Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 vs Kawa KLE 500?

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Bio bih vam zahvalan za savjet. Naime, nakon dugo godina na R motociklima usao sam u zrelije godine ;) i ostavio motocikle. No, nakon dvije godine bez vibracija na zadnjici ista me zasvrbila :). Coperi me ne zanimaju, a ni tourer (5 godina vozio BMW K1200 LT). Sada bih neki manji i jeftiniji motocikl za odlazak na posao, voznju po gradu i male vikend ture a da moze izdrzati dvoje i malo prtljaga. Izbor je pao na Apriliju pegaso 650 ili Kawa KLE 500. Buduci da nisam nikada vozio jedan od ova dva, molio bih vas za savjet i iskustva. Razlika izmedju jedan ili dva cilindra, sta je bolje i sta odgovara onome sto meni treba. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Bio bih vam zahvalan za savjet. Naime, nakon dugo godina na R motociklima usao sam u zrelije godine ;) i ostavio motocikle. No, nakon dvije godine bez vibracija na zadnjici ista me zasvrbila :). Coperi me ne zanimaju, a ni tourer (5 godina vozio BMW K1200 LT). Sada bih neki manji i jeftiniji motocikl za odlazak na posao, voznju po gradu i male vikend ture a da moze izdrzati dvoje i malo prtljaga. Izbor je pao na Apriliju pegaso 650 ili Kawa KLE 500. Buduci da nisam nikada vozio jedan od ova dva, molio bih vas za savjet i iskustva. Razlika izmedju jedan ili dva cilindra, sta je bolje i sta odgovara onome sto meni treba. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Moram da napomenem da nisam vozio ni jednog, ali bih svakako pre uzeo KLE-a. :)

 

1. Jeftinija regitracija.

2. Dva cilindra. = Manja potrosnja.

3. Cini mi se da je laksi. = Lakse manevrisanje po gradu.

3. Bez ikakvih problema moze da vozi dvoje.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ko sto rekose mangupi, devojka moze sa sela da bude al motor mora iz japana! Ne razmisljaj mnogo nego kupi kle-a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Bio bih vam zahvalan za savjet. Naime, nakon dugo godina na R motociklima usao sam u zrelije godine ;) i ostavio motocikle. No, nakon dvije godine bez vibracija na zadnjici ista me zasvrbila :). Coperi me ne zanimaju, a ni tourer (5 godina vozio BMW K1200 LT). Sada bih neki manji i jeftiniji motocikl za odlazak na posao, voznju po gradu i male vikend ture a da moze izdrzati dvoje i malo prtljaga. Izbor je pao na Apriliju pegaso 650 ili Kawa KLE 500. Buduci da nisam nikada vozio jedan od ova dva, molio bih vas za savjet i iskustva. Razlika izmedju jedan ili dva cilindra, sta je bolje i sta odgovara onome sto meni treba. Hvala.

Ako ces nesto za po gradu onda mozes jednocilindrasa. Ali ako hoces da obidjes nesto moje misljenje je da ti je bolje V twin. Ipak je manje rasterecen, ne drnda itd... Iskreno meni se Aprilia ne svidja uopste i mislim da ce ti KLE biti mali + devojka i prtljag... Mozda neka Afrika, Transalp, Tenera, jeftiniji Strom 650?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6942 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Razlika izmedju KLE 500 i Pegasa 650 Cube je kao, kako bih rekao, poput jedne dobre domacinski orijentisane devojke i one, koja je malo fensi, urbana :)

 

Da potkrepim cinjenicama, KLE 500 tehnicki i po performansama (oslanjanje, kocnice, ciklistika, itd) nije nista posebno, sve je bilo osrednje. Zasto tako? Zato je Kawasakijeva zamisao bila da napravi jedan univerzalan i svestran motor za izuzetno pristupne novce (cena novog i cena eksploatacije). Nista specijalno, ali ide svuda, vrlo pouzdan tehnicki i pristupacan, malo zahteva i jako lepo sluzi. Za nekog ko nema neke preterano velike zahteve i kriterijume, voli da sedne i laganeze ode od tacke A do tacke B, KLE500 je idealan! Trpi sve i svasta, na neki nacin kao da ima onaj kult poput Golfa Mk.II 1.6D :moto3: Detaljnije moram da ti naponem da su im agregati fantasticni, traju puno i da su pouzdani te oko toga nemas sta da brines.

 

Sa druge strane, Pegaso ima daleko bolje oslanjanje (45mm Marzocchi napred, APS pozadi), Brembo kocnice (ne zasto sto su Brembo, ali bolje koce), jednocilindrican Rotaxov agregat sa 5 ventila, estetski da kako lepsi, instrumenti i naravno, alu box ram... Pegaso se vozi jako lepo i u odnosu na KLE500 def. klasa iznad a i za ostale u klasi. Medjutim, Pegaso kao takav zahteva (Rotax pogotovo) zahteva jako pedantnog vlasnika i kvalitetno odrzavanje. Inace su na losem glasu, ima pokrsenih primeraka i dosta losih majstora, ali ako uzmes dobar primerak mislim da neces imati nekih problema.

 

Glavna razlika jeste da je jedan para. twin a drugi single, ovaj prvi ugladjeniji i pogodniji za grad i duze ture, single naravno malo trese guzu, nesto vise rada kvacilom i brzinama, vaganje... Pegaso bese ima 5 brzina, KLE ima 6... Da ne ispadem pristrasan, KLE500 je odlican radnji konj za svasta nesto u ovom slucaju mozda i pogodniji. Ti ipak najbolje znas kakve su ti potrebe, kakav ti je ukus i mogucnosti pa po tome pikiraj, ja se nadam da sam ti bar malo olaksao opisujuci ova dva motora da bi tu lakse pronasao sebe.

 

Poz! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

 Imao sam sličnu dilemu, za KLE je bilo reči da koči kao žvaka. Igrom slučaja iskrsao je Pegaso, ja sam prezadovoljan, prošle godine sam okrenuo 8000km i nisam ni jednog trenutka zažalio. Udoban, prostran, dovoljno snažan. Jedino što mu zameram je, po meni ipak nije toliko pogodan za gradsku vožnju, traži dosta šaltovanja (ne da radi ispod 2000 obrtaja), skuter je tu nenadmašan. Tako da djiha ostaje za vangradske ture i merak a skujan je dnevni prevoz sa extra potrošnjom i agilnošću. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Razlika izmedju KLE 500 i Pegasa 650 Cube je kao, kako bih rekao, poput jedne dobre domacinski orijentisane devojke i one, koja je malo fensi, urbana :)

 

Da potkrepim cinjenicama, KLE 500 tehnicki i po performansama (oslanjanje, kocnice, ciklistika, itd) nije nista posebno, sve je bilo osrednje. Zasto tako? Zato je Kawasakijeva zamisao bila da napravi jedan univerzalan i svestran motor za izuzetno pristupne novce (cena novog i cena eksploatacije). Nista specijalno, ali ide svuda, vrlo pouzdan tehnicki i pristupacan, malo zahteva i jako lepo sluzi. Za nekog ko nema neke preterano velike zahteve i kriterijume, voli da sedne i laganeze ode od tacke A do tacke B, KLE500 je idealan! Trpi sve i svasta, na neki nacin kao da ima onaj kult poput Golfa Mk.II 1.6D :moto3: Detaljnije moram da ti naponem da su im agregati fantasticni, traju puno i da su pouzdani te oko toga nemas sta da brines.

 

Sa druge strane, Pegaso ima daleko bolje oslanjanje (45mm Marzocchi napred, APS pozadi), Brembo kocnice (ne zasto sto su Brembo, ali bolje koce), jednocilindrican Rotaxov agregat sa 5 ventila, estetski da kako lepsi, instrumenti i naravno, alu box ram... Pegaso se vozi jako lepo i u odnosu na KLE500 def. klasa iznad a i za ostale u klasi. Medjutim, Pegaso kao takav zahteva (Rotax pogotovo) zahteva jako pedantnog vlasnika i kvalitetno odrzavanje. Inace su na losem glasu, ima pokrsenih primeraka i dosta losih majstora, ali ako uzmes dobar primerak mislim da neces imati nekih problema.

 

Glavna razlika jeste da je jedan para. twin a drugi single, ovaj prvi ugladjeniji i pogodniji za grad i duze ture, single naravno malo trese guzu, nesto vise rada kvacilom i brzinama, vaganje... Pegaso bese ima 5 brzina, KLE ima 6... Da ne ispadem pristrasan, KLE500 je odlican radnji konj za svasta nesto u ovom slucaju mozda i pogodniji. Ti ipak najbolje znas kakve su ti potrebe, kakav ti je ukus i mogucnosti pa po tome pikiraj, ja se nadam da sam ti bar malo olaksao opisujuci ova dva motora da bi tu lakse pronasao sebe.

 

Poz! :)

 

Eh, kao i kod zena, izbor je tezak :). Hvala ti na detaljnom odgovoru i pojasnjenjima. Bas kao sto sam i sam razmisljao o razlozima za i protiv. Kada je fancy look u pitanju to je individualna stvar (priznajem da se meni to dopada) ali me odbija sto, kao i fancy djevojku, moras da detaljnije odrzavas pegaso da bio bio u sjaju ;).

Druga briga mi je, buduci da nisam nikada vozio motore tako male kubikaze i KS, da li KLE moze da povuce dvoje i natovaren za fun vikend ture?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Imao sam sličnu dilemu, za KLE je bilo reči da koči kao žvaka. Igrom slučaja iskrsao je Pegaso, ja sam prezadovoljan, prošle godine sam okrenuo 8000km i nisam ni jednog trenutka zažalio. Udoban, prostran, dovoljno snažan. Jedino što mu zameram je, po meni ipak nije toliko pogodan za gradsku vožnju, traži dosta šaltovanja (ne da radi ispod 2000 obrtaja), skuter je tu nenadmašan. Tako da djiha ostaje za vangradske ture i merak a skujan je dnevni prevoz sa extra potrošnjom i agilnošću.

 

Vjerujem da nisi zazalio. Nadam se da necu ni ja ;). To je imeni briga - gradska voznja, buduci da cu svakodnevno koristiti u gradu, a skuter ne mogu, ne vozim nista sto se ne salta :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

I moja preporuka za KLEa, vozim isti i vrlo sam zadovoljan, i tacno je ono sta je neko napisao da je na KLEu sve prosecno, ali ja bi rekao da je prosecno dobro, pouzdan je, izdrzljiv, jeftin za odrzavanje i registraciju, milina.

 

(p.s. ako se odlucis za KLEa mozda ja budem prodavao svog pa baci PM :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Probao sam KLE-a po gradu, i zgodan je za to. Motor se ne muci u velikom rasponu obrtaja, tako da ne moras cesto da saltas brzine na potezu od semafora do semafora, jer ima snage i na malim i na velikim obrtajima. Kocnice su djene-djene, ali navikne se covek pa nauci da koci kako treba posle 10 minuta voznje. Znam ljude koji su se navozali KLE-a na duzim putovanjima, vikend turama i ostalo, bas toj konfiguraciji (dvoje plus prtljag), tako da je i to moguce.

 

Sa pomenutim jednocilindrasima (Pegazo) nemam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Ja bih ti preporucio da slusas nekog ko je stvarno vozio te motore a ne internet teoreticare :zdravo:

Pozdrav

 

Zato i pitam ovdje, verujem da su ljudi vozili :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Mislim da ćeš vrlo teško dobiti pouzdan odgovor od nekog ko vozi KLEa ili Pegasa, iz prostog razloga što će svako hvaliti svoga konja. Ja sam imao istu dilemu kada sam kupovao motor, i gledao sam par Kawa, ali kada sam seo na Pegasa znao sam istog trenutka da ću kupiti njega. Po meni su mane potrošnja i loša zaštita od vetra, što se rešava većim vizirom i majstor Bokilićem koga planiram da posetim, sa svim ostalim sam zadovoljan. Inače, jedan moj ortak ima KLEa i normalno svi iz društva su vozali i njegov i moj motor, svi se slažu da je Aprilia mnogo zabavnija za vožnju. Provozaj oba, vidi koji ti više odgovara, posle je bitno naći koji je u dobrom stanju, to je i najbitnije. U svakom slučaju, srećno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Daleko od toga da KLE nije dobar motor, ja samo prednost dajem Pegasu koji nisto tako daleko od idealnog motora. U principu nema motora te kubikaze i konjaze da nece zadovoljiti tvoje zahteve, kao sto nema ni idealnog motora. Najbolje da probas i jedan i drugi, lako ces se odluciti za pravi. Ja sam isto imao u izboru i TA600 ali kad sam seo na njega i probao, shvatio da pored tehnickih prednosti nad Pegasom meni ne odgovara, mali je i neudoban za mene. Tako da je subjektivni osecaj najbitiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Nema druge nego da vec danas probam jednog, a sutra drugog. Hvala na savjetima i strpljenju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Moram da napomenem da nisam vozio ni jednog, ali bih svakako pre uzeo KLE-a. :)

 

1. Jeftinija regitracija.

2. Dva cilindra. = Manja potrosnja.

3. Cini mi se da je laksi. = Lakse manevrisanje po gradu.

3. Bez ikakvih problema moze da vozi dvoje.

 

:)

 

Kratko i jasno. KLE

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2080 postova

Jako mi je zanimljivo što si ranije vozio R-a, pa BMW-a, a sad razmišljaš o ova dva modela... :takoje:

 

Ne znam šta je bolje, Pegaza sam samo probao, KLE vozim, pa ne mogu da poredim...

Pokušaću da pomognem, ako je moguće.

 

Drugar iz Valjeva (BJB nick - Dejan77) je pre nekih desetak dana imao havariju mašine na Pegas-u, pukla mu je (odvalila se) pečurka ventila i skašila klip, glavu, itd... Katastrofa. Odustao je od popravke, Pegaso otiš'o u delove...Jbg, taj konkretni primerak mu je baš zadavao muke, a Dejan nije žalio novce za održavanje, održavao je motor po P.S-u. Ne želim reći da su svi Pegas-i takvi, ali za Kawu ništa slično nisam čuo. Moj KLE je magare koje me je odnelo i vratilo gde god sam pošao, samog ili u tandemu sa suprugom. Što se vožnje u paru tiče(a i to te interesuje), krajem aprila smo u tri dana prešli 1100 km bez ikakvih problema, sa top case-om, i dve ogromne bočne torbe.(pogledaj post #1880 u temi o KLE-u)

 

Switch je u glavi, svaki motor je dobar, na svoj način. Definitivno, za pravu odluku, probaj oba modela ako si u prilici. Vidi malo i na šta Ti srce zaigra... Bez toga je svejedno, može i trotinet...

 

Bila je gore negde dilema, može - ne može, pa evo Ti par linkova, možda pomogne u odluci:

 

Sam - Link

 

U paru - Link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Ostarilo se, 15 godina na R je bilo dovoljno da se predje ne tourer. :) Mogu reci da mi je BMW K 1200 LT najbolji motor koji sam ikada vozio, mrcina za putovanja po asvaltu. A prtljag stane sav u ogromne kofere, i visak ponesem :). No, sad bih nesto za manje ture i za trese zadnjicu, da me zelja mine :). Hvala ti na savjetu, vozio sam oba, pegaso je nekako za klasu iznad po voznji, prostoru, jeste da vibrira (jedan je cilindar pa mora) do je KLE ugodniji za voznju. Ovome sto sam ga probao je aftermarket sjediste pa je udobniji neko serijski. Ne znam, plasi me stalni kvarovi pegasa...to me odbija, ne zelim da gubim vrijeme na trazenje dijelova i placanje istih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Osim toga, juce sam probao i naked Suzuki VX 800 (rijedak primjerak na nasim prostorima) i bajk me odusevio. Retro izgled, slim linija, hrom, dva okrugla sata i okrugli far, a dva cilindra vuku kao voz na niskim obtrajima, toliko onrtnog momenta ima da vuce fenomelno. Tek sad sam u trilemi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ajde i ja da malo prevedem vodu na svoju vodenicu

ne bih da te dodatno zbunjujem, ali kad vec razmisljas o Pegaso-u, svakako razmotri i Freewind. Magare sa smesnim imenom, vrlo slicne konstrukcije, izgleda, namene i voznog temperamenta kao Pegaso, ali stedljiviji, kvalitetniji motor sa proverenim suzukijevim agregatom, a uz to japanac :)

 

VX800 je vec totalno druga kategorija, samo razmisli da li je po polozaju sedenja i nameni to sto ti treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja