Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZXR6

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 848 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Kilometrazu sto pise nemoj da gledas, jer je na jedno 90% motora vracana. Takodje pripazi sa "strancima"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Kilometrazu sto pise nemoj da gledas, jer je na jedno 90% motora vracana. Takodje pripazi sa "strancima"

 

Konkretno taj Kawasaki ZX6R je 1995. godište, sa švajcarskim papirima, odjavljen i sve full što se papirologije tiče spremno za carinu, spustio mi je cenu prilično, ovo je navodno prava kilometraža, prodavac se "kune" da nije ništa menjao da je tako stigla da je motor vozila žena... sve je to lepo, ali naravno garancija nema, ja sam nešto slušao da su navodno "brojevi - pokazivači" predjenih kilometara ako je km vraćena unazad krivi, da nisu u ravni kao kada je fabrički... e sad ko to zna, ako je agregat dobar itd to je onda ok ali ni to ne mogu sam baš da znam... uglavnom evo je fotografija cajgera baš od tog motora gde se vidi navodna predjena kilometraža:

 

post-23229-0-01180600-1338739122_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Spustio je na 1100e, a ja mu ne dam preko 1000 i to je možda i više nego fer, jer dok se plati sve i prenese na moje ime od carine pa do registracije ima da ode 600e minimum... pa da se prečešlja sve, mali servis... eventualno uzmu nove gume... tako da za te pare može da se bira motor onda bi već gledao neku Hondu mladju CBR 600 F3... u glavnom samo sam zakočio jer me ljudi savetuju da ne prelazim odmah na sport posebno te klase ... i eto poslušaću ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Spustio je na 1100e, a ja mu ne dam preko 1000 i to je možda i više nego fer, jer dok se plati sve i prenese na moje ime od carine pa do registracije ima da ode 600e minimum... pa da se prečešlja sve, mali servis... eventualno uzmu nove gume... tako da za te pare može da se bira motor onda bi već gledao neku Hondu mladju CBR 600 F3... u glavnom samo sam zakočio jer me ljudi savetuju da ne prelazim odmah na sport posebno te klase ... i eto poslušaću ih...

 

Nemoj ti da slušaš ljude, već svoje srce. Ovako ćeš kupiti nešto što ti drugi savjetuju a srce pati za ninjom ;) . Samo polako dok ne navikneš i bitno je da si sposoban da obuzdaš sebe. A sudeći po napisanom ti to možeš. Samo da napomenem, da je moj prvi ozbiljan motor bio upravo zx6r, vozio ga 3 sezone, nisam ga ni ogrebao. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 848 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ma to da i ja mislim da ako ti se kupuje zx6r gledaj njega, mada jos bolje gledaj ono sto je u najboljem stanju, ali u tvom slucaju od tih trkalica. Ti ako si budala, poginuces i sa skuterom od 50ccm.

 

Inace ta fora, vozila ga zena, baba u svajcarskoj itd. to je stara prica :) (inace ne mora da znaci da je krs motor, samo znaj da nije ta kilometraza 99.8% :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

ja ne znam ni jednu osobu koja R vozi polako :)

 

Pa evo, upoznaj mene. Ne vozim sada polako. Kao što rekoh, od početka, dok ne navikneš. Baš te briga, nek te obilaze skuteri, ne treba obraćati pažnju. Jer kad se desi nesreća, onda je kasno biti pametan.

 

A najbitnija stvar u ovoj priči je razlika između naviknuti na motor i savladati vožnju na Ru. Navikneš ti vrlo brzo, ne treba možda ni mjesec dana, a onda se pojavi onaj lažni osjećaj da savlađuješ motor. Najopasnije su krivine, pogotovu tamo gdje nikad prije nisi vozio. Ovi početnici što ginu na ovim motorima padaju upravo na tom ispitu. Da bi savladao ovaj motor treba mnogo godina i kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ja ne znam ni jednu osobu koja R vozi polako :)

 

Ni ja, kad bolje razmislim ni nijedan drugi motor... izgleda da se druzim sa LUDACIMA!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

zato sam i savetovao da prvo krene sa slabijim motorom

gubitak jedne ili par sezona na slabijem motoru je mizeran u odnosu na druge teze gubitke koji eksponencijalno rastu sa povecanjem snage (brzine i agresivnosti) motora

 

izlisno je izvlaciti statisticki podatak rizika po kategorijama iz crne hronike

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

Druze mislim da je pravo resenje za tebe hyusong comet 125 ili 250 motor je ekstra izdrzljiv malo trosi lepo vuce a i odrzavanje je jeftino a i lagan je za voznju :zdravo: on se kerce oko 1600 eura

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A ja bih preporucio kawasaki er-5, gpz 500s, suzuki gs500 pa pretrazi malo oglasi ima povoljnih.

 

+1

beginners friendly, a opet po izgledu i voznim karakteristikama vuce na sportbike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5911 postova

Druze kupi ono sto si prvobitno i hteo. Sta god drugo da kupis neces biti zadovoljan i stalno ces se pitati a kako bi na onom sve to izgledalo. Sto se saveta tice prvo KLE ili ER-5 pa onda R mogu ti reci samo da su sve to gluposti, pa svaki od njih se vozi totalno dugacije pogotovo kroz krivine (neko je napisao da naviknes da vozis krivine). Sam polozaj sedenja ti odredjuje i kako i sa kojom brzinom ulazis u krivinu i kako je prolazis tako da si tu pricu odradio sa Tomosom. Koliko KLE ima veze po nacinu voznje sa R-om toliko ima i Tomos.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

dlns govoris kao da je razlika krivinarenja traktorom i helikopterom

naravno da se rezlikuju u voznji, ali u sustini oba imaju 2 tocka, pogon na zadnjem, upravljac, sediste, kocnicu sa jedne i menjac sa druge strane

 

stvarno vas bre ne razumem da nagovarate roditelja jednog, od skoro i dva deteda da totalno zelen i neiskusan sedne na Nindzu

Ok, ako je jedan od onih koji mogu da se obuzdaju (a malo ih je), strava, za njega onda nije mnogo ni motor od 500 konja, a sta ako nije??? Daleko bilo zabosce se negde, vi cete reci, strasno, R.I.P. brate, i bole ce vas dupe vec posle 2 dana

 

stvarno ne vidim zasto je toliki greh, ako vec toliko voli i zeli taj R (iako iz njegovih postova uopste ne vidim zasto), da napravi odskocnu dasku na slabijem i manje rizicnom motoru i onda kud i kamo spremniji kupi ono sto mu srce nalaze

 

puna crna hronika neiskusnih R-asha, treba li ih jos?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5911 postova

Kosooki govorim ono sto mislim a mislim jer sam vozio i enduro i naked i R. Imam cerku od 13 godina tako da mi je i roditeljska strana poznata. Problem sa novim vozacima skoro nikada nije krivina (bar koliko sam ja upoznat) jer se tu preplase i polako, problem je pravac kada zavrnu gas pa onda panika (kocenje, rupa, izleteo neko...) e ako moze da se obuzda od tog gasa nista mu se nece desiti a ako ne moze i KLE sa 50KS moze lepo da potegne od semafora fo semafora...

 

A generalno mislim da trazenje saveta na forumu sta da kupim ali po principu totalno razlicitih motora nema nikakvog smisla. Mozda ima smisla da li da kupim ZX6R ili GSXR600 (mada sumnjam jer svi navijaju) ali da li da kupim skuter ili enduro aili ipak mozda R je meni malo glupo.

 

Napisao sam jer sam mislio da ako se coveku na oko svidjaju R motori onda nema sanse da bude srecan na enduru a motor sam kupio da bih bio srecan. Toliko od mene

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ovde ljudi ne razlikuju mogucnosti pocetnika i nekakvo obuzdavanje. A posto smo generalno vecina svi dekintirani onda se predlaze da se odmah kupi veci motor da se ne bi slucajno izgubilo par stotina evra pri kupovini prvo slabijeg motora pa kasnije veceg. Ja sam presao sa 50 na ovih 500 kubika, ne prelazim 7k obrtaja 5 puta godisnje :lol: , retko vozim preko 100km/h, al sam napravio glupu gresku brzo posto sam ga kupio... Srecom, ne znam ni ja kojom, nije bilo nista ni meni ni motoru i dalje vozim sa vecim iskustvom sada. Oprostio mi je jos par sitnih greskica koje ne verujem da Ninja bi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

e a sta ako ne moze da se obuzda, a koliko je u problemu i koliko ne zna kako da odreaguje u takvoj situaciji shvati kasno, a mislio da zna, da je ovladao motorom i da se ne krece rizicnom brzinom.Na KLE te vetar i vibracije izuvaju na 100, koje ZX gura u prvoj brzini

 

I ja sam ranije pomenuo da KLE moze da potegne dobro (vozim motor iste snage i konstrukcije),

takodje moze dobro brzo da se tera po krivinama. Ali nisam ni ja na krivine mislio, pogresno si protumacio metaforu. Mislio sam na pravac, tesna preticanja u krivinama ili pravcu, brza doletanja na krivinu, pa paniku oko kocenja, ispravljanja krivine ili lose procene putanje.... i sve ostale stvari koje se u sustini rade motorima, ali koje su cesce, rizicnije i pri daleko vecim brzinama ako vozis motor sa dosta snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A generalno mislim da trazenje saveta na forumu sta da kupim ali po principu totalno razlicitih motora nema nikakvog smisla. Mozda ima smisla da li da kupim ZX6R ili GSXR600 (mada sumnjam jer svi navijaju) ali da li da kupim skuter ili enduro aili ipak mozda R je meni malo glupo.

 

Napisao sam jer sam mislio da ako se coveku na oko svidjaju R motori onda nema sanse da bude srecan na enduru a motor sam kupio da bih bio srecan. Toliko od mene

 

ne nagovaram ga da kupi enduro, vec samo da smiri strasti sto se tice snage na pocetku

pa neka to bude i naked ili neki F sa 60-70ks, ali divljacki R (u pozitivnom smislu) nije za njega kao pocetnika

 

igrom slucaja su enduro motori ne preterano jaki i lako vozivi, i samo iz tog razloga ih pominjem, nikako ne navodim vodu na svoju vodenicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

A ja bih preporucio kawasaki er-5, gpz 500s, suzuki gs500 pa pretrazi malo oglasi ima povoljnih.

 

+1

beginners friendly, a opet po izgledu i voznim karakteristikama vuce na sportbike

 

Eto vas dvojica ne vidite ni šta pišete. Sad mi recite, koliko će on biti bezbjedniji na ovim motorima nego na R. "Po voznim karakteristikama vuče na sportbike." :stabre: Ako niste imali R i ako ste samo gledali i slušali kako neiskusni daju po gasu, nemojte ovde da savjetujete. R od 600 kubika je pitom do 7-8000 o/min. Sve je u glavi. Ako neko vozi pametno, nema nikakvih problema. A ako neko zavrće ove er-5, gpz, gs500... koji će prije da nastrada? Mogu jedino da se složim sa onim, da većina ljudi nije sposobna da se obuzda.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ok, a sta se desava posle 7-8krpm? Ko se to uvek obuzdava da ga ne zavrne preko?

 

Pod vozne karakteristike sam mislio na zvuk, polozaj sedenja donekle, tvrdje vesanje, manje tockove, agresivniju ciklistiku... dakle kompletno za voznju vuce na sportbike, samo sto ima duplo manje snage, koja je narizicnija komponenta na motoru.

 

Uostalom, neka kupi sta misli da treba, ionako decka nema na temi, a mi se prepiremo bezveze.

Misljenja sam i ostajem pri tome da R nije za pocetnika osim ako nije bas cvrst karakter, posebno ovde, jer su putevi katastrofa, saobracaj je katastrofa, znanje gotovo nikakvo a adrenalin+testosteron zajebana hemija.

 

Meni je moja glava draga i dovoljna glupost mi je sto uopste vozim motor, ne treba mi jos na to da je on agresivan i 2 ili 3 puta jaci, barem ne jos neko vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A ja bih preporucio kawasaki er-5, gpz 500s, suzuki gs500 pa pretrazi malo oglasi ima povoljnih.

 

+1

beginners friendly, a opet po izgledu i voznim karakteristikama vuce na sportbike

 

Eto vas dvojica ne vidite ni šta pišete. Sad mi recite, koliko će on biti bezbjedniji na ovim motorima nego na R. "Po voznim karakteristikama vuče na sportbike." :stabre: Ako niste imali R i ako ste samo gledali i slušali kako neiskusni daju po gasu, nemojte ovde da savjetujete. R od 600 kubika je pitom do 7-8000 o/min. Sve je u glavi. Ako neko vozi pametno, nema nikakvih problema. A ako neko zavrće ove er-5, gpz, gs500... koji će prije da nastrada? Mogu jedino da se složim sa onim, da većina ljudi nije sposobna da se obuzda.

Pa kako moze biti isto gpz500s, er5 kao R??? 50-60ks i 120????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Pa to cijelo vrijeme i pričam. Može da bude isto, a može više a i manje, sve u zavisnosti od desne ruke. Ima ljudi koji voze R zato što im se sviđa, ne zbog toga koliko može da povuče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5911 postova

Ne vredi, slazem se sa vama da prvi motor treba da bude sto sporiji i po mogucnosti da ima pomocne tockove. Predlazem i da se savetuje klincima da im prva riba obavezno ima preko 60 godina da je bi ucili da j..u na dobrim ribama jer su one opasne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja