Jump to content

Moto Zajednica

U cara Trajana kozje uši...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Moj Žmigo nismo mi džabe odali peške sa navigacijom oko kružnog toka i uspešno se vratili u moto klub po onoj zimoći... Hehehee šala, ali stvarno treba malo rutine i za korišćenje navigacije... Ima trista čuda... Malo mi je problem zadavala navigacija, što kad izađem na otvoren put, ona prikaže na ekranu krupni plan i ne smanji se uvek kad uđem u raskrsnicu... Posle sam skontao dugme sa kojim biram plan prikazivanja... Mislim da je navigacija dobra stvar za duža putovanja, ali ne treba se opet previše oslanjati na nju. Karta je ipak osnova kod planiranja putovanja...

pozz... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Tako je profesore,znaš kako kažu"kartu čitaj,prolaznika pitaj"!Nego da te pitam da li si počeo da radiš danas ili tek sledećeg utorka? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

SHOKLA

Sve primedbe se prihvataju...

Ovaj deo Srbije mi se baš svideo i bilo bi lepo kada bi kolega opisao i naveo mesta koja treba obići, ovom prilikom... Da znam šta da obiđem drugom prilikom a i za druge kolege... :) pozz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pa, npr, obilazak HE Djerdap, ostataka Trajanovog mosta, ostataka rimskih utvrdjenja Pontes i Dijana, ostataka turskog utvrdjenja Fetislam, Arheoloskog muzeja Djerdapa koji se nalazi u samom centru Kladova, Ostataka Trajanove table i Trajanovog puta u klisuri Djerdapa, vlaskog etno-restorana, ribljih restorana, stare kladovske carsije koja je lokalna varijanta Skadarlije, gomilu prirodnih lepota, izletista, bivseg Omladinskog naselja Karatas, Zlatne bucke Djerdapa u Tekiji.... Dakle, za svakoga po nesto, u zavisnosti od sklonosti i afiniteta. I, naravno, nezaobilazni rostilj kod EDIJA!!! To su neke preporuke sta bi bilo lepo obici u opstini Kladovo, a tu su jos i opstine Negotin, Bor, Majdanpek, Golubac, D.Milanovac... Dakle, gomila toga, sto se ne moze obici ni u 10 voznji, ali, treba poceti od necega. Kao sto neko davno rece, "I NAJDALJE PUTOVANJE ZAPOCINJE PRVIM KORAKOM".

Pozdrav iz vlaskog kraja, negotinske krajine, djerdapske klisure i nacionalnog parka, sa obala Dunava, i poziv da ne propustite obilazak istih. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Profesore, hvala na zanimljivom putopisu. :takoje: U mislima sam još jednom prošao najlepši deo Dunava koji sam godinama obilazio čamcem. Malo me je zbunio redosled fotki jer je glava Decibala kod Hajdučke vodenice, a potom dolaze mali i veliki kazan i (prelepa fotografija Pecke bare - odnosno Velikog kazana). Svako od nas ima neke svoje ideje, ali mislim da bi bilo dobro svratiti u Kostolac - do motela ''Dragulj'' na samoj obali reke kao i njihove plaže ''Topoljak''. Ide lepo vreme pa je zanimljivo i za kupanje u najbistrijoj vodi Dunava. Lokalni bajkeri su lafčine, a jedan od njih (Marta) ima i čamac - katamaran, pa je to šnsa i za malo razgledanje kraja sa vode. Ram sa svojom prepoznatljivom tvrđavom je takođe mesto koje bih preporučio da se obiđe, ali i da se iskoristi skela za prelaz do Stare palanke na (po meni) najukusnije i najsvežije kečige i smuđa na celom Dunavu. Od Golupca ima jedna kraća tura do manastira Tumane o kojem postoji zanimljiva legenda o nastanku. Što se tiče somovine - ja sam se za nju ''oštrio'' pri uplovljavanju u Tekiju. Da ne smaram, ima niz lepih i pre svega zanimljivih destinacija kraj kojih vredi zastati. :Mina:

Mislim da enduraši ne bi odoleli da se kod hajdučkih vodenica spuste sa magistrale na prelepe livade i pogledaju deo rimskog utvrđenja koji nije potopljen. To je ono lepo mesto koje se vidi ''levo dole'' sa poznatog parkinga sa kojeg puca pogled uzvodno na mali kazan, reku Mrakonju i Decebalovu glavu-spomenik i belu crkvu - manastir koji je nastao preuređenjem nekadašnje signalne stanice Mrakonja.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Svaka cast profesore! Uvijek rado citam tvoje putopise. Ja i volim da znam te sitne cake poput cijena nocenja, kilometraze, a najvise sta vrijedi pogledati!!!

Jos jednom svaka cast i hvala na nesebicnosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

Profesore i kceri, svaka cast, odavno planiram da posetim taj deo Srbije, takodje planiram da vodim klince, treba sto vise nauciti i upoznati svoju zamlju, pozdrav. :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Ne odustajanje od vožnje i pored relativno loših vremenskih uslova, sam pristup putovanju motorom i naravno putopis zaslužuju svaku pohvalu! Prije par godina obišao sam te krajeve, doduše ne pretjerano detaljno, ali već sledeće godine sam poželio da ponovo odem tamo.

 

Pozdrav za kćerku i vas iz Posavine i grada koji se zove skoro kao i vaš - Šamac! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Hvala...na komentarima...

 

Djole naj bolje je da ukucas privatni smestaj Kladovo i imaces veliki izbor...

Pogledaj i savete naseg kolege iz Kladova, oko obilaska znamenitosti i oko smestaja...

Sretan put i lepa voznja tebi i svim svim bajkerima ovoga sveta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Super, hvala... :)

KAD BUDEM DOLAZIO SLEDEĆI PUT, KONSULTUJEM TE...

Pozz... :)

 

Nadao sam se da ce stvarno ovako i biti. Ali, nije...

Srecom, putevi su nam se ukrstili juce, najzad smo se upoznali, i proveli lepo poslepodne i danasnje prepodne. I odvozali zajedno nekih 120-130km.

Za sve kolege: Ocekujte jos jedan putopis Profesora Momira iz ovih krajeva, cim stigne kuci, sidje sa sedista, i dohvati se tastature... Znaci, za koji dan. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

:care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care:

da mi je neko rekao da cu ovo da kazem nekom profesoru dok sam isao u skolu , ne bi mu verovao .

Al moram jer je pravi vlasnik motora , bas uziva u njemu !!

Kad budes putovao kroz Sumadiju javi se obavezno . 063604467 pedja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja