Jump to content

Moto Zajednica

yamaha xj6 ili ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F

naime ovaj model mi se jako dopada ali i suzuki GSR600 bi mogao doci u obzir s obzirom da sam relativno pocetnik mada se dosta dobro snalazim u voznji

malo jacih motora zanima me kakva su vasa iskustva oko ova dva modela

 

prednosti i mane oba modela i jos da napomenem performanse mi nisu presudne samo kvalitet izdrzljivost i naravno jeftinije odrzavanje.

post-23146-0-27397600-1331597195_thumb.jpg

post-23146-0-10862900-1331597364_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Ne mogu ti puno pomoci, ali ono sto znam sledi...

 

GSR-a sam vozio jako kratko, probao sam ga zbog kupovine. Voznja je trajala mozda 5 km. Motor je brz, vibracija nema, odlicno koci, povozan je i po meni previse savrsen. Opsti utisak (naravno samo prvi!!!) je da motor nema karakter. Nije me uopste uzbudio. Unapred se ogradjujem od ukupnog utiska. Nisam imao prilike da motor vozim dovoljno dugo da bih dao konacan sud.

 

Ovo je motor koji sam probao i mislim da je u trenutnoj ponudi najpovoljniji. Servisiran u ovlascenim servisima i moze se proveriti istorija u doticnim servisima (nisam proveravao...). Jedino sto mi je ostalo otvoreno kod ovog motora su gume. Ima Michelin gume, a prema nekim informacijama ovaj motor nije isporucivan sa tim gumama. Sa kilometrazom koju vlasnik objavljuje, gume moraju biti prve. Nista ne tvrdim. Samo obrati paznju i proveri taj detalj ako te ovo bude interesovalo...

 

Drugi koji mi je bio na oku je ovaj. Zamolio sam prijatelja motorasa da ga pogleda i ispostavilo se da zna gazdu. Njegov utisak je bio da je motor ok i da je prilicno siguran da je kilometraza prava.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Најбоље би ти било да пробаш и један и други, али по мом досадашњем искуству ГСР је много удобнији од ХЈ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne mogu ti puno pomoci, ali ono sto znam sledi...

 

GSR-a sam vozio jako kratko, probao sam ga zbog kupovine. Voznja je trajala mozda 5 km. Motor je brz, vibracija nema, odlicno koci, povozan je i po meni previse savrsen. Opsti utisak (naravno samo prvi!!!) je da motor nema karakter. Nije me uopste uzbudio. Unapred se ogradjujem od ukupnog utiska. Nisam imao prilike da motor vozim dovoljno dugo da bih dao konacan sud.

 

Ovo je motor koji sam probao i mislim da je u trenutnoj ponudi najpovoljniji. Servisiran u ovlascenim servisima i moze se proveriti istorija u doticnim servisima (nisam proveravao...). Jedino sto mi je ostalo otvoreno kod ovog motora su gume. Ima Michelin gume, a prema nekim informacijama ovaj motor nije isporucivan sa tim gumama. Sa kilometrazom koju vlasnik objavljuje, gume moraju biti prve. Nista ne tvrdim. Samo obrati paznju i proveri taj detalj ako te ovo bude interesovalo...

 

Drugi koji mi je bio na oku je ovaj. Zamolio sam prijatelja motorasa da ga pogleda i ispostavilo se da zna gazdu. Njegov utisak je bio da je motor ok i da je prilicno siguran da je kilometraza prava.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao... 1zdravo.gif

Intersantno zapazanje da motor kojem crveno polje pocinje na 14000 nema karakter :zbunjen: . Sumnjam da si uspeo u tih 5 km da stignes i do pola od toga.

Kako bilo...u poredjenju sa XJ6, GSR je nisko leteci avion.

XJ6 je jedna jako tuzna zamena za Fazera. NIt ima ram, niti ogibljenje, niti motor.

Izuzetno "jeftina" sprava, savrsena za pocetnika. Kada kazem jeftino mislim na ulozeno od strane fabrike. Kao i velika vecina japanskih motora ne bi trebalo da pravi neke posebne probleme. Eto i ovaj moj bez karakterni motor ulazi u svoju 7. sezonu i prosao je dosta toga (preko 30k km), posle zimske pauze baterija sa punjaca na svoje mesto, kljuc i gas.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,suzuki trosi vise 2 litre sigurno,isli smo u madarsku drugar gsr i ja fazerom,voznja od 500 km pa ti vidi,mada za ovaj kazu da mu fali 20 konja ,ali ako ces se voziti sam xj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Intersantno zapazanje da motor kojem crveno polje pocinje na 14000 nema karakter :zbunjen: . Sumnjam da si uspeo u tih 5 km da stignes i do pola od toga.

 

Jasno sam se ogradio u svojoj poruci. Ko zna bolje, neka pomogne coveku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Istina je da GSR potrosi vise od svoje direktne konkurencije i sto je interesantno to je slucaj samo kada se vozi "normalno". Poznato je isto da je od svih golaca 600, GSR najspremniji "u bunaru" i to je razlog sto je malo zedniji od ostalih (ima takva elektronska resenja i mapu ubrizgavanja) , ali kada krene malo da se zavrce ta razlika se za cudo smanjuje.

Svakakvih je ovde (na forumu) komentara bilo, poredjenja sa elektro motorima i drugom aparaturom, a ja mislim (necu da tvrdim) da je od sve sabrace u klasi naked 600 najsportskije orijentisan. Mama fabrika ga dobro zategla pa je mozda malo tvrdji za grad, ali zato kad izadjes na otvoreno.....kad te cuju bajkeri koji sede ispred lokalne kafane i ispijaju 'ladno pivo, za trenutak zaustave gutljaj da vide sta ce to da prodje...misle...kakva je ovo ala...al' se vrti sunce ti zareno.....kad ono GSR.

Truba je fali mu karakter.

Ja sam spreman da za 10000km dam 250 evra vise za benzin.

Svako zadovoljstvo u zivotu mora da se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F

Sve ja vas dobro razumem sto se tice Gsr-a imao sam prilike da ga vozim par dana i jeste dosta dobar primerak,

ali ja planiram da kupim NOV motor u nekoj normalnoj izvedbi

i sto pouzdaniji na duzi vremenski period i 20 konja mi apsolutno nista ne znaci samim tim ni performanse

Jedino vesanje,kocnice mogu da me poremete da ne uzmem xj6 ali uz sve navedeno nije to ni toliko lose ili se varam?

Jos nesto nov dobijam za 5500evra i mislim da je to dobra kupovina posto i ne planiram za duze vreme da bilo sta menjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jos nesto nov dobijam za 5500evra i mislim da je to dobra kupovina posto i ne planiram za duze vreme da bilo sta menjam

Na Euro Sumar-ovom sajtu piše da imaju u ponudi GSR600 K9(2009 godište, nije se prodao jbg) za 5800Eura, sa PDVom.

 

Malo više para, puno više muzike.

 

Osim ako ti se GSR jednostavno ne sviđa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F

Slazem se sa tobom ali uvek ima ono ALI

suma od 5500 mi je vrh svih vrhova i malo preko toga

tako da sve preko otpada u startu jedino ako bi diler suzukija jos malo korigovao cenu onda bi u svakom slucaju prelomio na gsr.

Nego dajte mi malo informacija o yamahi ako je neko imao bilo kakvo iskustvo sa ovim modelom.

Probajte da me ne razocarate u startu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Problem je sto ovo nisu uporedivi motori - pripadaju razlicitim kalasama.

Yamaha xj bi mogao da se poredi sa Kawom er6n, dok GSR pripada klasi vise, u grupi sa Fazerom, Hornetom, z750...

 

Dakle, svi elementi GSR-a su za klasu iznad xj...ostalo je stvar tvojih preferencija i mogucnosti.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1560 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U Eurosumaru imaju jedan gsr k9 nov u salonu.Kosta 5800 evra.Ponesi 5500 evra i idi kupi sebi novu stvar,siguran sam da ce pristati.:takoje: Imas i kod Atile u Horgosu na akciji nov suzuki gladius za 5590evra.Srecna kupovina!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U Eurosumaru imaju jedan gsr k9 nov u salonu.Kosta 5800 evra.Ponesi 5500 evra i idi kupi sebi novu stvar,siguran sam da ce pristati

To je akcijska cena, nema spuštanja do sledeće godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

... Imas i kod Atile u Horgosu na akciji nov suzuki gladius za 5590evra.Srecna kupovina!

 

Ko je Atila sa Horgosa? Je l' ima sajt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1560 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

... Imas i kod Atile u Horgosu na akciji nov suzuki gladius za 5590evra.Srecna kupovina!

 

Ko je Atila sa Horgosa? Je l' ima sajt?

 

Ima i kod njega gsr 600,2011god,presao 2000km.Mislim da je cena oko 5500eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Skoro sam bio u slicnoj situaciji. Suzukija nisam probao, ne smem da poredim modele, ali mogu reci svoja iskustva sa xj6, mada nije naked.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/61334-napetost-raste-jer-sutra-se-pazari-motorce/

 

Da je klasa nize, jeste. Da je los motor - nije. Pogledaj moju temu i jedan link na prvoj strani gde su hrvati testirali xj6 na 50000km i rastavili masinu.

 

Ono sto je mozda najbitnije kod xj6 je nisko sediste. ako si preko 180 definitivno ne treba da ga kupujes. Moj drug je visok preko 180 takodje ima xj6 diversion, ne zali se, ali vidim da mu moze biti mnogo udobnije. Meni sa 176cm je dobar.

 

Za sportsku voznju nije. Tj moze, ali ima boljih za tu namenu i te pare. Sigurno da ima zanimljivijih, zivahnijih motora. Ovaj je namenjen onima koji prvi put prelaze na 600cc. Ne bih ga nazvao zamenom za fz6. Jednostavno, kao sto rekose neki, nisu ista klasa iako imaju zajednicke elemente. Zanimljivo je da motor iako je uradjen od jeftinijih elemenata nego fz6 ne odaje utisak jeftinog motora. Ima dosta dizajnerskih zanimljivih detalja (npr ralica, zatamljen vizir...) koji odlicno maskiraju jeftinocu cevastog celicnog rama...

 

Kada se kaze klasa nize, misli se uglavnom na one elemente koji nekom ko nema mnogo iskustva i ko ne juri performanse ne znace mnogo. Posle godinu dana voznje tog motora, nisam osetio da mi nesto fali na njemu. Jeftiniji ram? jeste. Sta meni poluiskusnom to znaci? Nista.

 

Na kocnice nemam zamerke. Do sad su me zaustavile uvek kako sam zeleo, mada, mislim da bih sledeci put ipak odabrao motor sa ABS. Da se razumemo, nisam imao kocenja na 150kmh, niti nagla pri vise od 100. ne znam kako bi se tu pokazao. U nekoj prosecnoj putnoj voznji rade posao.

 

Danas sam vozio do Madjarske i nazad autoputem. Brzina 120 (opusteno) do 160 - 170. Motor je lepo podneo to. Nije se raspadao, vristao, tresao.. Sasvim normalno sve. Preko toga nisam isao ali mislim da bi mu to vec bilo natezanje. Max je kazu oko 210.

 

Kako svega 3 godine vozim motor, a pre ovog samo jednu 125cc, moze se reci da nemam pojma jos uvek da vozim. Ipak, nikada nisam imao osecaj da ga ne kontrolisem, niti da me ne slusa. Kako se to kaze kod nas, prasta greske.

 

Mane? Lose svetlo. Probacu sa jacom sijalicom. Mek zadnji amortizer (default). Nisam jos probao da ga podesim na tvrdje. Nije za visoke.

 

Potrosnja: oko 5l/100km, mesovite voznje uz povremenu suvozacicu i montiran kofer (najveci).

 

Servis? Svi kazu da polusintetika radi posao posebno sto motor nije jak. Treba ti 2.5 litra ulja za servis. Servisni interval 10 000 km po servisnoj knjizi. Filter ulja se menja na svakom drugom servisu, dakle 20 000 km. Jeftiniji servis od toga ti ne moze biti na 600cc.

Ja servis radim na 5k sa full synth. yamalube, mada verovatno jamaha zna zasto je 10k napisala u manualu.

 

Opsti utisak?

Kao prvo, nisam u fazonu da hvalim svoga konja. Odmah bih napisao sta mi se ne svidja, ali zaista, osim nabrojanog, nisam uvideo nista sto mi smeta. Svidja mi se informacija sa tog HR testa da mogu da ocekujem da motor posle 50 000 km i dalje deluje "kao nov". Kupio sam ga za put. Uglavnom ga vozim neagresivno, oko 90-120, na relacijama od oko 50+ km. U tom rezimu upotrebe radi odlicno. Ukoliko ti je zelja da ga "rastezes", vozis sportski - nadji drugi motor.

 

Ako se odlucis da ipak uzmes xj verujem da se neces pokajati, bar sudeci po onome sto sam shvatio da ocekujes od motora. Opet, uvek je dobro pre davanja gomile para probati sve masine koje ti se svidjaju. I na kraju, nije ti to poslednji motor. Sta god da uzmes da se promeniti. Bitno je da se motor ima i vozi :) Opet, nije losa praksa ako nemas mnogo iskustva, uzeti slabiji motor za pocetak. Svakako ti nece nedostajati snage ni na xj bar nekoliko godina, ako nisi vozio 600cc pre toga.

 

Nadam se da sam nesto korisno rekao u ovom silnom kuckanju. Ako mogu jos nesto da pomognem, slobodno pitaj.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,nisam citao sve jel ti hoces nov ili polovan, ako te zanima gsr sa 20000 km josimure placene 700e evo ti broj dule 06215575o6 ili 0621599787, 2006 nema ga u oglasima nigde.oko 4000 ,ja sam se razmisljao ali yamaha je yamaha(alo i ovi sa gsr da ne preteruju kao svi se okrecu i tako to).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F

Brate ne da si mi sve rekao cak i bise od toga.

Citam sve ovo i nisam bio lenj tokom danasnjeg dana zvao sam suzuki i dobio odgovor da gsr vise nema na lageru tako da to otpada ostaje mi samo yamaha .Visok sam oko 186 i nisam imao veca iskustva vozni vecih motora, znaci nisam neznalica samo prvi put kupujem nesto ovako.

Sto se tice velicine motora mislim da bi mo nesto manji motor vise odgovarao radi samog manevrisanja dok se malo ne naucim.

Vidim da otprilike imam isti razvojni put kao ti pre par godina.

Ja bi da pitam jos jedno ako sam u svom ovom trazenju nesto propistio ima li bolji motor od xj6 nov za ove pare nije bitna marka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Ja bi da pitam jos jedno ako sam u svom ovom trazenju nesto propistio ima li bolji motor od xj6 nov za ove pare nije bitna marka.

 

Po kom kriterijumu? :)

 

Zbog visine savetujem da probas to negde. Mislim da je malo za tebe. U stvari, siguran sam. Bice ti mnogo savijene noge u kolenu, sto na duze voznje nikako ne prija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

pozdrav,nisam citao sve jel ti hoces nov ili polovan, ako te zanima gsr sa 20000 km josimure placene 700e evo ti broj dule 06215575o6 ili 0621599787, 2006 nema ga u oglasima nigde.oko 4000 ,ja sam se razmisljao ali yamaha je yamaha(alo i ovi sa gsr da ne preteruju kao svi se okrecu i tako to).

Hahaha

 

Zaboravio sam da kazem i da je auspuh jos uvek original :moto2:8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,vidi ti tdm a isto ti je dali se praksovao na slabijem ili jacem ako nisi neki balavac pa da ga zavrces,ja sam zeni kupio fazera a pre toga je vozila automatik 3 puta pa sad vozi kao zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja