Jump to content

Moto Zajednica

POMAGAJTE, KOJI CHOPER DA KUPIM?!!!

Recommended Posts

Guest gordanmg

Ja vozim en500, to ti je izuzetno pouzdan i izdrzljiv motor, trosi 4-4,5 litara, jednostavan za odrzavanje, jak, pravog "custom" izgleda, registracija 100e, a kako vidim Gordan ce ga imati za dva dana ; :oNema tu sta puno da se razmislja ;D

 

bike je stigao verovali ili ne 6870 km al stvarno, dajem ga na testiranje  i garantujem zivotom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ja vozim već drugu sezonu Aquilu 250 (23.000 km), prezadovoljan sam i nemam namjere tako brzo kupovati nešto drugo!

 

Vrlo pouzdan i štedljiv motor, uspoređivati Aquilu ili Kymca s kinezima - promašen slučaj! Isto tako, japanski cruiseri  u toj klasi su već desetljećima na tržištu, modeli su već pomalo zastarjeli, i prilično zaostaju snagom koju razvijaju!

 

Aquila i Venox imaju V-twin DOHC motore, s time da je Venox kopija stare Honde Magna. Prijatelj s kojim jako često putujem vozi Venoxa, i lako se primjeti da taj motor troši dosta više benzina od Aquile.

 

Aquila ima uljno-zračno hlađenje, a Venox vodeno hlađenje. Ako ikako možeš, izbjegavaj kineze, kojima će još dugo trebati da podignu nivo kvalitete svojih proizvoda!

 

sta kazes zaostaju snagom, e sad si ga bas presrao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

sta kazes zaostaju snagom, e sad si ga bas presrao

 

Pročitaj još jednom: u toj klasi (250 ccm) japanski motori ZAOSTAJU snagom! Svi imaju manje od 20 KS, a Aquila i Venox imaju 28 KS! (DOHC agregati)!

 

Honda Rebel:

234cc & 17.5 HP

 

Suzuki GZ250 Maruder:

249cc & 20 HP

 

Yamaha Virago:

248cc & 17 HP

 

Hyosung Aquila GV250, Kymco Venox

2494cc & 28 HP

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Kawasaki Eliminator je po snazi isti (20 kW), ali nema V-twin nego redni motor!  ::)

 

A Boban je Eliminatoru u međuvremenu podigao snagu, s "početnih" 29 na 33-37 KS ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

motor kad kupis treba nekad i da gledas kako ces ga prodati a drugo interesuje me koliki ce mu biti vek trajanja.

Razmislite o tome. Imao sam mnogo prilika da sretnem ljude koji kukaju i jedva su se otarasili takvih i slicnih motora.

Probao sam dosta motora osim plastikanera(R1, K2K3K4K5K6K7 ITD) ipak jedno je jedno a drugo je drugo tj Kina, Tajvan, Koreja S JEDNE i Japan s druge strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Evo jedna ponuda.Keeway SUPERLIGHT 150

3000 km,registrovan.Kao nov.2006 god. 1600 evra

Ako te interesuje,pozovo Bocka 065/320-1-325

Motor je na Banovom brdu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: SABAC

Poslusaj starije, prosetaj do par majstora pa vidi sta se najcesce popravlja ,odmah da ti kazem batali istok!!!! kupi i starijeg japanca bices srecniji obecavam. ako mislis da se frckas samo po tvom mestu onda za pocetak i nije bitno sta uzimas, kineza i koreanca mozes odgurati do majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Trpati u isti koš kineza i korenca, to samo govori o tome koliko neki uopće "poznaju" tematiku, i koliko malo iskustva imaju u stvarima, o kojima pokušavaju učiti druge. Važno je strpati sve u isti koš, jer Hyundai, LG  ili Samsung iz Južne Koreje za neke su očito jednako anonomni i nekvalitetni brandovi kao i Chinqi-Linqui, koji se jučer pojavio na tržištu...

 

Ja sam se nagledao i Japanaca kojima su popucali ventili (i razbili polovicu mašine), ili kojim je preskočio fazni lanac (malo je ostalo od mašine)! Takvi motori ne guraju se niti kod majstora, po njih dolazi kući netko tko skuplja željezni otpad. Vjerujem da se otpad iz Japana daleko bolje plaća na deponijama željeza!

 

Uostalom, uvjerite se kako razvijni zapadni svijet prihvaća i poznaje kineske motore : http://www.alternativecruisers.com/index.php?action=forum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

ja cu da uvezem drugu masinu za japanca a sta ces ti sa koreancem

 

Meni druga mašina neće trebati, a potrošne i ostale rezervne dijelove inače daleko lakše i puno povoljnije nabavljam nego za japance!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

ja cu da uvezem drugu masinu za japanca a sta ces ti sa koreancem

 

Meni druga mašina neće trebati, a potrošne i ostale rezervne dijelove inače daleko lakše i puno povoljnije nabavljam nego za japance!

kolika mu je maksimalna kilometarska starost, drugo reci mi samo kad je poceo da se proizvodi.

U koreance se normalno ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Povijest tvornice Hyosung iznosi nekoliko desetljeća, jedini njezin "problem" je što su njihovi motori ranije nosili natpis Suzuki, sve dok se na tržištu nisu pojavili po vlastitim imenom. Znači, bivši pogon Suzukija u Južnoj Koreji.

 

Vlastiti modeli postoje blizu 10-tak godina, znam vlasnike čiji motori imaju preko 50.000 prevoženih km, sada već vjerojatno i nešto više. Agregati su novorazvijeni (u Japanu), ali ne od Suzukija nego od neke druge japanske firme koja se bavi takvim tehnologijama. Osim što su locirani na istoku, drugih sličnosti s Kinom nemaju, jer oni nikad nisu ni imali socijalistički sustav, poput Kineza.

 

Ali nema se smisla uopće truditi bilo što objašnjavati, kad se lakonski sve to može ugurati na daleki istok. Jedino što je Japan još dalje na istoku, ali njihov šrot je vrijedan japanski šrot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Zar nema vise niko nista da mi kaze, da pomogne? :

 

meni stize za 2 dana en 500 kawasaki 1996 godina

ako te interesuje javi se

2400 evra na ime

 

Jel jos uvek aktuelno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Zar nema vise niko nista da mi kaze, da pomogne? :

 

meni stize za 2 dana en 500 kawasaki 1996 godina

ako te interesuje javi se

2400 evra na ime

 

Jel jos uvek aktuelno ?

mislis en 500, da aktuelan je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Volim da citam postove, u kojima se bez realnog osnova pljuju kineski, koreanski, i ostali neevropski i nejapanski motori. A to obicno pisu ljudi koji su samo seli na te motore, ili su ih videli, ali imaju predrasudu da je bilo sta sto dolazi iz Kine lose. Neko vreme vec vozim Kineza, i ne mogu reci da sam imao problema. Potpuno zadovoljava moj kriterijum pristojnog motora, ali o ukusima ne treba raspravljati (mada me dosta ljudi, koji ne voze motore, pita, koji je, koliko kosta, i svi komentari do sada, su bili pozitivni.). Uglavnom su i ljudi, koji su posedovali Kineze, pretezno zadovoljni. Vodim se mislju, da sve ima svoju cenu, pa da samim tim postoji i razlog za to. Sa druge strane, ja sam se licno odlucio za kineski motor, jer volim kastome, ali nemam budzet koji bi mi omogucio nesto skuplje, a nisam bio bas raspolozen da kupujem polovan tocak poznate firme, koji je uvek macka u dzaku.

Ali opet, svako misli ono sto zeli, tako da se ne bih upustao u besmislene rasprave oko toga sta je bolje, a sta losije. Cena uvek sve kaze, ali je dilema u tome, da li voziti jeftino, ili sedeti i gledati skupo.

Toliko sto se off-a tice!

@Krstas

Po mom misljenju je najbolje da za taj novac kupis aquilu. Lep motor, a i svi ljudi koji ga jasu su zadovoljni. A to da li ce ti kubikaza biti mala, zavisi od tvog karaktera. Uvek ces moci da ga prodas i doplatis za neki drugi.

Toliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

...ne volim chopere,ne vozim chopere,ne kontam se u chopere,ali aj da predlozim nesto,sta mislis o hondi shadow 125??think about that...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Prijatelju,uzmi ili Virago 535,ili EN500 Vulcan,ako planiras da se dugo i lepo vozis,i da pritom ne razmisljas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Ne kupuj choper ispod 500 kubika. Sto ce reci nista ispod Viraga 535. Samo tako ces biti ravnopravan na drumu.

uh da zaboravih EN500 Vulcan..da da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja