Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mislim da ce mi nedstajati Navak i krivine kad predjem na maxi :(

ali sta je tu je, sa maxijem cu dobiti udobnost i opustenu levu ruku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Што мислиш да не може са скутером на Навак.

Алекса је усликао једног Бургмана 650,до штендера у кривини

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da ce mi nedstajati Navak i krivine kad predjem na maxi :(

ali sta je tu je, sa maxijem cu dobiti udobnost i opustenu levu ruku :)

 

Kad predjes na Maxi......pitaces se "gde mi je ranije pamet bila"  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ljudi, jel zna neko da se prodaje neki Atlantic ili Xciting 500 da je u dobrom stanju, da ne lutam po oglasima, vise bih voleo da kupim nesto koliko toliko provereno ?

 

Kolega sa foruma prodaje.....klik OVDE

mozda vredi pogledati.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Videcu da probam prvo neki u Beogradu da li mi odgovara zbog visine, da se ne iznenadim u Mladenovcu da ne mogu da se spakujem na njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Nisam nikad vozio motor/skuter sa ubrizgavanjem, kakvo je odrzavanje tog sistema, kako se on podesava, da li ima potrebe da se podesava?

Znam da je prednost manje potrosnje i pretpostavljam da malo bolje ide.

 

Da li svaka AA ima ubrizgavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK.OTADZBINA SRBIJA, 104 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Drugar hoce da pazari maxi skuter dilema honda silwer ili Burgman 650 od 2008 pa nagore na. Sta da obrati paznju kod jednog a sta kod drugog nasao je dva Burgmana jedan u Soko banji a drugi U Batocini ako neko nesto zna o njima neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svaki AA 500 ima ubrizgavanje. Koliko ja znam nema kod ajnšprica za maxije nekoh većih problema. Redovno čišćenje i ćeraaaj  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Postoji tema o dilemama pri kupovini maxiskutera pa ću ovu spojiti sa postojećom  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

 

Mislim da ce mi nedstajati Navak i krivine kad predjem na maxi :(

ali sta je tu je, sa maxijem cu dobiti udobnost i opustenu levu ruku :)

 

Kad predjes na Maxi......pitaces se "gde mi je ranije pamet bila"  ;)

 

Ja sam kontra slucaj  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Meni naprimer xciting na duze nije otgovarao trapezi su me vec posle 150kg bas boleli,mozda je do mene bilo a sa fazerom sam nedavno presao 500km u danu dosao kuci i otisao na trening ni trunke umora,pribao sam i t max ni on mi nije odgovarao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Čitavi tomovi se mogu napisati (i pisani su) o temi skuter vs motocikl, e sad tu je maxiskuter malo "izuzet" iz te "netrpeljivosti" jer ne spada ni u jednu grupu a sa obe deli mnogo toga zajedničkog ;) Vozim i po gradovima i van asvalta i na duže ture i po autoputu i "šibam" po krivinama (kol'ko umem ;) ), pređem i preko 700 km u danu i briga me ko me smatra bajkerom a ko skuterašom. X puta se dešavalo da vidim nevericu na licima ljudi koji voze ozbiljne motore kad im kažem da je moje sokoćalo prešlo 90 000 km i obišlo 11 zemalja Evrope. O čemu dalje da raspravljam  :neznam:

Pre neki dan krenuo do Beograda,na auto putu prestizem motore-hladno je,ne voze preko 120,u daljini vidim crni skuter reko aj malo da ubrzam ko zna kakva je ovo masina kad ide ovako,yamaha xmax-verovatno 400,150 na sat i ne spusta,10 km sam vozio iza,ja i ortak u cudu.pa nek mu je i 130 optimalna putna brzina puna kapa,po meni ollround motor.90% bajkera vozi da bi uzivalo,naravno uhvati svakog zelja za adrenalinom al jbg vecina ima i od kog da pozajmi neki veci motor,ove ostale gluposti-cim ima patos to nije motor mahom izjavljuju clanovi fejs grupa -motor u krvi-benzin u glavi-ja sam bajker a ostali me ne razumeju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam nikad vozio motor/skuter sa ubrizgavanjem, kakvo je odrzavanje tog sistema, kako se on podesava, da li ima potrebe da se podesava?

Znam da je prednost manje potrosnje i pretpostavljam da malo bolje ide.

 

Da li svaka AA ima ubrizgavanje?

 

Nema podesavanja tog sistema, redono ciscenje klapne gasa (od 15 do 20K) eventualno dizne koja se tesko zaprlja i vozi misko.

Masteri rade na 1.5Krpm kad su na leru, ako su obrtaji ispod toga, znaci da je klapna zrela za ciscenje....ako se klapna ne ocisti, obrtaji lagano padaju do momenta gasenja motora sto zna biti vrlo nezgodno.

Da jest, svaka AA od 500cc je ubrizgavanje. 

 

Drugar hoce da pazari maxi skuter dilema honda silwer ili Burgman 650 od 2008 pa nagore na. Sta da obrati paznju kod jednog a sta kod drugog nasao je dva Burgmana jedan u Soko banji a drugi U Batocini ako neko nesto zna o njima neka se javi.

 

Nema se sta mnogo pricati za oba modela, koji god uzme nece se zeznuti (ne mislim na motore sa oglasa). 

Presudno bi bilo kako je odrzavan, kad je sta radjeno tj istorija servisiranja.

 

Meni naprimer xciting na duze nije otgovarao trapezi su me vec posle 150kg bas boleli,mozda je do mene bilo a sa fazerom sam nedavno presao 500km u danu dosao kuci i otisao na trening ni trunke umora,pribao sam i t max ni on mi nije odgovarao..

 

I ti nadje s'cim ces putovati.......Xciting i T-Max = tvrdi sacuvaj Boze, ko na fosni da sedis 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Dobri,koji god uzmes neces se pokajati...mislim na modele a ne znam nista o ovim primjercima sa linkova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ mrxfon

 

Za mene je SW zajon medju skuterima i tu je kraj. Izuzimam Burgmana 650 jer ga nisam vozio a drugo skuplji je u startu od SW-a.

U korist SW-a ide nabavna cena, agregat(koji je jako dugotrajan), veliki servisni interval...cini mi se cak 12.000 km(sto je extra za putovanje), snaga, zastita od vetra(vozio sam sa povisenim vizirom i osecaj je...paaa...mislim da necu da preteram ako kazem "bolji nego u kabrioletu"). Mozda je malo slabija zastita od vetra za noge. Nije mnogo sirok, startan je. I izuzetno udoban. Podvlacim "izuzetno". Veliki tovarni prostor ispod sedista i uz maksiju i tunel torbu vec imas mnogo tovarnog prostora.

Ali...moras da budes spreman na potrosnju koja ce tesko da ti bude ispod 7L prosek.

 

P.S. ovo je moje subjektivno vidjenje na osnovu voznje jednog primerka koji je bio u extra stanju. Moguce da gresim jer nisam preveliki znalac. Ali ako ti ne smeta potrosnja, neces naci bolji skuter za putovanja za dva-dva i po soma. Ni priblizno SW-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Evo vec mesec dana pokusavam da nadjem neki maxi za mene, ali za sad bezuspesno. 

Cini mi se da nisu previse zastupljeni na nasem trzistu, tj. nema ih mnogo u ponudi (dobrih primeraka).

Prvo sam bio odlucio da uzimam Xciting-a, pa su mi mnogi rekli da je neudoban, mnogo trosi i da je mali za mene. Zatim sam se presaltao na Atlantic-a, ali ne mogu da nadjem dobar primerak a da je korektna cena. Dobio sam dosta preporuka za SW-a, pa sam malo poceo da gledam i njih, ali cena mi je prepreka jer se dobri primerci krecu od 2800 pa na dalje.

Sad trenutno razmisljam da uzmem prvi koji mi se pojavi da je u dobrom stanju, ne bitno koji je model od ovih.

Ako u narednih 2-3 nedelje ne ispadne neka dobra ponuda, moracu da se presaltam na klasican motor, jer je ponuda daleko veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Uh...drugar je od kolege Sipija uzeo jako dobar SW. Za daleko manju od cifre koju pominjes. Zato sam mislio da moze da se nadje za do 2500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Vidim da te hvata panika   :)  . Ni ja nisam mogao da se smirim dok nisam uzeo motor . Trazio i trazio ali nikako da nadjem ono sto mi odgovara . Uhvatila me bila frka dolazi sezona a ja bez motora hocu da puknem  :tras2: . Imao sam isto nekoliko modela oko kojih sam se dvoumio ali mi je ovaj sada koji vozim najvise prirasto srcu . Po savetima kolega sam i isao bas na to . Onaj koji mi se najvise svidja na kraju sam samo njega i trazio . Nisam hteo posle da se razocaram . Tako da bih ti predlozio da trazis onog koji ti je naj pri srcu .Zelim ti da dodjes do odlicnog motora sto pre . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ma panika mi je zato sto sam vec isplanirao put u avgustu od oko 2500km, kupio karte za motoGP u Brnu, Visoke Tatre, Slovacka, Poljska, Ukrajina, Rumunija, rezervisao i platio smestaj i....prodao motor :(

Sad mi sto pre treba neki motor, da bih uspeo da se malo naviknem na njega i da ga pripremim za put, da odvozam neku probnu voznju.

 

Sa thundercat-om sam se bio izvezbao, tako da sam mogao za 2 sata da se spremim i krenem na put od par hiljada kilometara, ali ne znam sta mogu da ocekujem od maxija, koliko mogu da ga natovarim, kako se ponasa na uzbrdicama sa suvozacem i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja