Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650ST vs. SUZUKI XF650 FREEWIND Koji kupiti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

otvaras pandorinu kutiju prijatelju :D

 

moj glas ide za winda, jer ga vozim, jer mi se skroz dopada kao all in one pakovanje, jer je kvalitetan (mozda najkvalitetniji u pegaso, f650 freewind trojcu), jer je najjeftiniji od pomenutih, jer je zabavan za voznju, a opet vrlo kultivisan za jednocilindrasa, jer nosi u vise navrata evoluirani, provereni agregat od DR-a, jer je tezak svega 160kg.....

 

generalno, sto se voznih karakteristika mislim da nema tu neke bitnije razlike izmedju ta 3 jer je koncepcija, kubikaza, snaga, gabariti, velicine tockova, polozaj sedenja, koncepcija kocnica bezmalo identicna

 

nisam vozio ni pegaso ni F650, ali na osnovu mog i tudjeg iskustva vezano za XF i na osnovu onoga sto pricaju za BMW, smatram da BMW bukvalno ni po cemu ne opravdava cenu, ako nije i losiji

 

o godistu za isti novac je suvisno govoriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Jedina stvar koja ne valja kod BMW-a je ta kad ga jednom kupis ostajes mu veran do kraja. Tesko da posle mozes da kupis neku drugu marku. :D Zato dobro razmisli :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

Ne žuri mi se sa kupovinom, polako :D. Tek za 2, 3 meseca :D

Ali da vidim što više vaših mišljenja da ne bude posle "Bolji je onaj nego ovaj" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Moje skromno mišljenje je da ne valja ni jedan ni drugi.. :P

 

Za te novce ima bolji izbor :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ako je postavio cilj pred sebe i dobro definisao kakav motor mu treba i za sta sve mu treba, onda nije pogresio jer su oba zaista dobri all in one motori

 

ako mu treba brzi, postoji, ako mu treba endurastiji, postoji, ako mu treba ludji, postoji, ako mu treba udobniji, postoji, ako mu treba laksi, takodje postoji.....

 

ali ako trazi balans u jednom motoru, ovo je zaista dobra klasa

dovoljno lagani i agilni za grad, dovoljno brzi i udobni za put, dovoljno sposobni za silazak sa istog, dovoljno zabavni za grad i krivine, dovoljno lepi za parkiranje ispred kafica, dovoljno jaki da povuku u bilo kojoj situaciji do 120kmh, dovoljno veliki za prtljag ili suvozaca i jos po koja vrlina

 

a sto se tice vas bavaraca, aj da cujem konkretne prednosti u odnosu na suzukija (zajebite te sektaske price o vernosti brendu :):P jer ne piju vodu kod ovog motora)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma da.. talijanski propeler..

 

pre će biti lepo dizajnirani fen :nanana:

 

Kole, zašta ti treba motor?

 

U toj klasi za te novce bih preporučio KLE-aili XT-a, za jedan cilindar i TA,ST,AT,TDM za dva..

 

Prednosti i mane jednog naspram dva.. više puta prežvakane..:jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

KLE mi se ne svidja, nekako vuče na cross. Ja bih rado TDM ali tu je ćale :D koji je protiv toga -.- ali jednog dana Bože zdravlja imaću ga.

Pa čim sam naveo ova 2 modela znači opredeljenje mi je enduro, ne za neki off road vec za uživanje, neko putovanje itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa tako kaži.. blago tebi kad imaš takvog ćaleta..

 

Onda plavi za dečake.. translap..

 

pa za koju godinu malo veće i jače :zdravo:

 

edit:pa ti imas 17 godina :staa2:

ma da pevaš sa bilo kojim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma da.. talijanski propeler..

 

pre će biti lepo dizajnirani fen :nanana:

 

Kole, zašta ti treba motor?

 

U toj klasi za te novce bih preporučio KLE-aili XT-a, za jedan cilindar i TA,ST,AT,TDM za dva..

 

Prednosti i mane jednog naspram dva.. više puta prežvakane..:jee:

 

Verovatno si mislio na KLR-a, KLE ima dva cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

Ma da.. talijanski propeler..

 

pre će biti lepo dizajnirani fen :nanana:

 

Kole, zašta ti treba motor?

 

U toj klasi za te novce bih preporučio KLE-aili XT-a, za jedan cilindar i TA,ST,AT,TDM za dva..

 

Prednosti i mane jednog naspram dva.. više puta prežvakane..:jee:

 

Verovatno si mislio na KLR-a, KLE ima dva cilindra.

 

Na KLE sam mislio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Slazem se sa Vlajkom za Hondu... iako ne bih menjao svoj Fen ni za 2 Transalpa :) a zasto bem ga... valjda ona gorepomenuta pripadnost sekti... mozda i to sto sam prezadovoljan Fenom i dok ga ne promenim za Storma ili F800 za mene bolje nema :)

 

jedino me malo nervira kad mi pridju, vide znak i kazu : A, BMW ... bude mi nekako smor jer vidim da se odusevljavaju markom koja je pa povezana i sa statusom ( skroman sam ja decko a ni oni ne znaju da je ovo lako dostupan motor :) )...

 

srecom odmah posle ovoga : A, Bmw ... ide i pitanje : A gde je kardan ? heheh e tu mi prestane smor i gledam u zbunje da se negde nisu sakrili Lalajko ili Dane pa oce da podjebavaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma da.. talijanski propeler..

 

pre će biti lepo dizajnirani fen :nanana:

 

Kole, zašta ti treba motor?

 

U toj klasi za te novce bih preporučio KLE-aili XT-a, za jedan cilindar i TA,ST,AT,TDM za dva..

 

Prednosti i mane jednog naspram dva.. više puta prežvakane..:jee:

 

Verovatno si mislio na KLR-a, KLE ima dva cilindra.

 

Na KLE sam mislio :)

 

A ja sam opet citirao Vlajkov post, a ne tvoj(ne mislim nista lose), gde je on KLE svrstao u jednocilindrase pa sam pretpostavio da je mozda mislio na KLRa. :aha:

Obavezno probaj bar da sednes na motor koji ti se svidja i stavis nogu na fuzaster, jer ako si malo visi Vetropir bi mogao da ti bude mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

iskreno, licno bmw-a ne ih uzeo jer je to bmw isto koliko i moj Suzuki, a kosta 20-30% vise za 4-5-6 godina stariji model samo i iskljucivo zbog znaka na rezervoaru

 

uz svo duzno postovanje vlasnicima, svako barata svojim novcem kako zeli, ali ovaj model se ne kupuje razumom, jer taj motor nista vise (ako ne i manje) osmeha ne pruza nego sto ja dobijam od od ove moje uljare, a cena i godiste se zaista ne mogu porediti

 

EDIT: da ne budem shvacen pogresno, nemam zaista nista protiv F650, samo sam ja takav da ako kupujem srcem, trazim ipak i konkretno opravdanje za to

 

na prvom mestu, motor se ne kupuje razumom, i ja sam u istom kosu kao i vi, a i oba auta koja sam kupio sam kupio srcem i platio novac kojim sam mogao da kupim noviji auto, ali sam hteo iskljucivo japanca sa minimum 150ks i to sam morao da platim

 

da li toliko vrede, ne znam, ali znam da su u necemu, sto je meni bitno, konkretno dosta bolji od onoga sto sam mogao da kupim za taj novac i za to sam bio spreman da platim

 

ali nikada ne bih slepo pukao neki veliki novac samo zato sto ima taj znak na haubi i pritom nemao ni jedan argument ni sebi ni drugima zasto sam to uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

F650 je robusniji i udobniji motor. Jedna od prednosti je i dostupnost svih delova u kratkom roku.

XF650 je lakši i generalno je jeftiniji za održavanje, nema vodeno hlađenje.

 

Uzmi onaj koji je estetski i mehanički bolji. Suzuki će te generalno sigurno manje koštati, sada, a i kasnije, naravno pod uslovom da su oba u startu u ok stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Potvrđujem da je BMW malo robusniji i udobniji, ali je i malo teži. Vozio sam Freewinda cela 2 km i odma sam osetio da je sedište uže i manje udobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

Potvrđujem da je BMW malo robusniji i udobniji, ali je i malo teži. Vozio sam Freewinda cela 2 km i odma sam osetio da je sedište uže i manje udobno.

 

Kao vozač BMW a imas li jos nesto da kazes? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Da, najvažniju stvar - bolje koči ! Sa naslovne strane BJ Bikers otvori rubriku Vozili smo i pročitaj šta su sve ljudi napisali o svojim motorima. Imaš tu i o BMW F 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

KLE mi se ne svidja, nekako vuče na cross. Ja bih rado TDM ali tu je ćale :D koji je protiv toga -.- ali jednog dana Bože zdravlja imaću ga.

Pa čim sam naveo ova 2 modela znači opredeljenje mi je enduro, ne za neki off road vec za uživanje, neko putovanje itd.

 

F650ST nije enduro nego strada (strasse)... Ima kracu prednju viljusku, napred mu je tocak 18" (enduro ide na 19-21) i samim tim gume moras da mu stavis samo za asfalt jer 18-cu enduro niko ne pravi. Ima drugaciji guvernal, malo siri, upravljiviji je od F650, lakse se obara u krivinama jer mu je i teziste motora nize (primetices to po kracem stenderu i copavoj). I zadnja suspenzija mu je niza. Jako je udoban za voznju i na dosta reklama ces videti da ga voze ribe. Znaci pije vodu za one koji su nizi rastom. Ja ga imam u garazi (cimerov), dodji da ga probas, a probaj i GS-a, videces razliku, ali u svakom sucaju zaboravi na livadu, ST je samo za grad... o Freewindu ne znam nista, verujem da je dobar, voleo bih da mogu da ga probam...

Pozz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

bata kole BMW je BMW

 

ovo je nagluplji moguci rezon koji moze imati prilikom kupovine jednog od ova 2 motora

da je GS1200 pa u redu da tako razmislja, evo i ja bih ga rado vozio zato sto je brate stvarno dobar i lep motor, ali kupiti F650 zato sto je BMW :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja