Jump to content

Moto Zajednica

Prepakivanje auspuha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Trebao bi prepakovati auspuh, (impregnaciju u prigussivaccu) pa da mi neko pomogne, i kazze ako zna, gdje se mozze nabaviti, i koji je najoptimalniju materijal (staklena, metalna, azbestnaza ili neka druga vlakna) za ispunu prigussivacca. Ovaj postojecci mi je tiliko pun ulja, da bi ga rado bacio, ali neman cim da ga zamjenim. Motor mi je kao sto pisse kava -- kdx 200, dvotaktni, a prigussivac "R.S.V. Sprint Version" ako to nekom nessto znacci. Unaprjed hvala za bilo kakvu pomoc! Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam na 2T 125-ici (Aprilia) imao hand-made izduv koji je svojim zvukom i mrtve budio... :lol:

Naime nije imao nikakvu izolaciu izmedju cevi(one supljikaste) i "oklopa" prigusivaca, a takodje uz pomoc par kopci i srafova prigusivac se rastavljao pa se moglo izbaciti nesagorelo ulje (dao Bog, bilo ga je dosta!). Ovaj patent (rastavljanja) sam vidjao i na drugim "aftermarket" izduvima (npr. Arrow) pa me cudi da to kod Kawe nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Auspuh za 2T je mnogo teze napraviti nego za 4T.

Za 2T je citav sklop u pitanju da bi ga super odradio i dobio na njemu i zvuk i snagu. Jednom prilikom sam slusao kako se to radi i stvarno je komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Ok, i kod mene se rastavlja prigussivac sa dva ssrafa i vadi centralna ssupljikava cjev, pa impregnacija koju bi da promjenim, jer je puna, natopljena uljem. Mozze da se occisti citav, samo sto mi je mako bezveze da ispirem impregnaciju, trebalo bi mi 200 litara benzina :cry: da bi je malo sredio, pa kontam da je jednostavnije zamjeniti. Hvala, joss neko, neki info :?:

Pozdrav svima :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jedan moj drug je na skuteru ocistio ceo auspuh tako sto je ga je napunio nekom kiselinom i ostavio da prenoci.

Kaze, sutra ujutru kad ga je ispraznio izaslo je skoro sve iz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Jedan moj drug je na skuteru ocistio ceo auspuh tako sto je ga je napunio nekom kiselinom i ostavio da prenoci.

Kaze' date=' sutra ujutru kad ga je ispraznio izaslo je skoro sve iz njega.[/quote']

 

Ostali samo dugmici :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

A jel' ostalo sta od punjenja u prigussivacu nakon kiseline ili je i to isprao??? :?:

Super ali nessto konkretnije, npr koja kiselina i u kom procentu, koliko dugo je drzzao i od kojeg materijala mu je auspuh, moj je alu (dural)... To bi vecc bio nakakav koristan recept. :wink:

Hvala u svakom sluccaju, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
pa impregnacija koju bi da promjenim, jer je puna, natopljena uljem

Ma moze i bez toga- provereno! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Prigusni materijal mozes da zamenis celicnom vunom. Moze i ona za pranje sudova. Druga varijanta je da to spalis autogenim ili plinskim plamenom. Autogeni nebi trebao imati visoku temperaturu (plin razvija 700 stepeni). Dovoljna je temperatura na kojoj ce ulje izgoreti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Najbolja je azbestna vuna za auspuh. Imas je u luisu i auneru. Moze i celicna ali to nije bas to. prazan ti ne preporucujem ni zbog buke ni zbog pada snage. pakovanje je oko 250gr i kosta oko 20e. To bo trebalo da ti je dosta za dve zamene odnosno dve sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ok..neznam gde pisati , pa kako je ovde vec otvorena tema  :P

 

Ja sam danas gledajuci zice ( pranje sudova ) za auspuh , naleteo na nesto sto ima istu namenu ali je mnogo sitnije i ima taman lep oblik da se navuce preko te perforirane cevi u auspuhu...e sad , ono sto mene interesuje , je vase misljenje o ovom proizvodu i on bi recimo bio samo prvi sloj preko cevi , s obzirom da je jako sitan i mislim da bi bio savrsen za prigusivanje zvuka...naravno da bi se preko toga moralo navuci jos nesto , recimo klasicne zice za pranje sudova ili nesto drugo ako imate za ideju...znaci ovako :

 

Arix kolutici vune :

 

za_pajceke_[1600x1200]_121743.jpg&w=250

 

Arix kolutići vune

 

    * ultrafini kolutići metalne vune

    * efikasno i brzo čiste zagorene površine

    * idealni za čišćenje tava i lonaca

    * prikladni za INOX površine

 

pakovanje sadrzi 12 kom i nije skupo...ali me insteresuje sta mislite , da li bi to drzalo vodu kao prvi sloj na cevi a preko nje da ide klasicna zica za sudove od inoxa - rostrfraja ..i sad tu ima dve vrste , pa je pitanje koja bi bila bolja varijanta...

 

prva  - krupnija varijanta

 

celicna_zica_[1600x1200]_121848.jpg&w=250

 

Arix žica za čišćenje

 

    * metalna pocinčana čvrsta žica za čišćenje

    * skida najtvrdokorniju prljavštinu

 

i druga  - sitnija varijanta ( u smilslu velicine rupica )

 

inox_[1600x1200]_121935.jpg&w=250

 

Arix spužva od metalne žice Inox

 

    * spužva za čišćenje od metalne žice

    * skida najtvrdokorniju prljavštvinu

    * idealna za Inox posuđe

    * ne zadržava masnoće i prljavštvinu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Radicu, ne lupaj. 

 

Obavezno sitnija preko perforirane cevi, a preko nje je bolje da stavis kamenu vunu (ne staklenu, izduvace je vrlo brzo) jer ces dobiti dublji zvuk i spoljni plast auspuha ce biti izoliran, pa se nece mnogo grejati. Ako neces kamenu vunu, onda mozes da ubacis ovu srednje krupnu ili isto najsitniju, zvuk se nece mnogo razlikovati (sem sto ce top biti malo bucniji) ali ce ti lonac biti usijan posle voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Dobro da je neko i odgovorio na moje pitanje jer sam mislio da niko i nece  :P ... e sad mene ineteresuje da li ce ta sitnija tj. vuna izdrzati te temperature zbog svoje sitnoce itd...ako se nece raspadati onda mi jedino ostaje da probam nabaviti tu kamenu vunu :)

E sad postavlja se pitanje gde nabaviti tu kamenu vunu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ili ako ti je lakse nabaviti,mozes koristiti i ona poliesterska vlakna,ja sam na suzani pravio sa tim pre 6-7 godina i jos uvek je odlicno,a kao prvi sloj oko cevi mozes staviti prohromsku mrezu za komarce pa onda vunu,da je nebi izduvavalo napolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Pa sad umesto te mrese za komarce mogao bi staviti tu vunu za sudove jer mislim da bi lepo pasala...kamena vuna ima da se kupi samo u auspuh sevisima ili se pak to moze kupiti i nekoj radnji recimo ?

uskoro ce motor biti garaziran pa cu se baciti na posao...i da , kad vec tupim  :P ... kako da se ocisti auspuh ako jako dimi :) ... negde sam citao cini mi se da treba paliti ali zar se tako ne ostecuje izgled auspuha tj. potamni itd. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Znaci vi mislite da cvaji nece nista smetati ako se masina cepa ma maximumu tih 15km tj neostecuje se kad je toliko deres na visokim obrtaijma  :P

Ok znaci da mi samo ostaje da se snadjem za vunu i da , da li je bolje da se provoza motor tih 15km pre prepakivanja auspuha ili posle ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Znaci vi mislite da cvaji nece nista smetati ako se masina cepa ma maximumu tih 15km tj neostecuje se kad je toliko deres na visokim obrtaijma  :P

Ok znaci da mi samo ostaje da se snadjem za vunu i da , da li je bolje da se provoza motor tih 15km pre prepakivanja auspuha ili posle ?

nemoras bas do crvenog...  ::) ::),

Obavezno pre. posto ako to uradis posle, sva ona mast koja se nakupila u auspuhu zalepice se oko mreze i opet ce da dimi.. ;) a i imaces efekat kao da je samo obicna cevka kao da nema vune... ;) (nece biti prigusenja zvuka)

post-8170-12879098421102_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja