Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Hvala druze,na pomoci,za sad nekak gura ovako pa cemo videti sta cemo doduse nezveci mnogo dok je hladan tj nezvecka uopste samo kad se zagreje, moze da bude i iglicasti lezaj na klipnjaci tako mi rece Majesty 250dx videcemo sta cu al definitivno moram mu menjati karike i gumice ventila zbog potrosnje ulja,sto pre.pozz

1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Pozdrav svima, ako nekome treba original kais yamaha za madison 250 yamahin agregat imam povoljno. Neka se javi u pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pitanje za sve koji imaju Piaggio Quassar 250 u svojim skuterima.

Primetio sam da mi na nekih 3000-3500 predjenih km nakon zamene ulja ili posle nekih 8-9 meseci voznje agregat potrosi 250-300ml ulja.Skuter je presao 17500km i u servisu mi sipaju Motul Scooter expert 10w40.

Oni kazu da je sve u redu i da je to normalno pa me zanima da li je i kod vas ista situacija ili da ubuduce sipam drugo ulje posto i ja cisto sumanjam da je problem u samom motoru.

Inace ulje menjam jednom godisnje ili na 5000km.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8952 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod mene je situacija sledeca ili ti:

 

- menjam ulje i f. ulja na svakih 2.500km ( Motul 5W40 ) inace na satu broji 22K predjenih , za tu predjenu kilometrazu ulje na meracu ne mrda.

 

Nije mi bas najjasnije zasto su ti sipali 10W40 kad fabrika ( Piaggio ) preporucuje 5W40 sto ti i pise na bloku agregata ako se ne varam.

Takodje smatram da je servisni interval od 5K mnogo za bilo koji agregat u rasponu 125 - 500cc pogotovo za manje kubikaze koje se vrte na vecim obrtajima jer jedino ulje "cuva" agregat.

Ako zelis da te dobro sluzi, mot. ulje treba menjati na 3K jer do 5K ulje totalno izgubi svoje svojstvo i namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Hvala Satelise na brzom odgovoru i savetu.

Ulje svakako menjam za nekih mesec dana pa cu probati sa 5W40 i pratiti situaciju i ako ne bude potrosnje ulja u prvih 2500km onda cu definitivno menjati ulje na istoj kilometrazi,bar to nije neki trosak.

Hvala jos jednom,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 150

Imam Malaguti Madisona 150 kubika 2000 god. Radio je perfektno,bez greske...U ternutku sam stao i ugasio motor jer sam morao da kupim nesto.Kada sam hteo da ga upalim,vise nije imao struju.Nestala je signalizacija i sve na njemu.Kada sam ga dogurao kuci,rasturio sam mu sve maske i pokusao da nadjem problem.Video sam da su se istopila dva kontakta na dzeku koji ide u dva osiguraca,od kojih je jedan od 5 ampera (i pri merenju probnom lampom nije davao signal napona) i drugi koji je od 15 ampera (daje struju).Kada spojim direktno sa plus kleme na osigurac od 5 ampera dobije struju na kompletnoj instalaciji i motor normalno startuje.Ne znam u cemu je problem?Jel je kvar u samoj bravi ili je u CDI kutiji?Molim za pretpostavke i predloge! HVALA I SREĆAN PUT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8952 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@dallle

 

Ako su ti svi osiguraci ispravni, proveri da li imas ulaz +12V do brave, okreni kljuc na kontakt pa proveri da li imas izlaz +12V iz brave ka potrosacima, ako nemas izlaz najver. problem je u bravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav kolegama !

Evo da se prijavim i ja kao vlasnik Madisona 3 250, radio sam redovan servis(ulje,filteri,kočnice) ali imam problem sa prednjim amortiyerima , naime hteo bih da zamenim ulje u vilama ali neznam koliko ide po štapu. Ispustio sam iz levog 170ml a iz desnog 140ml, kupio sam Motul 5W ali vidim da je ovo staro gušće.

Molim za pomoć :zbunjen:

post-27850-0-19402600-1370169605_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoji Madison sa motorom od 400ccm. U pitanju je masina marke Morini i to se nije bas najbolje pokazalo. Plus, ta fabrika prakticno vise nepostoji i veliki je problem naci rezervne delovi koji umeju da budu papreno skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Znam da postoji od 400cc ali stariji model madison 2,mozda cak i 1,kazem za ovaj novi model 3 valjda nije po konstrkciji za 500 posto nemaju od 400cc piaggio agregate,ove novije mozda gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Malaguti Madison RS250

Kao sto u naslovu kaze,ne znam da li je ovo pravo mesto za temu,ali recite mi kako se menjaju sijalice u faru na Malaguti Madisonu RS250 2006 godiste,i recite mi jel bih mogao da stavim posto mi se cini da idu H4 ,da li mogu da stavim od auta recimo Osram NIghtBreaker sijalice ili tako neke ili ne ,posto mi se cini da slabo osvetljavaju ove postojece i nekako mi mnogo zuckasto svetle :) ? Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Verovatno da su u njemu sijalice od 35W ako kazes da su slabe i zuckaste. Mozes da stavis od auta 55W, ali bi morao da ugradis rele (ako je 35W fabricka) da ti ne bi riknuo prekidac za svetla.

 

Ne znam kako se menja. Verovatno se skida prednja maska koja ide oko farova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Batice mozes da stavis sta oces isto sra..e, a sijalice se menjaju tako sto skines celu prednju masku i lepo ti dostupan far iznutra a ako te bas mrzi da skidas 60 srafova onda skines onu crnu na prednjoj masci i zavuces ruku pa napipavas sijalicu, sto mu dodje isto kao da skidas celu prednju masku :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Nemoj celu masku da skidas nema potrebe,samo skini crni stit kao sto ti Fanky rece imas dva srafa da odvrnes i napipaces sijalicu,obrati paznju moras zabicu da skines koja ide preko sijalice.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8952 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo ga rele a tu su i oznake: 30, 85, 86, 87

 

7zpu.jpg

 

- 85 dovedi masu ( -12V sa sasije, dzeka, akumulatora... )

- 86 dovedi +12V od oborenog svetla ( + zica od ob. svetla )

- 30 dovedi +12V preko kontakta ( deblja zica sa brave )

- 87 ti je izlaz iz relea ka potrosacu/sijalici ( +12V za sijalicu ob. svetla )

 

.... ako si vican to ti je to ako nisi ondak bolje idi do elektricara nego da sprzis nesto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja