Jump to content

Moto Zajednica

Granice zdravog razuma

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

@Devojcica2

Ja mislim da je nama drago da si imala srece , da napises nesto uopste u temi na ovakom mestu . Nesecam se da je u ovom delu foruma neko ranije imao prilike da napise bilo sta u temi u kojoj se spominje .

Obicno u ovakim temama se radi analiziranje kako same nesrece tako i ostalih faktora koji vode ka tome . Sama si rekla da nijeno niste imali kacige , da si sela na motor sa nepoznatom osobom bez opreme koju je trebao prvo on da ima . Najverovatnije nisi nikad u zivotu dobila ranije neki savet o voznji na motoru .

Istina je da te ljudi koji su te komentarisali nepoznaju u vecini slucajeva , ali nisu komentarisali tebe kao tebe . Komentri su usmereni ka bilo kojoj mladoj osobi koja bi se nasla u tvoj sitvaciji . Veruj mi da nisi bila ti da je bila bilo koja druga devojcica na tvom mestu isti bi bili komentari . Ovakve teme sluze da skrenu paznju roditelja i buducih klinki i klinaca da nenaprave tvoju gresku .

Ovu temu sam pratio od trenutka kad se pojavila na ovom sumornom mestu i po broju postova na prethodnih 11 strana bila je veoma citana i pracena dugo . Nisam je iscitavao sad ponovo i neznam dali sam nesto postovao ranije , ako sam jesam i ako sam napisao nesto sto te vredja kao licnost molim te primi moje izvinjenje .

Nadam se da ces biti nekada u prilici da skrenes paznju roditeljima i njihovoj deci zasta sluzi oprema na motoru . Takodje nadam se da je sama ova tema skrenula paznju nekom roditelju i nekome detetu , pogotovu posle tvog pojavljivanja u njoj koliko vredi zivot i koliko je bitna oprema .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok, naravno da sam ja svesna svega sada, i sta je sve moglo da se desi, i da sam odlicno prosla... I da, bio je to prvi put da sam sela na motor, i bila sam, kao sto se i zna, pod alkoholom, kao i on, i zaista se ne secam nicega. Koliko je sad to dobro, ili nije, ne znam, ali tako je kako je...

Naravno da se nadam da nece devojke ponavljati ovo sto sam ja uradila, ali isto tako ni ne verujem da ce one ovo i citati. Samo ce se valjda makar pre nego sto bilo sta odluce , prvo dobro raspitati, i razmisliti o postupku... i da ok, svesna sam da nije bilo pisano meni kao meni, ali opet, zaista nije bilo prijatno citati sve to...

i samo jos nesto, @Alekre , nema to veze sa samim vaspitanjem, I hvala.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Alekre, meni tvoj post deluje više bezobrazno nego grubo.

Pre svega ne možeš suditi nekome koga ne poznaješ i nisi upozat sa čijeicama koje su dovele do tragedije.

Reci mi ko je odgovoran i pažljiv sa 16 godina?

Propust u vaspitaju?Može tako da se gleda a možda joj roditelji rade od ujutru do uveče da bi deci obezbedili egzistenciju.Fraze da se uvek ima vremena za decu ne stoje jer mnogi rade po dva posla da bi preživeli i decu vidjaju samo u prolazu.

Možda je roditeljima rekla da ce spavati kod drugarice pa zapalila u grad...roditelji veruju deci a ona opet veoma lako izigraju njihovo poverenje.

 

Realno ni meni roditelji nisu rekli da ne sedam na trkački motor koji vozi amazonka jer mogu da poginem.

Neke stvari se podrazumevaju a opet nas mladost natera na kojekakve gluposti.Ne verujem da postoji osoba koja sa 16 godina nije radila nepromišljene stvari.Neke prodju bez posledica a neke se kobno završe.

Roditelji ne mogu 24 sata da vise deci za vratom.Glupo je za sve okrivljivati mamu i tatu.To ćeš shvatiti kada i sam budeš imao decu.

 

Devojčica je napravila grešku, platila je veoma visoku cenu zbog toga, samo ona zna kako joj je teško bilo i poslednje što joj treba su naša pametovanja ispred monitora.Siguran sam da ne bi opet isto uradila i svako lelemudanje je besmisleno.

 

Treba o ovome da se piše i govori baš da bi se izbegle slične tragedije, ali osudjivanje nekoga ko je platio cenu svojoj gluposti i sipanje soli na ranu je totalno glupo ( da ne kažem nešto drugo).

 

@Devojčica2 Siguran sam da većina ovde nije loše pisala o tebi lično nego o tvom lošem postupku.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

@Nemus, i svesna sam ga i ja sama.. Slavim taj dan kao drugi rodjendan. Ne mogu da vratim vreme, desilo se, da sam iole razmisljala ne bih to uradila, jer kao sto kazem, bio je to prvi put da sam sela na motor, dakle nisam bila neki ljubitelj motora... Svako ima svoje misljenje, ali i dalje ostajem iza toga da roditelji nemaju veze sa tim ,jesu znali da sam izasla na zurku, ali sta cu ja tamo raditi, pa ocigledno da nisam ni ja sama znala....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jasno je kakva si bila, neodgovorna, nepazljiva, propust u vaspitanju... Nije da ti krivim i da upirem prstom, jednostavno, nije imao ko da te edukuje niti si imala nekakvu svest na sta sedas i kako to funkcionise i nazalost rezultat toga je to sto se desilo. Izvini sto moj post deluje jako grubo, ali mnoge devojke rade isto sto i ti, neshvatajuci koliko je to kocka sa zivotom i jako je bitno da se na neki nacin predoci drugima sta je ispravno a sta nije i kakve se posledice mogu ocekivati. Bilo proslo, medju zivima si i imas sansu da nadjes nekoga ko ce te puno voleti, voziti, podeliti sa tobom neka neprocenjiva iskustva i cuvati kao kap vode na dlanu.

 

Svako dobro!

 

Svaler u najavi !!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Naravno da se nadam da nece devojke ponavljati ovo sto sam

 

Nazalost,hoce. Pre nekih dve nedelje se u Jagodini desila ista stvar. Momak i devojka bez kacige. Decko je izgubio kontrolu i on na mestu mrtav a devojka preminula posle dan-dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Nemoj pogresno da me shvatis, ali meni nije jasno sta si ti kao devojcica od 16 godina radila u 5h ujutru, jos i pijana?! Da se bolje razumemo, moja sestra sada ima toliko godina koliko si ti imala kada se desila nesreca, moze samo da masta o takvom izlasku. Po meni roditelji su ovde najveci krivac, ne vredjam, ali mora da postoje neke granice shodno godinama.

 

Da me bolje razumes, i ja sam sa 16 godina ljosnuo sa motora, u 3h nocu, bez kacige, opreme, razbio se kao nikada, ali kad sam dosao kuci, prvo sam dobio par vaspitnih pa su me onda pitali da li sam ziv i kako sam...

 

Nazalost ti si morala ovu lekciju da naucis na tezi nacin. Neko tamo gore ti je poklonio zivot, drugi put, uzivaj sada u njemu. ;)

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Istina, mnogim tinejdžerima se to može desiti ali onda nema ljutnje kad se te stvari nazovu pravim imenom(glupost, nepromišljenost, bahatost...).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5808 postova

Prvo moram da kazem da sam jako prijatno iznenadjen da se devojka ukljucila i podelila nekoliko reci. Iako nista konkretno nije rekla sama cinjenica da je ovde govori o tome koliko joj je zivot promenjen ovim dogadjajem. Imam cerku koja ce za par godina biti u tom uzrastu i naravno da se plasim svega sto moze da se dogodi. Naravno da sam pricao sa njom o svemu ali ne sumnjam da su i roditelji ove devojke njoj pricali o svim opasnostima za koje su znali. Mozda ljudi ne poznaju nikoga ko vozi motor, mozda ni na kraj pameti nisu imali da ce njihova cerka sesti na motor jer je i sam rekla da nije bas volela motore.

 

Jedan izlazak, jedno pice sa nekim deckom, jedan poziv da odu na drugo mesto jedna recenica ne boj se necu brzo voziti, jedan sekund i eto sranja.

 

Devojko siguran sam da to vec radis ali moja molba je da u svom komsiluku pricas mladjim devojcicama od tebe sta moze da se desi i to je tvoj maksimalan doprinos. Ako samo jednom samo jedna devojcica zbog tvoje price ne sedne na motor sa nekim ko je popio ili koga ne poznaje ili ko je bahat uradila si dobro delo.

 

Sta je ona radila sa 16 godina u 5 ujutro ne zelim da komentarisem jer to moralisanje preko tastature ne vodi nicemu. Svako svoje dete vaspitava da bude najbolje (pogotovo cerke) pa opet svaki dan ima mladih u 5 ujutro i bice ih i to je tako

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sta je ona radila sa 16 godina u 5 ujutro ne zelim da komentarisem jer to moralisanje preko tastature ne vodi nicemu. Svako svoje dete vaspitava da bude najbolje (pogotovo cerke) pa opet svaki dan ima mladih u 5 ujutro i bice ih i to je tako

 

@vlada

 

Vi kao da ne zivite u Srbiji? Recite mi kad ste mladez videli u gradu (mislim na izlazak) od 19:00 pa recimo do 22:00 sto je po meni pristojno vreme!? Sigurno ne u zadnjih 18 - 19 godina...

 

Da bi razumeli sta cu vam dalje napisati, moram da vam navedem jedan primer. Ja sam srecno u braku vec 19.-ta godina i tada je vec pocinjalo to "produzeno" vreme izlaska... Medjutim, otac moje supruge mi je rekao: "Vrati je uvek do 22:00 sata!"

Jednom krenemo nazad ali se bas tada spusti rampa!!! Zbog toga zakasnimo mi dobrih 15 min. Reakcija je bila: "Ne zanima me! Niste posli na vreme! Necu da te vidim nedelju dana na pragu!"

 

Odmah posle moje zenidbe vreme izlaska je pocinjalo sve kasnije i trajalo do ranih jutarnjih sati.

 

Da se razumemo, ja imam sina od 20 godina (starijeg), sina od 18 godina i ceru od 14 godina. Cera naravno jos ne izlazi a sinovi, sta da kazem...

Probao sam i ja da ne dozvolim (jer se i meni to tako ne svidja) da krecu kao i svi drugi (oko 22.00) i da se vracaju kao i svi drugi (od 02:00 pa do 04:00) ali ne ide to tako, niti je toliko jednostavno...

 

Zasto nije jednostavno?

 

Trajalo je to moje prilicno dugo vremena! U principu, vracali su se kuci kad su druga deca tek polazila (oko 00:00 - 01:00)... Nije mi bilo pravo ali sam terao po svom misleci da samu pravu. I jesam bio u pravu!!!

 

Ali ima jedna kvaka!!!

 

Gledao sam kako ih drustvo (sopstveni drugari) polako ali sigurno zaobilaze i odbacuju, a to verujte jako boli!!! Ja sam odrastao sam (bez pravih prijatelja) zbog slicnog spleta okolnosti, pa zar da dozvolim da mi deca budu usamljena i sama na svetu!? Gledao sam kako se menjaju i povlace u sebe!!! Onda sam se zapitao cemu to vodi!? Jednom ce se otrgnuti i onda povratka nema! Sa razgovorom sam krenuo dosta rano a polako se menjao moj odnos prema izlascima a tako se menjao odnos drugara prema njima. Sad je sve u redu jer su moja deca malo razumnija od drugih pa ipak ne ostaju toliko kasno kao drugi. Nemamo tajni (bar se nadam) mozemo da pricamo o svemu.

 

Nije sve u razgovoru i ne moze se sve razgovorom postici! Jer, za razgovor je potrebno dvoje! Dzaba otac da prica ako to detetu na jedno uvo udje a na drugo izadje jos brze nego sto je uslo!!!

 

Roditelji, a i buduci roditelji, svi cete jednom, kao i ja, doci do sledece fraze: "Ako dopustim kajacu se, ako nedopustim kajacu se!" tako da nikako ne valja! Probajte da sa vasom decom nadjete neku sredinu gde cete biti zadovoljni i vi a i vasa deca, to vam je moj savet kao trostrukog roditelja!

 

Mozda ovo nije prava tema za ovaj post a mozda i jeste jer se radi o jednoj devojcici od 16 godina. Ne zelim dete da ti drzim pridike niti na to imam pravo. Zaboravio sam da li sam nesto pisao ranije u temi, i ako jesam nesto prema tebi ostro napisao molim za oprostaj! Pokusaj da shvatis da sam ja pre 5 godina sasvim drugacije razmisljao i sasvim se drugacije ophodio prema svojoj deci. Vreme tera ljude da se menjaju, a travka koja se po vetru ne povije ona se slomi!!!

 

Drago mi je da si dobro, nadam se da si dobro, jer te niko do sada nije pitao koliko si ti dobro posle svega!?

Ziva bila i cuvaj se!

 

Pozdrav!

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

svaka rec koju je Alekre napisao je na mestu,i jos se stosta moze dodati,zna i on,znate i vi,al nije dodato,da ne bude pregrubo.medjutim gledajmo cinjenice,a ne filozofiju i teorije.devojcica od 16 godina koja je pijana u zoru ima veliki problem...u porodici,u vaspitanju,u glavi,u moralu,ne ulazim u to gde,ali ima VELIKI PROBLEM! i tacka. ne moram uopste da je poznajem da bih sudio.cinjenice su neumoljive i surove.zensko dete pijano na ulici u 5 ujutru.kazu svako je u tim godinama bio lud.jeste djavola.ja nisam,i znam mnoge koji nisu.znaci moguce je...tu teorija mladost-ludost pada u vodu.ovo dalje sto se desilo,sela je pijana sa pijanim na motor ,to tek necu da komentarisem,to je da se covek prekrsti...verovatno su krenuli u pozoriste...omg...to ce sutra nekome da kuva rucak i vaspitava decu...ja tako mislim a vi kako hocete.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5808 postova

Srecko,

 

upravo to sam i ja na neki nacin hteo da kazem ili sam rekao. Dodelio sam ti + jer to i jeste sustina u ovoj prici. Niko od nas ne zna da li je devojka mozda tada prvi put ostala do 5 i prvi put popila pa se ovako nesto desilo. Slozicete se da postoji i ta mogucnost i sta onda neki ljudi za tastaturom takvom detetu zalepe etikete "sponzorusa, k.rva, alkoholicarka"...

 

Ja sam milion gluposti napravio u tim godinama ali prosao sam dobro na zalost neko nema srece pa kroz zivot nosi ovakvu traumu.

 

Uzivaj devojko u zivotu i tebi vise niko sigurno ne treba da drzi predavanja, jako skupo si platila svoj cas nazalost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

mislim da je vreme da temu moderatori preseku i zadnji deo presele u forum MOTORISTI NA DRUMU , nek sami osmisle naslov . malo je tesko iznositi komentare ovde u crnoj hronici i citati tudje o osobi koja je prezivela tezak udes .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pošto je tema iz "crne hronike" otišla na neku drugu stranu, deo koji se odvaja od pravca teme prebacili smo ovde.

Ako se setite boljeg naslova molim vas da ga predložite, ovo je stavljeno na brzinu samo da posluži.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pošto je tema iz "crne hronike" otišla na neku drugu stranu, deo koji se odvaja od pravca teme prebacili smo ovde.

Ako se setite boljeg naslova molim vas da ga predložite, ovo je stavljeno na brzinu samo da posluži.....

 

Napisah vec tamo .. moj predlog je "Granice zdravog razuma" 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

svaka rec koju je Alekre napisao je na mestu,i jos se stosta moze dodati,zna i on,znate i vi,al nije dodato,da ne bude pregrubo.medjutim gledajmo cinjenice,a ne filozofiju i teorije.devojcica od 16 godina koja je pijana u zoru ima veliki problem...u porodici,u vaspitanju,u glavi,u moralu,ne ulazim u to gde,ali ima VELIKI PROBLEM! i tacka. ne moram uopste da je poznajem da bih sudio.cinjenice su neumoljive i surove.zensko dete pijano na ulici u 5 ujutru.kazu svako je u tim godinama bio lud.jeste djavola.ja nisam,i znam mnoge koji nisu.znaci moguce je...tu teorija mladost-ludost pada u vodu.ovo dalje sto se desilo,sela je pijana sa pijanim na motor ,to tek necu da komentarisem,to je da se covek prekrsti...verovatno su krenuli u pozoriste...omg...to ce sutra nekome da kuva rucak i vaspitava decu...ja tako mislim a vi kako hocete.

 

Možda si ipak malo grub.

 

Ne znam kakvo rezonovanje očekuješ u 16 godina? Kao da ima 20 ili 30 ?

 

Kada si pijan u 16 godina - praviš gluposti kojih se stidiš kada odrtaviš.

 

Siguran sam da svi imamo priče (pa i ti) kako smo "u naše vreme" bili ludi kao struja (pili, tukli se, pravili sran*a). Koliko puta je svako od nas mogao da doživi tragediju?

 

Verovatno si stariji od 16, pa pitam iskreno: koliko puta si prekoračio brzinu, prošao na žuto, nisi bio koncentrisan 100 % za volanom, pričao mobilnim dok voziš auto, preticao preko pune ... itd.? U bilo kom od ovih scenarija mogao si da napraviš glupost.

 

Znaš ono: "Neka baci prvi kamen onaj koji nikada nije zgrešio".

 

Iz ovoga se mora naučiti ... bez toga je džabe. Stiže nam nova generacija koja ima 16 godina ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Thja. Šta reći. Ja sam roditelj (15 god). Bio sam i dete (davno). Pomozi Bože. Eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Retki su ljudi koji iz tudjeg iskustva shvate pouku, naročito na Balkanu! Ni ja lično nisam drugačiji... Slušao i čitao mnogo priča, ali dok nisam osetio na svojoj koži kako to izgleda, nisam se smirio!

 

Godine prolazile i moja vožnja je postala sve mirnija i udobnija. Možda se nisam opametio, jer još uvek nešto u meni želi da navrne na 12000 obrtaja, ali me je sa druge strane nekako strah! Osamdesetih, kada sam zadnjicu sa MZ-a uvalio na Kawasakija KH 500 mach 3, mašine nisu imale toliko konja. Ludirao sam se propisno, ali mi se čini da je saobraćaja milo mnogo manje i da se kvalitetnije vozilo u odnosu na danas! Mi matorci volimo da kažemo da je to bilo neko drugo vreme...

 

Elem, današnji klinci nisu ništa drugačiji od nas, ali se sve ostalo promenilo! Mnogo više se gine nego ranije! Nekako sa godinama se i razum pojavljuje i iskreno se nadam da će mladji vozači ovo isto moći da ispričaju nekim novim klincima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

svaka rec koju je Alekre napisao je na mestu,i jos se stosta moze dodati,zna i on,znate i vi,al nije dodato,da ne bude pregrubo.medjutim gledajmo cinjenice,a ne filozofiju i teorije.devojcica od 16 godina koja je pijana u zoru ima veliki problem...u porodici,u vaspitanju,u glavi,u moralu,ne ulazim u to gde,ali ima VELIKI PROBLEM! i tacka. ne moram uopste da je poznajem da bih sudio.cinjenice su neumoljive i surove.zensko dete pijano na ulici u 5 ujutru.kazu svako je u tim godinama bio lud.jeste djavola.ja nisam,i znam mnoge koji nisu.znaci moguce je...tu teorija mladost-ludost pada u vodu.ovo dalje sto se desilo,sela je pijana sa pijanim na motor ,to tek necu da komentarisem,to je da se covek prekrsti...verovatno su krenuli u pozoriste...omg...to ce sutra nekome da kuva rucak i vaspitava decu...ja tako mislim a vi kako hocete.

 

Meni deluje da je tvoj problem daleko veci od njenog :staa2:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ako budem imao cerku, ima prvo da vozi skuter, pa 200cc, pa 650, pa posle neka vozi i R1 ako hoce. A ne da se vozi na zadnjem sedistu kod nekog klinca koji pojma nema..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

A sada ja ovde mogu da pisem do sutra sta kako i zasto... Ali evo ukratko. Otisla sam na najblizu mogucu zurku, na Adu, bila sam sa drugaricom i njenim drugom... Do tada sam popila 2 pica, tj dok nije dosao On, sa svojim nekim drustvom, i stali ispred kluba... Krenuli smo da pricamo, upoznali se, pitao je da dodju sa nama za separe, i ajde, sto da ne... Kada je doslo negde oko 3h ujutru, drug od ortakinje je otisao, mi smo jos htele da ostanemo. U medjuvremenu se pilo, najgore je bilo sto se pice mesalo, a zaista nisam nesto ni bila razmisljala koja je to kolicina koju sam popila, pogotovu ne to sto sam pila to vece- viski i red bull ...Dalje se zaista vise nicega ne secam, sem nesto kroz maglu da je kao bio neki dogovor, prica da se ide na Brodarac. Dalje cega se prvo secam je treci dan u bolnici. I kao sto vec rekoh, sve dalje, posle toga sam citala, itd........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

I zaista, izasla sam kao i na bilo koju drugu zurku pre toga, tako da ,desilo se sta se desilo, naravno da nisam razmisljala o najgorem....

I dalje stojim iza toga da to nema veze sa vaspitanjem, jer logicno da su me roditelji ucili sta treba ili ne treba, itd itd itd... Najzalije od svega mi je to sto me je tata video tamo dok sam lezala jos na stolu u bolnici , dok su me pripremali za usivanje, i sta vec sve, tako da, vrlo dobro znam donekle naravno i kroz sta su oni prosli....

I da ne prepricavam vec nesto sto sam rekla, ali ja se zaista ne secam svoje odluke da cu sesti sa njim na motor, da cemo ici, itd...

Dal je to posledica alkohola, ili pada, to vec ne znam... Verovatno da sam tada bila svesna sta sam radila i odlucivala, ali ja se toga ne secam sada.... tako da, nemam neko objasnjenje, niti naravno opravdanje. Decka nisam poznavala, kao sto vec rekoh, ali mi je verujte bilo zao kao da sam ga znala ko zna koliko dugo.... I zao mi je sto nisam otisla na sahranu, ali nisam bila u mogucnosti, prvo zbog povreda, a drugo jer sam cini mi se taj dan i izasla iz bolnice, a i nije mi bilo receno, jer nisam smela da se uzrujavam, ili sta vec..... Ako nekog jos nesto zanima, posto vidim da se i dalje nastavlja prica o vaspitanju, mom ponasanju, itd, neka me pita, rado cu odogvoriti, koliko znam naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

neko me upita kakvo rezonovanje ocekujem u 16 godina.onakvo kakvo sam ja tad imao.buduci da ja nisam supermen,i drugi ga mogu imati.takodje rece da u 16 covek pravi gluposti kad je pijan-ja nikad nisam bio pijan,pa mogu i drugi...dete od 16 nema potrebe da bude pijano....i neko zakljuci da mu se cini da ja imam problem..ok,cini mu se,sve ok...nagadja covek. a ovo zensko dete 5 ujutru pijano sa neznancem na motoru-e jbg ja to ne nagadjam to su cinjenice...moze se nekome svidjati ili ne,ali nek kaze da tako nije bilo.sta bre tu filozofirate zovite stvari pravim imenom,ja bar tako radim...sa svojih 38 godina.zezao sam se i ja sa drustvom,zezamo se i dan danas,al nit je ko poginuo nit sam ja.al nije bilo ludilo brateee deca piju viski do zore ovo ono ludi smo jbt al smo ludi i do jaja nam jeeee pun gas pali gume ...nemate vi deco pojma kako je lepo sa nekim na klupi u parku i flasom nekog fals sokica..niti cete ikad imati...zavrsio sam sa ovom temom...ko ima mozga nek zivi ,ko se rodio debil-pa ko ga bas i jebe,neka ga.uzdravlje

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

nemaš ti šta kome ovde da se pravdaš, niti imaš razloga da se opterećuješ krivicom za odluke donete u 16 godina, niti treba da se stidiš bezbriznosti i poverenja u "boga" i "sudbinu" koju svi imaju u tim godinama.

 

i iskusni vozači u zrelim godinama povedu ženinu sestru na ispit u sred bela dana pa završe pod točkovima kamiona..... niko ne seda na motor s namerom da nastrada... retki su oni sa death wish.....

 

potpuna odgovornost za bezbednost suvozača je na vozaču.... i koga če staviti na motor, i kada, i kako će voziti i kuda .... i da li pod opremom ili ne.... i čak i onda kad je sve promišljeno i proračunato mora se prihvatiti da će u sve dobro urađeno i isplanirano prste umešati usud, zla sreća, "onaj što od gore vidi sve"...

 

iskulirajte malo sa osudama i napadima i pametovanjem. niko ne zna šta mu se sprema u sledećoj vožnji i koliko će ta i takva pamet koju prosipa ovde da mu bude od koristi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja