Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A, jel to postoji neko ogranicenje u Kini, sto se tice snage motora ili oni jednostavno jos nisu odlucili koji ce im jaci motor biti "musterija"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Imaju neki limit, negde sam procitao 250cc. Ali ja ne znam kako to tacno funkcionise, posto se tamo i proizvode i prodaju jaci motocikli. Limit je verovatno "finansijske prirode", u smislu da su dazbine i takse za >250cc neproporcionalno velike. Kao recimo kod nas za preko 1100cc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Постоје ограничења по питању издувних гасова, тако да има градова у којима су мотоцикли забрањени, а она постављају и ограничења тако што наплаћују регистрацију скупље од самог мотора. Онда, постоји и "рок тајања" мотора, па ти га после седам или колико већ година шаљу на отпад. Углавном, постоји гомила ограничења којима ја никако нисам ушао у траг, али нисам чуо ни за једно које ограничава снагу мотора. Оно, сами ограничавају снагу мотора, јер их прилагођавају да раде на неким нискооктанским бућкуришима од горива, каквих има код њих и у земљама где продају гро своје производње.

 

А да имају и веће запремине - имају. "Азијавинг" има клон Хонде ЦРФ 450 са 40-так коња, "Ћијенћијан" ("Бенели") има 600-ку а-ла "Јамаха" са 70-так коња, "Чунфенг" има 650-ку "двоцевку" а-ла "Кавасаки" са сличном снагом. Почела је и продаја "Шајнреја" од 400 кубика, "Зонгшен" је приказао пре пар година неки једносилиндраш од 500 кубика, али не знам што га не производе. "Лонцин" има у најави неки нејкед са "двоцевком" од 650...

 

Мислим, има их, али је питање колико је тржиште спремно да плати 3500 до 5000 евра за непознату кинеску марку, која и сама баш и нема идеју како да уреди сервисну мрежу? Ут то, мале запремине и снаге повлаче и јефтине технологије и материјале, тако да купцу може да се понуди нешто што му ради пос'о за минимум новца.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ja sam negde procitao da tamo uopste nije dozvoljeno da se registruje bilo sta vece od 250 ccm. Cak i njihova policija vozi neke Suzukije 250.

Sve to vece sto prave je verovatno namenjeno izvozu ali to trziste je, u poredjenju sa domacom potrosnjom, sitno i vec pretrpano jakom konkurencijom. Verovatno se zato i ne trude mnogo oko tih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није истина ово регистрацију већих запремина од 1/4 литра у Кини. Можда су скупе регистрације, не знам, али видим по осталим форумима да Кинези уредно купују и возе и веће запремине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Mislim da je to spomenu neki clan foruma koji je boravio tamo da ima nekoliko oblasti ili okruga u kojima postoji to ogranicenje na 250cc zbog velike guzve na ulici i visoke stope saobracajnih nezgoda, ali na drzavnom nivou mislim da ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Космет је Србија, али и Тајван је Кина. Ко се не слаже са тим, мож' да ми облазнe гвинт. Због тога нисам погрешио што у теми о кинеским мотоциклима пишем да на Тајвану постоји фабрика "Кванг Јанг Мотор Компани", или скраћено - "KYMCO". Осим скутера, у понуди имају и пар квадова, пар мотоцикала и то је то. Приметио сам да у понуди имају један модел, наставак теме "све-од-цевки". Носи ознаку "K-Pipe" и на сајту компаније пише да је модел са 125 кубика, али не сумњам и да може да има и све друге радне запремине у којим постоје "суперкабовски" мотори са хоризонталним цилиндром.

 

post-3975-0-08471500-1351436838_thumb.jpg

 

Мало детаља...

 

post-3975-0-68771000-1351436861_thumb.jpg

 

Али рам је опасан - "Тонти" на тајвански начин. ;)

 

post-3975-0-23021900-1351436806_thumb.jpg

 

Пар клипова...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

U globalu nije los izgled samo ovi prednji zmigavci su nekako cudni. Znas li mozda koja mu je masa? Ne znam cije agregate koristi ovaj Kymco, ali ovaj moj ima Hondin, 13god i radi kao sat, svecice i dalje serijska, pravi kvalitet. Ono sto sam primetio kod Kymca (kod moj i jos nekoliko skutera) je da im je vesanje veoma kvalitetno, a imaju i dosta ugodan polozaj sedanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Знам шта пише на њиховом сајту - сува тежина је 120 кила, али знам и то да ми то не изгледа као тачан податак. на сајту британског увозника пише да је маса 103 килограма, што ми је уверљивији податак, али ни он не мора да је тачан, обзиром да су се написали свашта код осталих података.

 

"Кимко" сам прави своје моторе, е сад, они могу да буду клонови и лиценца неког другог (јапанског) произвођача. Ова "Водоинсталатерска радост" има мотор који води порекло од "Хонде".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Samo sto su to Tajlandjani :takoje:

 

Mislim da za neku dobru prodaju u nekoj zemlji gde je standard nizak, resenje lakog motora srednje snage je odmah u startu ispred konkurencije. Do pre nekoliko godina su "u modi" bili kineski skuteri za po 600-700€, a sad koliko vidim ta tendencija se preokrenula ka enduro i kros motore, pa mozda u blisku buducnost na redu dodju ti "city funbike" kako ih zovu. E sad sam nasao na neki review da mu je snaga 6kW sa 8,6Nm obrtnog moment, sto je za tu tezinu pristojna snaga, a mislim da je Kymco malo kopirao vec uspesni KTM Duke 125, isto na taj fazon ali razvija 11kW i izgleda isto premocno

 

2011-ktm-duke-125-picture.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Samo sto su to Tajlandjani :takoje:

Само што те 'бе географија.

 

Тајван, не Тајланд, острво где су одбегли Кинези, следбеници Чанг Кај Шека, не желећи да буду у Кини Мао Цетунга.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Samo sto su to Tajlandjani :takoje:

Само што те 'бе географија.

 

Тајван, не Тајланд, острво где су одбегли Кинези, следбеници Чанг Кај Шека, не желећи да буду у Кини Мао Цетунга.

 

A... ptejto-ptato.... 1nanana.gif

 

Bitno da su vešti napraviti dobro sokoćalo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

I nije neka velika novost, kineska krosarica, 150, 200, 250ccm po izboru. Naravno KTM original, sve sa natpisom na razervoaru.

 

kineskiktm150200250.jpg

 

Ono sto je za mene novost je cena: 505$ do 650$ po komadu! Ko ne veruje, neka pogleda sam:

 

http://www.alibaba.c...ike_DB609_.html

 

E, ne bi me bilo zao da dam 500 eur za ovakvu 250-tku, pa makar isla samo jednu sezonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па гомила кинеских фабрика склапача толико тражи за своје моделе тих запремина - на пример "Микилон".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јесте стварно. Копипејстовао сам у овој теми текст једног лика који је купио управо ову туринг верзију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Па гомила кинеских фабрика склапача толико тражи за своје моделе тих запремина - на пример "Микилон".

 

Pravo da ti kazem, nisam to dosada video. Ustvari, zadnje dve godine, kako sam zatvorio lokal, nisam bas nesto pratio cene. Koliko sam pratio http://www.chinamotorcyclenews.com , kinezi imaju mali ali konstantan pad prodaje u zadnje dve godine. Verovatno je to razlog sto su danas i cene nize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па јеси ли имао прилике да видиш папире од моторе које продајеш. Са оним царинским папирима сигурно си налазио и рачун Кинеза за конкретну пошиљку (контејнер) мотора из ког је и тај кога продајеш. Јеси ли наилазио на скупље од 700 долара?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Па јеси ли имао прилике да видиш папире од моторе које продајеш. Са оним царинским папирима сигурно си налазио и рачун Кинеза за конкретну пошиљку (контејнер) мотора из ког је и тај кога продајеш. Јеси ли наилазио на скупље од 700 долара?

 

Kako da ne. Kinroad 250 cruiser koji su uvozeni 2006/2007 bili su placanji 940$, Kinroad 150 par dolara ispod 700, Lifanin LF200 sa vodenim hladjenjem skoro 1200$ koliko se secam. Jos imam negde tih faktura, postoji ona obaveza cuvanja papirologije i po zatvaranju firme, sve mi to negde na tavanu...

 

62829-lifan-lf200-2.jpg

 

Nijedan od skutera Jonway Via 50cc nije bio placen manje od 440$. Zato mi 500$ za 250cc malo. Ja takve cene u to vreme nisam bas vidjao.

 

Prerpostavljam da je Sprint imao bolje cene posto su uvozili bas velike kolicine, ali njihove fakture nisam imao prilike videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Ovde kolicina i kvalitet su u direktnoj vezi sa cenom, i sigurno da su pale cene kad slabo ide prodaja a iste imaju mnogo na lageru. Po parima iz Sprinta Apollo je placen 895 dolara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@mali3maj

 

Slazem se sa tim. Ruku na srce, krosarica koju sam pomenuo na prethodnoj strani nema elekticnu instalaciju, tj. svetla, zmigavce itd... Ocigledno nije predvidjena ni za drum ni za registrovanje. A ne hvale se ni da je Eec approved. To sigurno utice na cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Постоји онај опасан "Дукати Дорзодуро". Сад, тешко је и великим играчима да га копирају, али када мала фирма покуша да направи нешто "у духу Дукатија", то завређује пажњу. Кинеску фабричицу "Сомото" сам помињао и раније. Ево имају тазе модел кога су на сајту назвали само "Мотард". Пише да га комплетирају моторима од 125, 200 и 250 кубика. Не наводи се ни чијим, ни каквим, нити било који други подаци о самом мотоциклу.

 

post-3975-0-32217000-1352568268_thumb.jpg

 

Од Кинеза, са рамовима од оволико цевки, занимао се још једино "Бенче"/"Међели". Кинезима похвала за труд.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja