Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Uzeću sebi za pravo da iznesem svoje utiske o Beverly 500 nakon prve vožnje od 60km u "komadu". Na žalost od kad sam kupio Beverly svašta mi se u životu izdešavalo(čak sam se i oženio po drugi put :D ) pa mi finansije nisu dozvolile da registrujem i vozim onako kako to želim,duže i više. Ali to bi trebalo uskoro da se sredi. Zbog pomenutog problema odlučio sam da se sa motorom upoznam vozeći uglavnom putevima kroz sela ispod Kozare da izbjegnem policiju itd. Master mašina me oduševila. Snage ima više nego dovoljno za mojih 113 kg .Ubrzanje odlično,uzbrdice i ne osjeća,preticanje automobila na 120 km/h je prava šala i traje doslovno 2 sekunde. To je baš ono što sam želio,dovoljno snažan a ipak ne divlji. Kočnicama sam takođe prezadovoljan. Položaj sjedenja je ono što neki kritikuju a meni odgovara. Sa 190 cm visine sjedim dosta udobno i ne zmaram se. Naravno i relacija je kratka da se zamorim,na duže bi vjerovatno bilo zamora. Vozio sam,da tako kažem,po svim površinama,neasfaltirani putevi,uski seoski asfaltirani putevi sa dosta pijeska i kamenčića,zemlje itd.,široki asfaltirani put čist kao suza,pa čak malo i po šumskom putu i po travi :) Beverly se odlično pokazao. Upravljanje u krivinama mu nije jača strana,tu je dosta mekan u odnosu na motore ali ipak je skuter a ne neki R i ja nisam ni očekivao tu više od njega.Ne ostavlja utisak preciznosti i čvrstoće,malo je "vinjav" što bi se u mom kraju reklo.  Ipak smo se provozali i malo oštrije i mislim da uz period privikavanja može dosta dobro da se "obara" i da se vozi dosta brzo. Za kraj moja ocjena bi bila 8/10... bila bi da se nisam sjajno proveo,apsolutno zaljubio u Beverly i kući došao sa osmjehom "oko glave" koji čitav dan nisam mogao skinuti s lica :D Zbog toga mu dajem 9/10. Obožavam Beverly!!! I nemoj neko da mi kaže da je on samo za kurcobecanje ispred kafića jer smo se provezli i nekim stazama na kojima bi se enduro osjećao kao kod kuće ;) Evo i jedna sličica a ako neko želi da vidi kako izgleda moje Potkozarje mogu postaviti slike sa te vožnje u nekoj temi u kojoj bi vas upoznao sa Kozarom i ovim dijelom BiH. Nadam se da ću uskoro i do nacionalnog parka Mrakovica. 

 

4hts34.jpg

 

Ako ovom tekstu nije mjesto u ovoj temi duboko se izvinjavam i molim admine da premjeste...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5782 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Apsolutno je ovom tekstu mesto u ovoj temi  :takoje:

 

Slike tvog kraja možeš postaviti u temi o predlozima za vožnje al' posle nemoj da kukaš kad ti se "skrlja" 15-20 maxija sa Foruma  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

@igogitar,drago mi je da ti se dopao skuter(motor). I ja sam iskreno oduševljen njim.

Potpuno mi odgovara zbog moje visine od 192.

Kada sam sam, na njemu se osećam kao komarac na konju :D

Super mi se pokazao i sa suvozačem, ukupno malo više od 200kg :D

Malkice mi je nestabilniji od x9 ali mislim da to može da se sredi nekim većim iskustvom na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

king_julien ja mislim da ću se vremenom bolje osjećati dok naviknem a čini mi se i da bi se bolje ponašao na tvrđoj postavci amortizera jer je sad na najmekše postavljen. Ne planiram na trke pa da mi je stalo da grebem bočnom nogarom po asfaltu ali volim da dobro vladam motorom,da znam njegove i svoje mogućnosti i da se osjećam sigurno. Moram naći alat za podešavanje jer nisam dobio uz skuter pa ću probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Da li se ulje na beverly 500 meri kad je hladan ili kad malo odradi? Imam problem i sa meracem temperature.. kad ga tek upalim i malo se vozim ode u crveno, cim stanem spusti u plavo.. slicnu stvar radi i sa meracem goriva.. inace isao sam kod kocke i kaze da je odlican agregat i motor kao motor.. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5782 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Nivo ulja se meri samo i isključivo kad je agregat hladan i kad je motor na centralnoj nogari a čep merača zavrnut do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Evo danas sam ga tek upalio krenuo i kako sam krenuo da vozim krene da skace.. ode u crveno pali ventilator..posle nekog vremena kako stanem on se spusti na pola.. Napominjem da to radi samo prvih 20 min voznje.. posle je uvek na sredini ili crtu dve ispod crvene. Da li je to neka greska ili je to stvarno temperatura motora..juce sipam pun rezervoar on stoji na rezervi.. posle 10 min zakuca do kraja .. hvala na odgovorima. ........................................................................................................................

Promenio član alexanto
Oglašavanje gde mu nije mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Za pokazivač goriva to može biti ona bela kutija napred ispod prednje plastike i njeni kontakti hoće da zezaju i da prikazuju te probleme što imaš(pun rezervoar, a on pokazuje rezervu). To ne bi bilo loše da pogledaš, skineš džekove naprskaš nekim sprejom za čišćenje kontakta i tada bi trebalo da proradi sve kako treba. Mada za ceo taj problem imaš par strana unazad objašnjenje kako smo rešavali i šta sve može da bude uzrok.

A što se tiče pokazivača temperature, uff to stvarno ne znam šta može da bude.

Nadam se da će se neko stručniji javiti i reći šta može biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kako curka? Kad je ugasen? U toku voznje? 

Moze biti da je na copavoj , pa prepuna posuda pa curi kad otvoris jer je nakrivljen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Plasim se da nesto nije kako treba ukoliko ti temperatura odlazi u crveno i gubis antifriz. Da nije napukla cantra od antifriza? ili mozda crevo? 

Da li gubis antifriz i kada je ugasen, ili tek kada postigne temperaturu? Da ne izbija mozda na cep gde se doliva antifriz? Ako izlazi na cep, bolje se obrati majstoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Izbija na cep gde se doliva voda.. Malo ne puno. A ovo sto mi ulazi u crveno mislim da je neki kvar sa elektrikom jer je ne moguce da se zagreje za pet min na max i da posle min ode u plavo. Majstor kocka kaze da je odlican agregat. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5782 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Meni to najpre deluje da ti nije izluftiran sistem za hlađenje. Meni se to dešavalo ranije i otkad je izluftiran sistem - nikad više  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja