznam.gif

 

mislim, pojeo sam ja njega... da ne bi netko pomislio da sam ostavio... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Bravo za putopis..za tvoju informaciju ono na fotografiji nije kanjon Crvene reke (Crvena reka je selo)..to je Sicevacka klisura kroz koju protice reka Nisava i koja je zasticeni prirodni park.U klisuri je jedna od naj starijih hidroelektrana na prostoru Balkana.(Prosao si pored ovog objekta)Pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Hvala na pohvalama... 0takoje.gif

 

zoran.nis, imaš pravo. Nigdje nisam primjetio oznaku s imenom rijeke, a nakon kanjona je naselje Crvena reka... 0takoje.gif A rijeka ima specifičnu boju, u njoj vjerojatno nema ribe... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Svaka ti dala! :)

 

Odlicno pisanije, puno informacija, sjajne fotografije! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Podržavam podržavam :aha: .... Svaka čast za odabir rute... :takoje:

 

Pošto me žena davi u podlednjih godinu dana da idemo u Tursku, a neverovatno je zahtevna, kaži mi koliko ti je otprilike novca otelo ovo putovanje, da se pripremim, . >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Ovisi koliko daleko želiš ići... gorivo je bilo poprilična stavka u troškovima... između 2 i 2.2EUR/L...

 

Jedino u Bergami sam tražio smještaj na blef (25EUR s doručkom za jednu osobu)... ostalo sam tražio preko Booking.com... u Istambulu sam bio 3min pješke od Aje Sofije za 12EUR/noć, u Pamukkalama 15EUR/noć, Goreme 16EUR/noć... sve s doručkom...

 

Cijene ulaznica, kao i večera su opisane u putopisu, pa si možeš to ubrojati duplo ako ideš sa ženom...

 

Kupilo se i nekih suvenira, išlo se u vožnju balonom... na nekim stvarima se štedilo, na nekim nije, pa je na kraju ispalo u prosjeku cca 100EUR/dan... s tim da sam svugdje osim u Bergami bio dvije noći (Istambul, Pamukkale, Goreme), tako da je tih dana bilo manje troškova na gorivo, ali se potrošilo na ulaznice, hranu i piće, suvenire... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Dobro je, mislio sam da bez 150 neću biti :jee: ... Hvala na info.... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

9. dan - Nedjelja, 3.6.

Goreme - Ankara - Istanbul - Silivri, 770km

 

Dan kad je moja pustolovina krenula svome kraju... obišao sve što sam planirao obići u Turskoj i povratak kući...

 

Vožnja cijeli dan... krećem oko pola 11, prvo koma ceste kroz Cappadociju, prolazim pored Ankare i tu se priključujem na autocestu do Silivrija... Prolazim Istambul, nalazim smještaj za 30EUR... dajem 50Eur, dobijam nazad u lirama, s kojima ne znam što ću jer ujutro planiram napustiti Tursku... :)

 

 

Hotel Osaka... nije preporučljivo ulaziti u bazen... 1oda.gif

 

 

MOB_0910.jpg

 

 

 

Obilata večera u Burger Kingu i spavanac... Upaljač sam stavio da se vidi šta Ameri nazivaju King size hamburgerom :)

 

 

MOB_0909.jpg

 

bravo za putopis :care:.....btw...sledeci put uzmi big king xxl ili triple whopper.....ovo je whopper junior....ja se zaebo prosli put dok nisam provalio da su mi dali obrok za decu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Odlican putopis. Five Stars 0takoje.gif

Mislim da ti je najveci utisak sa putovanja ostavio let Hot Air Balloon preko veoma interesantne doline U Gorumu ili slicno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: BMW R1100RS

Respekt!Vidi se da si se dobro pripremio za turu.Par godina planiram put istoka do Sirije al dok ja planiram put preteknume Luda Amer.Administracija i zapocne rasturanje Sirije po oprobanom receptu "bombarduj Sirija-Srbija isto ti je to daj da se resimo tih starih zaliha"Ako mozes da napises smestaje koje si koristio u obliku preporuke da bude lako za upotrebu.

"Snovi ostaju snovi samo ako ih ne ostvaris" pozz!

P.S.Burger prave po standardu f7cm!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Hvala još jednom...

 

Kad sam slagao rutu i došao do Kapadokije, počeo sam ozbiljno razmatrati put do Sirije i Jordana.... rekoh, tko zna kad ću idući put biti toliko blizu... onda sam krenuo malo istraživati i skužio da nije vrijeme za eksperimentiranje po Siriji...

 

Što se tiče smještaja, Istambul, Pamukkale i Goreme su puni hotela, pansiona... meni je tu najvažniji faktor bila cijena... sve našao preko www.booking.com

 

U Bergami sam slučajno nabasao na Guest house, 25EUR s doručkom. Domaća atmosfera, domaćini vrlo ljubazni, dvorište ograđeno, nema problema za smještaj motora, sobe komforne s klimom i SAT-om...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

predivne slike i predjeli. izuzetna hrabrost usuditi se otici sam na toliki put. najveca zamjerka je za tekst. koji je hladan i suvoparan i bavi se sirovim opisivanjem puta tipa : U 23.56 krenuo presao 450 km itd. fali malo knjizevnog duha i satire. ovo je previse hladno za moj ukus. nemoj se ljutiti sto kritikujem samo mi je zao sto kad si vec imao takvu priliku za put nisi malo knjizevnije srocio ovaj putopis :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

predivne slike i predjeli. izuzetna hrabrost usuditi se otici sam na toliki put. najveca zamjerka je za tekst. koji je hladan i suvoparan i bavi se sirovim opisivanjem puta tipa : U 23.56 krenuo presao 450 km itd. fali malo knjizevnog duha i satire. ovo je previse hladno za moj ukus. nemoj se ljutiti sto kritikujem samo mi je zao sto kad si vec imao takvu priliku za put nisi malo knjizevnije srocio ovaj putopis :-)

Slažem se. Ali stavi se u moju poziciju... nakon obilaska pola Europe i pisanja nekoliko putopisa u detalje, čovjek s vremenom jednostavno izgubi volju... A i pokazalo se da većina čitatelja ipak više voli gledati slike nego čitati romane... a i sam sam sada takav... prije nekoliko godina, dok nisam toliko putovao, upijao sam svaku riječ, svako slovo tuđih putopisa. Sad, ne zanima me koliko je litara kiše palo na m2 nekome na putu, ne zanima me što pol sata nije mogao naći upaljač da zapali vatru za zgrijati gulaš iz konzerve, ne zanima je jel platio gorivo karticom ili kešom...

 

Sto ljudi - sto ćudi... putopise stavljam iz dva osnovna razloga...

 

1) Da se natjeram napraviti složenu detaljniju cjelinu kojeg ću povremeno otvoriti i prisjetiti se putovanja

2) Da dam svoj doprinos budućim putnicima, jer znam i sam koliko puno su mi tuđi putopisi pomagali da se pripremim za putovanja

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja