Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 312 postova

Viljuska, gume, sediste i retrovizori su isti kao na mom Đinkćiju :)

Ustvari, ovo bi bez problema mogao da bude naslednik.

 

Nije neka lepota. Ipak, vozio bih ja ovo.

 

edit: Cek bre, na njihovom sajtu i postoji model GRX koji je blizanac mog mopeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se izvinjavam sto cu da ispravim postovanog gospodina Zorgea, naime nije Ducati Dorsoduro vec Aprilia Dorsoduro, u svakom slucaju oba su italijani pa se postovani malo nasalio sa nama da vidi da li ga pratimo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Баба ти је господин, знаш... :jee:

 

Lapsus memoriae. Да, "Дукати" има "цевасти" моторин на ову фору који је вика "Хипермотард", а "Дорзодуро" је "Априлилилијин".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Steta sto niko ne uvozi kod nas ove kineske motore i sto ne postoji neka dobra servisna mreza i prodaja delova. Rado bih kupio jednu onu krosericu sto sam rekao da mi se svidja, a za devojku nesto ovako, posto kaze da bi rado vozila neki takav motor. Pitam se posto bi to bilo kod nas kad bi uvozio neko od distributera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...Pitam se posto bi to bilo kod nas kad bi uvozio neko od distributera?..."

Dolarsku cenu pretvoris u jevreje po formuli 1$=1Eur pa pomnozis sa dva puta. To ti je to, otprilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има "Хонда" модел "Магна" 50, мали чопер са хоризонталним мотором, који се габаритима не разликује од модела са 250 кубика и V2 мотором. Ствар изгледа поприлично лепше од "Кинроудовог" чоперчета са таквим истим мотором, некако је складнија и мање "шупља" од њега.

 

И сад, постоји та кинеска фабрика "Jincheng" која је позната по томе што је пре пар година са својим мотоциклима учествовала на Дакар релију који су дошли до краја, чак нису били последњи. Имају и очајан сајт са кога мало шта може да се сазна, али једно је утврђено - то је један од крупнијих кинеских произвођача.

 

Буквално пре десет минута скапирао сам да и они имају њихову "Магну" са хоризонталним мотором, али са 100 кубика (мотор као 50-ка, али са већим пречником цилиндра, са 39 на 50 мм и већим ходом клипа, са 41,4 на 49,5 мм).

 

post-3975-0-81324700-1353518982_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Simpatican je. U zemljama gde se sa mali motori do 125 ili 150cc voze sa dozvolom za voznju automobila, ovako prevozno sredstvo je veoma smisleno.

 

Vozio sam par motora sa tim agregatom koji kinezi mastovito zovu 1P50FMG

 

110cc.gif

 

Moram reci da sam uvek bio razocaran. Malodusan motor, nestabilan rad, vise buke iz samog agregata nego iz auspuha, ne znam, nekako mi delovali dosta vrljavo napravljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Obozavam Kineze i ove recidive iz daleke proslosti:

 

750cc-24hp.jpg

 

750cc, stojeci ventili, besnih 17,5 kW, stepen kompresije 5,8:1 - dakle ladno mozes da ga teras na petrolej...

 

Bilo bi lepo imati nekog bobbera ili cafe racera sa ovakvom motorizacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Vozio sam par motora sa tim agregatom koji kinezi mastovito zovu 1P50FMG

Да л' је маштовито - не знам, али је информативно:

1 - број цилиндара

P - хоризонтално орјентисан цилиндар

50 - пречник цилиндра

F - ваздушно хлађење

М - мотор за мотоцикле

G - радна запремина (слово Г је 100 кубика)

 

Ако иде пар слова испред ознаке, то се односи на произвођача.

 

И немо' да ми вређаш омиљену линију машина - 100-тка има шес' четворотактних коња и иде сходно томе. А ако ради нестабилно, мотор није наштелован, а то је прос' пос'о да се уради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Готово сви модели кинеских мотоцикала које помињем у овој теми, носе мотор који је копија/клон/лиценца неког јапанског мотора, али да се зна да постоје и оригиналне кинеске конструкције. У Ђијангмену, у провинцији Гунадонг постоји фабрика "TYAN motor" која производи читаву линију мотора а-ла Хонда ЦГ, скутерске GY-6, хоризонталне "кабовске", Сузукијеве GN, али и серију ваздушно хлађених једноцилиндричних мотора са спољним балансним вратилом са ознаком TY. Спецификум је да су ти мотори оригинална кинеска конструкција.

 

Први на фотки је онај кога "Зонтес/Хаођијан" уграђује у своје мотоцикле, од којих је један који се код нас продаје као "Спринт Трек" 125, док се онај последњи да бочним деклицама главе а-ла сви они двоцилидраши, клонови "ребеловског" мотора, црни, уграђује у "Сенке" СК 250 Икс-6/"Ромет Дивижн 249".

 

post-3975-0-21592400-1353756527_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ово просто објашњење могло би да помогне да само по ознаци,

лакше идентификујете о каквој се кинеској машини ради.

 

post-3975-0-01026500-1353778187_thumb.gif

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

"...Pitam se posto bi to bilo kod nas kad bi uvozio neko od distributera?..."

 

Dolarsku cenu pretvoris u jevreje po formuli 1$=1Eur pa pomnozis sa dva puta. To ti je to, otprilike.

 

Pitanje za Zorge-a:

 

Znas li dolarske cene :) nekih od modela koje si postavljao na temi (mislim na ove "kroserice" i "supermoto-e") pa da izracunamo koliko bi to kostalo kod nas kad bi neko uvozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако те интересује цена појединачног примерка за себе, за кога би могао да средиш транспорт у групном транспорту, да се у Кини код шедитера трпа разна роба у једна контејнер, па док се он не напуни, мислим да је најбоље да погледаш на http://www.taobao.com (кинески пандан И-беју, на кинеском језику, али да се чудиш са ценама - нпр. овај "андербоун" кошта испод 250 евра - http://item.taobao.com/item.htm?id=18331356914&ali_trackid=2:mm_14507416_2297358_8935934:1353781093_4k4_1640834850 ) и http://www.alibaba.com (више B2B сајт на енглеском, али понекад продају и мотоцикле на комад, а не на контејнер). Има још много цака са тим и сличним сајтовима, у смислу, да се нађе поуздан трговац, а не сајбер-преварант, а то није нешто у шта се дознајем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Mislio sam cisto informativno da izracunam, kad bi postojao neki uvoznik - koliko bi to kostalo kod nas. Nisam mislio na egzibicije sa uvozom iz Kine, to je za eksperte iz oblasti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Kinezi su jako teski za trgovinu. Vrlo labavo shvataju dogovore tj. iskoristice svaku nedorecenost u svoju korist.

Takodje, vrlo su aljkavi sa dokumentacijom a ateste koji vaze u evropi ne shvataju ozbiljno ili ne zele da ih shvate. Potreban je ogroman trud i opreznost da se izbegne "tanak led" u direktnoj saradnji sa njima.

 

Evo, ja sam pribavio ove cene:

 

http://www.kaxamotos...?bigtype_id=122

 

KXP-D08 Motorcycle 250cc at US$1,220.00/unit.FOBNINGBO

KXP-D07 Motorcycle 250cc at US$1,350.00/unit.FOBNINGBO

KXP-D13 Motorcycle 250cc at US$910.00/unit.FOBNINGBO

KXP-D15 Motorcycle 200cc at US$795.00/unit.FOBNINGBO

FOBNINGBO znaci da su u cenu ukljuceni troskovi i odgovornost za robu dok se ista ne utovari na brod (free on board)

Nadalje, sve pada nas vas teret. Troskovi brodskog, kamionskog transporta do car. skladista u Bgd i manipulativni troskovi u luci su negde oko 4.000 USD za veliki kontejner. Najavljeno je i znacajno poskupljenje od decembra. Na to dodaj troskove magacina ako nemas svoj car. magacin od oko 300 EUR. Troskovi speditera oko 150 EUR, Carina 10ak%, PDV 20% (na ukupnu cenu sa svim troskovima i carinom). Izdavanje Potvrde o uskladjenosti oko 450 EUR po modelu i to samo pod uslovom da Kinezi imaju Certifcate of conformity za taj model. Nemam iskustva sa uvozom mot. vozila tako da nisam siguran za ove detalje oko potvrda i dozvola, ovo sto sam napisao sam saznao od speditera.

 

Eto, otprilike, tako to izgleda. Po mom misljenju, poprilican rizik i trosak radi uvoza jednog ili par komada. Ne isplati se uplitati se u to bez nekoliko kontejnera.

 

<div><br></div><div>P.S. Zaboravih da napisem, ove gore cene su na bazi jednog kontejnera - 60ak komada. Ne prodaju manje od 5 komada i tada je i cena nesto veca.</div>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

FOB Ningbo, значи да је у цену урачунат транспорт до брода у луци Нингбо.

 

Колико сам ја скапирао од познаника шпедитера, цене имају неко сезонско кретање. Дао сам му податке о цени једног мотоцикла, маси и запремини кутије у коју је овај упакован и он ми је израчунао да транспорт и остале таксе излазе око 150 евра. Продајем вам ту информацију по онолико колико сам је купио.

 

Али све то је стара прича коју овде мал'-мал' па понављамо....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Evo, ja sam pribavio ove cene:

 

http://www.kaxamotos...?bigtype_id=122

 

KXP-D08 Motorcycle 250cc at US$1,220.00/unit.FOBNINGBO

 

KXP-D15 Motorcycle 200cc at US$795.00/unit.FOBNINGBO

 

Nije lose, dakle ovo bi kostalo u prodaji kod nas oko 1600 EUR (KXP-D15): http://www.kaxamotos...ages.asp?id=904

A ovo oko 2700 EUR (KXP-D07): http://www.kaxamotos...ages.asp?id=908

 

Razlika u ceni ne bi opravdala prodaju ovog drugog modela u poredjenju za prvim, ali ok u svakom slucaju mi te cene deluju ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ово просто објашњење могло би да помогне да само по ознаци,

лакше идентификујете о каквој се кинеској машини ради.

 

Hvala ti za ovaj info. Vrlo korisno. Predpostavio sam da su oznake na neki nacin smislene, al nisam mogao da "ukacim"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Лонцин" на свој сајт поставио модел LX 650, приказан пре годину-две на сајмовима, што значи да ће ускоро да се појави и ценовник за њега - http://motor.loncinindustries.com/Product9/Detailed472/#Text

 

%E5%A4%A7%E5%9B%BE650%E7%99%BD%E8%89%B2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Lepo, lepo... Ja sam mislio da je taj projekt pao u vodu. Ucestvavale su jos neke frime, kolko se secam. Zongshen i Jialing?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не, ни мање, ни више, него BMW, јер је ово изгледа варијанта мотора са Г 650 ГС, кога "Лонцин" производи за Немце.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ohoho! Cekaj, nisam obratio paznju na detalje, jel to isti agregat kao u CF 650?

Не. "Чунфенг" (илити CF Moto) има редну "двоцевку" која вуче порекло од "Кавасакија", а ово је једноцилиндраш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

To, thumper, singlarica! Svidja mi se . Dok sam vozio Savage 650 uzivao sam u njegovom "odbrojavanju".

 

Legla bi jedna cruiser varijanta sa ovim agregatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja