Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI NINJA 250 ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Ja sam zainteresovan za Ninju, kupio bih ovaj motor. Bio bih zahvalan svima koji imaju neke informacije, kako najlakse do njega doci, sta se najvise isplati itd...Neke informacije od ljudi koji su ga vec kupili, slike, utisci! Gledao sam i u insotranstvu i pravio neke proracune za uvoz ali izgleda se nikako ne isplati uvoziti ga. Vidim da je on sada u Nemackoj, oko 4000 evra, a kontaktirao sam neke dilere u inostranstvu i rekli su mi mnogi da ga jos nemaju ali da ce kostati oko 4300 evra. Sve je pocelo od 3800 kolko se ja secam...

 

Jednostavno nisam vise pametan...hoces da das pare (nekako ce se skupiti  :( ), a nemas gde da kupis, a i kad kupis moras da cekas 7,8 meseci...bas strasno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Sve je pocelo od 3560 eura!!! I neverujem da ce ici na 4300 nego na 4100 najvise.... Dosad sam video 2 komada, jednog kod Culeta (na kojem sam sedeo, ako teba okacicu i slike) i drugi u Budvi.

 

Nisam probao ni jedan ali sam dobro pregledao sve, plastika je extra kvalitetna i tvrda (za kineze pojam).

Auspuh je ogroman (na slikama izgleda manje).

Sve je dobro utegnuto i sve dobro upasovano (nista nestrci, tj. zavrsna obrada je na nivou).

Cajgeri deluju malo jeftino al radice posao sigurno....

Guma zadnja je tanja (130) ali moze da stane (150) provereno.

Volan je visi zato sto nije cist sportista vec je i touring motor ali polozaj sedenja je veoma udoban i neopterecuje ruke a i sediste za vozaca je poprilicno veliko (po slikama sam mislio da je manje a komotno moze sesti neko od 130 kila sa sve stomakom)...

Motor je nasledjen od prosle 250r samo je malo doradjen, unapredjen....

 

Motora jednostavno nema i meni je dosadilo da vise pisem po forumu kako je proslo vec 7 meseci od kad sam kaparisao a nije mi stigao a bio sam drugi po redu kod Culeta.

 

Model za 2009 (najverovatnije nista nece menjati od onog za 2008) stize tek u decembru ili januaru mada bi trebalo preko da se pojavi jos u oktobru. tako da je moj savet ko kod zeli ovaj motor neka ga kaparise kod najblizeg distributera i nek ceka jer kad stignu opet ce biti navala a neverujem da ce kod nas stici nesto puno komada....

 

Bilo bi dobro da se javi neko ko ga koristi duzi period... Da lepo napise dal ima nekih nedostataka (Vuja je lepo napisao par postova gore)

Toliko od mene  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Evo ja da  kazem ponesto...

 

Nije moj licno ali ga je kupila moja najbolja drugarica. Svakodnevno ga vozim...

 

Glavni nedostatak su katastrofalne fabricke gume. To je strasno koliko su lose, verovatno zbog ustede. Menjati pod hitno nakon kupovine. Sira zadnja guma moze da stane 140 eventualno 150 ali nisam siguran mislim da bi moralo da dodje do nekog budzenja.

 

Drugi nedostatak je sto je ogibljenje stvarno meko i zna da zasmeta. Guta neravnine i rupe ali pri ulasku u krivinu najcesce moram da vrsim korekcije .

 

Menjac je izuzetno mek i moguce ga je voziti tako da suvozac misli da je automatik.  Kocnice ok, ne kao na Cagivi i RSu ali ok.

 

Prvi servis zajedno sa spustanjem motocikla kosta kod Stankare 160E.

 

Krajnja brzina je oko 175 nece vise...ubrzanje skoro kao Mito...

 

Meni se licno pozicija sedenja ne svidja i ne prilici ovakvom motociklu. Mislim da im ne bi bio problem da je volan postavljen nize i pozicije povucene unazad ali ok... ovako se desava da pri brzinama preko 100 vetar hoce da me skine sa motora...

 

Trosi dva puta manje goriva od mog motora i tako.

 

Slobodno pitajte ako vas interesuje nesto konkretno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ljudi ja poludeo za ovim motorom...gledam sada da ga kaparisem...kazem sebi ako ga budem video negde u gradu i bude mi se jos vise svideo tek tada necu moci da spavam :)! Krenem sinoc na beer fest sa drugarima i pricam im o ovom motoru! Nije proslo ni 10 minuta, u sumi motora parkiranih primetim ja malu Ninju :)! Motor izgleda dobro kao sto se vidi i na slikama! Uzivo izgleda mnogo veci i mnogo masovniji nego kad ga gledam na internetu, bar meni tako deluje!Nisam neki preveliki strucnjak pa necu da dajem neke komentare, jednostavno meni je motor odlican, totalno drugi utisak je kada ga gledam uzivo i na snimcima ili slikama...

 

E sada snimio sam ga telefonom, jedan mali klip, bas za ovaj forum...Ali necu jos da ga postavljam jer je mozda vlasnik clan ovog foruma, pa nije raspolozen da snimak njegovog motora bude postavljen...Postoji velika mogucnost da i on prati ovu temu, pa ako se prepozna neka kaze da li da stavljam ili ne :) ! Registracije pocinju sa BG 21...

 

Definitivno mi nije trebalo da ga vidim sinoc, poludeo sam :)!

 

Editujem post nakon 15 minuta!!

 

Sad sam zvao Mimoto, javio se covek vrlo ljubazan i raspolozen...Kaze da jos uvek ne uzimaju kaparu za nove porudzbine, ali i to ce poceti uskoro...Uzimaju 40,50% od pune cene...Kaze da su oni koji su do februara dali pare dobili motor, a svi oni posle koji su dali kaze da im je vratio pare...On je skoro siguran da ce mu cena ostati 3800 eura, kaze da ce za sledecu godinu sigurno biti motora, jer su ove godine po njegovim recima sve primerke na trzistu otkupili Nemci.

Za motor koji sam ja sinoc video on pretpostavlja da je kupljen kod njih i vozi ga japanka, cerka ambasadora Japana...eto ona a vozi a mi zevamo :) !

 

U svakom slucaju covek je bio veoma predusretljiv i ljubazan za razliku od mnogih, pa ako nista zbog toga cu otici sledece nedelje kod njih u radnju detaljnije da se raspitam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Hahaha  :D  ;D, pa sta da ti kazem, lik strasno ljubazan, neverovatno...Lik kad mi je pricao kako nabavlja itd, delovalo mi je kao da prica sam vlasnik firme!Mozda je i bio vlasnik, subota je pred kraj radnog vremena, sve je moguce...Nisam pametan :)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja samo mogu da posavetujem da pre svakog ozbiljnog razgovora pitate sa kim razgovarate ako se sam nije setio da se predstavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Ja ti iskreno ne bi preporucio da kupujes tamo osim ako nisi primoran..

 

Goxy primerak koji si video je isti onaj o kome sam pisao...ako hoces javi se pa da ga upoznas malo blize ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Da malo osvezivmo temu !!!!NINJA JE KONACNO STIGLA!!!!! jos pre tri nedelje ali faks,voznja, nije bilo vremena za tipkanje  ;D....

Iako nije stigla CRNA , ova kawasaki ZELENA mi se sve vise svidja i neuporedivo je lepsa uzivo nego na slikama 8)

 

Evo malo slika:

qLLhm_26092008034rw2.jpgSWZ9H_26092008035ju6.jpg

25M23_26092008033th0.jpgpYeQ0_26092008032xl7.jpg

pYeQ0_26092008032xl7.jpg404.jpg

 

A evo i mene  :)

404.jpg

 

I jedna za kraj:

404.jpg

 

E sad ovako, motor je veoma zivahan i imam vec preko 600km na satu i nema nikakvih problema (samo sipaj i vozi).

Trosi veoma malo, oko 3.5 do 4l max po mojoj proceni.

Motor je mnogo veci uzivo nego na slikama i stverno izgleda kao 6-ica samo ga zadnja guma odaje da je 250...

Zvuk iz auspuha je sve bolji i bolji iako ima 2 katalizatora....

Vuce u svakoj brzini i pri veoma malim obrtajima a men i drugara od 100kg je vukao bez problema na 4k obrtaja (ne sme vise od 4k do prvog servisa, ipak je nov pa nebi da ga odma maltretiram).

Oprasta mnoge greske tako da je za pocetnike idealan...

 

E sad mane: menjac je grub ali mozda jos treba da se razradi,sedista su neudobna posle 20 min. voznje (tako da bi valjalo ubaciti sundjere). i to je to  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Prelijep motor, vidjeo sam ga uzivo i odusevio me. Samo imam malu zamjerku na instrument tablu ali dobro. Moj sledeci motor (bar sam tako planirao) ako bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Ne svidja ti se to sto je analogni brzinomer... ?

 

To je isto bila moja prva zamerka na motor, smatram da zasluzuje digitalac( i to onaj karatkeristican okrugli - kao svaka nova ninja)

 

A mislim da mu je zadnja guma malo manja ?Da li to predstavlja neki problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Keeway Exceed 125

Čestitam,prelep ninja ;):)

 

Pa kako nije... Al bi bilo lepo da imas jedan ovakav primerak, a?  ;D :D;)

 

Pa razume se,rado bih ga posedovao ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

lep je motor,nema sta.

Jedino bih mu razdvojio farove i promenio izduv (da sam inzenjer kawasakija,al nisam :( ) i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Ne svidja ti se to sto je analogni brzinomer... ?

 

To je isto bila moja prva zamerka na motor, smatram da zasluzuje digitalac( i to onaj karatkeristican okrugli - kao svaka nova ninja)

 

A mislim da mu je zadnja guma malo manja ?Da li to predstavlja neki problem ?

 

Nije mala zadnja guma, samo je tanka i nema problemo, savrseno lezi u krivinama... Ali moze da se stavi od 150  :).

I ja bi vise voleo da je digitalni ali motor je toliko lep uzivo da ni ne obracam paznju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ne svidja ti se to sto je analogni brzinomer... ?

 

To je isto bila moja prva zamerka na motor, smatram da zasluzuje digitalac( i to onaj karatkeristican okrugli - kao svaka nova ninja)

 

A mislim da mu je zadnja guma malo manja ?Da li to predstavlja neki problem ?

 

Ne mora biti digitalac, ja vise volim kazaljcicu kad zatitra. Nego nekako je sirotinjski uradjena i mogao je bolji raspored da legne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Takav motor bi trebalo da ima digitalni sat, a on je verovatno i jeftiniji nego analogni. Samo Kawasaki zna zašto su stavili analogni, možda su imali višak u magacinu  ;D

 

Za obrtaljku je analogni sat prava stvar, ovde mislim na brzinomer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Backa Topola

i ja isto vise volim kada je analogni sat digitalce nesto bas ne volim  :P ;D...ova kawa je prelepa za koju godinu kada usavrsim moje skilove voznje i kada dodjem do ranga za 250ccm uzimam sigurno ovaj motor  :-X ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja