Jump to content

Moto Zajednica

kostobolja i razne upale

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Procitaj pazljivije! Ko je navikao na teretanu i ne moze tek tako da potpuno stane sa vezbanjem, najmanje stetno je da vezba misice trbusne duplje, jer su te vezbe korisne i za isijas koji je cesto usko povezan sa diskus hernijom. Ko ima diskus herniju ne bi smeo da podize vise od dva kilograma NIKADA (ako cemo po propisu), samo sto to niko ne postuje. Inace, doktor nisam, ali a ako vam trebaju fizioterapeutske usluge, ili kondicioni trening, javite se slobodno.

Sto se tice opreme, naravno da je treba nositi i leti, ako ne zbog prehlade, a ono radi kostobolje, jer u slucaju pada, kosti cesto mnoooogo bole ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Bolje je u opremi. Ja, ako ne navucem rukavice kada ,,idem samo tu do prodavnice'' vec osjecam da me zglobovi bole. Valjda ima veze sa navikom.

Da, mislim da mi je desno koljeno u ku*cu, ako sam na motoru a od opreme nemam moto-pantalone (vjetronepropusne) onda me na kraj voznje zna isto boljeti.

 

Odgovor: bolje je u opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Hvala Deki!

 

Ali kako izdrzati vrucinu...

 

Kvalitetna oprema,dobra jakna sa rupicastom postavom a ne onom sintetickom,letnje pantalone sa provetravanjem (sa svim protektorima) i dobra kaciga. Jeste da na 35 stepeni ne pomaze ni kvalitetna oprema (znojis se-svejedno ),ali zato si bajker. Pa, pretrpi ponesto, ako neces, uvek ti stoje kola na raspolaganju (ukljucis klimu i zaboravis motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

OK, ukapirao sam. Ali sta ako idem do nekog ko je 5 km od mene a u full opremi... treba se presvlaciti kod te osobe u neki sorts i majicu! :D :D

 

P.S-nemam klimu u kolima ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Navukao sam upalu zgloba na jednoj vožnji od Beograda do Kragujevca. Do Batočine se smenjivala kiša i grad a posle sunce. U Kragujevac sam stigao sa osušenim i  "Ispeglanim" farmerkama i apsolutno krutim kolenom. Pet dana nisam mogao da ga savijem, pa sad razmišljajte jel leti potrebna oprema.

 

Sada kad idem na posao (manje od 4 km), pa mi se ne oblači ništa deblje dole (goreje dooobra jakna, al to se lako skida ne moram da se presvlačim u firmi) nabacim kros štitnike za kolena i potkolenice. Više nego duplo smanji probleme sa hladnoćom. Eto jutros je bilo valjda 3-4 celzijusa. Za vožnje do 10 km je sasvim ok. Za vožnje preko toga me ne mrzi ništa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Eeee...omladinci,omladinci...koja kuknjava,umalo da me rasplačete :'(

Vidi se da je u pravu "jedan naš forumaš" kada kaže - sve je to odraslo na jogurtu i parizeru. ;) ;) ;)

Slaninica,luk,koljenice,ljuta rakija, papričice,domaći hljeb...to je prava preventiva :D

Slabo vi posjećujeta "Slaninijadu u Kačarevu,Kobasicijadu u Turiji,roštiljijade,grožđenbale....mi matori sve to utefterimo i nema promašaja ;)

 

Ima još nešto...jedna narodna - LJETI SE OBUCI,A ZIMI KAKO HOĆEŠ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

E doktore, onda jedno pitanje, odosmo u off, al me zanima a i moze biti korisno- zasto jacanje trbusnih misica kad neko ima ovaj problem? Zar nije logicnije jacati misice koji nose kicmeni stub?

 

Ako nemaš dovoljno jake trbušne mišiće stomak će ti vući kičmu napred pa će to da izazove bol u leđima. Za pravilan stav, pravu kičmu bez bolova, moraš imati podjednako jake i trbušne i leđne mišiće jer mišići drže kičmu.

Nije mi struka ali mislim da će se doktori složiti sa ovim.

 

Xexexe, ljudi uglavnom ne vezbaju trbusnjake, a "ledjnjake" tek ne radi niko. I onda pocnu da rade mrtvo dizanje, veslanje u pretklonu pa prsljenovi ispadaju svuda naokolo... Ako radis samo trbusnjake oni ce ti vuci kicmu napred (naravno ne samo oni, prejaki grudni misici, preslabi ledjni i eto kifoze...), a desava se cesto da vezbac ide u hiperekstenziju pri spustanju ukoliko ne radi na ravnoj podlozii time jos vise zezne kicmu. U pravu si da je dobitna kombinacija vezbati podjednako i jednu i drugu grupu, ali mi je bilo cudno sto sci savetuje vezbanje trbusnjaka kad je diskus hernija u pitanju. Sad sam procitao sta je napisao pa mi je jasno. Mada opet ne bih radio samo jednu vezbu izolovano.

 

OK, ukapirao sam. Ali sta ako idem do nekog ko je 5 km od mene a u full opremi... treba se presvlaciti kod te osobe u neki sorts i majicu! :D :D

 

P.S-nemam klimu u kolima ;) ;)

 

Ja tako radim. Obucem sorts, a preko moto pantalone, pa presvlacenje (priznajem, ne uvek)... Mada cu za sledecu godinu da uzmem protektore ta kros (manje je vruce a zastita je odlicna). Ako hoces da vozis motor moras da napravis neki kompromis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

OK, ukapirao sam. Ali sta ako idem do nekog ko je 5 km od mene a u full opremi... treba se presvlaciti kod te osobe u neki sorts i majicu! :D :D

 

P.S-nemam klimu u kolima ;) ;)

 

BAS LETOS JEDAN STO RECE ONOM DRUGOM :STIZEM ZA 3 MINUTA,  NIKADA NIJE STIGAO. Ponekad odem ,sednem i popusim cigaru pored....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

U brate... gadna stvar... sta da kazem...

 

Definitivno cu se pridrzavati nosenja full opreme. Trenutno imam samo neku losiju kacigu, treba kupiti motor pa onda i svu opremu. Trebace mi malo vremena dok ne skupim love ali sta se mora-mora se.

 

Pozdrav!

 

@Duh: Naravno da se mora napraviti neki kompromis, moracu da praktikujem tvoju tehniku, sorts ispod pantalona. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

ajd kad vec kukamo..mene kad vozim automatika malo duze otkida vrat! a pritom ne prelazim magicnih 40km/h? Jel poznato to nekom il sam samo ja pile?  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

sad odem dva puta godisnje u visnjicku banju kod Selimira,covek me rastavi i ponovo sastavi

posle tretmana kod njega dosta se bolje osecam

 

E ovo mi ne da mira pa nemogu da spavam.

 

Lično čoveka ne poznajem ali bih ga brzo pronašao, tu je u kraju... I nije on jedini na svetu, ima takvih tipova svuda, tzv. ''kostolomci''.

ja sam o konkretno pomenutom čoveku a ovako iz kraja čuo sve najbolje, ništa drugačije od onoga što Deki kaže, to je to... No otac mog kuma, neurohirurg, kaže: ''dođi u bilo koju bolnicu i pitaj svakog koji leži zašto je tu a svi mogu da daju samo jedan odgovor - kostolomac''.

 

I ja se tu navučem straha neviđeno. Siguran sam da smo mi dve strane krajnosti, ja čuo sve najbolje a i Deki ima sigurno samo najbolja iskustva čim posećuje kostolomca manje-više redovno dok lekari vide samo najgore, one koji su zaista najebali pa je i pitanje da li su najebali zbog kostolomaca ili je jednostavno bolest otišla toliko daleko da ni kostolomac ni lekar ne mogu da pomognu...

 

Kao neko ko se bavi marketingom po ovom pitanju uopšte nisam stručan ali onako logički kad razmišljam ne vidim zašto se mehanički kvar ne bi otklonio na mehanički način? Ako je meni pršljen, zapravo diskus, upao unutra, znači strana ka stomaku, onda ga nečim treba izbući, nešto kao radap-ciger, na tu foru...

 

I nervoza me neka hvata zbog svega ovoga, treba biti realan, bolje biti neće samo od sebe, nešto treba preduzeti a najlogičnije mi je da neispravan deo, kad već nema rezervnih delova  ;D , vratim na svoje mesto, tamo gde treba da stoji pa onda treba da vidim vežbe, ta pomoćna lekovita sredstva ili lekiće za ne daj Bože...

 

Mada deluje sve ovo kao OFF - nije, naš se narod vekovima ovako lečio a leči se i dalje, nemamo rezultate istraživanja da vidimo koliko kojih i gde ide ali mislim da zvanična medicina ne može da bude mnogo jača od kostolomaca, po broju pacijenata gledano...

 

Želeo bih da čujem vaša iskustva sa kostolomcima jer bih verovatno na bazi njih doneo neku odluku. Ono što znam je isto što i Deki kaže, dovlače ovde ljude iz Bosne ili ko zna odakle, unose ih kod čoveka po trojca, četvorica a posle toga ovaj izađe sam pa svi završe u nekoj kafani...

 

I nije to bilo jednom pa se tako priča, ljudi stalno dolaze, to je kao na pokretnoj traci... A opet ja nisam nikada čuo, pa makar i kao onaj trač iz kraja da je Selimir nekog zajebo' ili nešto slično.

 

Pa kad ljudi prelaze stotine kolimetara da bi došli do njega zašto bi meni bilo teško da pređem manje od jednog pa nek' uvrće i ruke i noge, šta da radim, kako trpe svi i ja ću...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

sad odem dva puta godisnje u visnjicku banju kod Selimira,covek me rastavi i ponovo sastavi

posle tretmana kod njega dosta se bolje osecam

 

E ovo mi ne da mira pa nemogu da spavam.

...

 

 

Evo probaću ja da ti dam odgovor, ili bar smer za razmišljanje.  :)

 

Deki ja baš dobro napisao: da se posle tretmana bolje oseća.

U tom grmu leži zeka. Niko ne voli da bude povređen, a još manje volimo da nas boli tamo gde smo povređeni. E, ti kostolomci (ili bar neki od njih) umeju da "rasterete" uklješteni nerv, a to mi vrlo dobro osećamo. Kako će posle ići proces zalečenja zavisi od prirode povrede, u većini slučajeva se organizam izbori sa "kvarom" jednostavnim mirovanjem.

Moje jedino iskustvo sa kostolomcima je "decja povreda" uganuće skočnog zgloba. Tada (a verujem i sad) lekari (najčešće) kažu da je gips rešenje.  A meni se desilo da se tetive nisu vratile na svoje mesto i u tom slučaju je šansa da se ponovi povreda mnogo veća. E, posle par uganuća (skoro prilikom hodanja) ja posetim jednog kostolomca, on me oznoji od bolova, upozori da se sačuvam par meseci, i eto... više od 15 godina bez "kvara". Iskreno, ne znam da li bih legao na sto nekome da mi je kičma problem. Verovatno tek u slučaju da regularna medicina kaže da ne zna lek a bol bude mnogo jak.

 

U svakom slučaju, bolje sprečiti, nego lečiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Meni je otac uvek bio skeptican prema kostolomcima, jer kako kaze "ja sam gulio klupu 10 godina dok nisam specijalizirao" (neurolog i psihijatar)i opet ne znam sve, to vazi i za neurohirurge, pa ako mi ne znamo, sta mislis koliko je pouzdan neki kostolimac sa, kao po pravilu, dva razreda osnovne skole! Ja mu kazem da mozda neko ima osecej itd, a on meni "zasta onda sluzi rendgen, pa namestis, pa opet snimis da vidis da li je sve ok!

  Prodje neko vreme, odem ja na zimu u selo, doslo mi da provedem dva meseca u prirodi :D, hocu cirkularom da cepam drva :-\ Sve isecem do bukvalno poslednjeg i tada mi kais cirkulara uhvati i "premelje" prst. Ok, prodje 20 dana, meni prst otecen, bolan, ne mogu potpuno da ga savijem, ljudi kazu sto ne odes kod coveka, svima u selu namesta kosti, pa ce i tebi. Ja posto nemam bas poverenja, cekam jos par dana, ali bol ucini svoje, vec mi je sve dosadilo. Odem kod coveka, on mi ponovo polomi prst, sve sam zvezde prebrojao i uvije ga zavojem. Kaze da nije problem zglob za koji sam ja mislio da jeste, vec drugi mali zglobic. Meni sve sumnjivo, ali ok, sta da radim. Bolelo me vise tu noc nego kad sam ga prvi put polomio i sada je u gorem stanju sto se savitljivosti tice nego sto je bio kad sam otisao kod njega! Eto, neko se hvali, a nekog zajebu, mozda i zato sto zna sta mi je cale, pa zeli da se dokaze. Posle su se hirurzi krstili kad cuju da mi je ponovo lomio kost, koja je izgleda, solidno zarastala, samo bila bolna, jer je prelom visestruki. To je cena, neobrazovanosti koju placaju kostolomci, odnosno pokusni kunici, pacijenti!

Drugi slucaj, mislim da je to taj cuveni  iz Visnjicke Banje ??? Na treningu pravim nagli pokret, uhvati me isijas, odem kod fizijatra, prepise mi fizikalnu, koja je i moj fah, pa ako uspe, ok. Odradim fizikalnu, znajuci da time imam 10% sanse da mi bude bolje. Naravno da ne bude bolje, posalju me kod reumatologa koji "jedini zna da namesta kicmene prsljenove". Covek me protrese i kaze da su prsljenovi ko` avion, cvrsti, nznaci nema govora o diskus herniji, koja je veoma ozbiljna bolest. Odvezem se kuci, motorom ;D :D, jer mi ni ranije 20-todnevno  mirovanje nije donelo poboljsanje, pa da se bar vozim (jedva sednem na motor, a onda manje boli :). Bolovi se sledecih dana pogorsavaju, neko mi predlaze cuvenog coveka iz V. Banje, ja odlazem, odem i trazim uput za neurologa (cale mi je u Kraljevu, a meni se ne ide u KV samo da bi me pregledao), dobijem ga, odem i zakazu mi za tri meseca "posto je sezona godisnjih odmora" (srpski apsurd, za tri meseca ce ili da prodje samo ili cu da riknem :-\), ali godisnji je godisnji i ja odem kod kostolomca u banju. Luks kapija, dzip, vidim ja da on fino prolazi kao "doktor" i tata bi sine, lepo lepo :-X.

14.00h, pojavljuje se covek od 130kg kod dzipa i kaze da "doktor" ne prima sada, vecs samo pre podne, da dodjem sutra ranije. Ja  onako iskrivljen, nervozan, sta cu, vracam se kuci,. Jebote, ovaj je gori od doktora, ne prima kad te boli, nego kad on `oce.

Sutradan se ponovo dovezem kolima, bas jedva, vidim par ljudi ispred skuce sedi, sednem i ja. Posle 15min. izlazi covek i pita sta ja hocu? "imam isijas, pa da mi cimne ako moze, da ga nasteluje (posao od 1min). Aaaaa, pa ne mogu da te primim, ovde se zakazuje, uze svescicu i zakaza mi "strucni pregled" za 7 dana, ja pocnem da kukam da me sve boli i da za 7 dana necu moci ni da hodam, on pogleda bolje u svescicu i rece:" pa dobro, dodji sutra". Opa, sad moze i sutra, a malopre je bilo za nedelju dana, jer ga boli..... (srce) za "pacijente", sto izgleda i jesmo, u pravom smislu reci :-X Dodjem sutra ujutru, jer prima samo do 10.30h, posmatram. Guzva, desetak ljudi sedi u sobici koja je okicena fotkama i posterima poznatijih licnosti (slikao se sa LJubom Vracarevicem, neki peskir za koji kaze da mu je dala Jelena Jankovic, ima fotku sa patrijarhom, sto je lepo, samo se plasim da je to zloupotreba crkve u reklamerske svrhe, a patrijarh bi se, mucenik, slikao sa bilo kim od nas, jos ak , radimo za dobrobit naroda :)! Covek 55 godina po mojoj slobodnoj proceni, zdepaste gradje, jak, ali ne uliva sliku nekog jakog intelekta. Sve me neodoljivo podseca na sliku koju vec imam o kostolomcima, nepismeni  ljudi, niskog nivoa kulture, gordi maksimalno, puni love >:( Zarada na tudjoj muci, ili zloupotreba te iste muke i nevolje! Pusi 15 min. pa pocinje sa poslom, usput prica sa nekom dobrom poznanicom koja je tu, izgleda, po rodjackim osnovama. Radi iza paravana, da bi ljudi imali bar neku privatnost.Tretman traje 5-10 min najduze, "namesti prsljenove" i kaze svakom da ce sad sve biti ok, ljudi gledaju puni nade i iscekivanja, dolazi red na mene. Iskreno, ne verujem da ce mi pomoci, ali ako bude, licno cu ga dizati u nebesa i to kao covek koji se bavi fizioterapijom i kao profesor sporta. Svaka cast nauci, ali ako ima konkretnih rezultata, svaka cast, a i caleta cu da udavim pricama o tome kako, eto, postoje ljudi koji svima pomazu, da nisu svi "vracare i prevaranti" :D  Kaze da legnem, malo se interesuje za to sta mi je stvarno i koji je problem, jer, u sustini on svima radi iste zahvate. Kazem daa sam bio po bolnicama, a on kaze, ocekivano:"ma sta znaju fizioterapeuti, kod mene isto dolaze sportisti i treneri", pa poce da nabraja neka imena, sav vazan, covek bi pomislio, ovaj je svemoguc! JA sam prema hvalisavim osobama uvek bio sumnjicav, jer, ili znas, ili ne znas posao, nema potrebe za kurcenj.m, jer ako znas, nema potrebe dase dokazujes samohvalom, ja cu vec da te nahvalim kad mi pomognes. Ispipa mi prsljenove i bez ikakve masaze, koja je neophodna pre "stelovanja" radi opustanja misica, poce da cima i steluje. Cujem da pucne prsljen, on kaze  :cujes, to je to. Tako puckaju prsljenovi, ispade da mi retko koji valj (po tome). E sad, problem je sto sam ja usko strucno vezan za fizikalne tretmane i znam da ce svim ljudima pod tim tretmanom, pucnuti prsljen. Proba on opet, kao za svaki slucaj i evo ga, pucnu jos jedan. Ustani, mozes sutra na trening, niti mi pominje da treba da mirujem, niti bilo sta drugo. Kutija stoji iza zavese takodje, sa par hiljadarki u njoj, koje je on stavio unutra da ti ukaze koliko da ostavis (inace je stavi koliko mozes), jer je pre mene bilo par ljudi po par minuta i siguran sam da nisu ostavili sve te novcanice. Kaze mi da dodjem reda radi ponovo, valjda da bi ostavio jos koji dinar, za mesec dana otprilike cisto da se pohvalim kako je sve ok! Odem kuci, naravno boli i dalje, ja se nadam da ce mozda proci, ali sam svestan da je to zabluda. Na kraju sam otisao kod caleta, primio dvadesetak injekcija, zena mi masirala kriticno mesto po mojim uputstvima i, verovali ili ne, od te masaze mi je bilo bolje i na kraju, posle par dana sam bio kao nov i otisao vedar i cio na more, naravno, motorom.

Eto, to je moje subjektivisticki-objektivno misljenje o tim stvarima. Znaci, nije mi odmogao, ali ni pomogao. Kako onda moze da tvrdi da je sada sve ok, od sutra ces na trening hahahaha, a ja sutra ne mogu iz kreveta, vec ustajem 2 minuta bukvalno. Ako nekom pomogne, svaka cast, meni nije. Sa njima je lutrija, a problem je sto nemaju nikakvu odgovornost, ako se potkocis totalno, reci ce ti:" pa niko te nije ni terao da dolazis". I u pravu je, ali muka natera coveka, a oni u nama vide pare, nisam video da je osetljiv na ljudsku muku i koristi neznanje ljudi da namlati lovu ;D

Od doktora mogu da zahtevam bar neku vrstu odgovornosti, a ove i da tuzis ako ostanes nepokretan, smejaces se sam sebi na sudu kad saznas da te lecio cobanin, sa sertifikatom do dve ovce :D, a ti ispadnes treca, ili ovca muskog pola hahahaha. Jesam te zvao, nisam. Jesam li trazio novac, sam si ga dao! Ja radim kako znam i umem, pa kom obojci, kom opanci. To je to, pa vi odlucite, odgovornost je samo vasa (ps. ako imate isijas, ne mogu vas povrediti, ali ako je diskus hernija, ili nesto slicno, moze biti veoma opasno!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Mom drugaru su zbog jakih bolova u nozi-stopalu odradili kompletnu dijagnostiku, i konstatovali odumiranje mišića. Lepo čoveku zakazali operaciju. Doktor ga je već utešio da će nogu da mu za početak seku do kolena, a ako ništa ne uspe, iz drugog cuga, do kuka, al drugu nogu će verovatno da mu spasu.

Čovek u nebulozi. Dođemo kum i ja na rakiče i razgovor i malo po malo ga nagovorimo da poseti kostolomca. Doduš,e od dve varijante, Batajnica i Kragujevac izabrao je penzionisanog Batajničkog poštara, koji je jelte bio bliži.

Čiča ga izpipa ;) razvuče ko testo preko kuhinjskog stola i nagovori da posle dođe još jednom. A onako usput mu kaže: Bio ti je uklješten živac i da ga lepo namestim moraš da dođeš opet, ali sinko, mnogo si debeo, ukini cigarete, duvan i piće pa da se vidimo za mesec dana, za to vreme neće da te boli. I da znate i nije ga bolelo. Čovek koji je svirao gitaru po kafanama, hranio se samo šniclama (sa kelnerima i kuvarima, paz da se oni loše hrane ;) pio kilo dnevno a ne zna se koliko je paklica pušio, batali sve to .

Rezultat? od tada je prošlo 15tak godina, ponovo je počeo da jeducka pijucka i pušucka - s merom. Al bar trči na dve noge. Tri godine nakon masaže je igrao s nama bezbol na Ušču - što mu nogu ne odsekoše, kad je zveknuo loptu rascveto je i palicu i rašio loptu  :D

 

Ponekad je dobronamernost možda važnija od pokrivanja dupeta dijgnozama i procedurama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sci, svaka čast, sigurno si se mnogo uložio u analizu. Evo nekih mojih saznanja.

 

Prvo sam se čuo sa Dekijem telefonom, on mi je baš pomogao, objasnio o čemu je reč i šta praktikuje od terapije sa određenim kostolomcem iz Višnjice (Višnjička Banja je iznad) i naložio me opasno da se ozbiljnije informišem o svemu. Nakon toga nazvao sam drugara koji je na par kuća od njega a posle drugaricu a ćerku ''visokog funkcionera'' iz svih mogućih perioda za koju znam da je ''izvlačio iz mrtvih'' nekoliko puta, poslednji put nakon porođaja oko nekih problema sa karlicom. Na kraju sam zvao i Žiku seljaka, mog taksistu iz Višnjice koji bi se setio i najsitnijeg trača od pre 30 godina  ;D

 

Ova moja analiza usko stratifikovanog uzorka dovela me je do sledećih nepobitnih činjenica:

 

1. Selimir ima blagoslov SPC za baljenje poslom kojim se UZGRED/SPOREDNO bavi

 

2. Ne uzima nadoknadu jer je greh naplaćivati dar dobijen od Boga pa novac koji si video pacijeti ostavljaju slobodnom voljom i saglasno mogućnostima a namenjen je lokalnoj crkvi ili svešteniku koji dalje njime raspolaže

 

3. U Višnjici sirotinje skoro da nema, selo je pored grada pa šta god da proizvedu to se u ovolikom Beogradu proda. Obiđi gore Slance i Veliko Selo i videćeš da su sve kuće takve, svi automobili takvi jedino putevi ne valjaju jer seljaci neće da ulažu u ono što nije njihovo. Znači imaju ali im nije palo sa neba, rade i noć i dan.

 

4. Selimir dok nije imao sve o čemu govoriš primao je ljude u muci i posao odrađivao u svojoj spavaćoj sobi, na svom krevetu na kome spava

 

5. On možda jeste mađioničar ali nije čarobnjak, ako nečega nema, hrskavica ili pršljenova, on to nemože da napravi ali njegovo izvlačenje STVARA PREDUSLOV da se zglobovi nameste u prirodni poredak. To kod nekog može, kod nekog ne, niko ništa ne garantuje jer su bolesti različite a i stepen njihovog progrediranja.

 

Na mom snimku očigledno je pršljen upao unutra, ka stomaku. Ako bih ga izvadio do prirodnog položaja, odležao da bi se hrskavica kao mekana (ispravi me ako lupetam, ne ljutim se, ispravka vodi ka rešenju) formirala onako kako treba po obliku pršljena u ispravnom položaju a nakon toga radio vežbe koje preporučuju za jačanje okolne muskulature koja drži sve na svom mestu i pio preparat sa datog linka mislim da za sebe ništa više ne bi mogao da uradim. Ako ne računamo samu operaciju, mislim da i neurohirurg ne bi učinio ništa više ili manje od navedenog.

 

Za ostale, mimo Selimira, ovim poslom se generacijama bave neki ljudi u Mirijevu a čuo sam da ima i neki tip iz Krnjače...

 

Ipak, kada je bar kičma u pitanju, svi do jednog tvrde da je motor loša stvar za kičmu, udarci su učestali a svi završavaju ne na amortizerima već na pršljenovima. Još ako je vožnja bez pojasa ili sa ultra kratkom jaknom onda je tu i hladnoća koja ne za kičmu već za bilo šta drugo nije dobra. A kažu i da je vožnja bez rukavica ubistvena, kičma ima pršljenove kao veće zglobove planirane da nose celo telo dok su zglobovi šaka smešni...

 

Jebi ga, nije baš lepo... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

E hladnoca, hladnoca. >:( >:(

 

Vozio sam se porosle nedelje sve nocu, i sve po stotinak kilometara, i naravno u ful opremi. Ali u cetvrtak zaboravim rukavice i odmah se to osetilo!!!

 

Vec cetri dana bolujem!! Prehladio sam se za medalju! : ;)

 

Ali tako mi i treba kad me mrzelo da se vratim po rukavice! : ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Gospodo, ne vidim razlog da moj post bude u centru paznje, pitanje je da li se neko moze izleciti kod kostolomaca, ili ne. Ja sam izneo 100% istinite dogadjaje, a da li su oni nekome lepi ili ne, to je vec druga tema. Zelja mi je da pomognem ljudima, a kao fizioterapeut ne mogu da kazem, pomoci ce, majke mi! Crkva ce i meni dati blagoslov da lecim ljude i bilo klome, tako da taj argument za to da li je neko dobar, ili ne, otpada u startu.  :) Tacno je da ljudi kod njega dolaze u 6h, muka ih naterala, ali ni to nije nikakav argument, jer ljudi dolaze i kod vracara u sest i ranije, pa to vise govori o njihovoj svesti, nego u svemogucnost "vracare! I nemojte odmah da se konfrontiramo za i protiv, mene ne zanima njegovo materijalno stanje ako je POSTENO steceno. ;D

Nisu svi doktori isti, naravno. Ali, kao fizioterapeut, ne mogu vam reci, izlecice vas, majke mi, to bi bilo suvise neozbiljno i nekorektno sa moje strane. Meni NIJE pomogao ni promil (mozda je to zato sto sam u struci i sto sam skeptican). To sto on radi nije nikakav dar od Boga, vec cista fizikalija, ima dobar osecaj, a sve to ti mogu i ja uraditi, ali kao odgovoran covek, ne zelim, jer znam da u nekim situacijama posledice mogu biti fatalne (procitajte post gde se spominje neurohirurg, mada sta on zna, sigurno ima neki razlog, pa laze haha) :-X. Vujo, daj Boze da ti pomogne, od srca ti zelim i slazem se sa Dekijem da nisu svi doktori isti, ali ih ne treba trpati u isti kos!!! Kako se onda moze 100% verovati u nekoga ko nema dan skole, kad i doktori sa toliko skole, grese ??? Meni covek, na zalost, NIJE pomogao ni promil i tu se svaka prica za mene zavrsava. Kome jeste, svaka cast :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sci, svaka čast, sigurno si se mnogo uložio u analizu. Evo nekih mojih saznanja.

 

Prvo sam se čuo sa Dekijem telefonom, on mi je baš pomogao, objasnio o čemu je reč i šta praktikuje od terapije sa određenim kostolomcem iz Višnjice (Višnjička Banja je iznad) i naložio me opasno da se ozbiljnije informišem o svemu. Nakon toga nazvao sam drugara koji je na par kuća od njega a posle drugaricu a ćerku ''visokog funkcionera'' iz svih mogućih perioda za koju znam da je ''izvlačio iz mrtvih'' nekoliko puta, poslednji put nakon porođaja oko nekih problema sa karlicom. Na kraju sam zvao i Žiku seljaka, mog taksistu iz Višnjice koji bi se setio i najsitnijeg trača od pre 30 godina  ;D

 

Ova moja analiza usko stratifikovanog uzorka dovela me je do sledećih nepobitnih činjenica:

 

1. Selimir ima blagoslov SPC za baljenje poslom kojim se UZGRED/SPOREDNO bavi

 

2. Ne uzima nadoknadu jer je greh naplaćivati dar dobijen od Boga pa novac koji si video pacijeti ostavljaju slobodnom voljom i saglasno mogućnostima a namenjen je lokalnoj crkvi ili svešteniku koji dalje njime raspolaže

 

3. U Višnjici sirotinje skoro da nema, selo je pored grada pa šta god da proizvedu to se u ovolikom Beogradu proda. Obiđi gore Slance i Veliko Selo i videćeš da su sve kuće takve, svi automobili takvi jedino putevi ne valjaju jer seljaci neće da ulažu u ono što nije njihovo. Znači imaju ali im nije palo sa neba, rade i noć i dan.

 

4. Selimir dok nije imao sve o čemu govoriš primao je ljude u muci i posao odrađivao u svojoj spavaćoj sobi, na svom krevetu na kome spava

 

5. On možda jeste mađioničar ali nije čarobnjak, ako nečega nema, hrskavica ili pršljenova, on to nemože da napravi ali njegovo izvlačenje STVARA PREDUSLOV da se zglobovi nameste u prirodni poredak. To kod nekog može, kod nekog ne, niko ništa ne garantuje jer su bolesti različite a i stepen njihovog progrediranja.

 

Na mom snimku očigledno je pršljen upao unutra, ka stomaku. Ako bih ga izvadio do prirodnog položaja, odležao da bi se hrskavica kao mekana (ispravi me ako lupetam, ne ljutim se, ispravka vodi ka rešenju) formirala onako kako treba po obliku pršljena u ispravnom položaju a nakon toga radio vežbe koje preporučuju za jačanje okolne muskulature koja drži sve na svom mestu i pio preparat sa datog linka mislim da za sebe ništa više ne bi mogao da uradim. Ako ne računamo samu operaciju, mislim da i neurohirurg ne bi učinio ništa više ili manje od navedenog.

 

Za ostale, mimo Selimira, ovim poslom se generacijama bave neki ljudi u Mirijevu a čuo sam da ima i neki tip iz Krnjače...

 

Ipak, kada je bar kičma u pitanju, svi do jednog tvrde da je motor loša stvar za kičmu, udarci su učestali a svi završavaju ne na amortizerima već na pršljenovima. Još ako je vožnja bez pojasa ili sa ultra kratkom jaknom onda je tu i hladnoća koja ne za kičmu već za bilo šta drugo nije dobra. A kažu i da je vožnja bez rukavica ubistvena, kičma ima pršljenove kao veće zglobove planirane da nose celo telo dok su zglobovi šaka smešni...

 

Jebi ga, nije baš lepo... :(

 

Ljudi moji ...ne mogu da vjerujem!

Porediti tog "kostolomca " sa neurohirurgom....nemam rijeci!

Ljudi moji pa taj covjek nikada u zivotu nije vidio ni prsljen ni disk(ni anulus,ni nucleus) ...ccccc...niti zna ista o vertebralnom kanalu,o duri mater i o jos milion stvari koje se tu nalaze....

To je kao kada bi ja kroz dekl motora (pod pretpostavkom da je dovoljno elastican) namjestao neki lezaj na radilici koji i ne znam kako izgleda a naisao mehanicar pa me pitao :"izvini, znas li sta to radis?" a ja rekao "imam blagoslov SPC ili neku takvu "misao"!

Moja majka jos od nove godine vodi borbu sa kicmom! Imala je i operaciju i vjezbe i primala blokade.....ali obilazeci nju upoznao sam i druge pacijente i svi su vec bili "pacijenti" naseg "kostolomca poznatog pod imenom POSTAR! Dosli su na operaciju jer zamislite molim vas "cak ni on ne moze da im pomogne"!

Ja licno inace o Crkvi nemam visoko misljenje a o ovi blagoslovi samo dokazuju da ssam u pravu(nemam rijeci)!

Jer da imamo pravu drzavu(isto je i u Bosni) za nadriljekarstvo bi se islo u zatvor!

Slucajno sam iz struke pa mogu da vam dam par primjera tipa: kazem covjeku da ima korijenje u vilici koje bi trebalo povaditi a on ce meni"Ma nemoguce vadio mi NN(seoski kovac ili brico ali ima jedna kljesta kojim vadi zube)" Ja onda uslikam mjesto zuba pa pokazem jadniku a ne ce meni " ma nemoj ti to da diras to sigurno i ne moze da izvadi cim NN nije mogao"!A ja onda pokazem vrata......... i dovidjenja!

Dok god postoje nadri ljekari,pacijenti koji im idu nema nama spasa ! A ni EU :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sci, želeo bih da ozbiljno shvatiš ovo što ću ti reći.

Na forumu ljudi dodju do različitih sukoba mišljenja pa različito i reaguju a mislim da ovo iskazivanje gledišta ne bi trebalo da se završi na netolerantan način jer za tim objektivno nema potrebe. Takođe te molim da ne shvatiš bilo šta navedeno kao ličnu prozivku ili akt verbalnog napada jer to jednostavno nije.

 

Ja se informišem. Tema je o kostobolji i posledicama vožnje motora. Kod mene to jeste slučaj ali i ne samo to. Kao i svi ostali, imam mogućnost izbora pa nastojim da dobro o svemu razmislim pre nego što donesem bilo kakvu odluku.

 

Imajući u vidu loša iskustva kada se različita mišljenja na forumu ispoljavaju, voleo bih čak da se ova energija projektuje na jedan konstruktivan način, zbog foruma, nas kao prijatelja na njemu ali bre i zbog našeg zdravlja koje je ipak na prvom mestu.

Niko ovde nije zlonameran samo su iskustva različita i veoma bolna, cena je najveća moguća jer je zdravlje u pitanju. Uveren sam da si dobronameran i hvala ti na tome jer je to zaista prijateljski gest. A nemože se negirati i profesionalnost i etika koja je po tvojim stavovima očigledna.

 

Ja nisam u negativnoj ili sugestivnoj konotaciji govorio o bilo kome, baz obzira da li su lekari ili ''tradicionalni lekari'' u pitanju. Ja nisam jer neznam, nemam iskustva pa sam zato podelo problem sa vama.

 

I Deki je dobronameran, pomogao mi je koliko je god mogao samo što mi nismo u istoj situaciji. Za razliku od mene on ima loših iskustava sa lekarima a ima i posledice od tog lošeg odnosa i potpuno je razumljivo što je čovek besan, potreban je i porodici i sebi a unesrećen je nepravedno, tuđom aljkavošću i neznanjem. I ovo već nije problem diskusije ili različitih gledišta, zdravlje je trajno narušeno i šta sad?

Svakako rešenje nije u tome da kažemo eto Deki je jedan, kao da on jedan ne vredi ništa pa nema veze, desilo se...

A sa druge strane on je jedan i jedini koji je ovde izneo problem da su ga lekari uništili dok takav slučaj koji bi išao na štetu druge strane ovde nemamo, do sada je bilo reči o tome da kostolomci nisu pomogli, niko ( hvala dobrom Bogu) nije imao lična tragična iskustva sa njima.

 

U osnovi, želja mi je da se diskusija vodi bez generalizacije i opšte kvalifikacije bilo koje strane. Nažalost, nisam jedini sa ovim problemom pa bi i neko drugi ko ovo čita trebao da ima informacije i iskustva koja postoje a bez prejudiciranja ili nametanja rešenja.

 

Čitajući ove postove uviđam mesto na kome se razlika u gledištima javlja. Mislim da smo pogrešno počeli da posmatramo na stvari, ovde nije u pitanju izbor da li pribeći nauci ili ne jer jednostavno u svakoj profesiji ima i dobrih i loših, pa se i dobrima greške dešavaju što je loše ali nažalost prirodno.

 

A tek loši... Kada pogledam ko se sve bavi mojom strukom i koliko o tom poslu nema veze sa životom jeza me uhvati a predpostavljam da moja struka nije jedina takva, i među lekarima sigurno ima ko zna kakvih kao i među kostolomcima.

 

Najbolje bi bilo da je onako kako bi trebalo, da je ''cilj nauke razvijanje ljudskog društva u celini kao i podizanje kvaliteta življenja jedinke''. Najbolje bi bilo da, kada si bolestan, odeš kod lekara, pa zar je to nenormalno? Najbolje bi bilo ali nije a za nepoverenje u lekare, etiku i opravdanost same medicine kao nauke ipak nije niko drugi kriv do samih lekara. Na kraju krajeva, znaš i sam, počelo je sa kafom, preko bombonjera i cveća, pa viskija do koverata raznih gabarita... samo ono što čini problem još većim je što i takvo postupanje ''po nepisanim pravilima struke'' ne pruža nikakvu garanciju, kao i kod kostolomca.

 

A znamo i da u javnosti pitanje odgovornosti  lekara skoro da ne možeš da postaviš, drže se kao sekta.

 

Nadam se da si uvideo da nema pristrasnosti već samo želja za informacijama, razmenom iskustava i ponudom što većeg broja mogućih rešenja.

 

Pa neka svako vidi šta mu je činiti sa sobom, nažalost, po svemu do sada rečenom, sve je kocka. :(

 

A tebe molim da se ne ljutiš već svako sledeće moguće rešenje analiziraš kao i do sada, niko ti ništa ne uzima za zlo, naprotiv, i ti si jedini koji ovde zastupa jednu od strana pa je prirodno da si u centru pažnje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Vujo.druze izvini sto se mjesam ali kao ljekar licno se osjecam pogodjenim kada neko velica nadriljekare(ili kako kazes tradicionalne ljekare)!

Zbog cega?

Zbog toga sto sam ucio u skoli(srednjoj) i na fakultetu anatomiju (koja se intenzivno sprema nekoliko mjeseci) i desetinu drugih predmeta iz opste medicine(npr:Hirurgiju,Internu medicinu,Fiziologiju) i vjeruj mi da se obim tog stiva mjeri u desetinama hiljada stranica!

E sada zamisli jednog speijalistu koji se odluci, ajmo grubo reci, za samo jedan od tih predmeta(npr.hirurgija) pa jos uze specijalizira za (npr neurohirurga ili recimo maksilofacijalnog hirurga)! Znas li koliko je tu znanja/ Koliko rada,procitanih knjiga.......

E ja to znam! Bio sam tamo,gledao,vjezbao! Ljudi koji se time bave "zive tu medicinu"! U to je ulozen citav jedan zivot!

E sad nadje se jedan covjek koji se ,ajmo blago reci namjestanjem,kostiju , zglobova.....

I dize se na nivo: ljekari ne mogu-on moze! Vjeruj mi kad ti on kaze : '  "ukljestio ti se zivac"da on pojma nema ni sta je to zivac jer ne zna ni da li je to senzorni ili motorni nerv,ni kuda prolazi,ni sta inervise,ni kojih je nerv uopste dimenzija,sta su to sinapse(veze nerava),ni koji medijatori posreduju u sinaptickoj pukotini,zasto se javlja bol,koji su nivoi kontrole bola....!? To je za njega samo apstrakcija! Ili blago receno "Kako mali Djokica zamislja nerv"!Ali zato ce pun samopouzdanja reci "ukljstio ti se nerv,sada cu da ga namjestim,nemoj da se pomjeras par dana"!

Brate tuga me hvata!

To je ravno kao kada bi ja, koji ne znam kako na digitronu naci funkciju F od X(lupam jer se ne razumijem),objasnjavao nekom programeru (inzinjeru) sta je procesor i tvrdio da ako on ne zna kako to radi , da cu ja da mu objasnim! A onda se naslo par ljudi da potvrdi kako sam ja stvarno Madjionicar za komp jer su otprilike mog nivoa zananja po tom pitanju!Bas bi bilo.......

Nije mi cilj da ulazim u neprijatne diskusije a jos manje da se svadjam na forumu ali osnovni motiv zbog kog ovo pisem je taj da se koliko toliko u ovoj zajednici podigne nivo znanja(zdravstvene svjesti)! Smatram da je propagiranje ovih Bijelih magova los savjet i losa poruka koja se salje ljudima na ovom forumu!

Ti mozda nisi iz struke(pretpostavljam) pa mozda ne osjecas tezinu koju nose ovi textovi!Jednostavno nisi mjerodavan da ocjenjujes koliko ti ljudi zaista pomazu a koliko odmazu!Npr: ako bi ti ja recimo , za ubodnu ranu ili prelom ruke, rekao da pijes Analgin i da ce sve biti OK,bio bi dijelom u pravu! Analgin jeste analgetik i teoretski ublazava bolove ali to nije metoda lijecenja ovih ozlijeda!

Jednostavno neko bi mogao reci i da ga je nenosenje kacige izlijecilo od hronicnog siuzitisa ali bilo bi pogresno da se taj stav usvoji kao pravilo za lijecenja Hronicne upale sinusa(a mi u to jos povjerujemo)!Dakle, argumenti tipa "Ima blagoslov SPC za obavljanje djelatnosti" ne govori nista o strucnosti lica koje je obavlja vec nazalost neke druge stvari al drugi put o tome.......

Isto tako tvrdnje "da nikome nije odmogao" su puka nagadjanja jer se ne srecete sa onima kojima on nije pomogao.....a ja sam ih vidjeo na stotine!Npr: Na vjezbama iz predmeta Dermatologija(kozne bolesti) vidjeli smo masu pacijenata kojima su Bijeli magovi prodavali kreme za lijecenje Psorijaze(godinama) dok se jadni ljudi na kraju ipak ne odluce obratiti ljekaru!Jel znate na sta ti ljudi liche! Strasno! Neko je uzimao pare godinama obecavajuci im izlijecenje i ljudi su dovedni tog tog stadijuma!

Upucivanje ljudi na nadriljekarstvo je ,bar sa moralnog stanovista(ne znam kako je regulisano zakonom),zlocin-krivicno djelo!

Jedini cilj ovog mog posta je upucivanje clanova ove nase zajednice(bajkera) na prave , znanstveno priznate i za sada jedine ispravne metode lijecenja! Mislim da ovo nije bilo udaljavanje od teme vec korisna poruka na zadatu temu!

 

P,S. Postujem svaciji stav!Ako je neko ubjedjen da ga odredjeni 'experti' lijece svojim metodama a on se osjeca subjektivno bolje ,nemam nista protiv!( Postoji fenomen u medicini koji se naziva PLACEBO EFEKAT!),samo sam protiv propagiranja NE priznatih metoda lijecenja !

Ako neko vise vjeruje da ce da mu pomgne onaj koji nema dana skole po pitanju lijecenja a jedini argumet mu je da ima "boziji dar"nego neko ko se skoluje citav zivot i bavi tom problematikom s'naucne tacke gledista,onda .....

Postoje i Vidovita Zorka,Branka,Darka,.........nekome su pomogle!

 

Izvinjavam se na duzini posta ali to je bila moja duznost!...ako me se sjete.... :) :) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ajde da i ja dam doprinos svom kolegi bajkeru,tj njegovim recima.  Ja cu to da uradim sa malo humora.  U jednom selu nadomak Smedereva zivi i "radi" majka (tako joj tepaju). Nikome ona ne uzima pare,sami ljudi ostavljaju -- muka ih naterala. Pola sela zivi od majkinog  rada. Komsije napravile parking,izdavanje soba,brza a bogami i domaca hrana  i  sve se to debelo naplacuje.  Inace, majku  zovu i VIDOVITA MAJKA.

E,sada ide zaplet. Sin od majke  ili VIDOVITE MAJKE  je nas kolega -- bajker( sve sami novi modeli, jedan ili vise), i zlatarev kolega. Posto nas kolega voli da malo divlja na svojim novim spravicama--padne on i polomi nogu.  Lecenje ko lecenje,gips i sve redno,ali pocne da kruzi prica medju Smederevskim bajkerima , i to kako majka nije "VIDELA " da ce sin da padne i da ga upozori. Posle duzeg vecanja  (citaj popijenog piva),Bubi spasonosno rece:  ZNAM ZASTO NIJE VIDELA---MORA DA JE ZASPALA  POSLE RUCKA (a to se desilo u popodnevnim satima),a onda prasnu u smeh.

 

Ovo je mozda nekome smesno,nekome nije. Stvar ukusa i shvatanja humora. Ali evo malo suvih cinjenica: Moja komsinica --carcinom dojke (visila kod doticne osobe danima i nocima). Epilog--umrla u 30 i nekoj.

Moj kum,43 god., ziveo u Austriji,njegovi ostavili para i para doticnoj. Epilog --umro u 43-oj.

 

E sada,NE OPTUZUJEM NIKOGA,umrli bi i da nisu bili na "tretmanu" kod doticne, samo mi neka gorcina u mozgu od svega toga. Pa, zar zaradjivati na tudjoj nesreci,tuzi i beznadju?  Izgleda da samo kod nas Srba postoji poslovica: DOK SE JEDNOM NE SMRKNE,DRUGOM SE NE SVANJAVA

izvinite za  OFF, ali gde da otvaram drugu temu sa ovakvom tematikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije Dodo OFF, tražimo rešenje a čini mi se da imamo problem i sa sujetom sem zdravlja.

 

Napisao sam pismo dužine cele strane ali sam ga obrisao jer jednostavno tako nešto nemogu da pustim ovde. U pismu sam detaljno imenom i prezimenom označio ljude koji se u domaćoj medicinskoj nauci smatraju vodećim neurohirurzima kao i institucije gde su zaposleni. I još dosta toga...

 

No, kao što rekoh, ovo nije tabloid niti bi takvo pisanje bilo primereno ovom mestu .

 

Kako kažu ljudi, kad zatreba Beograd je čaršija pa iskopaš svakog za jako kratko vreme, i njega ali i sve o njemu... ;)

 

U svakom slučaju, kao što vidiš ono što sam saznao nije me nateralo da u pola noći odem kod nekog od njih uveren da će sve biti uredu.

 

I Igor i SCI kažu da su mnogo napora uložili u sopstveno formalno obrazovanje što je sasvim sigurno tačno ali ne opravdava isključivost u pogledu postizanja rezultata ostalih koji to nisu kada su i njihovi rezultati U POJEDINAČNIM SLUČAJEVIMA očigledni.

 

Ja i dalje tvrdim da ne želim bilo kome da držim stranu pa su možda njih dvojca isprovocirani tim stavom ali sam iskren, nemam poverenja jer u suštini niko ništa ne garantuje, čito' Gajtona ili bio nepismen a svi postižu i uspehe i neuspehe pa se pravdaju onim drugima.

 

A da ne bi svi otišli u OFF savetujem da svi koji znaju ponude rešenje a ne položene ispite i diplome jer u tuđe diplome nemogu da se umotam dok vozim motor. Znači šta: seva koleno na promenu vremena - važi, uradi to i to...

 

Nije rešenje ni otići kod eto neke babe koja će da ti priča o svojoj strini kao ni kod lekara pa da ti priča kako se mučio dok je studirao. Ima li neko lek?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja