Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg
On 12.6.2021. at 23:13, boza_kg je napisao:

Na mnogim skuterima kad se čačka oko struje, pojavi se check engine lampica, pa mora reset ECU,  TPS/ISC, šta već, da sistem ponovo uradi proveru. Izguglaj malo, moguće da ima i za ovaj model.

 

 

Guglao, ali reset ECU,TPS/ISC za malaguti madison 3 nisam mogao nac. Ako iko zna rešenje kako da se restartuje tj ugasi lampica greške motora na instrument tabli bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Треба ми опет помоћ. Пријатељ возио, чачкао и сад ми побркао на инструмент табли подешавање 125cc/250cc. Значи, кад упалиш па ти на дигиталној табли избаци податак о кубикажи мотора. Неђе је то било на форумима, и ја сам знао али заборавио па ако неко зна да ме спаси времена потраге. Покушао сам на онај Mode прекидач ал не пребацује.

Promenio član nikola.razic
Додатак

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Das kontakt i kad se pojavi 250cc stisnes Mode prekidac i drzis par sekundi dok se tabla ne inivijalizuje (popale sve lampice). Tako bi trebalo koliko se secam... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg
pre 16 minuta, Crni_NS je napisao:

Das kontakt i kad se pojavi 250cc stisnes Mode prekidac i drzis par sekundi dok se tabla ne inivijalizuje (popale sve lampice). Tako bi trebalo koliko se secam... :stabre:

И ја сам мислио и то покушао, ево опет, ал не пребацује. Моде дугме ми ради за све али пребацивање са 125 на 250 неће на тај начин...не знам, немам решење

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Vidi ja ovo pricam po secanju, mislim da je tako... Mozda gresim, ali sacekaj mozda se javi jos neko.

To se i meni desilo jednom, nisam mogao da prebacim i onda sam trazio na forumu, da bi na kraju ispalo (koliko se secam) da nisam dao kontakt, nego sam samo drzao Mode dugme... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

И ја заборавио, мада и даље мислим да је преко дугмета моде, али неће. Нормално, контакт, сачекам да ми се појави 125cc притиснем (кратко,дуго) моде ништа,само настави на OIL check 

Promenio član nikola.razic
Додатак

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

    Ријешено. Били смо близу обојица мора да се макне акумулатор, сачека се да изађе сва струја,на поновно прикопчавање , јавља се понуда 125/250, у зависности која је кубикажа , дугме моде на њега и потврдиш га. То је битно јер је мени пошло на 125 и Лер гас ми је радио на 3500 обртаја. Сад кад сам г свратио на 250 обртаја су нормални 1700. Чудно да је фабрика овако урадила подешавање. Ал ето, сад макар да не тражимо више 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

E pa dobro je, bitno je da si resio... ;)

Pa to je valjda zato sto sve isto ide i na agregat od 125 i 250cc i onda kad ga prikljucis setujes sta ti treba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Струја ме уништава... Ако је ко активан надам се да ми може помоћи.

 

Малагути Мадисон3 250ие

 

Одједном ми стоп свијетло на кочницу не ради. Дал је прекидач Ил нешто друго што бих могао сам да поправимо то остављам вама да ми кажете. Електричар не гине...

Наиме, упалим мотор слика је оваква

https://ibb.co/ChVDm5y 

затим упалим светла слика је:

https://ibb.co/yg7KjyY

 

Кад притискам кочницу Штоп свијетло не реагује.

Ако имате нешто на ум као решење био бих захвалан.

Пс. Надам се да се слике приказују. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cim pali moped, znaci da prekidaci nisu u problemu.

 

Problem moze biti u sijalicama ili sijalicnim grlima ili instalaciji ili osiguracu ili u kucistu osiguraca (buksne).

Probna lampa, unimer u ruke i lovi zeca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Drugari, treba mi jedna pomoc, ne znam da li sam na pravom mestu ako nisam vi cete mi reci pa cu napraviti novu temu
Naime skuter sam bukvalno dobio na poklon.
Nije paljen dve godine, stajao ispred zgrade isto toliko, izgubljen kljuc :)
Potrebne su mi vise stavke:
1. Ako imate nekog ko radi kljuc/bravu posalji mi poruku
2. Treba mi majstor koji ce da ga sredi mehanicki, mislim na tovda ga upali i da ga osposobi za voznju,
3. Gde mogu naci polovne delove koji nedostaju na slici

Suzuki Malaguti Madison
2007
150ccm
9kw


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Za tvoj problem,Dare je resenje. Satelis na forumu. 

Na oko ovako,novi retrovizori,farovi su zuti i ne ocekuj neko osvetljenje.... Poliranje vizira i komplet motora da malo dobije sjaj.

Imaj i u vidu da je Dare perfekcionista ,pa ako zelis da bude sve kako treba prepusti mu SVE odluke i poslusaj SVAKI savet. I sto se tice CVT,ulja,kocnica,guma,amortizera...ama bas sve ako zelis da uzivas u 'poklonu...' I da ulozis 500/600/700e vredi,ako si vec dobio nesto gratis. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Pre 4 sati, DaliborBP je napisao:

Za tvoj problem,Dare je resenje. Satelis na forumu. 

Na oko ovako,novi retrovizori,farovi su zuti i ne ocekuj neko osvetljenje.... Poliranje vizira i komplet motora da malo dobije sjaj.

Imaj i u vidu da je Dare perfekcionista ,pa ako zelis da bude sve kako treba prepusti mu SVE odluke i poslusaj SVAKI savet. I sto se tice CVT,ulja,kocnica,guma,amortizera...ama bas sve ako zelis da uzivas u 'poklonu...' I da ulozis 500/600/700e vredi,ako si vec dobio nesto gratis. :takoje:

Vazi Hvala, pusticu mu poruku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Malaguti Madison 250ie

Pozdrav ljudi,

 

ono što me zanima je kompatibilnost delova za Madison 3 250ie. Za motor je sve manje više poznato, međutim interesantno bi bilo kada bi neko preneo iskustva ako je pokušavao da ugradi naprimer zadnje amortizere od Beverlija (ili nekog drugog skutera).

Dalje, prednji disk sa pet rupa:

Outer Diameter: 240mm
Spigot Hole Diameter: 105mm
Distance Between Fixing Centres: 120mm
Diameter of Fixing Holes: 6,25mm
Disc Thickness: 4mm

 

Sad, ovde bi najviše mogli da se raspišu majstori a pitanje je koliko imaju vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Kod mene na skuteru nisi bili originalni amortizeru. 

Tj, prvo su bili neki od nekog motora koji su bili jako tvrdi (verovatno namenjeni za tezi motor), pa sam ih ja zamenio sa nekim drugim (mislim od jamaha skutera iste kategorije).

Tako da sto se tice amortizera, bitno je da se uklapaju po dimenzijama i da su recimo za maksi skuter, a ne za motor.

 

Najbolje bi bilo originalne, ali mislim da su dosta skupi i nisam siguran da ih ima kod nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Nova sezona novi problemi haha

 

Dva jutra mi je duze verglao i upalio. Jutros isto. Provozao se, svratio sat vremena popio kafu, da upali, aha.

Zavergla duze, ja opet nista. Ostavih ga malo, pokusah opet, nista. 

Kontakt mu dajem, popale se sve lampice, al nece da zavergla nista. Jednostavno nista.

Akumulator pokazuje kao na 2 crte ako je tacno.

Sta moze biti? Ostavih ga, nemam manometar, dal je akumulator, svjecica il nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nova sezona novi problemi haha
 
Dva jutra mi je duze verglao i upalio. Jutros isto. Provozao se, svratio sat vremena popio kafu, da upali, aha.
Zavergla duze, ja opet nista. Ostavih ga malo, pokusah opet, nista. 
Kontakt mu dajem, popale se sve lampice, al nece da zavergla nista. Jednostavno nista.
Akumulator pokazuje kao na 2 crte ako je tacno.
Sta moze biti? Ostavih ga, nemam manometar, dal je akumulator, svjecica il nesto drugo?
Džabe bez manometra... Teraj kod majstora

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mitrovica
  • Motocikl: Malaguti Madison T180

Pozdrav,

Treba mi pomoc, vozim Malaguti Madison 125cc 2000 godiste. Poslednjih dana desi se da malo duze vergla nego inace, ali upali normalno. Danas je normalno palio, dosta puta, parkirao sam ga i kad sam hteo da krenem vergla ali ne pali. Ne znam do cega je, mislio sam da mozda gorivo ne dolazi u karburator ali nije to, akumulator je nov, onda sam proverio da li baca varnicu na svecici i ne baca(svecica je nova Denso, stavljena pre 1000km), stavio sam drugu opet nema varnice, proverio bobinu nije ni do bobine, proverio CDI nije ni do njega. Skuter vergla kao lud ali nema varnice na svecici ali ne znam zasto.

Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Za paljenje ti treba vazduh, gorivo, kompresija i varnica, ako je filter vazduha ok, kompresija isto, svećica vlažna prilikom verglanja ? Ostaje struja, ako kažeš da je CDI ispravan i Bobina isto, proveri kontakte, od CDI do Bobine, našpricaj kontakt sprej, zatim kabl i lulu svećice, možda nešto nađeš...:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mitrovica
  • Motocikl: Malaguti Madison T180
On 6.8.2022. at 16:58, Betta je napisao:

Za paljenje ti treba vazduh, gorivo, kompresija i varnica, ako je filter vazduha ok, kompresija isto, svećica vlažna prilikom verglanja ? Ostaje struja, ako kažeš da je CDI ispravan i Bobina isto, proveri kontakte, od CDI do Bobine, našpricaj kontakt sprej, zatim kabl i lulu svećice, možda nešto nađeš...:jee1:

Nasao sam problem, hvala u svakom slucaju.

Problem je bio u namotajima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Od skoro vozim Madison 3 250ie i potrosnja goriva je 6l/100km

Jel ima neko iskustva sa tim, da li je to normalna ili ne potrosnja za njega?

I da li neko zna gde mogu da se nabave delovi za njega, na primer u zadnjim stopovima nema one crvene plastike koja ide preko sijalice pa sve vreme svetli belo,  nisam prosao tehnicki...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja