Jump to content

Moto Zajednica

KTM 640 LC4 SM 2006

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ kosooki

 

Kad imam novac onda idem i da kupim. Ne volim te varijante tipa: e sada cu da dodjem da vidim, sutra da sednem, prekosutra da ubijem krug-dva pa cu onda MOZDA da ga kupim ako prodam sporet, TV i neke stare gume koje drzim u garazi...i to MOZDA sledece godine.

 

Mislim ok je da covek dodje i gleda motor...ali te voznje motora od strane nepoznatih ljudi koji ce MOZDA da kupe motor...neka hvala. Licno mogu i bez takvih kupaca.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam skoro isao da vidim Yamahu XT jer sam razmisljao da se malo slobodnije otisnem sa asfalta. Otisao sam da pogledam i provozam kako bih video stanje motora i kakav je motor kao motor inace, pa da razmotrim da li da prodajem moj odlicno ocuvani Freewind koji mi na to jos kao vozacu bas odgovara.

Da li bih ispao magarac pred samim sobom da sam prodao to sto imam da bih imao pare u dzepu i onda skontao da sam to uradio zbog neke kante iz oglasa? Srecom, taj XT je bio u perfektnom stanju, jedino sto mi sam XT kao motor nije legao, tako da bih opet ispao pomenuti magarac jer sam ostao bez dobrog motora.

 

Da imam viska 2-3000 u dzepu, svakako bih se drugacije pojavio kao kupac (kao sto sam to uradio kad sam kupovao Freewind), jer bih i kao prodavac strepeo da dajem kljuceve od moje imovine bez garancije, ali reci koliko ljudi u srbiji je u mogucnosti to da uradi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ako imam pare idem da gledam, ako ne probanje i čisto zagledanje je gubljenje vremena čoveka koji prodaje. To je kao kad ideš bez k..ca na svadbu.

Kad prodajem isto tražim avans, ne baš 100% od cene ali oko trećine jer ne mora svako da bude lopov ali bilo ko može da padne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

Gledao sam juce motor sa drugarom (on je potencijalni),

Mene je zainteresovao oglas i nacin kako je opisano sve (Nemacka skola),,,,motor je po meni odlican pogotovo sto je cena sada vise nego korektna,,,,uzimajuci u obzir sta je sve promenjeno i plus dodato....

Prodavac je definitivno pedantan momak i video sam da je neke stvari fakticki menjao i bez potrebe (da bi bio siguran da je sve tiptop).

Moj drugar je potencijalni kupac ali za mene bi bila dobra i sigurna kupovina.

Sto se tice prenosa, decko trazi da se prenos uradi odmah po kupovini,(potpuno u redu) i ne liči mi kao da uvaljuje motor .....ovo mu je drugi motor ima i BMW1200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A tek da si ga video kako pedantno "očisti" tanjur...to mi je teška konkurencija.

Dečko ima bmw R1200GS Adventure....došao k pameti...:D

 

Inače izuzetno pedantan , a verujem da se to vidi i na motoru

I to je potpuno ispravan način prodaje motora....100% keš, pa ti probaj. You brake it, you buy it....nema druge. Lično ne dozvoljavam "probne vožnje" pri prodaji motora bez 100% avansa. Možemo oterati motor na ovlašteni servis na kompletan pregled na trošak "budučeg vlasnika" ako se ne veruje prodavaču, ali bez avansa nema vožnje.Naravno ako se ustanovi neki "skriveni kvar", cena eventuelne popravke na ovlaštenom servisu se odbija od cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

I ja podrzavam sistem 'avans pre test voznje'.

 

Ove godine, kad sam kupovao CBR, prvo sam isao da ga pogledam samo - bez love. Momak koji ga je prodavao mi je gurao kljuc u ruku da probam motor, ali ja nisam hteo dok ne donesem lovu. Taj prvi put sam ga razgledao, palio-gasio, malo turirao, slusao kako radi, gledao da li je vizuelno sve ok... Tek kad sam ustanovio da je sve ok, malo sam se iscimao za kintu, posle par dana vratio 'na mesto zlocina' sa punim iznosom i tek onda seo da ga probam :)

 

Izvinjavam se za blagi off. :)

 

Srecno sa prodajom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ima li neko vođe da je spreman da se provoza na SM640 za 3000 ojra?

Da je mnogo mnogo je ali verujem da je i te daleke 2006-te bio bar 9k ojra pa ko nije spreman na 3 ima sigurno sada nov za 9 i to 690 ihaaaj :)

Odličan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Pazi ima ljudi koji će da probaju motor ne samo zbog toga da vide da li je ispravan već najviše zbog toga da vide da li im taj motor odgovara, kao vrsta, namena motora.

 

Ja sam imao takvog stručnjaka koji je otišao da "provoza" motor i ostao bez goriva, a bilo mi je čudno kad smo pričali preko telefona tog dana, rekao mi je "Dolazim danas ti napuni rezervoar".

 

Otišo faca i zove me posle 10 15 minuta kaže stao ti je motor neće da upali! Ja ga pitam gde se nalaziš on kaže ne znam. Aj sad?

 

Nekako sam ga našao a stručnjak je naravno ispraznio aku verglajući motor bez goriva. Sreća pa KTM ima kurblu i slavinicu za rezervu.

 

Šta je bilo posle toga? Ništa, zvao me posle par dana i ponudio bezobraznu cenu. Rekao sam mu da slobodno kupi motor preko mobile.de.

 

Momak kome sam prodao motor je bio sušta suprotnost ovom liku. Probao ga je oko bloka, dok je njegov klinac čekao sa mnom ispred kuće.

 

Dao mi lovu a motor je stajao nedelju dana kod mene u garaži dok nije osposobio njegovu.

 

Hoću da kažem, ko hoće da kupi motor - kupi će ga. Ne trebaju mu test vožnje i garancije, isto kao što sam ga i ja kupio.

 

Ko hoće garanciju nek doda još 6,000 evra ima u Jove Ilića nov

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

E jbg sad, da kupim motor,a da ga ne provozam pre toga. Ok i ja kad sam prodavao motor stavio sam da mora da se ostave pare pa da se ide u voznju.

 

Posto sam i ja sad u fazi trazenja motora, pogledao sam par komada. Nudili su mi da provozam ali sam odbio jer sam dosao da vidim motor kako izgleda i da li ga uzimam u obzir.Kada budem dosao sa parama provozacu ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja