Jump to content

Moto Zajednica

Jos jednom slicna prica

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Konkretno pitanje: koji skuter???, svaki savet dobro dosao:

Osnovni podaci:

1.Moja malenkost: 192cm, 105kg; saputnica 65kg + kofer (pun)

2. Kombinovana voznja grad/van grada 80%/20%, relacije do 200km

Zelje:

1. Na otvorenom da je udoban, da bez opterecenja nosi navedenu tezinu (i velicinu)

2. Pozenjna krstareca brzina (na optimalnim obrtajima sa teretom) 120-140km/cas

3. U gradu: upravljiv, startan, pokretan, da meko "pegla" rupe u asfaltu (sto veci tockovi)

4. Da dobro stiti od vetra

Varijante:

1. Prvi izbor - maksi skuter

2. Drugi izbor - coper, kruzer

Mogucnosti:

1. Do (oko) 3000 evra

2. Ako bas zapne za oko moze i do 4000 evra

 

Pojasnjnje:

Obzirom na moje godine (52) :takoje:...akcenat je nalaku upravljivost i udobnost. Nemoj neko slucajno da prokomentarise u stilu: podetinjio pod stare dane, sta ce tebi motor - kupi stapove za pecanje...i td...bice "belaja" <_< (malo se salim ). Ustvari, nekada davno u periodu od '75 do '86 vozio sam "motore"..ovim redosledom: Solex, Pony expres, Automatik 3, Tomos 90Elektronik, Java 350, Laverda 500...pa se onda ozenih i kraj.... Do danas, tako, ponekad kada je bilo prilike od drugara. Od onda su se motori mnogo promenili..postali su brzi, jaci snazniji, a je na zalost sporiji i slabiji (baz komentara na ovo poslednje <_< ).

 

Glavno pitanje: sta je za mene realnije: skuter ili coper (mozda touring) :stabre: i uopste da li ima to sto bi ja hteo "Sve u jednom"..???

Planiram kupovinu do proleca.

Aj te veterani...pazljivo "slusam"svaki savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam izabrao u sličnoj situaciji motor - enduraču Hondu Transalp i nisam se pokajao u ove 3 sezone koliko ga vozim :)

 

Visok, u gradu i vidiš iznad svih automobila, čim krene lagan i upravljiv kao bicikl, udoban, dovoljno snage i obrtnog momenta da se lepo vozikaš gde god hoćeš sa saputnicom i 3 kofera, pouzdan, malo troši (oko 5 - 6 litara u gradu), na otvorenom potpuno opterećen ispod 5 litara

 

Mana (možda) nije za jurnjave po autoputu i konstantna brzina iznad 130 km/h mu ne prija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zdravo. nemam mnogo da dodam na ovo što je rekao Rajko (Arakis).

Bio sam u sličnoj poziciji pre par godina. Sličnih smo godina (i gabarita), imamo stalne "saputnice", ..... . Uzmi Transalp i ne sekiraj se. Dobar i za grad i za otvoren put i za makadam. Vozi se lako ko bicikl! Pouzdan, udoban, ekonomičan. Provodio sam dnevno na motoru (zajedno sa saputnicom) i po šesnaest sati. Po lokalnim putevima, makadamu, .... . Bez umora.

Begaj od skuter. Mnogo zajebana sprava. Padneš dok trepneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Sto se tice maxi scutera Burgman 650 120-140kmh ne oseca......mana hm.....mozda malo vise cuga 6-7l......BJB-burgman.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

1.podetinjio pod stare dane, sta ce tebi motor - kupi stapove za pecanje!

2.igraj sah i domine sa komsijama!

1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

 

salu na stranu....imam 191 i oko 100kg......

ono o cemu pricas, sto se tice skutera, podmirilo bi ti potreba neki skuter od 400-500cc....

-voznja po gradu 80%, van grada 20%....to ti je neki skuter od 250ccc

-posto zelis krstarecu brzinu od 120-130km/h i sa saputnicom, treba ti nesto jace, tipa 400-500cc........

-650cc ti bi bilo optimalno, ali registracija i malo vec potrosnja, i plus odrzavanje bi te mozda malo "ubili"....ali udobnost burgmana 650 je neverovatna...ili silver winga.....i tu si na granici 4000e....

-Alexanto mi je pre neki dan rekao, da je razlika u odrzavanju jednog dvo cilindrasa kao sto je burgman 650 i jednocilindrasa kao sto je aprilija atlantik oko 600e!

burgman 400 je dobar! mozda malo skuplji pri odrzavanju, potrosnja umerena....upadas lepo sa 3-4000e

aprilija atlantik, je isto dobar, za nasu visinu idealan,odrzavanje, delovi na svakom uglu(Atlantisti tako tvrde) i nisu skupi....i upada ti lagano u cenovni rang...

dakle na tebi je.......

a da te pitam, kad smo vec kod pecanja:

koji stap koristis?1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

moj glas ide za TransAlpa! Imam burgmana 400, super motor za one koji ne vole menjac, a za tvoje potrebe bi se solidno uklopio. No pre bih ti savetovao TA! Budi siguran da ti ni jedan maxi skuter nece upijati rupe i neravnine ni priblizno kao enduro!!! Posle par meseci voznje Afrike kad sam seo na burgmana, svaku pukotinu na asfaltu sam osetio! TA je slican potrosac kao burgman, prakticniji za gradske uslove od maxi skutera(ivicnjaci, rupe, provlacenja itd), vozi se kao bicikla, sasvim dovoljno snage, i da ne duzim dalje mislim da je prava mera za tvoje potrebe!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Dragi kolega, topla preporuka Burgman 400 ili Atlantic 500, :takoje:

 

... ako odgovara malo luxuza, el ubrizgavanje, zaštita od vetra,pregršt tovarnog prostora, široko i udobno sedište za vozača, a bogami i za lepšu mu polovinu,

 

... ako ne onda neka matora TA, trafika, taraba, pa na offroad

 

....što se održavanja gorepomenitih tiče, obrni-okreni sve košta - previše, ali ako ti je ovo jedini porok onda dobrodošao u klub :dobrodosli2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Moj predlog je motor....

Prvi razlog,za 3000-4000 mozes da biras ono sto zelis

Drugi,sigurno jeftinije odrzavanje i manje servisa i kvarova

Treci,manja potrosnja pri istoj brzini

Cetvrti,veci tockovi i medjuosovinsko rastojanje-veca udobnost

I peti razlog,vozis ga na onoliko obrtaja koliko ti zelis a kad udjes u preticanje samo jedna nize i gas...

A sto se izbora tice ja sam pre svega za VFR 750-800 ili Transalp,Africa twin u enduro varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

A što skuter, planiraš da i žena vozi?

A mora li to pametno pitanje?

 

e uze mi rec iz usta >:(>:(>:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

po meni veoma je bitna stvar dal volis da menjas brzine i da podmazujes lanac,ako ti to ne smeta onda kupuj neki motor,npr TA . a ako volis da imas odlicnu zastitu od vetra,uvek dovoljno prostora za stvari i da vam bude udobno skoro kao u autu kupis lepo silwer wing 600 i resio si sve dileme i probleme.motor je idealan bukvalno za svaku upotrebu,jedina mana je potrosnja koja je mozda malo visa nego kod ostalih maxi skutera ,npr od 5-6 lit/100 km.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

1.podetinjio pod stare dane, sta ce tebi motor - kupi stapove za pecanje!

2.igraj sah i domine sa komsijama!

1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

 

salu na stranu....imam 191 i oko 100kg......

ono o cemu pricas, sto se tice skutera, podmirilo bi ti potreba neki skuter od 400-500cc....

-voznja po gradu 80%, van grada 20%....to ti je neki skuter od 250ccc

-posto zelis krstarecu brzinu od 120-130km/h i sa saputnicom, treba ti nesto jace, tipa 400-500cc........

-650cc ti bi bilo optimalno, ali registracija i malo vec potrosnja, i plus odrzavanje bi te mozda malo "ubili"....ali udobnost burgmana 650 je neverovatna...ili silver winga.....i tu si na granici 4000e....

-Alexanto mi je pre neki dan rekao, da je razlika u odrzavanju jednog dvo cilindrasa kao sto je burgman 650 i jednocilindrasa kao sto je aprilija atlantik oko 600e!

burgman 400 je dobar! mozda malo skuplji pri odrzavanju, potrosnja umerena....upadas lepo sa 3-4000e

aprilija atlantik, je isto dobar, za nasu visinu idealan,odrzavanje, delovi na svakom uglu(Atlantisti tako tvrde) i nisu skupi....i upada ti lagano u cenovni rang...

dakle na tebi je.......

a da te pitam, kad smo vec kod pecanja:

koji stap koristis?1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

Evo, zakljuci sam, zavisi sta pecam...

post-20243-0-08363800-1328737476_thumb.jpg

post-20243-0-06343600-1328737490_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

@benzin, pa covek rece cini mi se da nece neki snazan motor, vfr je mnogo zustriji i od endura i od maxiskutera!

 

sto se odrzavanja motora tice, dodje ti na isto otprilike skuter i "motor"! I po meni jedna bitna stvar, jeste da se na "motoru" mnogo lakse podnosi suvozac nego na maxi-u, bar meni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Imam ja dobar pribor ako te zanima... 1aha.gif1aha.gif1aha.gif

 

Ne hvala, i ovaj koji imam retko koristim. Nisam ja neki "zagrizeni"pecaros...po nekad sa drugarima,,,cisto da ne "odskacem". Ja vise volim more i podvodni ribolov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ranije sam se potsmevao svima koji su vozili auto sa automatskim menjacem, znate ono: kontrola, izvlacenje u visoke obrtaje, okretanje pod rucnom i td. Poslednjih 7-8 godina vozim auto sa automatskim menjacem i zadovoljan sam, skoro sve mozes kao i sa mehanikom ali nema "vege", ne boli te leva noga kada su guzve, mogu levim kolenom da pridrzavam volan ako mi bas zatrebaju obe ruke (telefoniras sa jednim a pises poruku na drugom mobilnom, ali na primer u jednu ruku jogurt u drugu burek). Salu na stranu ali mnogo se manje umaram kada su guzve i ne pada mi na pamet mehanika. sa 2000ccm i vise, i od 150KS nema problema ni sa startom ni sa preticanjem.

Mozda bi isto tako bilo i sa skuterom.

Nikada nisam vozio jaci skuter (automatski menjac), kako je tu sa startom, sa kontrolom uprevljivoscu, kako se ponasa u krivini u slucaju proklizavanja zadnjeg tocka. Kako se odrazava visina sedista kod skutera, t.j teziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

sedi probaj jedno, pa probaj drugo! ja te posavetovah iz iskustva! i mana skuteru je mnogoooooo plastike(mislim na oklop) pa te i najmanje preturanje moze kostati prilicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ako bi se ogranicili na skuter 400 (500) ccm. sa dovoljno prostora za noge, da ne zamara pri duzem sedenju, sto veci tockovi, duple kocnice. T.j. najprikladnije za navedene uslove na pocetku teme..(Burgman, Xciting, Silver wing, Atlantic, Nexus, Beverly, Majesty, Malaguti, T-max, X-9, Scarabeo) ...:stabre:...:zbunjen:..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ma sve je ti je to isti q...samo da ti se svidi na oko.Neka mi kažu ima li idealnog skutera,pa makar to bio i maxi skuter?!Svaki ima po neku manu i falinku...koju ćeš da praštaš ukoliko te skuter ''kupi'' na prvu loptu.Sa četiri somića možeš ti lepo da pazariš!!!!Posebno ovih,a čini mi se i puuuno narednih dana.Šta da ti kažem...puno sreće u izboru,i neka te u zdravlju služi i naravno na bolje da promeniš!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6837 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zbog pojedinih postova moram skrenuti paznju da su skuteri ozbiljne touring masine pod kojim su se prednosti klasicnog motocikla izgubile i da ces se mnogo lepo i udobno navozati na nekom od primeraka. Pisali smo puno toga o uporedjivanju, precniku tockova, touring sposobnostima te prelistaj malo a ako i tada budes imao nedoumice, postavi pitanje konkretno i mi cemo se potruditi oko kvalitetnog odgovora :)

 

Pazi ovo :)

APRILIAScarabeo500-medium-1685_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja