Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У Кини постоји фабрика "Донг Фенг" (можде се зове и "Донг Фанг", а можда постоје заиста и две фабрике), за коју знам по камионима и оним малим комбијима и камиончићима, каквих има и код нас. Пре неког времена појавили су се на америчком тржишту са моделом неког у мат-црно фарбаног бобера са рамом "круташем" и клоном мотора Хонде ЦГ. Мислим да сам га раније и поменуо у овој теми.

 

Покушавао сам да нашем сајт фабрике, те њихове дивизије за мотоцикле, али сем помињања да је "Донг Фенг" са још неком компанијом ушао у посао са мотоциклима, других информација није било. Какогод, ево још један "Донг Фенгов" модел, настао, колико могу да видим, компилирањем компоненти доступних на кинеском тржишту - 250 RTC. Карактеристике су му на нивоу сличних кинеских модела, па нећу давити са детаљима.

 

Као такав - компилиран, није лоше исп'о.

 

post-3975-0-34171400-1350487667_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је л' на овом машина мало "великодушнија"?

 

"Шајнреј" модел стар неколико година. Осим ове супермотард верзије, постоји и ендуро. Мотор даје око 25 коња, али могао би да да још којег више - ипак је DOHC 4V, а има само прост PZ-30 карбуратор.

 

post-3975-0-89997500-1350504534_thumb.jpg

 

post-3975-0-02483700-1350504494_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E, ovo je sasvim pristojna masinica! Svidja mi se. Nije malo 25ks na 130kg tezine motora, sa kratkim prenosom kao sto je uobicajeno u toj klasi, trebao bi da sasvim lepo "povlaci".

 

Jedino jos kad bi se neko od nasih uvoznika prihvatio i tih kvalitetnijih varijanti. ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Лифан" је, како би рекле сестре Ковач - "масиван" произвођач у светским размерама, али што има ружне моделе, то је за причу.

 

И сад, поред још неколико релативно свежих модела мало савременијег дизајна (и гомиле оних који нису чак ни ретро, већ само застарелог и досадног изгледа), од септембра ове године, тржишту су понудили још два модела линије KP - 150 и 250. Неке интерне ознаке за те модела су LF-150-10B за мањи модел и LF-250-3A за већи. Оба су 4Т 2V OHC једноицилиндраши са воденим хлађењем, мањи са пет брзина и балансним вратилом, а већи са шест брзина и пар коња више од гро кинеских 250-ица. Малопродајна цена мањег у Кини је 9800 јуана (~1200 евра). Нису ништа епохално и ново, али рекао бих да овим моделима "пуцају" на светске бестселере - мале "Ибрахиме". Још када би њима мало "припуцали" и код нас...

 

post-3975-0-38425300-1350661733_thumb.jpg

 

post-3975-0-89879400-1350661780_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A za ovako nesto bi bio spreman da potegnem i ozbiljnije pare: Dinli 800cc sa Taiwan Motorcycle Show 2012:

dinli.jpg

Evo ga jos jednom:

 

2-53.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, jeste. Ja sam se tom idejom bavio i ranije, meni izgleda skroz dobro. Mislio sam na V2 800cc koji pravio CPI, ShanDong i gomila drugih. Sve merkam oglase, ocu li naci neki havarisani ATV:

800CC-Engine-4-Stroke.jpg

 

Ima 40-45kw, CVT ne garantuje neke bog zna kakve performanse, ali sa tom snagom sigurno bi isao sasvim pristojno. U ramu od Daytone, na primer, bio bi to sasvim solidan chopper, zar ne? Po meni Daytona izgleda dobro i izdalje a i izbliza, kvalitet delova i izrade je na pristojnom nivou. Ubija je "rupa u ramu" i mala snaga motora.

 

bajaj_regal_raptor_daytona.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не волим чопере, крузере, бобере и сличне варијанте, али не би ми било тешко да се навикнем неки мотоцикл са таквим мотором, нешто типа "Априлије Мане" или "Хонде" еН-Це 700.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A, veoma rado bi se "navikavao" na NC700. Taj motor je trend-setter, garantovano. Pametnu konstrukciju agregata nisam video odavno.

NC700X-Fuel-Efficiency-Game-Changer.jpg

 

...ali menjac iz DN1 je buducnost:

 

hondadn01hft2.jpg

Kineski ATV motori sa CVT-om su daleko od toga, al ja bih rado posedovao jedan, pa kakva god mu bila "sasija". Vozim se na drumu, nemam nigde piste u blizini i "komfor" u voznji mi znaci vise nego vristanje na 12.000-15.000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Товарни трицикли, којих има у Кини к'о плеве, изгледају ми као интересантна ствар. Пошто живим у селу, није ми требало више од минута да неком таквом трициклу нађем намену: од одласка до продавнице по гајбу пива и картон сока, пољопривредне апотеке по џак концентрата, или до стоваришта за пар џакова цемента, па и да се спакујем за роштиљање поред реке.... Барем знам да би мој ујак убио за један примерак за одлазак у виноград.:jee:

 

Оне затворене трицикле, са кабином или макар настрешницом нећу помињати, јер су ближи аутомобилима него мотоциклима, о којима је на овом форуму реч. Шасија је од кутијастих профила и овако из далека, изгледа ми довољно јака за своју намену.

 

Ови кинески трицикли су моторизовани свиме ониме што се може срести на двоточкашима - од хоризонталаца са 110 кубика до свих замисливих клонова и варијанти "Хондиног" ЦГ мотора. Једино нисам виђао "двоцевке", клонове "Ребела", али то не значи да не постоје. Свима њима је декларисана максимална брзина од око 60 на сат. Погон на задње точкове иде од посебног редуктора, некакве кутије са пар зупчаника која се наставља на излазно вратило мотора и полугом или папучицом за пребацивање у ход уназад, преко карданског вратила, до класичног диференцијала. Гуме позади су обично од 12", а некаквим танушним гумама, а-ла "Марути", док напред могу бити или те 12-це на истој фелни какве су и позади или имају гуме мотоциклистичких димензија на некаквој масивној ливеној фелни.

 

На предњем крају виђао сам различите конструкције - класичне мотоцикле са резервоаром који иде од гувернала до класичног мотоциклистичког седишта, које треба зајахати и "степ тру" моделе, на које се седа као на скутере, а имају клупицу за возача.

 

Позади може да буде сандук (који може и да буде са хидрауличним цилиндром за киповање) различитих димензија, а носивост је 300 до 500 кила. Разуме се да су позади лиснате опруге, док сам напред виђао најразличитија решења - од класичних телескопских виљушки, преко оних са спољним спиралним опругама, па до некаквих "ерлес", "спрингер" виљушака и којекаквих чудеса.

 

Гледао сам по "Алибаби" и сличним сајтовима - цене се крећу од 600 до 1000 долара, или пар стотина више, ако је сандук кипер. У Јужној Америци их има, али нешто их на виђам у Европи.

 

Ево неколико клипова различитих трицикала.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vtS4lU0vfQQ

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Најлуђи товарни трицикл кога сам видео: "Lifan" LF 250 ZH 2B. Неко се занимао његовим дизајном и естетиком. :moto3:

 

post-3975-0-56658400-1350966926_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кинеска фабрика "HiSun" ("Huansong") из центра кинеске мото-индустрије, Чунцина, до скоро је производила разне ATV и UTV возила и разне агрегате, као и мотоцикле који су се продавали под марком "Megelli". Недавно су показали први двоточкаш под њиховом марком, који је понео симболично име "Milestone". Има "двоцевку" са 25 коња, убризгавање, водено хлађење и шест брзина, што није онај мотор оз "Међелија" 250.

 

post-3975-0-58797300-1351063081_thumb.jpg

 

post-3975-0-18500800-1351063148_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Најлуђи товарни трицикл кога сам видео: "Lifan" LF 250 ZH 2B. Неко се занимао његовим дизајном и естетиком. :moto3:

 

Estetikom se ocigledno zanimao dizajner Versysa... :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Већ неколико година фабрика "Јинган" ("Yingang") нуди и моделе YG 250 NF и YG3R, где је први класичан "нејкед" мотоцикл коректног дизајна, а други ништа друго до то исто, само мало јаче "опластичен". Први модел изгледа пристојно, а дизајн другог је, по мом мишљењу, мало "усиљен", као да му није "легао" додатни пластични оклоп. Оно што их издваја из мноштва сличних "Кинеза" јесу масиван рам и водом хлађен једноцилиндраш са две брегасте, 4V, са балансним вратилом, са 6 брзина са карбом, када даје 26 коња, али постоји и са убризгавањем па је могуће да та варијанта има које коњче више. Води порекло од "Хонде" NX 250, а има их и на мотоциклима "Jiajue Motrac", које сам помињао раније, а нисам сигуран (нисам се загледао) да је тај исти мотор и на "Шајнрејевом" ендуро/супермотарду, ког сам поменуо на претходној страници ове теме.

 

post-3975-0-77982800-1351107968_thumb.jpg

 

post-3975-0-81760700-1351108075_thumb.jpg

 

По свету се продаје под неколико брендова. У Русији се зове "Patron Taker 250", па ево клип оданде.

 

http://www.youtube.com/watch?v=M0ZkqXh12Lc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sta li je ono na prednjem tocku ovog crvenog modela, koji je slikan u voznji. :stabre:

 

Inace, tipicno kineska roba, tri boje, tri razlicita nacina lepljenja nalepnica. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Оно је носач за регистарску таблицу. У Кини их имају и напред.

 

Успут, може ли неко да идентификује проиозвођача овог модела?

 

post-3975-0-83206600-1351159614_thumb.jpg

 

Продају се у Русији (мада ми претрага не даје пуно резултата) под ознаком "C.Moto" 250 4V" (или "S.Moto"). Оно што се не види на први поглед, јесте модеран мотор који даје 32 коња, што је рекорд међу кинеским 250-кама. Ако неко набаса на оригиналног произвођача нека то пријави овде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Jedan interesajtan proizvod najveceg kineskog proizvodjaca elektro-skutera, Yadea YD400T:

 

d130.jpg

 

 

i podatak sa sajta China Motorcycle News koji me je zaprepatio:

 

"...China has an estimated 120 million ‘e-bikes’ (electric cycles, scooters and motorcycles) on its roads creating a huge EV manufacturing base with over 2600 separate companies producing electric vehicles and parts..."

 

Imam utisak da ce pravi proboj Kineza na svetsko trziste motocikala bit i bas u oblasti E-motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Већ неко време на "Алибаби" и сличним сајтовима нуде се и електрични "Кабови". Мало да разбију монотонију електричних скутера. Још када би се сетили да на неки мотоцикл поставе електрични мотор и мењач...

 

Него, има један "Лифан" и чак и није новитет, али некако га мало помињу - фабричка ознака LF 250-19 и ова друга, ваљда комерцијална FM 250 V. Инспирација за његов дизајн вероватно је послужила "Хонда" VTR 250. На жалост, мотор на "Лифану" није модеран као "Хондин", али ради пос'о. За промену, ради се о ваздушно хлађеном V2 мотору са малтене дупло мање коња од VTR. Какогод, интересантан модел.

 

post-3975-0-96797700-1351270854_thumb.jpg

 

post-3975-0-97770200-1351270768_thumb.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=9sJAvCJKLcM

 

http://www.youtube.com/watch?v=CLgPQb2ckgY

 

http://www.youtube.com/watch?v=BZRCdttvrW0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja