Jump to content

Moto Zajednica

Led osvetljenje u instrument tabli

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Naravno da nisam n i prvi ni poslednji koji je ovo uradio ALI nisam vise mogao vise da se bakcem sa sijalicama, kupovao sam one led ubodne sijalice pa sam i njih prepravljao jer je kod mene tabla malo nenormalna, naravno radi se o skuteru Malaguti Madison-u :hej: i njegovoj prosto neodoljivoj instrument tabli, i vise od pola prosle sezone sam vozio takoreci u mraku. Imao sam neke led trakice i volje pa navalio, prvo je trebalo rastaviti celu prednju masku, sto kod skutera moz da potraje ali iskustvo cini svoje, trebalo mi je jedno 15-ak minuta da raskantam ceo prednji deo i da skinem ukupno 28 srafova, jer drugacije se ne moze do table.

Dva segmenta koja sam podelio na pola

 

6HEXS.jpg

 

Rastavljane table je prosto, samo sto se rastavlja sa prednje strane, gde mora da se skine providna plastika, uzvuku se kazaljke, odvrnu se cetiri srafa i unutrasnjost je dostupna

 

hk6VA.jpg

 

Kao sto se vidi na slici postoje pet praznih mesta za sijalice i tri gde sijalice vec postoje, te ti su isto bile zamenjene za led ubodne ali je mnogo bilo jako svetlo tako da sam vratio fabricke

 

1hdae.jpg

 

Led ubacen na dva kraja table

 

2vUsx.jpg

 

Vracena tabla i isprobano kako radi, nije bas da ovoliko sljasti da smeta ali je neverovatno bolje

 

UMAgr.jpg

 

Ode se moze videti kazaljka za benzin kako je podignuta iako je motor ugasen, nesto se poremetilo i sada moram da nadjem nacin da kazaljke vratim na svoje mesto, to se isto desilo i sa kazaljkom temperature, gde se popela do zute boje, vracam kazaljke, dam kontakt ponovo pobrljave i tako u nedogled, nadjem nacin kako to da sredim, odem na pumpu, kupim benzin i dolijem rezervoar do cepa, upalim motor da radi dok se ne upali ventilator i onda kao po jajima vratim kazaljke gde treba da stoje, ali ne znam da li je to slucaj sa kilometar satom, to cemo tek da vidimo kada krene voznja :moto3:

 

lV7tb.jpg

 

Lagano krece sklapanje, tablu vracam na mesto i provlacim instalaciju na mestu gde je stajala sijalica

 

AmH7M.jpg

 

Nisam uspeo da nadjem nacin da negde sa table dobijem struju pa sam je izvukao sa pozicionog svetla, nisam hteo da lemim pa sam prikacio na rednu klemu u slucaju da treba da se skida za neke druge potrebe pa da bude lakse, a treba ce :lol:

 

2l9QG.jpg

 

I na kraju to izgleda ovako.

Ponavljam, na slici izgleda malo bljestavije ali ne i uzivo

 

DPd3.jpg

 

Verujem da je moglo na brdo nacina ovo da se izvede al sta je tu je, jos malo pa :moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja