Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

@bracabgd...zaista lepo izgleda ali ovde, na tvom linku, u pitanju je ctx700N a ovo o cemu smo pisali je, ako se radi o modelima u delti, ctx700DCT koji se malo vizuelno razlikuje i dolazi standardno sa bocnim koferima...oni mu prilicno dizu cenu a smatram da su neprakticni za svaki dan (imao sam ih na NC750)...pitao ja da ih skinu pa da pazarim onako klot al kazu ne moze :) ...

 

 

http://www.cycletrader.com/listing/2015-Honda-CTX700-DCT-ABS-%28CTX700D%29-114694304

 

 

 

 

@matori351...sediste je toliko nisko da sa "zajahavanjem" nema nikakvih problema...nije bas popularno da pominjem na ovom mestu gde smo svi ljuti bajkeri ali u americi je to jedan od omiljenijih modela za nezniji pol bas zbog lake manipulacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2037 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@bobi_krofna...

Видео сам ја разлику у нејкеду и о овом другом,ал сам капирао да и један и други долазе клот,и онда ти даље одређујеш шта и како даље,ал наравно овде ништа није као што ми желимо... >:(  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Nominalno je naked varijanta 200 eura jeftinija ... računam da se za te pare isplati imati dva bočna kofera pa kakvi god da su a oni standardno dolaze sa varijantom koja nije naked + malo prednje plastike ... Po svoj prilici će na kraju biti CTX a ustvari je moja dilema bila da li da ga uzmem jer ja uglavnom vozim po gradu a forza koja bi to pokrila je ipak 2000 jeftinija ... kako se bliži mart i sajam ( kad ću da oposlim stvar ) sve sam sigurniji da će to ipak biti CTX jer i on je minimalne potrošnje i prilično deluje okretno tako da grad i nije problem ( kažu mi da se koferi bočni lako skidaju i stavljaju ) a zadnji kofer možda bude na sajmu jeftiniji ;) ( što je dedi milo to mu se i snilo ) ... hvala svima na komentarima a posebno onima koji , jelte, imju ukusa i CTX im se sviđa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Onomad kad smo Kuzma i ja bili do Stojanova, u salonu bio je jedan beli CTX (sa bocnim koferima), na oko, bas mi je delovao dobar, svidZa mi se kako izgleda, dok u Delti smo videli crnog CTX-a koji mi bas nesto i nije prijao za oci....e sad, ukusi su razliciti pa ko voli, nek' izvoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

CTX700n_01.jpg

CTX700_N_sprite.jpg

 

Stvarno lepo motorče...priznajem ...

...mislim da sam negde pročitao da postoje dva modela CTX 700 I CTX 700N :)

Koja je razlika ?

 

... kakvi ste vi mangupi ... terate me da razmišljam kako Daliboru da prodam Spidera ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1579 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Au Laki,pa ovo ide uz tebe.. :) Stariji gospodin i mladjani motor. :-D

 

Spider je povelik za tebe. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Onomad kad smo Kuzma i ja bili do Stojanova, u salonu bio je jedan beli CTX (sa bocnim koferima), na oko, bas mi je delovao dobar, svidZa mi se kako izgleda, dok u Delti smo videli crnog CTX-a koji mi bas nesto i nije prijao za oci....e sad, ukusi su razliciti pa ko voli, nek' izvoli.

Dare ... ako bih otišao do Stojanova i ako mi učini cenu te ja ovog vikenda završim posao na šta da obratim pažnju ... mislim pošto već dugo stoji u salonu šta ti misliš da l mogu samo da sipam gorivo i dovezem ga kući ili da proveravam nešto ( mada ne znam ni šta bih proveravao ;) ) ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Au Laki,pa ovo ide uz tebe.. :) Stariji gospodin i mladjani motor. :-D

 

Spider je povelik za tebe. :-D

 

...bolje bi uz mene išla jedna mlađana teta ;) . . . ali hajde...nismo na kraj srca ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dare ... ako bih otišao do Stojanova i ako mi učini cenu te ja ovog vikenda završim posao na šta da obratim pažnju ... mislim pošto već dugo stoji u salonu šta ti misliš da l mogu samo da sipam gorivo i dovezem ga kući ili da proveravam nešto ( mada ne znam ni šta bih proveravao ;) ) ... 

 

Msm da se neces usreciti kod Stojanova, krajnje nekorektan je ispao kad smo bili u NS  :jok: tako da bi ga zaobisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Stojanov stvarno i nije baš previše ... poslovan ... pošto je moja žena insistirala da ne bude beo motor ja rekoh ajde da je poslušam iako mi se lično sviđa beli ... i kažem kod Stojanova da hoću crni kad ono cvrc ... traži mi lik 200 eura više za crni ... pa kad ga nisam zgromio ... da ima igde drugde da se kupi odustao bih al nema pa sam izbrojao do deset i kupio beli ... ne bi mi žena verovala da nije sin bio sa mnom ... Sve u svemu - i pored guste magle na autoputu ( bilo je i karambola na naplatnoj rampi ) ja sam srećno došao do bgd-a ... iako bez tablica al me nisu zaustavljali i oposlio odmah registraciju tako da je sve g o t o v o ... CTX je moj

 

p.s.

ne da mogu da ga zajašem nego mogu da ga preskočim ... a koferi su super iako stvarno ne može kaciga da stane ... a ide ko vruć nož kroz puter ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Neka je sa srecom, puno, puno sigurnih kilometara ti zelim!!! Daj slike matoriiiiiii :jee1::takoje:

hvala ... slike sutra ... smorio sam se vozeći iz ns po magli pa jureći da ga registrujem a i morao sam nešto po kući da oposlim ( moš misliti - usred ove priče a iz čista mira mi se sinoć odvali komad od oko 2 kvadrata plafona u dnevnoj sobi ... ) ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Neka je sa srecom, puno, puno sigurnih kilometara ti zelim!!! Daj slike matoriiiiiii :jee1::takoje:

hvala ... slike sutra ... smorio sam se vozeći iz ns po magli pa jureći da ga registrujem a i morao sam nešto po kući da oposlim ( moš misliti - usred ove priče a iz čista mira mi se sinoć odvali komad od oko 2 kvadrata plafona u dnevnoj sobi ... ) ... :)

 

 

Čestitam kolega...u zdravlju da ga voziš ...

Nadam se da ostao neki evrić za popravku plafona... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Bas lepa vest, cestitam!!! Sjajan je osecaj kada krenes iz salona na novoj masini.

Zelim ti puno, puno lepih trenutaka a ostalima, pa i sebi :) da se dokopamo zeljenih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

hvala svima ... @GAGI74 - aha osećaj kad kreneš iz salona na novoj mašini je jedinstven ... @Lucky George - ma ostalo je al zovi majstora , pomeri ovo , sačekaj ono i danas sam samo jednom izašao da se vozim ... po kiši al morao sam ... i vredelo je  ... @alexanto - neću da se stavljam na spisak za Žabalj ( napisao sam tamo zašto ) al ako ne budu baš sekire padale eto mene oko 18 u kafani pa do 22 h ćemo da se družimo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav drumska braco :)))

Kao neko ko nema iskustva i znanja o skuterima i maxi skuterima, ne mogu da dam neki savet niti pomognem prijatelju koji vozi trenutno skuter i zeli da kupi novi, a ima dilemu. Zato vas molim da napisete vasa iskustva, savete, misljenja i sve sto mozete kako biste pomogli i meni i njemu.

 

Naime, covek se dvoumi izmedju Malaguti Madison 250 i Malaguti Madison 400.

E, sad, on manje vise zna o Malagutiju 250 mane-prednosti, odrzavanje, potrosnju i sl., ali mu je 400cc nepoznanica, pa bi da cuje nesto vise o njemu, kao i ovoj dilemi. Prednosti, mane, potrosnja, odrzavanje i misljenja o Madisonu 400 su vrlo dobrodosla, kao i sve to vezano za navedenu dilemu, koji od ova dva?

Hvala unapred!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako je stari Madison 400 a verovatno jeste, od toga treba bežati kao đavo od krsta... To je Franco Morini mašina koja se rđavo pokazala vrlo... 

 

Nek' ti drugar kaže koje godište Madisona razmatra  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav Alexanto,

Hvala na brzom odgovoru, u pitanju je Madison k400 iz 2004. Dva takva je nasao na oglasima, e sad, posto vidim da bas znas, jer ja nisam ni cuo za Franco Morinia, iskreno, pa bih te zamolio nesto vise o Madisonu iz ovog godista, da li potpada pod te stare modele ili je ovo novije (za mene sve preko 2000 je vau) :D

 

Ako moze nesto vise o Madisonu 400, zasto su te serije lose, od kada su krenule dobre, saveti u ovoj dilemi i sl.

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ukratko, agregat se nije dobro pokazao, troši ulje, lako ostane suv, delova nema ni na horizontu... Koliko sam gledao to godište jeste sa tim Franco Morini agregatom. Mislim da su noviji sa Minareli ili Piaggio agregatom - nisam siguran...

 

250-tka je mnogo bolja varijanta, proverena mašina, delova ko salate, mali potrošač, niski troškovi održavanja a tek nešto slabiji od tog F.Morini agregata. Najbolje daj link sa oglasa od tih 400-tki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Vazi, hvala, sad je jasno oko tih 400ki, a za 250cc je sve kako se i mislilo. Evo 4 linka pa svaki komentar i analiza kao i njihovo poredjenje znaci! Dva su 250ice, dva su 400ke :))

Jos jednom, hvala! :takoje:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/4932584/malaguti-madison-k400

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7555600/malaguti-madison-k400

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7046219/malaguti-madison-250-rs

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7569089/malaguti-madison-250rs

 

 

P.S. Ako je neko sa foruma i vlasnik nekog od navedenih, jos bolje, no, eto, od ova cetiri, vasa misljenja...

Pozz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja