Jump to content

Moto Zajednica

Vaskršnja akcija Sremčica i Kulina - 14. i 15. april 2012

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Brale, jes da me nisi ubediu da predjem u vernike crkvene, al sada zaista vise postujem holy vikipediju. Pazi kad sam procitao sve ovo sto si izvukao i jos svasta nesto sam saznao. I narednih sat-dva imam otvorenih tabova da naucim nesto novo. Do 00 :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

jesam naporan, jer se iza maske Vaskrsa radi nešto suprotno, neka bude Humanitarna akcija, rođendan Samante Fox, može i da otpeva nešto, bila je već u Srbiji.

 

Hajde činjenice: Zove se vaskršnja, farbaju se jaja, nema veze sa vernicima i Vaskrsom :staa2:

Ranije je bio akcenat kako baš Vaskrs provodimo sa nama bliskim osobama iz doma, jer ih smatramo našom porodicom. Na Vaskrs se vreme provodi tako i bla, bla, da ne budem naporan (što bi rekao severni :takoje: )

 

bile su akcije i u subotu, zar ne?

 

Mislim da je licemerno i velika zabluda za učesnike nazvati akciju vaskršnja, pozivati se na neki običaj, a onda kao Daki napisati onakav post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Brale, jes da me nisi ubediu da predjem u vernike crkvene, al sada zaista vise postujem holy vikipediju. Pazi kad sam procitao sve ovo sto si izvukao i jos svasta nesto sam saznao. I narednih sat-dva imam otvorenih tabova da naucim nesto novo. Do 00 :takoje:

i kao organizator iduće godine drugačije nazovi akciju.

 

kao tvoj drug doći ću da je podržim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Mrle,

 

imali smo primedbe od mnogih ljudi i da tu akciju treba ranije da završimo kako bi ljudi mogli biti tog dana na okupu i sa svojim porodicama na tradicionalnom Vaskršnjem ručku. Ako bismo se striktno rukovodili verskim običajima onda na taj dan ne bismo uopšte trebali da radimo akciju.

 

Ovo je kompromis koji nam se čini najpogodniji. Lepota vere i politike je u tome da svako ima slobodu izbora. Ružna strana vere i politike je u tome mnogi svoj izbor smatraju kao jedini ispravan.

 

Ajmo da prepustimo svakome da napravi svoj izbor. Kome vera nalaže da tog dana bude na bogosluženju i da se pričesti, ima uvek priliku da toj deci pomogne na Deda Mrazevima i biće mu oprošteno i od Boga i od naroda ako ne dođe u Sremčicu tog dana.

 

Što se tiče odvođenja dece u Crkvu mislim da to nije na nama. Tu ima razne dece, iz porodica raznih veroispovesti pa i onih koji su ateisti, deisti, agnostici... kao i medju nama ovde.

 

Ako je problem u tome što se akcija zove Vaskršnja a ne organizuje se u skladu sa Kanonima Srpske pravoslavne crkve mi možemo da razmislimo o tome da promenimo naziv akcije - bitno je da suština akcije ostane takva kakva je.

 

Edit:

 

I kad si se baš uhvatio za jaja, ajd da i o tome iznesem svoje mišljenje.

 

Farbanje jaja na Vaskrs apsolutno nema veze sa Kanonima Srpske pravoslavne crkve već je to samo jedan od brojnih (neki čak kažu: paganskih) narodnih običaja - simbolike, koje je Crkva prihvatila da toleriše u cilju lakšeg i bolje prihvatanja i razumevanja Hrišćanskog učenja.

 

Citat sa http://www.spcportal.org

 

Za Vaskrs su, takođe, vezani lepi običaji u našem narodu. U celom hrišćanskom svetu, pa i kod nas Srba, za ovaj praznik je vezan običaj darivanja jajima.

Jaje je simvol obnavljanja prirode i života. I kao što badnjak goreći na ognjištu daje posebnu čar božićnoj noći, tako isto vaskršnje crveno jaje znači radost i za one koji ga daju i koji ga primaju.

 

a onda citat sa Krstarice sa vrlo ozbiljnim referencama

 

Da li znate da obojena jaja, u misticnim obredima starog Vavilona, imaju odredenu ulogu, baš kao i u današnjem vaskršnjem slavlju? Eto još jednog paganskog obicaja! Edvard Dejvis, u svojoj knjizi "Mitologija i obredi britanskih Druida" piše da su stari Druidi svuda nosili jaja sa sobom, pošto je to sveta amajlija njihovog idolopoklonickog reda. Jaja su svetinja kod mnogih drevnih civilizacija i sastavni deo religijskih ceremonija starih Egipcana i naroda sa Bliskog istoka. Džejms Bronvik piše:

 

"Jaja su se kacila u egipatske hramove. Bunsen skrece pažnju na svetovno jaje, simbol bujnog života koji izvire iz usta velikog boga egipatske zemlje.

 

Venus Ištar izlegla se iz misticnog vavilonskog jajeta koje je palo sa neba u reku Eufrat. Ofarbana jaja predstavljala su sveti uskršnji prinos u Egiptu. Isti obicaj održao se do današnjeg dana u Kini i Evropi. Uskrs ili prolece slavio se u cast preporoda neba i zemlje" ("Egipatska verovanja i savremena misao", str. 211-212).

 

Zašto ljudi, koji za sebe veruju da su hrišcani, farbaju jaja na Uskrs? Da li to cine pod pretpostavkom da Biblija nalaže ili zapoveda takav bezbožni obicaj? U Novom Zavetu nema ni spomena o farbanju jaja za Uskrs! Izvesno je da Hristos nije uveo takav obicaj. Apostoli i prvi hrišcani nisu cinili išta što bi nalicilo na takvu praksu. Zašto onda upražnjavati takav obicaj u današnje vreme? Zašto slediti paganizam, dok istovremeno pokušavate sebe da ubedite da ste hrišcanin, kada je vec sam Bog nazvao takve obicaje "gadovima"!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

jesam naporan, jer se iza maske Vaskrsa radi nešto suprotno, neka bude Humanitarna akcija, rođendan Samante Fox, može i da otpeva nešto, bila je već u Srbiji.

 

Hajde činjenice: Zove se vaskršnja, farbaju se jaja, nema veze sa vernicima i Vaskrsom :staa2:

Ranije je bio akcenat kako baš Vaskrs provodimo sa nama bliskim osobama iz doma, jer ih smatramo našom porodicom. Na Vaskrs se vreme provodi tako i bla, bla, da ne budem naporan (što bi rekao severni :takoje: )

 

bile su akcije i u subotu, zar ne?

 

Mislim da je licemerno i velika zabluda za učesnike nazvati akciju vaskršnja, pozivati se na neki običaj, a onda kao Daki napisati onakav post.

 

Pa sve to govori o tvom uspehu da ste se vi vernici izborili da prihvatim da se akcija zove bas takva. Zasto to propagiras kao nesto negativno, kad sam cak i ja, kao tezak antihrist i satanista, prihvatio. Inace sam cak pristao i na to da se taj datim ne zove Uskrs, nego je sad Vaskrs. Kako si vasu pobedu shvatio kao neuspeh. Jel treba da nas sve prekrstis ili, ko ne prihvati veru, pobijes, da bi upisao u istoriju da si pobedio. To nisu uspeli ni krstasi, svojevremeno, ali su prihvatili to kao pobedu. Budi zadovoljan i prastaj u duhu Uskrsnjih praznika i pravoslavlja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

@Koča

sasvim se slažem sa tobom, sve si objasnio.

 

@Daki

niti mi je bio cilj da nekog pobedim ni da vidim svoj uspeh ili neuspeh, pogrešno si me skapirao.

 

@Arakis

Gde si bre ti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Onda akciju nemoj da nazoveš Vaskršnja, nemoj da nosiš farbana jaja...

Nazovi je kao i druge akcije i igraj fudbal, nemam ništa protiv, šta više, doći ću...

Nazovi je i ramazanska, spremi baklave na loju... malo se lepi na nepce, ali je ok.

@Koča i Daki ;)

 

@daki

off

bio sam u Kičevu kod nekih muslimana na Bajramu, Ramazanu, jes čudna baklava, vodiću te ako nas put sretne tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Onda akciju nemoj da nazoveš Vaskršnja, nemoj da nosiš farbana jaja...

Nazovi je kao i druge akcije i igraj fudbal, nemam ništa protiv, šta više, doći ću...

Nazovi je i ramazanska, spremi baklave na loju... malo se lepi na nepce, ali je ok.

@Koča i Daki ;)

 

@daki

off

bio sam u Kičevu kod nekih muslimana na Bajramu, Ramazanu, jes čudna baklava, vodiću te ako nas put sretne tamo.

 

Mmmmm, baklava :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Onda akciju nemoj da nazoveš Vaskršnja, nemoj da nosiš farbana jaja...

Nazovi je kao i druge akcije i igraj fudbal, nemam ništa protiv, šta više, doći ću...

Nazovi je i ramazanska, spremi baklave na loju... malo se lepi na nepce, ali je ok.

@Koča i Daki ;)

 

@daki

off

bio sam u Kičevu kod nekih muslimana na Bajramu, Ramazanu, jes čudna baklava, vodiću te ako nas put sretne tamo.

mmmmmm, parmezan

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

E, a da se vas dvojica prebacite na PP, a ovu temu da ostavite lepom kakva je i bila, a?

 

imaš pravo

 

sada će Arakis sve da pobriše :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@Mrle

 

Da tebi nije bilo malo dosadno, pa si resio da se igras agenta-provokatora? ;)

 

"...Agent provokator (francuski: Agent provocateur) je naziv za osobu koja za račun policije, obavještajne službe ili neke druge organizacije nastoji, lažno predstavljajući svoj identitet ili motive, potaći nekog pojedinca ili organizaciju na djelovanje koje bi ih kompromitiralo...

 

 

Pojednostavljeno, ono sto ti je Kocha pokusao da objasni: Vaskrsnja akcija = akcija koja se odrzava na dan Uskrsa (Vaskrsa).

 

Jos nesto. Sta si se uhvatio Ramazana, Bajrama, baklava itd.? Lepo je od tebe sto osim svojih postujes i obicaje drugih verskih zajednica (ako si u Kicevu bio sa dobrim namerama), ali je to tvoje aludiranje malo deplasirano.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Pih svuda najavljuju kišu (verovatnoća 95%).

 

Moraću da vadim ono - šumarsko, zeleno, gumirano, protiv kišno odelce :gaa:

 

A možda ipak pobedi onih 5% :care:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pih svuda najavljuju kišu (verovatnoća 95%).

 

Moraću da vadim ono - šumarsko, zeleno, gumirano, protiv kišno odelce :gaa:

 

A možda ipak pobedi onih 5% :care:

 

 

 

 

Javi se Nency i regulisi to 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

e jeste mi drugari, ali ste i tupsoni...ali posto ste mi drugari i dalje vas volim.....2Ljubav.gif2Ljubav.gif2Ljubav.gif

 

 

cilj je da obidjemo ovu decicu, a samo nam je povod Uskrs...sad ko hoce moze da ide sa glavnom grupom, a ko zeli moze i naknadno....(kad zavrsi sa verskim obicajima)!

manite osecanja, u vezi vere i crkve, dodjite da provedemo malo vremena sa ovom decicom, da im ulepsamo dan.......mislim da ce svevisnji da vam oporosti i da opravdanje za nedolazak na liturgiju, u ime viseg cilja......

dakle, idemo da uradimo dobro delo, a neki od nas da ovim gestom malo operu grehe koje smo sigurno skupili, i da nam savest makar malo bude cistija....

ko zeli uvek nadje nacin, ko ne zeli uvek nadje razlog!

e tako, pozdravlja vas vas drugar Zeka, i vidimo se za Uskrs.....nasmejani i veseli obavezno da budete inace ima zecija batina da radi!3motka.gif3motka.gif3motka.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

e jeste mi drugari, ali ste i tupsoni...ali posto ste mi drugari i dalje vas volim.....2Ljubav.gif2Ljubav.gif2Ljubav.gif

 

 

cilj je da obidjemo ovu decicu, a samo nam je povod Uskrs...sad ko hoce moze da ide sa glavnom grupom, a ko zeli moze i naknadno....(kad zavrsi sa verskim obicajima)!

manite osecanja, u vezi vere i crkve, dodjite da provedemo malo vremena sa ovom decicom, da im ulepsamo dan.......mislim da ce svevisnji da vam oporosti i da opravdanje za nedolazak na liturgiju, u ime viseg cilja......

dakle, idemo da uradimo dobro delo, a neki od nas da ovim gestom malo operu grehe koje smo sigurno skupili, i da nam savest makar malo bude cistija....

ko zeli uvek nadje nacin, ko ne zeli uvek nadje razlog!

e tako, pozdravlja vas vas drugar Zeka, i vidimo se za Uskrs.....nasmejani i veseli obavezno da budete inace ima zecija batina da radi!3motka.gif3motka.gif3motka.gif

 

Amin :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Obaveštenje za Kulinu :zdravo:.

 

U dogovoru sa upravom Doma u Subotu 14. Aprila 2012. godine NEĆE biti organizovana poseta ali će im donacija biti uručena u sklopu redovne mesečne isporuke pelena na osnovu uplate donacije koju ćemo izvršiti.

 

Organizovana vožnja i poseta Domu Kulina biće održana negde tokom maja (verovatno u drugoj polovini meseca) i tom prilikom će pored ostalih sadržaja, biti održan fudbalski meč: Kulina vs. Bajkeri.

 

Naime, Dom u Kulini tokom Aprila...do 10. Maja ima intezivne aktivnosti i sa drugim donatorima a i nama se nekoliko vikenda za redom nakupilo mnogo aktivnosti (Otvaranje sezone, Sremčica, Track Day...) i zajednički smo procenili da je za sve tako najbolje.

 

Tačan datum i program dešavanja tokom vožnje i posete Domu Kulina objavićemo na vreme kako bi što više nas moglo da pođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

e jeste mi drugari, ali ste i tupsoni...ali posto ste mi drugari i dalje vas volim.....2Ljubav.gif2Ljubav.gif2Ljubav.gif

 

 

cilj je da obidjemo ovu decicu, a samo nam je povod Uskrs...sad ko hoce moze da ide sa glavnom grupom, a ko zeli moze i naknadno....(kad zavrsi sa verskim obicajima)!

manite osecanja, u vezi vere i crkve, dodjite da provedemo malo vremena sa ovom decicom, da im ulepsamo dan.......mislim da ce svevisnji da vam oporosti i da opravdanje za nedolazak na liturgiju, u ime viseg cilja......

dakle, idemo da uradimo dobro delo, a neki od nas da ovim gestom malo operu grehe koje smo sigurno skupili, i da nam savest makar malo bude cistija....

ko zeli uvek nadje nacin, ko ne zeli uvek nadje razlog!

e tako, pozdravlja vas vas drugar Zeka, i vidimo se za Uskrs.....nasmejani i veseli obavezno da budete inace ima zecija batina da radi!3motka.gif3motka.gif3motka.gif

ma dovoljno je da ukljucis tvoju busilicu... :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E Mrle, Mrle, kad ne bi isao uz dlaku svima cisto iz svojih licnih razloga ne bi ziv ostao....nekad zbog viseg cilja ne moramo bas po svaku cenu da trcimo pred rudu i kazemo svoje misljenje koje je, naravno, rezultat vrhunske inteligencije i superiornog uma :)

 

Necu da brisem nista, mislim da ce napisani post najbolje da prikaze autora, veca osuda (ili pohvala) mu ne treba.

 

Vidimo se u nedelju 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja