Jump to content

Moto Zajednica

Turska 2012 by Moover :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

Slike kao i ceo opis putovanja sve sa cenama i licnim opisom svega vidjenog ti je za svaku pohvalu0takoje.gif,sta reci nego BRAVO!!!!!

Turke si na samom pocetku vrlo dobro opisao i dozivio,mada ne moze se generalno tvrditi da su svi takvi,ali ti sto ih turisti srecu su uglavnom upravo takvi1lol.gif,cile-mile do neke lire0namigivanje.gif

A sto je "mile fazer" komentarisao te lepe zene na fotkama,to sigurno nisu Turkinje nego turistkinje,ja u Istanbulu ne znam da li sam video jednu lepu Turkinju,mozda je to stvar mentalieta,ali zadnji put kad sam bio idem Kapali carsijom i "primetim" lepo zensko bice koje ide u pratnji nekog muskarca,kako sam im isao u susret cujem nju kako mu govori: "bas ti hvala",i jbg u gradu od 20 miliona stanovnika ja osacujem zeMsku "nase gore list"0stabre.gif,i tu pronadjem odgovor zasto oni svoje zene teraju da se oblace kao nindze1jezik.gifhahaha,malo sale.....uglavnom putopis ti je 5+

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Hvala na pohvalama, drago mi je da vam se sviđa... 0takoje.gif

 

Meni je legendarno bilo kad sam na Pamukkalama šetao ispred neke obitelji i onda se odjednom žena prodere na sina "Ćuti, bre!" 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

8. dan - Subota, 2.6.

znamenitosti Cappadocie, 230km

 

Goreme - Let balonom (125EUR)

 

MOB_0794.jpg

 

 

MOB_0817.jpg

 

 

MOB_0830.jpg

 

 

IMG_2827.jpg

 

 

IMG_2843.jpg

 

 

IMG_2852.jpg

 

 

IMG_2856.jpg

 

 

IMG_2876.jpg

 

 

IMG_2878.jpg

 

 

IMG_2940.jpg

 

 

IMG_2943.jpg

 

 

IMG_2833.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Derinkuyu underground city (15TL)

 

IMG_3003.jpg

 

 

IMG_3013.jpg

 

 

IMG_3035.jpg

 

 

IMG_3048.jpg

 

 

 

vulkanski krater Golu

 

MOB_0869.jpg

 

 

IMG_3073.jpg

 

 

IMG_3074.jpg

 

 

IMG_3083.jpg

 

 

IMG_3093.jpg

 

 

IMG_3101.jpg

 

 

IMG_3103.jpg

 

 

IMG_3102.jpg

 

 

IMG_3082.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Ihlara valley (kanjon i dolina)

 

 

IMG_3116.jpg

 

 

IMG_3118.jpg

 

 

IMG_3124.jpg

 

 

IMG_3126.jpg

 

 

 

Selime (na toj lokaciji snimani dijelovi Star Warsa)

 

IMG_3132.jpg

 

 

IMG_3131.jpg

 

 

IMG_3140.jpg

 

 

IMG_3145.jpg

 

 

IMG_3150.jpg

 

 

IMG_3152.jpg

 

 

 

Derinkuyu - na povratku se skrenuo u ovlašteni Aprilia servis da mi stave izgubljeni vijak zadnjeg blatobrana, i dotegnu onaj labavi... 1lol.gif

 

 

MOB_0897.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Za večerom sreo slovenski par kojeg sam upoznao na benzinskoj u Bugarskoj, te dvojicu grka koje upoznah na Pamukkalama... Nabacili malo spiku i nastavili svatko svojim putem... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

9. dan - Nedjelja, 3.6.

Goreme - Ankara - Istanbul - Silivri, 770km

 

Dan kad je moja pustolovina krenula svome kraju... obišao sve što sam planirao obići u Turskoj i povratak kući...

 

Vožnja cijeli dan... krećem oko pola 11, prvo koma ceste kroz Cappadociju, prolazim pored Ankare i tu se priključujem na autocestu do Silivrija... Prolazim Istambul, nalazim smještaj za 30EUR... dajem 50Eur, dobijam nazad u lirama, s kojima ne znam što ću jer ujutro planiram napustiti Tursku... :)

 

 

Hotel Osaka... nije preporučljivo ulaziti u bazen... 1oda.gif

 

 

MOB_0910.jpg

 

 

 

Obilata večera u Burger Kingu i spavanac... Upaljač sam stavio da se vidi šta Ameri nazivaju King size hamburgerom :)

 

 

MOB_0909.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

10. dan - Ponedjeljak, 4.6.

Silivri - Zagreb, 1300km

 

Ujutro nakon doručka se spremam, sjedam na motor i odlazim prvo u šoping centar potrošiti 60 lira koje su mi ostale... kupujem sitnice i u pola 12 palim leteću djevicu i krećem put Dimitrovgrada, gdje sam planirao prespavati...

 

S obzirom na malo žešću vožnju i pomicanje sata unazad, brzi prolazak kroz centar Sofije (poučen lošim iskustvom sa zaobilaznicom), te brzi prolazak tursko-bugarske i bugarsko-srpske granice, u Dimitrovgrad dolazim već u 17 sati... nisam osjećao umor, kičma se dobro držala, jedva sam čekao da vidim svoje i odlučio ja zapaliti dalje, pa dokle stignem... i tako, kroz prekrasan kanjon uz Crvenu reku, kod Niša se penjem na autocestu i u istom ritmu dolazim do Beograda gdje me dočekaše crni oblaci...

 

Kanjon Crvene reke

 

MOB_0919.jpg

 

 

U daljini vidim grmljavinu i crnu zavjesu, te oblačim na vrijeme kišnu opremu i već nakon 2-3km me dočeka strašan prolom oblaka koji me pratio skroz do ulaza u Hrvatsku... :)

 

Granicu prolazim bez problema, lampica rezerve se pali, a do sljedeće benzinske nikad stići... u Brodu silazim s autoceste i u rezervar od 19L točim 18.4L benge... :) mislim si, prošao sam 5000km, u Srbiji, Bugarskoj i Turskoj na svakom ćošku po nekoliko pumpi i onda dođem u lijepu našu i naravno pumpe na svakih 500km... :)

 

MOB_0929.jpg

 

 

Od Sl. Broda do Zagreba klasika - ravnica i po gasu... naravno, ni pred Zagrebom nisam izbjegao pljusak, tek toliko da me oblaci pozdrave na kraju ovog mog prekrasnog putovanja... dolazim kući umoran, pun dojmova i utrnute guzice... tuš i zasluženi odmor... :)

 

 

Ujutro se budim, još sam na godišnjem... mislim si, mogao bih danas na neki đir motorom... 1oda.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

ZAKLJUČAK:

 

Eto, šta reć? Koju posluku porati? 1oda.gif

 

Oduševljen prirodom i povijesnim znamenitostima, nisam ni na trenutak zažalio što sam se odlučio na ovo putovanje. Putovanje u Tursku me držalo godinama, svake godine sam zbog nečeg odgodio... Ove godine sam imao razne druge kombinacije, ali odlučih se za Tursku... želja je bila prevelika i nisam ju htio odgoditi za još koju godinu...

 

Srce mi je sad na mjestu, vidio sam uživo i uživao svakodnevno u stvarima koje sam gledao na TV, čitao po netu (pa i na ovom forumu), gledao fotke i slušao priče prijatelja putnika koji su obišli Tursku... neke stvari je i teško pretočiti u slova, treba ih doživjeti...

 

Svatko tko cijeni povijest, kulturu, običaje, prirodu, neće pogriješiti ako posjeti Tursku... Velika je to zemlja koja stvarno ima stvašta za ponuditi putniku namjerniku... 0takoje.gif

 

Do idućeg putovanja - čitamo se!

 

IMG_2705.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Strava! Podsetio si me na dane kada sam radio kao vodic i turskoj i obilazio navedena mesta! Prelepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Istina, za ovakve stvari vrijedi živjeti... 0takoje.gif

 

Dimljena vješalica zakon! Cijela večera (vješalica, pomfri, salata, pivo i palačinke s čokoladom) - 10eur... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja