Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem naked 2005+

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Vjerovatno mu ne odgovara cena

 

Ne odgovara mu cena i za ovu Yamahu FZ6. 1neznam.gif

 

@ Ninalara

 

 

Mislim da ces tesko da nadjes dobar motor koji je bez ulaganja, a da kosta malo para...

 

Elem, ti si poceo da gledas oglase kada je sneg zavejao i primetio da se motori slabo prodaju. Naravno da je tako jer je zima, plus sto je do pre neki dan bio sneg do kolena, a poznajem ljude koji su stopirali kupovinu auta zbog vremenskih uslova?! Cim dodju prvi suncani i topli dani, videces kako ce se povecati potraznja za motore i kako ce jedan po jedan da nestaju sa oglasa. Nemoj da te iznenadi ako sa porastom temperature porastu i cene. 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Mislim da ces tesko da nadjes dobar motor koji je bez ulaganja, a da kosta malo para...

 

Elem, ti si poceo da gledas oglase kada je sneg zavejao i primetio da se motori slabo prodaju. Naravno da je tako jer je zima, plus sto je do pre neki dan bio sneg do kolena, a poznajem ljude koji su stopirali kupovinu auta zbog vremenskih uslova?! Cim dodju prvi suncani i topli dani, videces kako ce se povecati potraznja za motore i kako ce jedan po jedan da nestaju sa oglasa. Nemoj da te iznenadi ako sa porastom temperature porastu i cene. 0namigivanje.gif

 

To sto kazes ima smisla, ali ono sto se realno desilo je da su ona dva extra povoljna motora otisla u samo nekoliko dana, iako je napolju taj isti sneg. I gixxer je juce prodao svoj XJ6 2009, trazio je 4300E u oglasu - motor nov. Ja kupujem motor u ovom trenutnku i vaze trenutni trzisni uslovi. Sta ce biti za koji mesec, pricacemo u tom trenutku. Koliko ce da vrede motori (i sve ostalo...) sledece godine, kad prodje 2012-ta koja ispred sebe ima samo nemoguce misije u ekonomskom smislu, i o tome mozemo pricati. Sta se desava sa sajmom automobila? Koliko je opala prodaja auta i motora u 2011? To su sve realni pokazatelji trenutnog stanja.

 

Nemoj me pogresno shvatiti, stvarno bih mnogo vise voleo da je Srbija puna love i da sam sa poslom kojim se bavim u mogucnosti da odem u radnju i kupim bas ono sto zelim, da tvoj motor po toj ceni "odleti" - uprkos tome sto je napolju sneg, da je u Srbiji vise boljih motora, da su trzisna kretanja u porastu... Ali, da li je to tako??? Ja mislim da nije, a iskreno se nadam da nisam u pravu.

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

0640133333 Srdjan - papacito ima Z750 u extra stranju a nije neka jaka cena iz uvoza ocarinjen

 

Gde se nalazi motor? Je l' taj motor crne boje sa zelenim detaljima na boku i hladnjaku?

 

da to je taj sa zelenim detaljima i nalazi se u Pecincima...mislim da je cena sad i nesto manja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

0640133333 Srdjan - papacito ima Z750 u extra stranju a nije neka jaka cena iz uvoza ocarinjen

 

Gde se nalazi motor? Je l' taj motor crne boje sa zelenim detaljima na boku i hladnjaku?

 

da to je taj sa zelenim detaljima i nalazi se u Pecincima...mislim da je cena sad i nesto manja

 

Da, hvala, video sam taj motor uzivo prosle nedelje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Druze nemoj me pogresno shvatiti ali ako tako razmisljas onda sacekaj da prodje ta famozna 2012 pa onda kupi motor,problem u tvom razmisljanju je sto ti je matematika razmisljanja takva da bi ti da kupis motor odvozas ga godinu ili dve i prodas za iste pare,to je nemoguce,da ti matematika nije takva onda ne bi razmisljao o tome koliko ce taj i taj motor da vredi dogodine,ja razmisljam da ce dogodine da vredi onoliko koliko mi je uzivanja i opustanja pruzio do tada,kad kupujem nesto u cemu cu da uzivam ne razmisljam o tome da li ce mu cena za godinu dana pasti za 200eu ili 300eu,jer da tako razmisljam onda ne bih znao da uzivam u tome a mislim da je to poenta imanja motora i voznje motorom,opet kazem ne shvati me pogresno to je samo moje misljenje a svako ima svoje

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Druze nemoj me pogresno shvatiti ali ako tako razmisljas onda sacekaj da prodje ta famozna 2012 pa onda kupi motor,problem u tvom razmisljanju je sto ti je matematika razmisljanja takva da bi ti da kupis motor odvozas ga godinu ili dve i prodas za iste pare,to je nemoguce,da ti matematika nije takva onda ne bi razmisljao o tome koliko ce taj i taj motor da vredi dogodine,ja razmisljam da ce dogodine da vredi onoliko koliko mi je uzivanja i opustanja pruzio do tada,kad kupujem nesto u cemu cu da uzivam ne razmisljam o tome da li ce mu cena za godinu dana pasti za 200eu ili 300eu,jer da tako razmisljam onda ne bih znao da uzivam u tome a mislim da je to poenta imanja motora i voznje motorom,opet kazem ne shvati me pogresno to je samo moje misljenje a svako ima svoje

 

Opusteno... Skroz razumem sta hoces da kazes, razumeo sam to i kad smo se videli i sa svim se slazem, osim u onom delu da je moj plan da se vozim za dz godinu, ili dve. I moja je procena da je sasvim razuman gubitak na kupoprodajnoj vrednosti motora te vrednosti izmedju 200E i 300E/god. i to pod uslovom da motor ostane u manje-vise istom stanju.

 

No, da li mislis da je normalno da tvoja Yamaha po toj ceni, u takvom stanju, to godiste, od tebe koji imas takav odnos prema motorima, ne bude prodata "u dva dana"? Da li mislis da Zeljkamp-ov motor isto tako nije trebao davno biti prodat? Da li podaci o padu prodaje motora i auta u 2011 nisu bitni? Da li je otkazivanje sajma automobila prvi put posle 50g nevazno? Da li poslovi/prometi/plate idu na bolje iz dana u dan? Kad pricas sa okruzenjem, da li je ljudima dobro ili bas i nije - u ekonomskom smislu? Ovo su sve konkretne cinjenice, a ne pausalno ocenjivanje necijeg razmisljanja.

 

Da li sam u pravu ili ne, ne znam, ali konkretne kontraargumente nisam cuo (osim realne cinjenice da je zima i da je logicno da je trziste uspavano) . Vec sam rekao da sam u ovome nov i da je lako moguce da gresim u proceni. Ali, ono sto znam za sigurno, to je nacin na koji razmisljam. Ono sto znam za sigurno je da me nisi dobro procenio. No, ima vremena, odvotockicu se ove godine sigurno i ako se negde sretnemo i popricamo malo dublje, bicu ti jasniji 1Mina.gif.

 

I za kraj... Ono sto me je odusevilo na ovom forumu je pozitivan duh u komunikaciji. Vidi se da su ljudi ovde neostrasceni, da se motorima bave iz ljubavi i da, cak i kad drugacije misle, raspravljaju sa uvazavanjem i bez negativne vibre 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kupovao sam i ja svoj prvi motor, trazeci najjeftiniji a da je pritom u dobrom stanju i kupio sam ga, posle 6 meseci traznje, uhvatio sam zadnji voz (kraj februara) jer su cene vec pocele da skacu a svi primerci za koje sam bio zainteresovan se rasprodali, tako da sto vise cekas platices skuplje osim ako nemas neku veliku srecu da naletis na nesto povoljno, jeste kriza, plate ne rastu, i sve to sto pricas stoji, ali niko nije blesav da poklanja dobar motor, osim onaj kome bas gori pod nogama ili skupio kesha pa prelazi na veci, ali takvi motori se u vecini slucajeva prodaju da ne dodju do oglasa. Ako nastavis ovim tempom kupices motor sledece zime, govorim iz licnog iskustva.

Ili na kraju kupi skucan motor pa ga popravljaj ako hoces da prodjes jeftino, tako sam ja uradio.

srecna kupovina, pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ili na kraju kupi skucan motor pa ga popravljaj ako hoces da prodjes jeftino, tako sam ja uradio.

 

Sto se toga tice, tu mi je gixxer-ova recenica pomogla da progledam. Bilo je nesto u stilu da za lovu koju sam zaradio, treba sebi da priustim ono sto ce me usreciti. Nema sanse da kuci doteram nesto sto me nece ciniti srecnim 1moto3.gif. Poceo sam sa 2H, a vidim da ce biti 4H 1neznam.gif.

 

 

kupovao sam i ja svoj prvi motor, trazeci najjeftiniji a da je pritom u dobrom stanju i kupio sam ga, posle 6 meseci traznje, uhvatio sam zadnji voz (kraj februara) jer su cene vec pocele da skacu a svi primerci za koje sam bio zainteresovan se rasprodali, tako da sto vise cekas platices skuplje osim ako nemas neku veliku srecu da naletis na nesto povoljno, jeste kriza, plate ne rastu, i sve to sto pricas stoji, ali niko nije blesav da poklanja dobar motor, osim onaj kome bas gori pod nogama ili skupio kesha pa prelazi na veci, ali takvi motori se u vecini slucajeva prodaju da ne dodju do oglasa. Ako nastavis ovim tempom kupices motor sledece zime, govorim iz licnog iskustva.

 

Sto se ovakvih komentara tice, mislim da smo sve rekli i da nema potrebe dalje vrteti pricu u krug. Ovo je tema koja bi trebala biti jedan najobicniji oglas. Imas motor koji hoces da prodas - ponudi. Prosto.

 

 

srecna kupovina, pozz

 

Hvala!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Jedina dva motora koja bih smeo da kupim, a zatim i smeo da odvrnem gas do kraja su ona belaYAMAHA FZ6N S2 ABS 2008 i Aćimov ER-6. Motor sa 4 cilindra za 3 ili 3,5 hiljade je ili iz sumnjivog uvoza, ili je sklapan od nekoliko motora, ili ima vraćanu kilometražu (a najverovatnije i prvo i drugo i treće). A ti kako hoćeš 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A polovan motor 2008 za 5000 je precenjen pa koliko god da je dobar, dok god kod ovlašćenog dilera ima 2009 za 6000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

ljudi cemu komentari neka covek kupi ono sta hoce,njegove su pare i nek bira sta hoce

ima motora pun oglas.

Ninalara zelim ti da sto pre pronadjes svoju masinu i krenes na voznju0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Čitam ovaj forum pa da kažem nešto na gornje komentare.

Bavim se prodajom novih automobila već 5/6 godina, i do sada sam naučio da svaka roba nađe svoga kupca i svaki kupac nađe robu koja mu najviše odgovara u datom momentu. Što ne mora obavezno da znači da je to najbolji izbor, jer posle par godina kada se sve stavi na papir dobiju se čudni zaključci.

Tako će i ovaj drugar da nađe sebi motor jednog dana, a i ostali da nađu kupca za svoje motore.

Pitanje je samo vremena i strpljenja.

 

Bez obzira na svu ovu krizu i pad prodaje, i dalje se prodaju automobili i prodavaće se.

 

Što kaže stara narodna ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se.

A sa druge strane bolje se kajati zbog nečega što si uradio nego zbog nečega što nisi uradio.

 

Drugar, želim ti da nađeš dobar primerak i napraviš mnogo kilometara.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ninalara zelim ti da sto pre pronadjes svoju masinu i krenes na voznju0takoje.gif

 

Drugar, želim ti da nađeš dobar primerak i napraviš mnogo kilometara.

 

 

Hvala 0takoje.gif!!! To je ta pozitivna vibra koja ovde postoji2jee1.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izvinu drug al' moram...

Ako mislis da meditiras oko toga sta bi bilo kad bi bilo, nikad neces krenuti u ovu ludu pricu. Jer je ona to. Samo jedna luda prica.

Voziti motocikl, samo po sebi je rizicna radnja. Cinjenica da to hoces da radis u zemlji Srbiji daje svemu jos vecu car. JOs jedna vazna cinjenica je i to da imas jos samo 10 meseci do kraja sveta,pa ti vidi... :zvizduk:

Hoces li ti da osetis kako ti vibracije struje uz kicmu dok zavces gas ili sta...

Dza ili bu.

Ne kazem da treba da uzmes prvi motor koji vidis,ali...

Plasis se da pogresis? Pa pogresi,imas na to apsolutno pravo.

Mislis da ces izborom "pravog" motora,posle biti bez izdataka?

Sto pre krenes,pre ces nauciti puno toga o ovom ludom hobiju, za koje ne postoji nikakvo racionalno objasnjenje. Narocito kada benzin kosta koliko kosta.

Kad ti se razvuce osmeh od uveta do uveta, zaboravices gomilu gluposti koje ti se sada motaju po glavi

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

@ pronto

 

Ti vozis GSR 600? Koliko dugo ga imas? Kako si zadovoljan? Kakav je za grad, a kakav za adrenalin po krivinama? Kako se sedi na suvozackom mestu? Je l' pristojna udobnost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ako ti kazem kakav je GSR, jos vise cu da te zbunim :D

 

Ne znam zasto mislis da sam zbunjen 1oda.gif.

 

Smesi mi se jedan, blizu smo dogovora. Mozda tvoji komentari presude...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze ako nisi vozio neki ozbiljniji motor, veruj mi svaki od tih 600 kubika ce biti vise nego dovoljan pogotovo sto je pitanje da li ces moci da iskoristis ono sto nudi

Kao sto SV od koga si poceo ima bolje ubrzanje od bilo kog automobila u koji si seo tako da o adrenalinu ne moras da brines

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ti kazem kakav je GSR, jos vise cu da te zbunim :D

 

Ne znam zasto mislis da sam zbunjen 1oda.gif.

 

Smesi mi se jedan, blizu smo dogovora. Mozda tvoji komentari presude...

Ih bre covek,kako moji komentari da presude ? :zbunjen:

Neka je GSR i najbolji motor na svetu,kako ja da znam kakav je taj sto ti gledas?

Neke stvari sam ti vec rekao.MIslim da bi trebalo da izbegnes za sada Z750.

Ne znam kako to da ti objasnim,jednostavno se vidi jel' nesto odrzavano ili je samo cedjeno. Manje vise svi su japanci isti i to koja je marka i tip za pocetak ne bi trebalo mnogo da te brine. Sa cime bi ga ti uporedio?

Ja bih na tvom mestu uzeo nesto sitnije za manje para,pa nek se ponesto posle i zasrafi,sto je to problem. Bolje da ti ostane nesto love u rezervi da eventualno resis neki problemcic ili ga prilagodis sebi (sto ces morati i to ti preporucujem),nego da das svu lovu,pa se ne daj Boze desi neka glupost (a desava se),pa ti dodje da places.

'Ajde kupuj motor i ne razvijaj teoriju relativiteta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

@ pronto

 

Ti vozis GSR 600? Koliko dugo ga imas? Kako si zadovoljan? Kakav je za grad, a kakav za adrenalin po krivinama? Kako se sedi na suvozackom mestu? Je l' pristojna udobnost?

 

korektna pitanja postavljas,ALI ovo "kakav je za adrenalin po krivinama?"-a gde su vama krivine u Novom Sadu i oko njega?!)) hehehehhe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

korektna pitanja postavljas,ALI ovo "kakav je za adrenalin po krivinama?"-a gde su vama krivine u Novom Sadu i oko njega?!)) hehehehhe

 

Alo, lakse malo! Sve one rasprave sam nekako i preziveo, ali ne vredjaj mi krivine oko NS! 1jee1.gif

 

Ima lepih deonica po Fruskoj Gori, a nadam se da ce mi se zgoditi i neka Jahorina, Kop, Durmitor 1moto3.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Da li neko ima iskustva sa firmom Ryu Motors? Ima par tema o njima, to sam procitao. Konkretno me interesuje da li je moguce da vracaju kilometrazu? Moze i na private da ne pljujemo javno, ako ima sta lose za reci...

 

Svi komentari koje sam procitao o njima su pozitivni, kad je u pitanju iskustvo ljudi koji su pazarili motor od njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja