Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Merio,odmeravao,subler, uporedjivao kanapom sa prednjim i crtice ispadoste tacne....bar kod mene.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

@Vampaimamo isti set kofera, ali nažalost ja sam dobio motor bez fabričkih nosača, već sa nosačima za hepco becker :jok: tako da sad mi samo stoje bočni i ne mogu da ih koristim..

Elem, ukoliko naletite u Austriji, ili bilo gde negde nekom šansom, na fabričke bočne nosače, kupio bih. Uvek imamo opciju da se prave kod Sebe po uzoru na fabričke kako je jednom prilikom jedan kolega ponudio, ali.. ako nadjemo fabričke, ja bih fabričke :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 23 sati, Vampa je napisao:

Autobus gotov. Nalepnice kao na originalu nisam lepio jer mi nije bas na oko lepo izgledalo samo 

20220221_202226.jpg

20220221_202158.jpg

20220221_202141.jpg

20220221_202124.jpg

20220221_202218.jpg

Prelep kolega, prava drumska krstarica, nek te lepo sluzi i uvek nasmejanog vrati.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 22.2.2022. at 8:11, Vampa je napisao:

Izdrzace ovu sezonu ja mislim jer na zatezacu jos nije usao u zeleno i dalje je na  novo, a i planiram podmazivac da mu stavim pa ce mu valjda produziti zivot do sledeceg zimskog sna.

Ja sam juce kupio novi scottoiler xSystem electric,moj vsystem star jednu sezonu ce biti na prodaji,ako te zanima. Lako cemo se dogovoriti ako ide na Varu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Na varu nece valjda na ovaj iza :)

 Njemu ne treba podmazivac pusta masni antifriz pa leti na lanac pozadi i tako podmazuje.mislili kinezi o svemu 20220206_173721.jpg

Promenio član Vampa
  • Hvala 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Danas izasli da se isprobamo. Namontirao sam Cobrru pa izgleda da malo preterao :tras2:

20220227_145410.jpg

20220227_145452.jpg

20220227_145511.jpg

20220227_145547.jpg

20220227_145441.jpg

20220227_145426.jpg

20220227_145419.jpg

20220227_145558.jpg

20220227_145500.jpg

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Napravio sam 60km danas pa razbacao ono sto sam naneo kada sam motnirao a plus sam krpom i uljem namazao lanac. Razlog je sto sam se odlucio za cobrru je sto ne mora da se menja ulje. Nasuo sam ulje za lanac pa da vidimo kako ce da izgleda kada malo toplije napolju bude. 

WWW.LOUIS.DE

Louis Care Kettenöl 80W- 90 Inhalt: 500 ml günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große Auswahl ✓ Kauf auf Rechnung...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo šta je kvalitet. Jeste, možda ima motora koji imaju LCD instrumente, bolje skreću, bolje koče ali to je samo jedan deo koji čini celokupan motocikl. Tek kad vidiš kako je tu urađena instalacija, kakvoj je kvaliteta plastika, ležajevi, masivni delovi, vidiš kako je sve iz današnje srednje klase korak nazad.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Evo šta je kvalitet. Jeste, možda ima motora koji imaju LCD instrumente, bolje skreću, bolje koče ali to je samo jedan deo koji čini celokupan motocikl. Tek kad vidiš kako je tu urađena instalacija, kakvoj je kvaliteta plastika, ležajevi, masivni delovi, vidiš kako je sve iz današnje srednje klase korak nazad.

 

 

 

 

Svaka njemu cast i njemu i motoru. Evo koliko ga je kostalo to zadovoljstvo od 700000km

 

Screenshot_20220325-150125_Office.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Alekre cobrra posle 1000km radi super samo sto ja izgleda malo preteram pa mi je felna zaprljana. Na 400 km sam ponovo napunio posudu. Evo jedna pored starijeg brata 

20220326_120457.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sa srećom novi opanci. Nema šta, friška roba. Bio je ranije Conti kod mene na Varaderu, ali se skockao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 58 minuta, mixa je napisao:

Sa srećom novi opanci. Nema šta, friška roba. Bio je ranije Conti kod mene na Varaderu, ali se skockao.

Ja sam do sada sve skockao, ni jedne nisam menjao zbog potrosenosti. Kad idem na put, zbog malo dana uvek bude deonica auto puta. Ful natovaren motor, vreo asfalt, povelika brzina... I skockaju se za cas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Više nemam tih problema, auto put zanemarivo, brzine penzionerske, vozim isključivo sam :) . Sada sam suzio izbor na tri gume Pirelli Angel GT, Dunlop Meridian i Michelin Road 5 Trail.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pozdrav narode

Imam problem na mom varaderu sd01, zimus kad sam bio kući primetio sam da zadnja kočnica ne koči, kad se nadruka nekoliko puta ona uhvati u suprotnom ne radi, a prednja radi sasvim normalno… dali je neko imao sličnu situaciju ili zna šta bi moglo biti?

Dolazim kući krajem aprila i planirao sam da ga registrujem ali sa tim problemom neće sigurno proći tehnicki. 
 

Unapred hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Promeni komplet kociono ulje i lepo ispusti vazduh. Postoji mogucnost i da te kocioni cilinder zeza ali pre ce biti da je do vazduha. Ne pretezi srafove za ispustanje ulja na kocionim kljestima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

To sa uljem sam svakako  planirao da uradim. Samo ne znam dali je bolje da trazim neki polovan cilindar, Ako je on nastradao da kasnije ne gubim vreme… zamenim i cao, ili da se cilindar remontuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A ne znam, da li uopšte ima negdje u ponudi set za reparaciju cilindra kod motora? Kod teretnjaka je to normalno.

 

Je li moguće da Dunlop , ne pravi 110/80 R19  Roadsmart IV? Da li se možda još pišmane za tu dimenziju?

 

Da li ima smisla prednja Roadsmart III, zadnja Roadsmart IV?

 

Update.

Kontaktirao sam Dunlop u Engleskoj, kažu da je dimenzija trenutno nedostupna, a i da mi ne može reći datum kada će biti Road smart IV u dimenziji 110/80 R19. I kaže, da pošto nisu testirali kombinaciju prednja RS III, zadnja RS IV, da mi preporučuju RS III u paru. I pošto izgleda nisam jedini koji je to pitao, poslao mi je preporuku, a vidim urađena 22.11.2021. godine.

image.png.e9c3a93bac47964e7e6ec3fb34cadd91.png

Promenio član mixa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja