Jump to content

Moto Zajednica

POMAGAJTE, KOJI CHOPER DA KUPIM?!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Vec danima lupam glavu koji choper da kupim.Brljam po netu al dosta sturo i ono sto napisu proizvodjaci uglavnom nema veze sa stvarnoscu.

Uzeo bi pre svega nov motor ili neki 1-3 god star(cena mu je vec puno pala u odnosu na nov a nije izdrndan)150-250 kubika,do jedno 3000E

 

Pa  pomagajte nudite( po mogucstvu dajte slike i neke karakteristike)!

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Chopper se ne kupuje, chopper se pravi... Mogu ti ponuditi svoj al MALKO prelazi starosnu granicu koju si naveo! :)

 

chop here, chop there, make your own chopper...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

Iz licnog iskustva ... Honda Shadow VT125 ... ja sam pocetnik i mogu ti reci da sam prezadovoljan.

Vozeci ga iz Beograda da Podgorice, mogu samo reci da sam UZIVAO !

 

E,sad, sto laki kaze, za godinu dvije ces traziti jaci motor - to stoji ...ali sta sa ovom godinom ili dvije ???

Ja sam odlucio da ih provedem vozeci svoj 125cc motor,uceci, uzivajuci ...  8)

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Potpuno se slazem sa vama sto se tice toga da cu traziti jaci kasnije(prirodno je zar ne).Samo nisam bas siguran koliko ce mi moji dozvoliti,znate kakvi su matorci.

 

razmisljam se izmedju:

 

LANDCRUISER-A 250 (keeway)(3200E)

SUPERLIGHT-A 150 (keeway)(2700E)

VENOX-A  250 (kymco)(3800E) :o

ELIMINATOR-A 125 (kawasaki)(2800E)

HYOSUNG AQUILA 250

 

Znali ko kakvi su ovi kinezi za 1600-2000E ima li ko iskustva sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Potpuno se slazem sa vama sto se tice toga da cu traziti jaci kasnije(prirodno je zar ne).Samo nisam bas siguran koliko ce mi moji dozvoliti,znate kakvi su matorci.

 

razmisljam se izmedju:

 

LANDCRUISER-A 250 (keeway)(3200E)

SUPERLIGHT-A 150 (keeway)(2700E)

VENOX-A  250 (kymco)(3800E) :o

ELIMINATOR-A 125 (kawasaki)(2800E)

HYOSUNG AQUILA 250

 

Znali ko kakvi su ovi kinezi za 1600-2000E ima li ko iskustva sa njima?

 

Pa i keeway i kymco su kinezi :) Hysong Koreanac te u ovoj klasi uzmi kawasakija neces se pokajati ! Od svih ostalih ne japanaca Hyosung nudi najvise ali kosta skoro ko japanac :)

ja imam jedan od "ostalih" kineza i vazi ono kolko pare tolko muzika la bukvalno. Uz malo nerviranja dotezanja i sl. zajebancia moze lepo da te sluzi...  al bi opis i ostalo zahevao posebnu temu koja mislim da postoji vec i to ne samo jedna...

 

Uzmi 125 250cc vozi 2 seznone prodaj i zemaj jace. Ipak je lakse iskustvo sticati na 125-tici nego 600-700 kubika... A i dobijas zadovoljstvo kupovine jos jednog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Naravno da je to Choper i da je namenjen za laganu voznju, za uzivanje.Preko 100km/h mi i netreba za pocetak.

znam da su KYMCO  i KEEWAY kinezi al imaju jos neki neznam koja marka od 1500-2000E.al kakav moze da bude za tu lovu?

 

JA sam uzeo skupog kineza(PEOPLE S 50) i zezno se pa se plasim da ne uzmem sad jeftinog i da se opet zeznem.da me neko ne razume pogresno skuter sluzi perfektno, nikakvih problema nemam al mnogo je 2000E za skuter od 50 kubika!

 

Najvise je onih sto sa skutera il sa bajsa predju na 500-600 kubika pa im posle djavo kriv kad popasu asvalt.zato ja idem redom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Potpuno se slazem sa vama sto se tice toga da cu traziti jaci kasnije(prirodno je zar ne).Samo nisam bas siguran koliko ce mi moji dozvoliti,znate kakvi su matorci.

 

razmisljam se izmedju:

 

LANDCRUISER-A 250 (keeway)(3200E)

SUPERLIGHT-A 150 (keeway)(2700E)

VENOX-A  250 (kymco)(3800E) :o

ELIMINATOR-A 125 (kawasaki)(2800E)

HYOSUNG AQUILA 250

 

Znali ko kakvi su ovi kinezi za 1600-2000E ima li ko iskustva sa njima?

Ja bih ti odavde preporucio HYOSUNG AQUILA 250, cena ko' Keeway, kubikaza ko' Keeway ali ima vise konja(skoro 10 ako se nevaram), jaci je motor a i lepsi je. :) A za raziku od Kawe ima naravno vise snage i kvalitetan je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Kad je choper u pitanju,nema bitne razlike kod voznje u kubikazi...osnovna razlika je u tezini. I naravno u ljepoti !

Nas trojica smo bili sa dva fazera i kawa vn900 do Parisa i vratili se pre sedam dana. 4600 km. tehnoloski napredniji od ostalih chopera-malo vise konja,elektronsko ubrizgavanje,vodeno hladjenje,upside down viljuska.....sve ono sto nema npr dragstar,koji je inace bio prvi pik,ali njegov cruising speed je do 120 km/h. Vn900 ide do 150 bez problema,a na mahove kad zatreba i do 170 km/h.

Ovo ti pisem sa stanovista hard using-a,dugog putovanja.... naravno ako ces da se vozis po gradu i siroj okolini i 125ccm radi posao. U tom slucaju poslusaj svoje oko i srce i uzmi koji ti se najvise svidja!

                                                                                              Borisov brat

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kymco ipak nije bas pravi "kinez" , naime Kymco je sa Taiwan-a , i mislim da kvalitetom dosta odskace od  "kineskih kineza" ...  ;)

A onaj Venox mi deluje kao zgodno motorce , video sam ga par puta uzivo i vec na prvi pogled se vidi da to nije "kinez" iz Kine ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

HYOSUNG AQUILA 250 ti je 3870 eura

Keeway - Lanrcruiser 250 - 3200 eura

Ako hoces iskreno da ti kazem kupi bilo kojeg i onako ces posle jedne sezone da ga prodajes.Sad ti vecina dilera krece sa popustima, mozda nagrnes jos koji evric pa mozes dakupis i neki "ne kinez" ;D Vec sada mozes da kupis Suzuki - GZ 125 koji ti je 3899 eura, ali proveri cenu jer imaju sada neke popuste koji misu bas tako mali. Srecno ti bilo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Imali na sajtu ko da uvozi polovnjake.imali da se nadje VENOX polovan(nov mi je mnogo 3800)

 

Ma ovi od 125 mi izgledaju dosta siromasni(uski).

 

Sta mislite o land cruizeru?

 

Koja je vasa preporuka dal da uzimam novili polovan?Novo je novo al opet puno gubim kad ga budem prodavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Zar nema vise niko nista da mi kaze, da pomogne? :

Evo druze HYOSUNG AQUILA GV-250 je sada 3300 EUR, valjda je na popustu! Ima Mikuni karburatore... ma evo link pa pogledaj sam :) Ja bi kupio HYOSUNG, mislim da se extra isplati.

http://www.kart-in.net/model_detalj.php?ID=9

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja vozim en500, to ti je izuzetno pouzdan i izdrzljiv motor, trosi 4-4,5 litara, jednostavan za odrzavanje, jak, pravog "custom" izgleda, registracija 100e, a kako vidim Gordan ce ga imati za dva dana ; :oNema tu sta puno da se razmislja ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: bdp
  • Motocikl: BMW GS1200 ADV

Imam ja yamahu virago 535,poceo sam sa njom da vozim motor i mogu ti reci da je odlican za pocetnika.

U pravu su ljudi sto ti kazu da ce ti biti brzo malo 125 ili 250 kubika.Vozio sam u medjuvremenu od ljudi neke 125-ce i 250-ke,ne zadovoljavaju.Meni su apetiti vec porasli pa trazim nesto vece tako da prodajem viraga za 2200.Ako te interesuje javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

535 ili EN500, ja lično nemam afiniteta za takvim motorima, vozio sam oba i yama mi se malo više svidja zbog V motora i zbog zvuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Ja vozim već drugu sezonu Aquilu 250 (23.000 km), prezadovoljan sam i nemam namjere tako brzo kupovati nešto drugo!

 

Vrlo pouzdan i štedljiv motor, uspoređivati Aquilu ili Kymca s kinezima - promašen slučaj! Isto tako, japanski cruiseri  u toj klasi su već desetljećima na tržištu, modeli su već pomalo zastarjeli, i prilično zaostaju snagom koju razvijaju!

 

Aquila i Venox imaju V-twin DOHC motore, s time da je Venox kopija stare Honde Magna. Prijatelj s kojim jako često putujem vozi Venoxa, i lako se primjeti da taj motor troši dosta više benzina od Aquile.

 

Aquila ima uljno-zračno hlađenje, a Venox vodeno hlađenje. Ako ikako možeš, izbjegavaj kineze, kojima će još dugo trebati da podignu nivo kvalitete svojih proizvoda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja