Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Недавно сам поменуо у овој теми клонове "Хонде" ЦБР 300, који чак изгледају боље и оригинала. Е сад, догоди се да Кинези буду инспирисани неким моделом или моделима мотоцикала, па направе нешто оригинално и атрактивног дизајна. Мислим да је један од таквих овај "нејкед" из корпорације "Tibet New Summit Motor", која у свом саставу има по' туцета фабрика, од којих свака производи по једну линију - мопеде, мотоцикле, скутере, трицикле, квадрицикле, свашта на струју...).

 

post-3975-0-31818900-1366804799_thumb.jpg

 

Оно што нуде је мотоцикл дизајна каквог видите на фоткама, са неким модерним једноцилиндричним, четворовентилским, водом хлађеним мотором (кога нисам идентификовао) од 250 кубика, који са CV карбом даје 20 киловата. Предња изокренута виљушка је подесива "Фаст Ејсова" (тајванско-кинеска), што је виша класа у Кини. Из фотки детаља мотоцикла, које имам, видим да је веома педантно дизајниран и направљен. Све ово је повукло и цену навише, па фарбика тражи око 1800 долара за њега. Ако применимо калкулацију СлобеНС, да се цифра цене дупира, па уместо доларског постави знак евра, испада да би овде, да га неко продаје, коштао око 3600 евра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"....Ако применимо калкулацију СлобеНС, да се цифра цене дупира, па уместо доларског постави знак евра, испада да би овде, да га неко продаје, коштао око 3600 евра. ...."

 

Pa, ta kalkulacija je vazila u "zlatno doba" prodaje kineskih skutera i motocikala u Srbiji. To je proslost.

 

Sada to trziste u principu vise i ne postoji. Uvoznici prodaju jos uvek modele proizvedene i uvezene 2010/2011. A verujem da bi bili zadovoljni i sa mnogo manjim zaradama.

 

Docice vreme da to profunkcionise kako bog zapoveda, jednog dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Тих кинеских фабрика има да се у....ш, па понекад нека "анонимна" може да те изненади нечим необичним. Ето нека фабрика "Fuxin", која производи квадроцикле, има један једини модел двоточкаша и то баш оригиналан. Ово је један од оних "професионалних" мотора, за развоз робе, али би добро дошао и за "цивилне сврхе". Концепт личи на онај Томос Хип-Хоп, али на том "личењу" се све завршава.

 

post-3975-0-00829400-1366737442_thumb.jpg

Moze li nesto slicno kod nas da se nadje? Ovako prilagodjeno za dostavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

3600 dukata za kineski motor od 250cc...?!

Kolko je ona Kawa od 250 kod nas?

Ма ја сам навео Слобину једначину за одређивање малопродајне цене у Србији. За јефтиније моделе, до 1500 евра малопродајне цене, можда и ваља таква једначина, али за скупље моделе, тешко да би тржиште прихватило такво формирање цене. Тај Кинез од фртаљ литре, по моме, не би код нас смео да пређе 2500 евра ни по којим условима.

 

Moze li nesto slicno kod nas da se nadje? Ovako prilagodjeno za dostavu?

Код нас - јок. Колико ја капирам, мало је тржиште, криза, а више ће увозници да се напродају којекаквих намуњених скутера намењених тинејџерима, него нечега "клот". какав је тај "доставни".

 

Иначе, на том "доставном" видео сам натпис на пластици "Zanella", што је аргентинска марка мотора. На њиховом сајту тај модел нисам нашао, али зато има нешто слично - модел "Delivery", са хоризонталцем од 100 кубика. Моторче је тотално клот и мислим да би, када би неко увезао овде нешто слично, он био цене приближне цени обичног електричног бицикла. Просто, има само најнеопходније.

 

post-3975-0-49383700-1366917057_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Mislim da je kawa 250 oko 5 hiljada kod nas. Opet bih kupio pre ninju 250 staru2-3 god ili polovni er6n-f nego ovaj. Ako bi cena bila 3600 evra. Ja mislio ovi kinezi ce uskoro napraviti show kad prc, malo kvalitetnije odmah cena u nebesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pa, maloprodajne cene i nabavne cene cesto puta nemaju nista zajednicko.

 

Regal Raptor Daytonu novosadski Sprint prodaje za 3.000 eur - sto po meni nije bas jeftino, al bio je i 3.600 kad su poceli sa prodajom:

 

http://www.sprintscooters.com/cruiser_05_daytona.htm

 

Hrvatski Beta-moto prodaje isti motocikl za 32 tisuce kuna, sto je oko 4.200 EUR

 

http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=25

 

A u svajcarskoj se isti motor prodaje za 6.520 franaka, verovali ili ne, sto je 5.350 eur

 

http://regal-raptor.ch/-white-stripes-.html

 

A ono sto me najvise iznenadilo je da u bogatoj i motorizovanoj Engleskoj, u kojoj za boraniju kupis japanca, za sitne pare Triumph.-a, AJS prodaje bedniju vratijantu, maloga Raptora sa 300cc pod imenom EOS 350 za 3.400 funti - oko 4.000 eur.

 

Ne mogu da dokumentujem nicim, ali imam neke informacije da je fabricka cena nesto preko 2000$. I pri tome ne verujem da svajcarci placaju 2 x vise nego mi.

 

Procena je uvoznika, prodavaca, servisera... posto moze da prodaje motocikl. Ja sam prodavao sa 10-15% zarade i PROPAO SAM KO GRCKA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Opet bih kupio pre ninju 250 staru2-3 god ili polovni er6n-f nego ovaj. Ako bi cena bila 3600 evra.

А ако би цена била хиљаду и кусур евра мања?

 

Ja mislio ovi kinezi ce uskoro napraviti show kad prc, malo kvalitetnije odmah cena u nebesa.

Када било ко види пристојан кинески мотоцикл, а да кошта мало, зар се не би било ко запитао - "Шта му фали када кошта само оволико"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja šta god da sam kupio od kineza, shvatio sam da je to JAKO skupo...

Ilustracija: imbus ključevi su kod kineza 450din, Unior 800din... Bilo mi hitno da montiram neki vizir i ja skočim pored zgrade do Minga, vratim se kući i skontam da je svaki imbus ni tamo ni vamo (tačno za neki deo milimitra ili manji pa mi glođe glavu šrafa ili prevelik 0ljut2.gif)

 

 

Definicija kvaliteta za kupca je Dobijeno/Očekivano, i tu su kinezi jako loši... Da bi zadobio poverenje razmaženog i skeptičnog kupca moraš postaći određeni nivo konstantnog kvaliteta, a to košta i budimo realni, nikad niko neće pobediti Japance u tome... ko god pokuša da ih pobedi u trci kvalitet-cena brzo će shvatiti gde su oni u odnosu na druge.

Očigledan je primer cena kineskih proizvoda čim je nivo kvaliteta malo povećan, ode u nebo.

Celokupna Japanska industrija oduvek se bazirala na "optimumu" kvaliteta i to je njihova mantra od početka.

 

Cena raptora je takva jer im se može, motor je ralativno lep i ne liči na ostale kineske čopere, pa onda kad nema taj imidiž shvatili da mogu da budu i drski sa cenom... al sam seo na njega u radnji, zagledao sam delove, i dalje smatram da je to polu-proizvod.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Andrej, u pravu si to sto kazes. Ali ja sam pokusao da kazem nesto drugo: cena po kojoj kinezi rade i prodaju robu je takva da nije za ocekivati niti za porediti sa japanskim proizvodima.

 

Skuteri 50ccm uobicajenog dizajna i karakteristika kostau od 280 do 350$ kad se uzimaju na par vecu kolicinu.

 

50cc-Air-Cooled-Single-Cylinder-Two-Stroke-Scooter.jpg

Ako cemo pravo - sta treba da OCEKUJEM za te pare? realno - uvoznik koji ih je kupio, dobio je NAJVISE moguce za svoje pare.

 

E sad, drugo je pitanje posto to kupi krajnji korisnik i da li je to isplativo u odnosu na polovnog japanca ili nije...

 

Kad sam kupovao ceri skuter, nisam uzeo Yamahu Aerox za 2000Eur nego kineza za 650Eur, sto je pokazalo ispravnom odlukom. Cera ga je malo provozala, izgustirala i parkirala u garazu. Prodao sam ga sa manje od 300km na brojcaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Onako usput, i taj Unior se sada pravi u Kini. Ozbiljan set imbus-a ne racunaj ispod 30ak EUR.

 

Poenta je da si ti taj set od 450 din preplatio jer te je mrzelo da malo potrazis. Bilo ti je odmah ispred nosa - pa jbg, i to tvoje vreme i komfor ima neku cenu. Da si malo vise trazio nasao bi ga za 200ak dinara. Druga je stvar sto si verovatno dobio set u colovnim merama, namerno ili slucajno.

Kinezi mogu sve da naprave (most na okeanu, brzi vozovi, iphone, racunari... ) cak i sa istim kvalitetom kao japanski proizvod i opet ce biti jeftiniji. Pre svega zbog neuporedivo vecih kolicina osnovnih sirovina koje nabavljaju. Zbog toga im je ulazna cena niza pa svi proizvodu u lancu koji se na kraju dobiju od tih sirovina budu jeftiniji. A razlika u ceni se samo dodaje kroz obradu zbog, opet neuporedivo, nize cene radne snage, nepostojecih troskova zastite zivotne sredine, transporta....

 

Oni daju ono sto kupac trazi i hoce da plati a taj odnos je uvek povoljniji nego kod evropskih ili japanskih proizvoda.

Uvoznici posle formiraju cenu u zavisnosti od troskova koje imaju na konkretnom trzistu, regulative (atesti, garancija..) i kupovne moci.

 

Ne vidim kako ste uopste stigli dotle da poredite nov i polovan proizvod.

Ta polovna Kawa je mozda vozena vise na jednom nego na oba tocka, ne znas ni koliko cesto ni kakvo ulje je sipao prethodni vlasnik(ci), da li je vozio gas-patos po nekom lokalnom makadamu....

Sigurnost koju ti daje fakt da sedas na nesto potpuno novo makar i kinesko, ipak ima neku vrednost.

 

Evo, ja sam kupio godinu dana star kineski motor, za pola prosle sezone i ovo malo ove presao sa njim 6.000 km i jedino sto mi se pokvarilo je sirena, juce.

I sta sad? Da li bi japanac bio puzdaniji? Videcemo za jos 10ak hiljada koje planiram ove sezone. I ako se pokazu neki kvarovi, tog pouzdanog (diskutabilno gledajuci ostale sobe) japanca starog godinu dana bi morao da platim najmanje 4x više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Onako usput, i taj Unior se sada pravi u Kini. Ozbiljan set imbus-a ne racunaj ispod 30ak EUR.

 

Poenta je da si ti taj set od 450 din preplatio jer te je mrzelo da malo potrazis. Bilo ti je odmah ispred nosa - pa jbg, i to tvoje vreme i komfor ima neku cenu. Da si malo vise trazio nasao bi ga za 200ak dinara. Druga je stvar sto si verovatno dobio set u colovnim merama, namerno ili slucajno.

Kinezi mogu sve da naprave (most na okeanu, brzi vozovi, iphone, racunari... ) cak i sa istim kvalitetom kao japanski proizvod i opet ce biti jeftiniji. Pre svega zbog neuporedivo vecih kolicina osnovnih sirovina koje nabavljaju. Zbog toga im je ulazna cena niza pa svi proizvodu u lancu koji se na kraju dobiju od tih sirovina budu jeftiniji. A razlika u ceni se samo dodaje kroz obradu zbog, opet neuporedivo, nize cene radne snage, nepostojecih troskova zastite zivotne sredine, transporta....

 

Oni daju ono sto kupac trazi i hoce da plati a taj odnos je uvek povoljniji nego kod evropskih ili japanskih proizvoda.

Uvoznici posle formiraju cenu u zavisnosti od troskova koje imaju na konkretnom trzistu, regulative (atesti, garancija..) i kupovne moci.

 

Ne vidim kako ste uopste stigli dotle da poredite nov i polovan proizvod.

Ta polovna Kawa je mozda vozena vise na jednom nego na oba tocka, ne znas ni koliko cesto ni kakvo ulje je sipao prethodni vlasnik(ci), da li je vozio gas-patos po nekom lokalnom makadamu....

Sigurnost koju ti daje fakt da sedas na nesto potpuno novo makar i kinesko, ipak ima neku vrednost.

 

Evo, ja sam kupio godinu dana star kineski motor, za pola prosle sezone i ovo malo ove presao sa njim 6.000 km i jedino sto mi se pokvarilo je sirena, juce.

I sta sad? Da li bi japanac bio puzdaniji? Videcemo za jos 10ak hiljada koje planiram ove sezone. I ako se pokazu neki kvarovi, tog pouzdanog (diskutabilno gledajuci ostale sobe) japanca starog godinu dana bi morao da platim najmanje 4x više.

Kao prvo da razumete ne vredjam kineske motocikle, ne ponizavam i nesto slicno. Volim svaki motocikl kada vidim ali naravno neke volim vise neke manje.

Prvo boldovano: cisto sumnjam da je profil vozaca koji dize na zadnjak kupio ninju 250r od 30ks radi toga. Mislim necemo preterivati sada. Ovaj motor uglavnom kupuju pocetnici ili ljudi kojima treba prevoz od a do b. Nisam bas sretao neke divljake na 250cama.

Drugo boldovano: Da japanac bi bio pouzdaniji. Da li i jeftiniji- to ne znam. Ja posedujem od 2005. nov yamaha aerox 50 kubika, do sada, pogodi, 0 kvarova! Samo prvi servis na 1000km. Skinuta jedna blokada, vozim ga na 65km/h. Opet kazem necu nikoga da vredjam ali vozio sam Pedu od druga samo cu reci da je to najgore prevozno sredstvo koje sam vozio u zivotu. Da napravim polukrug udarim se u koleno! Da zakocim prednjom ona krci i propada! Bio je nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Kao prvo da razumete ne vredjam kineske motocikle, ne ponizavam i nesto slicno.

Ма удри слободно - буквално стотину "произвођача" и склапача по Кини прави треш. Није ни то најгоре, нити кривица тих Кинеза, већ то што неко то увози и продаје.

 

Него, да се вратимо на тему нових и интересантних моторина из Кине.

 

Поменута аргентинска марка "Занела" нуди и малешне товарне трицикле са ознаком "Три Карго" и то три варијанте: мали са 70 кубика, па са 100 и највећи са 120 кубика. У сва три случаја, мотори су познати хорзонталци. Ако урачунамо масу возача, корисна носивост полази од 120 кила код најмањег до око 220 кила код највећег модела, Финални погон код се три варијанте је ланцем, па верујем да, или је погон на један од задњих точкова, или, што је вероватније, диференцијал не постоји. Мада, то кућиште поред ланчаника је доста масивно, па није немогуће је да у њему има нешто више од пар лежајева.

 

post-3975-0-33898600-1367046330_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

Kad sam kupovao ceri skuter, nisam uzeo Yamahu Aerox za 2000Eur nego kineza za 650Eur, sto je pokazalo ispravnom odlukom. Cera ga je malo provozala, izgustirala i parkirala u garazu. Prodao sam ga sa manje od 300km na brojcaniku.

Eh, a da je dobila Yamahu... ko zna... :D

 

Nego da se vratimo na temu,

@Zorge ovaj "Argentinac" kao nekada Poni ekspres.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja bih reko da ima "ferencijal"... Imaju kinezi gomilu tih jeftinih lancanih diferencijala za triciklove, invalidska, cargo, itd... Vidi ovaj, sve sa kiperom:

 

200cc_3_wheel_scooter_trike_for_cargo.jpg

 

Ti tricikli su veoma interesantna prevozna sredstva. Za dostavu po gradu i slicno.

 

Ja sam se neko vreme ostrio da probam da uvezem jedan kontejner, to ovde niko nije prodavao. Odustao sam od toga, posto su komentari uglavnom svih koje sam bio pitao sta misli o tome, bili u stilu "To sranje? pa to je blamaza voziti. moze biti i ekonomican i jeftin, al to je blam, ko ce da sedne na to?"

I odustao sam...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A i ovo je zanimljivo, "suntrike" sa prepoznatljivim jeftinim delovima od skutera i 139QMB masinom

Scooter-Coupe.jpg

 

prednj most od nekog ATV-a, zanji deo od skutera, i malo plastike okolo. Vazno je da se kotrlja i da moze da se nekako unovci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A oko ovoga su se kinezi vec malo vise potrudili, mora se priznati:

1355300712.jpg

 

ja bih sa ovim rado isao na posao, pa nek se smeje kolko ko hoce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ja bih reko da ima "ferencijal"... Imaju kinezi gomilu tih jeftinih lancanih diferencijala za triciklove, invalidska, cargo, itd... Vidi ovaj, sve sa kiperom:

 

200cc_3_wheel_scooter_trike_for_cargo.jpg

Ti tricikli su veoma interesantna prevozna sredstva. Za dostavu po gradu i slicno.

 

Ево ти фотке тих "Занелиних" трицикала, па оцени сам имају ли диференцијал.

100_25_6_1328891129.jpg

68_25_6_1322053059.jpg

 

То је код ових "Занела", а тај кога си ти окачио, колико видим, има двостепени (напред - назад) редуктор на погонском вратилу, па карданско вратило и крута осовина са све класичним диференцијалом, са тањирастим конусним зупчаником и свиме што иде.

 

Ево ти са тог истог "Занелиног" сајта, тај редуктор на хоризонталцу од 110 кубика:

 

113_26_6_1334157544.jpg

 

А ево овде се лепо види и сам дифф и осовина:

81_25_6_1328890145.jpg

Колико знам, таква је већина трицикала, а уопште нисам знао да тих дифова са ланцем има у масовној производњи. Знам да могу да се сретну на некој егзотици од аутомобила и слично, али да их јефтино штанцују Кинези - то нисам знао.

 

За доставу јесу добри, али можда си погрешио тржиште - за урбану господу није кул, али и ја лично налазим примену неком мањем или већем троточкашу на селу и код мене и код осталих људи. Ако би се потрефила права величина (или величине, пошто их има са сандуцима од метар са метар до метар и по са два или чак и више) неког оваквог трицикла који би био интересантан тржишту, мислим да би људи, уз фер малопродајну цену (они ни у набавци нису нешто скупи), био тражен да увозник има неку зараду од тога.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Slažem se sa Zorgom, ovo je poljoprivredna zemlja, ovde bi pošteni radni seljak sigurno rado imao tako nešto... da skokne na pijac, da odnese prase na pečenje, ovo-ono, svugde da ne mora da prlja kola.

Ja bih prvi to nagovorio mog matorog da uzme za vikendicu. 0takoje.gif

Tegli u onom jadnom meganu od kosilice do ašova...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Kinezi od tih teretnih triciklova prave fast food standove i pokretne tezge. Parkira se na neko prometno mesto i teraj. Sigurno mu je jeftinije nego da (za)kupi lokal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A ja se slazem sa Slobom, niko se na "ono" ne bi kod nas popeo. A narocito ne seljak, pa u vreme ukrupnjavanja poseda, prinosa, a tek da ga "bije" kisa, ma idi bre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja