Jump to content

Moto Zajednica

Vaskršnja akcija Sremčica i Kulina - 14. i 15. april 2012

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pošto je tema i sama akcija usko vezana sa Vaskrsom, skrenuo bih pažnju na satnicu. U 9h je vaskršnja liturgija u crkvama i hramovima. Ona traje otprilike do 10:30h. Dok se malo provede vreme tamo, sačeka pričest... Bude sve gotovo oko 11h.

 

Da ne bude da hejtujem i miniram toliki napor koji je uložen u organizaciju, da mi se ne prebaci nešto... Samo skrećem pažnju jer je i meni veoma drago da učestvujem u svakoj akciji, naročito kada je u pitanju Sremčica.

 

Akcenat je na tome da je Vaskršnja akcija, na sam dan Vaskrsa, a osnova Vaskrsa da se sa porodicom ode do crkve je totalno zanemarena.

 

Da skratim, kada je planiran polazak? Ako stignem, tu sam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ma i Kulina i Sremčica i ako treba opet da otvorimo sezonu... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pošto je tema i sama akcija usko vezana sa Vaskrsom, skrenuo bih pažnju na satnicu. U 9h je vaskršnja liturgija u crkvama i hramovima. Ona traje otprilike do 10:30h. Dok se malo provede vreme tamo, sačeka pričest... Bude sve gotovo oko 11h.

 

Da ne bude da hejtujem i miniram toliki napor koji je uložen u organizaciju, da mi se ne prebaci nešto... Samo skrećem pažnju jer je i meni veoma drago da učestvujem u svakoj akciji, naročito kada je u pitanju Sremčica.

 

Akcenat je na tome da je Vaskršnja akcija, na sam dan Vaskrsa, a osnova Vaskrsa da se sa porodicom ode do crkve je totalno zanemarena.

 

Da skratim, kada je planiran polazak? Ako stignem, tu sam.

 

Satnica je ista kao i svake godine:

 

09h - Okupljanje redara i clanova org. tima

10h - 10,45h - Okupljanje ucesnika

11h - polazak za Sremcicu

11, 45 - 13,45 - Druzenje i sportske aktivnosti sa decom

14h - Povratak kucama iz Sremcice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Jedva čekam da krenemo jer drugari nas željno očekuju! :moto3: A kao što reče Sale ma i u Kulinu bih.... a i opet da otvorimo sezonu...ma sve sa dragim ljudima i u pozitivnoj atmosferi kakva uvek bude kada se nešto organizuje! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Koja je ruta za Kulinu?

 

Vidimo se u nedelju sigurno.

 

Arena - NBGD- Most na Adi - obrenovacki - Zeleznik - Sremaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Koja je ruta za Kulinu?

 

Vidimo se u nedelju sigurno.

 

Arena - NBGD- Most na Adi - obrenovacki - Zeleznik - Sremaja

 

:)

 

Ako se ne ide auto-putem idem i ja u Kulinu.

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Koja je ruta za Kulinu?

 

Vidimo se u nedelju sigurno.

 

Arena - NBGD- Most na Adi - obrenovacki - Zeleznik - Sremaja

 

:)

 

Ako se ne ide auto-putem idem i ja u Kulinu.

:moto3:

 

Sorry ::) ne citam kao sto je napisano. Prcasmo o Sremcici, pa...

 

 

Sto se tice Kuline, Kocha ce se vec javiti po tom pitanju. Koliko ja znam, za sada cekamo odgovor od nadleznih u domu u Kulini, da li su slobodni da nas prime sad u Subotu 14.04.2012. Nesto su u guzvi, pa treba da nam se jave. Mada, sobzirom da je Uskrs, a i izbori, ima i previse "dusebriznika" koji se sete da se slikaju kao "veliki donatori" bas ovih dana. Gledamo da izbegnemo takve pompe i da budemo pravi prijatelji ovog doma, kao i do sada i da natenane popijemo kaficu i uzivamo u njihovom drustvu, a znam da su i oni srecni kad im dodjemo. Tako da videcemo jos, dali cemo ici sad u Subotu ili da to ostavimo za sledeci vikend.

 

Ali, hajde da cujemo Kochu, kakv je dogovor sa Kulinom, da ne sirim dezinformacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pošto je tema i sama akcija usko vezana sa Vaskrsom, skrenuo bih pažnju na satnicu. U 9h je vaskršnja liturgija u crkvama i hramovima. Ona traje otprilike do 10:30h. Dok se malo provede vreme tamo, sačeka pričest... Bude sve gotovo oko 11h.

 

Da ne bude da hejtujem i miniram toliki napor koji je uložen u organizaciju, da mi se ne prebaci nešto... Samo skrećem pažnju jer je i meni veoma drago da učestvujem u svakoj akciji, naročito kada je u pitanju Sremčica.

 

Akcenat je na tome da je Vaskršnja akcija, na sam dan Vaskrsa, a osnova Vaskrsa da se sa porodicom ode do crkve je totalno zanemarena.

 

Da skratim, kada je planiran polazak? Ako stignem, tu sam.

 

Satnica je ista kao i svake godine:

 

09h - Okupljanje redara i clanova org. tima

10h - 10,45h - Okupljanje ucesnika

11h - polazak za Sremcicu

11, 45 - 13,45 - Druzenje i sportske aktivnosti sa decom

14h - Povratak kucama iz Sremcice

 

znači, Vaskršnja akcija i crkva se ne uklapaju na Vaskrs. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Uklapaju se već dobrih pet godina za redom, kao što možeš da vidiš :neznam:.

 

Poenta je da se Akcija zove Vaskršnja jer se održava na dan, u narodu poznat kao Vaskrs. To ne znači nužno da u toj akciji učestvuju samo vernici pravoslavne Hrišćanske vere niti znači da ti vernici moraju da u njoj učestvuju.

 

Oni vernici koji stignu da odu ujutro u svoju Crkvu i stignu na Trg u 11h učestvuju. Ima i onih koji dođu kasnije sami do Sremčice i pridruže nam se tamo.

 

Poenta je da Deca u Domu imaju svoj raspored: kad spavaju, kad ustaju, kad obeduju...kad dobijaju terapije itd. itd. i zato se akcija već pet godina održava po istoj satnici.

 

Mrle, zar ti do sada nisi dolazio na Vaskršnje akcije, sve mi se činilo da si bio redovan :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Uklapaju se već dobrih pet godina za redom, kao što možeš da vidiš :neznam:.

 

kočo, druže, bez ljutnje,

ali nisu akcije bile svih prethodnih godina u tom terminu.

Ja sam bio, ti nisi. Opet, bez ljutnje, ništa lično.

I prošle godine sam pisao, čini mi se nešto slično.

 

A dati ime akciji vaskršnja, a nemati veze sa Vaskrsom... to si samo lepo sklopio tekst da bi meni odgovorio. Pošto se tako zove i na taj dan je, možda je trebalo decu povesti do neke crkve ili manastira , da se upoznaju sa značajem praznika, naučiti ih da se pomole, upalče sveću za zdravlje, upoznati ih sa VEROM... Nije sve u jajima.

Opet, neću da mi se komentar uzme za zlo, ne pišem ovo da bih minirao trud i celu akciju.

 

I otvaranje sezone je bilo na vrbicu, pa zašto nije nazvana akcija po tome. Možda je bilo teško osmisliti naziv, vrbička akcija ili slično...

 

 

P.S. Gde je Arakis? Hoću sa njim da se natpisujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Mrle, ali aj i ja da kazem tu cuvenu "nemoj se ljutis nista licno itd itd" Ali, sto ste bre vi crkvenjaci toliko naporan narod. JA ne postujem i nemam veru i ne zanima me crkva i njene gluposti. Sto bre moras da me davis sad takvim glupostima kad mi je to dan za fudbal sa drugarima u Sremaji. Sto je sad treba da se vodim satnicom imaginarnog bradonje na nebesima, kad mogu da provedem dan u voznji motora i igranju basketa. :neznam:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ljudi... ništa lično 1zvizduk.gif....ovo je druženje i idemo kod naših drugara da podelimo uskršnja jaja....svi su pozvani, ko može da stigne od svojih obaveza i želi da učestvuje neka izvoli ; ko može da učestvuje a ne može da stigne na zborno mesto...dobrodošao je i kasnije u Sremčici ; ko želi da učestvuje , a sprečen je...kao da je učestvovao ; ko ne želi... možda neki drugi put.

 

Ja sam kršten, pravoslavac.... Vaskrs kao verski praznik, isključivo vidim kao dan rezervisan za porodicu....a, ovo što radimo , ne može ni bradonja (što kaže Daki), da nam zameri, a porodica sigurno razume.

 

Vidimo se 0takoje.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Onda akciju nemoj da nazoveš Vaskršnja, nemoj da nosiš farbana jaja...

Nazovi je kao i druge akcije i igraj fudbal, nemam ništa protiv, šta više, doći ću...

Nazovi je i ramazanska, spremi baklave na loju... malo se lepi na nepce, ali je ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Mogao si da je nazoveš i ovako, sve je to bilo 15.aprila:

Из Википедије, слободне енциклопедије

Скочи на: навигација, претрага

15. април (15.04) је 105. дан у години по грегоријанском календару (106. у преступној години). До краја године има још 260 дана.

 

Садржај [сакриј]

1 Догађаји

2 Рођења

3 Смрти

4 Празници и дани сећања

5 Види још

6 Референце

 

 

[уреди] Догађаји

април

П У С Ч П С Н

1 2 3 4 5 6 7

8 9 10 11 12 13 14

15 16 17 18 19 20 21

22 23 24 25 26 27 28

29 30

Викимедијина остава има још мултимедијалних датотека везаних за: 15. април1450 - У последњој фази Стогодишњег рата Французи у бици код Формињија поразили Енглезе, чиме је окончана енглеска доминација у Нормандији.

1755 - Самјуел Џонсон, енглески песник, новинар и лексикограф, објавио „Речник енглеског језика”, први модеран енглески речник.

1909 - Аустријски цар одобрио Статут за аутономну управу у Босни и Херцеговини.

1912 - На првом путовању из Велике Британије у САД потонуо „Титаник”, у то време највећи и најлуксузнији прекоокеански брод. Живот изгубило 1.523 од 2.224 путника.

1923 - Инсулин, који је канадски научник, нобеловац Фредерик Бантинг, открио 1921., ушао у употребу при лечењу дијабетеса.

1925 - Почео шаховски турнир у Баден-Бадену, Немачка.

1941 - Југословенска влада, на челу с председником, генералом Душаном Симовићем, напустила земљу после немачке окупације. Дан раније из земље отишао краљ Петар II Карађорђевић.

1945 - Британске трупе у Другом светском рату ослободиле немачки концентрациони логор “Берген-Белзен”.

1952 - Банка “Френклин” у Њујорку издала прву кредитну картицу у свету.

1968 - Два совјетска сателита без људске посаде, „Космос 212” и „Космос 213”, аутоматски се спојила док су кружила у Земљиној орбити.

1974 - После петнаестогодишње владавине, војним пучем свргнут са власти председник Нигера Диори Хамани.

1979 - У земљотресу на Црногорском приморју погинуло више од 100 особа, око 600 повређено, а више од 80.000 остало без кућа.

1986 - Амерички авиони бомбардовали Триполи и Бенгази у знак одмазде за погибију два Американца у експлозији бомбе у дискотеци у Берлину, 5. априла. У бомбардовању убијено око 40 особа, међу њима усвојена кћерка либијског лидера Моамера Гадафија.

1989 - На фудбалском стадиону у Шефилду, у северној Енглеској, под срушеним трибинама погинуло 96, а повређено 200 особа када су на већ пун стадион пуштене нове групе навијача.

1992 - Уједињене нације увеле санкције против Либије због њене умешаности у подметање бомбе у авион компаније “Пан Америкен”, који је експлодирао изнад Локберија у Шкотској 1988. и бомбардовања француског авиона изнад Нигера 1989.

1994 - Министри водећих земаља света потписали ГАТТ, Општи споразум о тарифама и трговини.

1996 - „Комисија за истину” у Јужној Африци, формирана како би испитала злоупотребу власти у време апартхејда, отворила истражни поступак.

Од подметнуте експлозивне направе оштећена Бајракли-џамија у Београду. Београдски муфтија Хамдија Јусуфспахић изјавио да је то је био седми напад на ту џамију од 1990.

1997 - Током ходочашћа, у пожару који је захватио шаторско насеље близу Меке, у Саудијској Арабији, погинула 343 ходочасника.

1999 - НАТО преузео одговорност за бомбардовање конвоја избеглица на Косову, а током којег је, према југословенским изворима, погинуло 75 цивила.

2002 - У несрећи путничког авиона кинеске компаније „Air China“ погинуле најмање 122 особе.

2005 - На магистралном путу Зрењанин - Нови Сад, дошло до тешке саобраћајне несреће када је аутобус фирме "Аутобанат" пао са Жабаљског моста у реку Тису. Погинуло више од десет особа, а око петнаестак повређено.

[уреди] Рођења

1452. — Леонардо да Винчи, италијански вајар, архитекта и сликар. († 1519.)

1469. — гуру Нанак, индијски духовни учитељ, оснивач сикизма.

1552. - Пјетро Антонио Каталди италијански математичар и астроном.

1707. — Леонард Ојлер, швајцарски математичар († 1783.)

1710. — Вилијам Кален, шкотски физичар († 1790.)

1843. — Хенри Џејмс, амерички писац.

1893. — Кнез Павле Карађорђевић, српски кнез. (†1976).

1912. — Ким Ил Сунг, корејски диктатор.(† 1994.)

1926. — Павле Угринов, српски књижевник .(† 2007.)

1933. — Живојин Павловић, српски књижевник, филмски редитељ, сликар и професор. († 1998.)

1944. — Душица Жегарац, српска глумица.

1959. — Ема Томпсон, британска глумица.

1966. — Саманта Фокс, енглеска певачица.

1977. — Дејан Милојевић, српски кошаркаш.

1990. — Ема Вотсон, британска глумица.

[уреди] Смрти

1765. — Михаил Васиљевич Ломоносов, руски научник, песник и академик. (* 1711.)

1764. — Жана Антоанета Пуасон, маркиза Де Помпадур, љубавница краља Луја XV

1865. — Абрахам Линколн, председник САД-а (* 1809.)

1980. — Жан-Пол Сартр, француски писац и филозоф (* 1905.)

1989. — Ху Јаобанг, кинески политичар

1990. — Грета Гарбо, америчка филмска глумица шведског порекла (* 1905.)

1998. — Пол Пот, бивши камбоџански диктатор (* 1925.)

[уреди] Празници и дани сећања

Српска православна црква слави:

Преподобног Тита Чудотворца

Свете мученике Амфијана и Едесија

[уреди] Види још

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kolege aj i ja da malo pametujem...

 

Uskrs je, kao i mnogi drugi, lep verski praznik ali je i deo tradicije... Tradicija sama po sebi ne mora da bude vezana za versko obelezavanje pa s toga ni Uskrs ne mora svako isto da posmatra... pravoslavci/katolici ce u crkvu, a ateisti ce nesto drugo, ali svi se na kraju nadjemo spremni da ulepsamo nekome taj dan... da li porodici, prijateljima, starima ili deci ometenoj u razvoju... a mozda i svima zajedno... Vera nije glupost, ali nije ni pravilo...

 

Spakovacu nekoliko farbanih jaja i dolazim u dogovoreno vreme ispred arene...

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja