Jump to content

Moto Zajednica

kostobolja i razne upale

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

mislim da je pravo vreme da krenemo i sa pricom o raznim problemima koji nastaju dugogodisnjom voznjom a koja sa padom temperature iznova postaje aktuelna.ajmo o prevencij i lecenju (velike tajne malih majstora ili tako nekako)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Prevancija :

Sedi kuci i igraj sah ! :D

 

Lecenje:

Postoji lek od jecma i lek od grozdja ...ili se seti nekog drugo problema u zivotu kako bi eliminisao prisutnu nelagodnost ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Na svu srecu nemam tih problema,valjda zato sto se nikada nisam junacio i vozio u majici i sorcu. Ali imam  prijatelje  koji na svakih 50km moraju da piske i zalivaju tudje njive. A,danas je bar lako,opreme na svakom koraku,razmislja se da li duvka malo oko kolena ili zvizdi kada se ide brze. Nekada nije bilo ni kisnih cestito,lepili i varili od nekih najlona,pa na put od 700-800km. I opet,i pored silne opreme vidim sve cesce i cesce junake sa majicama i  naocarima za sunce i kajlom oko vrata (zbog ravnoteze valjda),kako  sibaju na zadnjaka u centru grada. E,onda imamo temu posle 10-15 god. --  KOSTOBOLJA I RAZNE UPALE...  (naravno,ako dozive da procitaju).

Sta reci?  Najbolje je da nikada nemate tih problema zato sto nosite na sebi ono sto treba. A,ako bude problema siti cete se napricati sa reumatologom i otorincem na temu : gde me zignu  kada stiskam kvacilo, ili ispadose oci kako me bole sinusi !!!

 

PS.Nisam ja bas tako pametan kao sto se predstavljam. Inace ne bi sa sigurnoscu  predvidjao menjanje vremena  zbog plocice i 6 srafova u ruci. POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

.....nazalost to cijena koju placamo zbog uzitka u voznji........i vjetra u kosi.....

....mada ,mislim,da je tu ipak genetska predispozicija presudna.......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam povredio zglob na  ruci, motor je poceo da pada na stranu i ja uspeo da ga sa sve njegovih 180kg zadrzim rukom (nabio mi zglob leve sake) Bolelo je 10ak dana i to muski onda prestalo i poceo bol da se javlja pri voznji  (posle 100-150km), stavljam steznik ali zbog tog zgloba i kolena koje sam davno povredio a kako mi vetar brije preko kolena, ja sam se odlucio za ovo http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=dy401

I vise nemam problema sa bolovima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nadam se da necu imati tih problema... Jedno pitanje, treba li nositi opremu leti na 25-30-tak stepeni? Neko mi kaze na ne mora a opet neko kaze da mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

-Povremeno me seva mesto na kome mi je pukla kost kad sam omlatio (fractura radius) kada je promena vremena, ili kad naglo cimnem nešto teško sa levom rukom.

 

-Desno koleno ponekad zaboli kada mi noga ostane dugo savijena.

 

-Slinav sam redovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

kada je oprema u pitanju samo jos nemam papilotne za ispod zenine kacige ali ne znam nijednog koji sve nosi sa sobom.zar vam se nijednom nije desilo da do gaca pokisnete?trenutno je aktuelna isijalgija,to je upala nerva koji u visini kuka izlazi i sa spoljnje strane se spusta niz nogu sve do prstiju.veoma neprijatan osecaj jer niti hodas niti sedis ko covek.za bol u rucnom zglobu preporucujem alpinestars octane rukavice zbog njihove duzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

kuc,kuc da kucnem u drvo josh nemam tih problema, osim hronichne upale sinusa nishta vishe. :)

 

:) :) :)..ne gine ti Caldwell-Luk....jel tako DODA? :) :) :)

Batali motor na vrijeme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

kuc,kuc da kucnem u drvo josh nemam tih problema, osim hronichne upale sinusa nishta vishe. :)

 

:) :) :)..ne gine ti Caldwell-Luk....jel tako DODA? :) :) :)

Batali motor na vrijeme!

 

pu,pu,pu,pomeri se sa mesta covece.  Zar da me ljuste kasapi od moga roda  (a vidim ,uskoro i od tvoga).  Prednost je sto mozes da biras svog dzelata posto si u istom poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

-Povremeno me seva mesto na kome mi je pukla kost kad sam omlatio (fractura radius) kada je promena vremena, ili kad naglo cimnem nešto teško sa levom rukom.

 

-Desno koleno ponekad zaboli kada mi noga ostane dugo savijena.

 

-Slinav sam redovno.

 

Slicne simptome imam, samo sto sam ja lomio desno rame  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Prevancija :

Sedi kuci i igraj sah ! :D

 

Lecenje:

Postoji lek od jecma i lek od grozdja ...ili se seti nekog drugo problema u zivotu kako bi eliminisao prisutnu nelagodnost ! :D

 

Srpska farmaceutska indistrija poxnsje jos i neke jache lekove-za ozbiljnija oboljenja: od sljive, kajsije, dunje, kruske i na kraju najvazniji lek BELI LUK.

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam povredio zglob na  ruci, motor je poceo da pada na stranu i ja uspeo da ga sa sve njegovih 180kg zadrzim rukom (nabio mi zglob leve sake) Bolelo je 10ak dana i to muski onda prestalo i poceo bol da se javlja pri voznji  (posle 100-150km), stavljam steznik ali zbog tog zgloba i kolena koje sam davno povredio a kako mi vetar brije preko kolena, ja sam se odlucio za ovo http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=dy401

I vise nemam problema sa bolovima :)

 

Ovo je zaista ozbiljna stvar ali neznam koliko pomaže pa si mi jedini koga mogu da pitam.

Ubi me kičma, diskusni deo od motora i tegova. Kaže apotekar da mangupiranje ima danak i da lekovi ovakve vrste mogu da uspore trošenje hrskavica ali ne i da ih povećaju tako da izlečenja nema.

 

Zanima me koliko si dugo pio i da li si osetio i neke druge promene na zglobovima izuzev na tom gde je nastala povreda? Kakav ti je utisak, da li to radi uopšte? Poznaješ li nekog ko je to koristio pre tebe?

 

Pitam te jer je ovo skinuto sa linka koji si ostavio: ''Ovaj preparat ne služi za dijagnozu, tretman, lečenje ili prevenciju bilo koje bolesti.''

To može da znači da je reč o ''pomoćnom lekovitom sredstvu'' radi manjeg poreza ali i zbog toga što može da leči kao rak čajem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Leva shaka me boli skoro uvek, levo rame takodje [a predvidjam i kishu, sneg, sunce ;D ] , i ledja... sve ostalo za sada radi kako treba ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600
Ovo je zaista ozbiljna stvar ali neznam koliko pomaže pa si mi jedini koga mogu da pitam.

Ubi me kičma, diskusni deo od motora i tegova. Kaže apotekar da mangupiranje ima danak i da lekovi ovakve vrste mogu da uspore trošenje hrskavica ali ne i da ih povećaju tako da izlečenja nema.

 

Zanima me koliko si dugo pio i da li si osetio i neke druge promene na zglobovima izuzev na tom gde je nastala povreda? Kakav ti je utisak, da li to radi uopšte? Poznaješ li nekog ko je to koristio pre tebe?

 

Pitam te jer je ovo skinuto sa linka koji si ostavio: ''Ovaj preparat ne služi za dijagnozu, tretman, lečenje ili prevenciju bilo koje bolesti.''

To može da znači da je reč o ''pomoćnom lekovitom sredstvu'' radi manjeg poreza ali i zbog toga što može da leči kao rak čajem.

 

Pokrivio ti se disk pa ti trza volan dok kocis? Novi disk je oko 90e, porucis i stigne iz Nemacke za 7 dana...  ;D Zeznuta je diskus hernija. Radi hiper-ekstenziju obavezno ako vec ides u teretanu. Postoje jos neke vezbice koje se rade na podu sa uvrtanjem nogu (to mozes da radis kuci da se ne valjas po teretani). Istina je to sto su ti rekli apotekari. Svi ti joint (ne taj dzoint ;D) preparati samo usporavaju proces trosenja hrskavica. Uzimao sam Jointment sport od Universal nutrition-a ali uvek preventive radi. Mislim da takve stvari ne pomazu kod bolova, ukljestenja, vec samo terapije i odredjene vezbe... Imao sam i ja isti problem. Krenem npr da izadjem iz kola, izbacim jednu nogu, i kako se zarotiram tako krc, i ode kicma...  Vezbanjem sam se sredio, trenutno nemam problema. Googlaj malo, pa mozda nadjes nesto korisno, evo 2 linka gde se zale ljudi sa slicnim problemom:

http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?p=27144

http://www.mycity.co.yu/Zdravlje/Kicma-i-diskus-hernia.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Obzirom da mi je to uze strucna oblast, pokusacu da, koliko je u mojoj moci, pomognem. Diskus hernija je izuzetno ozbiljno ostecene kicmenih prsljenova i cesto se resava operacijom, koja vam opet ne garantuje da se nece ponoviti za mesec dana. Ko je ima, morao bi pod hitno da prestane sa dizanjem tegova (mogu se raditi dinamicke vezbe za jacanje trbusnih misica (posle akutne, ili faze bola) i jos neke laganije vezbice, sto utice pozitivno i na bolesti nervus ishiadicus-a, iliti narodski receno isijasa koji se takodje mora leciti invazivnim metodama (indzeksn 100mll, direktno ubrizgavanje, a boliiiii :'(). Moze se probati i sa elektroterapijama i ultrazvucnim metodama, ali te metode pomazu u 10% slucajeva. Preporucuje se mirovanje, ali da li ce i kada bol proci, samo Svevisnji zna. Bol se pruza od donjeg dela ledja (bedrena jama) niz zadnji deo noge i moze se protezati sve do prstiju. Imate osecaj da se "premesta". Pojacava se u jutarnjim casovima, a smanjuje se kad se misici zagreju, jer se "sire" i pritisak na nerv je manji. Nervus ishiadicus se racva kod kolena na dva dela tako da mozete osecati bol, ili tzv. pecenje na razlicitim mestima na potkolenici.

Ako vas jos nesto zanima, slobodno pitajte, ne idite kod vracara ;D I cuvajte zglobove, oni se ne mogu "popraviti" ni zameniti, kad jednom "odu" nema im povratka, ali mnogi to primete kad bude kasno. Milion puta sam cuo pricu:"da sam znao tada ono sto danas znam, nikad se ne bih tako ponasao". To kazu kad izgube zdravlje i dolaze na terapije:-\ Ucite na tudjim greskama, nemojte na svojim, jer su svoje najskuplje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

E doktore, onda jedno pitanje, odosmo u off, al me zanima a i moze biti korisno- zasto jacanje trbusnih misica kad neko ima ovaj problem? Zar nije logicnije jacati misice koji nose kicmeni stub?

 

Nadjoh jos nesto korisno, nisam citao do kraja- http://www.gravityboots.co.yu/ledja.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Uvek nosim dugacke rukavice kad vozim, ali ako ih jednom-dva puta ne nosim (dovoljno je da temperatura bude i 10C) - bole me sve kosti saka sledecih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

što kaže Cope, slinav sam stalno, kad sam bio klinac vozio sam i noć i dan, ispod tuša pa na motor (bez opreme naravno)  tako da sad vučem papirne maramice i leti i zimi.

 

kad sam išao u srednju školu kolena su me zezala, na primer posle basketa sednem i ohladim se i posle ne mogu da ustanem 5 minuta sa klupe a komoli da hodam. sad je sve ok, ne igram više basket.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

E doktore, onda jedno pitanje, odosmo u off, al me zanima a i moze biti korisno- zasto jacanje trbusnih misica kad neko ima ovaj problem? Zar nije logicnije jacati misice koji nose kicmeni stub?

 

Ako nemaš dovoljno jake trbušne mišiće stomak će ti vući kičmu napred pa će to da izazove bol u leđima. Za pravilan stav, pravu kičmu bez bolova, moraš imati podjednako jake i trbušne i leđne mišiće jer mišići drže kičmu.

Nije mi struka ali mislim da će se doktori složiti sa ovim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Eh, niko mi ne odgovara na pitanje, moram ga postaviti ponovo ;D

 

Da li treba nositi opremu i u toplim letnjim danima, kad god se vozi motor ili samo na duzim relacijama? Znaci, rukavice, jakna, pantalone? Nadam se da ne treba... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja