Jump to content

Moto Zajednica

1. Moto GP Losail, Qatar konacno!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Ovi što su došli sa sbk hiljadarki se povampirili, voze ko ludi i osećaju se kao kod kuće. Nadam se da će taj trend i da se nastavi. No trening i kvalifikacije su jedno a trka je nešto drugo...jedva čekam da ih vidim na delu i da pomrse konce favoritima. Stvarno mi žao što 46 ne zna da nađe lični lek za tog Dukca nego samo mrsi muda po stazi, čak mi se čini da je i totalno demotivisan i i vozi ono...ma bole me qr za sve i onako mi ne ide :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Ovi što su došli sa sbk hiljadarki se povampirili, voze ko ludi i osećaju se kao kod kuće. Nadam se da će taj trend i da se nastavi. No trening i kvalifikacije su jedno a trka je nešto drugo...jedva čekam da ih vidim na delu i da pomrse konce favoritima. Stvarno mi žao što 46 ne zna da nađe lični lek za tog Dukca nego samo mrsi muda po stazi, čak mi se čini da je i totalno demotivisan i i vozi ono...ma bole me qr za sve i onako mi ne ide :neznam:

Mogao bi makar "rivalitet" sa timskim kolegom da ga trgne is sna.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

" Juce nije bilo bas fantasticno, ali je bilo mnogo bolje, pogotovo sa istrosenim gumama, pa je cilj bio da se kvalifikujem u drugi red. Veoma sam daleko od tog ciljanog mjesta, posto su problemi koje smo imali bili pogorsani. Sto je veoma cudno, jer smo napravili samo neke manje izmjene u odnosu na juce, ali je osjecaj bio potpuno drugaciji. Kad smo se vratili na jucerasnja podesavanja, isao sam malo brze, ali nije bilo nista posebno brze, da bi popravio svoj rezultat. Nisam siguran sta da ocekujem od trke, ali ocigledno, nadam se da ce biti bolje. NIcky je imao drugacija podesavanja nego mi i imao je dobru sesiju sa obje gume, pa sada takodje gledamo i u njegove podatke i pokusacemo biti bolji."

 

Ovo mi lici kao Rossijevo priznavanje poraza. Da rade kao konji, rade, da im ne ide, ne ide. Ostaje nada da ce se u nastavku sezone desiti nesto, nesto dramaticno bolje, jer je otuzno gledati da je Vale kako rekose, najbolji od CRT-ova.

 

Stoner nikako nije zadovoljan, izgleda ako se danas na zagrijavanju ne pronadje neko rijesenje, da ce ove godine morati da se oprosti od Losailskog trona.

"Nisam zadovoljan kako su kvalifikacije prosle za nas, trebalo je biti mnogo bolje, pogotovo na mekoj gumi koju nismo koristili cijeli vikend. Proteklu noc smo bili srecni, kako smo napredovali i sa podesavanjima. Veceras smo pokusali jos da popravimo podesavanja i samo smo pravili gore i gore. Na kraju napravio sam pun krug i vratio se na ono kako je bilo u Cetvrtak, ali se opet javio veliki problem sa vibracijama. Sada imamo mnogo posla sta je poslo kako ne valja i gdje je problem, prije sutrasnjeg dana. Ako napravimo veliki korak na zagrijavanju, mozemo da pokusamo biti na podijumu ili mozda borbi za pobjedu, ali ako stvari ostanu kakve jesu, onda ce ovo da bude duga i teska trka za nas."

 

 

A za razliku od ove dvojice, sa druge strane imamo veoma zadovoljnog Lorenza koji je kako kaze, vozio do limita na kvalifikacijama. "Veoma sam srecan sa ovim rezultatom. Morao sam da vozim preko 100% da bi dograbio pol poziciju, gurao sam do limita i napravio savrsen krug. Jos uvijek moramo da unaprijedimo snagu na pravcu i maksimalnu brzinu, ali na ostatku staze motor radi stvarno dobro. Sutra ce biti teska trka i mislim da ce gume biti veoma vazne. Veliko HVALA Yamahi i mom timu sto su mi dali ovakav motor."

 

Na listi ne bas zadovoljnih su i Pedrosa, Bautista, Pirro,.., a opet imamo Cala koji je srecan kao mladi majmun sa prvim redom, potom Hayden, pa Bradl. Ne moze nekom svanuti, dok se nekom ne smrkne. :D

 

Pred kraj kako su poceli da otresaju CRTovci, veoma sam se zabrinuo, najvise kad sam gledao kako Passini pepnu, mislio sam da ce podletiti pod motor. Randy skasumao ARTiliju u temelj. Nadam se da ovoga nece biti na trci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ima na Youtubu on board cam Yamaha, Ducati i Honda ceo krug... poslusajte Yamahu pa Ducati , skoro isti engine sound.. Pitam se sto ... mislim da bi bilo bolje da je Vale ostao pri svome da ne seda na nesto sto urla nego da menja dukca po meri i zelji

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stoner nije zadovoljan? Pa drugi je u kvalif.,nije poslednji! Veoma je pesimistican u izjavama. Ne volim to... Kao "bedak,bedak"

 

Uvek je bio kenjkav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam imao priliku da gledam uporedo ove filmice iz kokpita...bas lepo.

 

Deluje da Ducati...ne znam ko vozi...ima kraci prenos od ostala dva, a vozac Honde zavrce za sve pare, lepo se cuje kako kontrola proklizavanja intervenise...trrrtrrrtrrr :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Stoner je uvijek bio takav, nekova parola je da uvijek moze bolje. Meni je malo smetalo, bilo cudno, mislio sam da je preseravanje , kad je 2008 govorio da motor nije kakv treba da bude. U Ducatiju tada nisu htjeli da legnu pare za razvoj masine i covjek je otisao, covjek koji se srodio sa tom masinom, a sad su legli vise od nekoliko puta vise para i sanjaju o drugom redu kvalifikacija. Da nisu bili krelci, sad bi Stoner jos prasio Ducati, a Rossi Yamahu i bilo bi vise od dva konkurenta za titulu.

 

Tako da me za Ducati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Upravo tako , dva pogrešna poteza i zamalo da ode šampionat u pm , Navijam za Kamenog ali nebih želeo dominaciju i u ovoj sezoni nago da praše svi za sve novce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Stoner nije zadovoljan? Pa drugi je u kvalif.,nije poslednji! Veoma je pesimistican u izjavama. Ne volim to... Kao "bedak,bedak"

 

Uvek je bio kenjkav.

 

Za ovu izjavo jedan veeeliki PLUS ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja sam u 2011 imao utisak da je Yamaha najbolji trkački paket što se pokazuje i sada na početku 2012.

Da se tema ne pretvori u marketing Casey Stonera ali on je više puta pokazao da zna da ode korak dalje na istom motoru od drugih.

Lično mi se sviđa što Honda nije tip top kao Yamaha, pa sada neka Stoner koristi svoje adute koje sigurno ima a Honda neka gleda kako da reši probleme.

Nadam se da će to doprineti dobrom trkanju.

 

Yamahin top speed problem nije toliko relevantan što je dokaz Ducatijevog marketinga da ide 360km/h a vremena prosečna ili za Rossija veoma loša.

Treba da vidimo samo kako će ići sa habanjem guma kod svih takmičara...

 

Vezano za Rossijev prelazak iz Yamahe u Ducati razlozi su nam poznati a da je imao sreće oko prelaska u Ducati imao je jer je tada Stoner odlazio iz Ducatija i konačno se ostvario taj italijanski san.

Da nije bilo mesta u Ducatiju gde bi on bio sada tj tada?

Šta se tu dešava toliko dugo u zlatnoj ekipi VR-JB nije mi jasno i sve to polako ide u zaborav

 

I na kraju da je sada na Yamahi ili Hondi ne bi se dobro proveo 100%, sada je konkurencija za pobedu mnogo žestoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ako napravimo veliki korak na zagrijavanju, mozemo da pokusamo biti na podijumu ili mozda borbi za pobjedu, ali ako stvari ostanu kakve jesu, onda ce ovo da bude duga i teska trka za nas."

 

Hm, čovek se odvikao da se bori za pobedu, podijum, plasman, bilo šta... nije mu ove godine motor za klasu-dva bolji od ostalih i odmah pada u depresiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislo sam o deranju motora... dukati je imao svoj prepoznatljiv zvuk... kao i u stvarnosti kad ga cujes na kilometar znas da je dukati , a sad je nakako mirniji i tisi .... Stoner kad je cepao to je urlalo i na pustanju gasa je imao taj Dukati sound sad mi je malo Yamahastiji , neznam kako da opisem nekako je trom i tih kao da nedolazi iz dukati fabrike

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

, a sad su legli vise od nekoliko puta vise para i sanjaju o drugom redu kvalifikacija.

... ali ujedno mislim da su prodali vise motora na konto Rosija, Ako nista drugo,dobar marketing. Makar otkidaju u drugim kategorijama a imaju recept da tako i nastave,Ducati Panigale. Eddi La Marra

 

OcAri_lamarraaction.jpg

 

Da izađem iz OFFa .......... Kameni na Twiter-u spominje kapi kise na vetrobranu kola na putu ka stazi i kaze da ne budemo sigurni da kise nece biti

 

 

mpLwo_55384517.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Šit! Staza ce biti kao ogledalo! Pa ja se munjim ceo dan da gledam trku!

Dok čekamo ... temperatura diskova,very hot

 

 

 

DL0Ar_calcrutchlow.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Povodom tih diskova, dvojac sa British ES rece, da neko ko nije navikao voziti, tj. kociti sa tim namunjenim diskovima, da je u velikom problemu, jer nije ista "procedura" kao sa "obicnim". Znam da su to spomenuli jer je Passini imao jedan krajnje nenormalan potez na kocenju, za koji misle da je upravo zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja