Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Skinut varijator i kvacilo, varijator je u polu raspadnutom stanju a kvacilo moze da tera, kvacilo rasklopljeno i oprano razredjivacem i nakon toga vodena smirgla 2000 da se skinu sve zaostale masnoce, dalje se pere unutrasnjost dekle sa Bardahl brake cleaner-om jer je musavo i prasnjavo totalno.

post-21163-13854065620252_thumb.jpg

post-21163-13854066136159_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Varijator je opran i nakon toga se jasnije vide risevi gde nalezu rolnice i sam poklopac varijatora je u otiscima i mesta gde nalezu klizaci su nekako prosireni.

Viktore, da li znas kako bi reagovao varijator kada bi mu se skinuo onaj limeni poklopcic sa cetiri srafa koji ide na varijator.

post-21163-13854653298498_thumb.jpg

post-21163-1385465374845_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Posto mi djavo ne da mira variator sam dodatno sreddjivao, risevi koji se nalaze na mestima gde nalezu rolnice sam prelazio vodenom smirglom ali ovog puta 800 granulacije da vidim da li ce nestati, i naravno gde god je bio iole moguci pristup vodjicama rolnica riseva nema, nakon toga mi pade na pamet da bih mogao i da ispoliram vodjice a i tanjire varijatora i kvacila pa sam uzeo sredstvo sa kojim ja odrzavam moj bubanj, sredstvo sluzi za ciscenje cinela i aluminijumskih delova bubnja, pa ako pise da sluzi i za aluminijumske delove zasto ga ne bi iskoristio i na aluminijumske delove CVT-a, razlika je itekako vidljiva, na slici se vide oba dela varijatora gde je jedan tretiran sa sredstvom a drugi ne i vidi se jedan od dva dela kvacila kao i sredstvo sa kojim sam radio, e sad da li ce i kako ce uticati na rad kada se postavi sve na svoje mesto, videcemo.

8u8atysy.jpg

 

esebuhed.jpg

 

aby6u5am.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Zaboravih na unutrasnjost CVT-a, zaboravio sam da slikam pre pranja da se vidi na sta lici a nije licio ninasta, apsolutno crno, mislio sam da ce neki slepi mis da izleti, sprej u ruke i udriiiii, trenutno izgleda ovako mada cemo da ponovimo postupak cim dokupim sprej.

 

a2eju2y4.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Imam jeftino rešenje za kalotu varijatora, poklopac bi ostavio, ja ga nisam odstranio kod svog

 

Odličan rad sa poliranjem kanala :takoje:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Resenje je da se uzme nov sa sve klizacima jer on bas mora da se menja, ako imas neko resenje Bleky vici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Bleky mislim da kalota mora nova ili polovna a da je bolja od ove, na slici se vidi kako je jedna strana lepo upala u zleb a druga visi napolju. U svakom slucaju ja cu da kupim nove klizace a da li ovaj pojedeni deo moze da se sredi ili mora druga kalota.

 

ebyguba2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Posetio pre neki dan brata Viktora sa bratom Djurom i cudesni majstor Viktor sredio poklopac varijatora, navario tamo gde je trebalo, ubacili nove klizace i nema sada gde da mrdnu, te mu se i ovom prilikom duboko zahvaljujem sto mi je ustedeo odredjenu kolicinu novca, jedini problem je sto ja nisam slikao da bih precizirao, kupljene nove rolnice, podmazano svuda gde je trebalo i vraceno na mesto, Meda upalio na keca i samo peva. Malo su osvezene i plastike u medjuvremenu, tu se nismo mnogo zadrzavali, kupljena je smirgla za plastiku, svuda se preslo po jednom cisto da se skine masnoca i isto tako poprskano sprejom za plastiku, oprana i poprskana i dekla varijatora, ona se i ne vidi ali kad peremo sve da sredimo i nju.

Jos malo pa je spreman za Dedamrazijadu pa nastavljamo dalje sa sredjivanjem.

 

asezu6yp.jpg

 

pumypuqe.jpg

 

myhyma8a.jpg

 

emuzypa9.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ал ће Меда да засија и да јури 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Pa sad, ne znam odakle si ali bio je jedan lik iz Zemuna koji je imao dva rasturena Madisona, ja sam od njega kupio felnu a nasao sam ga na polovnim automobilima ili ebay a kao poslednja solucija varenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Postao sam vlasnik malaguti madison-a s250 (2001 god) pre nedelju dana. Veoma sam zadovoljan sa medom. Pali super, bez problema. Ali imam jedan problem. Kada krenem počne da trokira do 20 km/h, posle ide kao lud. Veoma lepo ubrzava. Ali me ovaj problem veoma nervira. Ako neko moze da pomogne(objasni) šta je problem. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

E pa cestitam i da te lepo sluzi, ja se mojim slatko vozam, malo lezim ispod njega malo se vozam :D sta ces stara masina, u kom smislu trokira, jel se gusi ili se desava nesto cudno u varijatoru.

Jel si otvarao CVT, da isproveravas rolne, kais, kvacilo, zvono. . ., jel si menjao ulja, pisi malo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala puno druže :) dok je hladan kreće normalno. A kad se zagreje pa stanem i krenem tad se taj problem pojavi. Ne guši se. Nisam ga jos otvarao jer nisam imao vremena. Student sam a sad navalili ispiti. Otvoriću gu sutra jer sam slobodan. Mali servis mu sledi za vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

To sto nece da ide kako treba, moze da bude i struja. karburator, nesto u prenosu . . . Meni se jednom prilikom zamastio prenos, pa dok krecem do odprilike 30km/h cimao, preskakao, ja otvorio i unutra bilo dosta masnoce, sve sam povadio i oprao, vratio i vise toga nema, al opet kazem moze da bude bilo sta, mozda bi to Satelis (Darko) imao ideju sta bi to moglo biti, ako se sve to desava iz prenosa nemoj da se igras jer meni se tako pojeli oni iglicasti lezaji u poklopcu prenosnika a i napukao mi je poklopac pa sam stavljao drugi a pre toga sve lezajeve izmenio. Moj ti je predlog da ga otvoris pa da vidis, ne pise ti odakle si, ako si iz BG-a ili okoline a Mali Mokri Lug ti nije daleko, pravac Darko.

A sto se tice predjene kilometraze, na desoj strani kormana sa spoljasnje strane imas dugmence crno koje kada stiskas menjaju ti se informacije na bordu, tredba da pise TD pa kilometraza

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala druže. Ovo mi je prvi motor. Pa nisam bas sve naučio.:))

Problem je rešen. Urađen servis. Ali mi se gepek nešto ne otvara. Okrenem ključ na levu stranu i zadržim ali neće pa neće, ne otvara se. Da li zna neko kako da rešim to? :((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sajlica. Imas jednu kanalicu do koje dolazis sa leve strane skutera negde na polovini sedista al moras nesto da zavuces u tu kanalicu odozdo, malo je zajebano prici mu, ne znam koliko sam bio jasan.

Jel si skidao varijator, kvacilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja