Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

hvala puno , na raznim savetima i iskustvima . nekako i mene sve vise vuce na 400cc umesto 250cc .. za sada kada uzmem vise planiram gradsu voznju ,jer nekako mislim da mi treba malo vremena da se opustim i otisnem na medjugradsu ( autoput) .. ali s obzriom da ce to vrlo brzo da bude cenim nakon kopovine , ustedecu vreme i novac ako uzmem odmah 400cc umesto da prodajem 250cc pa trazim 400cc. a potrosnja mislim da jeste bitna ali ne toliko da se gleda u litar gore dole , jer ipak je to neki luksuz i uzitak , suludo je gledati skutere i motore od oko 2-3000e i onda gledati da li trosi 4L ili 5L :) :) :) .. cuo sam da je odrzavanje oko delova drasticno skuplje za 400cc umesto za 250cc pa me je to nekako alarmiralo i vuklo ka slabijoj kubikazi , tutuban sam tezak u ovoj oblosti , tako da mi ostaje da verujem sto neko kaze i proverim kasnije po forumima nalik ovom :) :) :0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

momci opet ja sa novom temom.

planirao sam da kupim coper. posto je moja kupovna moc dozvoljavala samo kineza, odlucio sam se za sprint daytonu. nakon visednevnih trazenja copera sve se svelo na daytonu jer za neki mladi ozbiljni japanac novac nemam. na nagovor mojih prijatelja odustao sam od kineza jer svi tvrde da nece mi trajati ni godinu dana. a cnovac bas za bacanje nemam tako da je to otpalo

 

e sad posto su me drugari nagovorili da bolje uzmem neki maxi skuter poznatog i proverenog proizvodjaca . posle celodnevnog traganja naleteo sam na nesto sto mi je prijatelj ponudio

 

a to je sledece

 

1. suzuki burgman 400ccm 2005. godiste 32ks 49.000km. vidljivi tragovi koriscenja, ima dosta sitnih ogrebotina . bar po njegovom opisu

 

i

 

2. kymco xciting 500 ccm kraj 2006. godine 38konja 11.000km pravih. covek se kune u motor. motor je kupila nov njegova rodjaka i poklonila svom muzu kao poklon. posto taj ima vise motora retko je vozio kymco tako da zato i ima malo predjeno. kaze da je bez ogrebotine i bukvalno izgleda kao daje izasao iz salona

 

posto su oba motora stranci molio bih dami realno otprilike kazete kolikoo ceme izaci jos i carina i porez do pred registraciju

 

e sad posto u utorak idem da pazarim jedan od njih, molio bih da mi pomognete u odabiru i posavetujete sta da gledam, da ne odem ko ovca tamo.

molim vas pomozite da konacno i ja kupim motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ovo je već XYZ tema o dilemi oko kupovine maxiskutera <_< Neka potraje večeras i sutra pa ću je spojiti sa postojećim temama i zalepiti ovde u topic da bude svima vidljiva pa da se sve buduće nedoumice rešavaju u jednoj a ne u gomili sličnih ili istih tema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако бираш само око ова два онда ја гласам за Бургмана!,пре свега зато што је са директним убризгавањем,док је Кимко са карбом и троши бога оца,а да не помињем колико је буги удобнији!! Али не би било лоше да прошириш избор јер за те новце има штошта да се пробере ... нпр неки од макси скутера који носе пијађов мастер агрегат 500 ,он има 460 ццм и 39 кс ... веома се добро показао ... има га у Априлији Атлантику класик и спринт,Пијађу ИКС9,Беверлију,Малагути Спајдермаксу...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

ma nebiram ja samo izmedju ta dva motora vec taj covek ima ta dva motora koja zna da se prodaju. i ja sam cuo sve pohvale za burgmana. ali ovaj covek, ne da nehvali burgmana, vec nehvali bas ovaj primerak jer kaze da je dosta prosao i da nemoze dami garantuje dali je prava kilometraza jer skuter nije kupljen nov . a za kymco garantuje zivotom. veliki plus mi je sto coveka znam pa nemoze tako lako dame zavrne

 

motor nemam dug niz godina a i to sto sam imao to su prdavci ( tomos apn6, bt50, automatik) nebih da ga oduzim jer sto vise trazim sve cu biti zbunjeniji. a i doslo je leto pa mi je lakse od tacke a do tacke b ici motorom

 

kolika je razlika u potrosnji izmedju ova dva motora ? litar gore dole mi nije problem bitno mi je daje motor siguran i dugotrajan.

imam vremena do utorka da razmislim o dvemu pa predlazite, pucajte, drzacu se vas jer sam totalni laik za skutere i uopste motore.

 

dali zna kako danas uzimaju osnovicu za carinjenje i porez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Буги колико шује од колега из клуба не прелази 4 л на 100 км а Кимко зна да оде и на 7... то су све искуства људи са којима се возим!!! ја ево ветрећу сезону возим АА 500 и пређох 23000км ...без већих проблема,а купио сам га доста запуштеног!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izmedju ta dva 1ups.gif .......... izabrao bi Kymca 1moto3.gif

 

kakva carina, porezi, potrosnja..... bitna su 2 tocka pod guzzcom 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Glasam i ja za Kymca, nekako kontam, sa tim Bugijem iako predjes neku km, to ce za godinu dve dana biti bas,bas predjenih km... i onda ces ga dati u bescenje a sem toga, pitanje je koliko i sta treba da se ulozi u njega. Kymco mi je u tom slucaju sigurica,... jer (ako vec kazes to za potrosnju gore dole, litar dva nema veze...) ... Pa sve i da ti ne odgovara za neki kraci period ga mozes dati u oglase, sa tim km i tim motorom, ces ga opet lakse prodati... Bar je mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ja sam uvek za kupovinu sto ocuvanijeg, u ovom slucaju Kymca! P.S. Modeli za zapadno trziste su radjeni sa ubrizgavanjem! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: v-strom 650

Daleko udobniji suzuki al ako je kimkas ocuvan kao sto kazes nema dileme onda. Na kimkasa imas par sitnica koje znaju da zezaju al otom potom ako kupis recicu ti. Kimkova masina isto perfekt. Srecna trgovina.

 

poslato iz konzulata italije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

a jos uvek mozes da pogledas i kupis aprilia scarabeo!za sve informacije raspitati se kod kolege superPOP-a!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

И ја гласам за Скарабеа.Има пуно разлога зашто,не само зато што је колегин.

Прочитај мало његову тему па добро размисли,

Кимко уме по граду да троши и 10лит/км ако није наштелован карб, а мораш га штеловати мин 2 пута по сезони у зависности колико прелазиш

Са директним убризгавањем се производи од 2008/09 и има ознаку Р.

Пробај их ако си у могућности па изабери полако.

Позз 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

skarabero mi se nesvidja. dzabe dobar ako mi neprija za oko. ukusi su razliciti

. imam jos dva dana za razmisjanje a jos uvek sam na pocetku. iskreno cymco bih uzeo samo zbog stanja i predjene kilometraze. e sad me uplasiste sa tom potrosnjom od 10 l. litar ili dva gore dole al ovo je previse. pa moj gradski auto ne trosi toliko. dzip mi trosi 12 po gradu sto ima veliki motor i masu pa treba neko to da pogura. opet dilema pa totije. kazem i sam sto duze cekam sve vise sam zbunjeniji.

 

opet vas pitam koliko bi otprilike izasla carina i porez za ove motore? cisto da imam predstavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

skarabero mi se nesvidja. dzabe dobar ako mi neprija za oko. ukusi su razliciti

. imam jos dva dana za razmisjanje a jos uvek sam na pocetku. iskreno cymco bih uzeo samo zbog stanja i predjene kilometraze. e sad me uplasiste sa tom potrosnjom od 10 l. litar ili dva gore dole al ovo je previse. pa moj gradski auto ne trosi toliko. dzip mi trosi 12 po gradu sto ima veliki motor i masu pa treba neko to da pogura. opet dilema pa totije. kazem i sam sto duze cekam sve vise sam zbunjeniji.

 

opet vas pitam koliko bi otprilike izasla carina i porez za ove motore? cisto da imam predstavu

 

Zasto zuris sa kupovinom, strpi se malo, listaj oglase nacice se nesto sto se tebi svidja i odgovara tvom budzetu. Ja ne bih uzimao strane table, bolje skupi kes i uzmi nesto nase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

 

opet vas pitam koliko bi otprilike izasla carina i porez za ove motore? cisto da imam predstavu

Нађеш неког шпедитера па се мало распиташ.Мало се све то у последњих пар месеци променило па ти је ово најпаметније.

Каталошка вредност(каталог АМСС) царина плус порез на све то.Царина за Кимко је мало већа јер мислим да је била 70% 0staa2.gif

неки договор Србије и Кине да сва роба са Тајвана буде тако оцарињена.

Опет понављам,нађи шпедитера па се мало распитај.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

ma nasao sam ja speditera ali nista tacno nemoze dami kaze do sutra jer nije uvozio nijedan kymco.

70%??????? jer si ti siguran u to? pa ne uvozim ga sa tajvana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нисам сигуран1neznam.gif,зато ти и кажем ако можеш да провериш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

proverio sam kod speditera i ovako stoje stvari

za kymco je istina da je skuplja carina od prilike oko 100e

 

caina i porez 39.000 dinara

ulazni papiri 25 e

homogalizacija u amss po novom zakonu od 19 aprila je 8700 ili 100e . nisam siguran jer sam malo pobrkao

neka taksa 3700 dinara

usluga spedicije 100e

posto nemoze vise da se carini u istom danu kao sto je do sada moglo u kladovu, mora u carinsko skladiste a to je po danu 300 dinara. e sad spediter mi kaze da moze da se zadrzi i do 10 dana dok ne doju ovi iz ams-a

sve u svemu izlazi oko 600e do pred registraciju

 

e sad sta mislite jer to mnogo ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

e pa momci ujutru krecem na put za motor.

posto prolazim i kroz bg nasao sam ovo.

 

http://www.polovniau.../kymco_xciting/

 

zato vas molim za brze odgovore dali neko zna motor i dali zna u kakvom je stanju?

covek koga sam zvao nahvalio mi motor. kaze daje presao 7800 km sto mi je manje nego onaj sto sam hteo da uvezem. kaze dakje bukvalno nov samo sto ima malo ogrebotina na auspuhu i nekoj plastikici. kaze daje los akumulator. nije indzeksen ali ako je stvarno takav bolje njega da kupim jer em mi ispada jeftiniji em manje prosao.

molim za hitne odgovore jer u u 4 h nocas polazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

9 godina star maxi sa 7800 km :stabre: Ja toliko prelazim za pola godine... Kofer i turing vizir uzima onaj ko planira da se vozi... Piaj ga da li ima servisnu knjižicu od KDM-a pa proveri na koliko i kad su rađeni servisi. Vidim da su Maxxis gume na njemu, one su prva ugradnja. Proveri diskove, koliko su pohabani. Na 8 K km moraju da budu kao novi. I još jedna stvar, ne daj Bože: koleZi rusovortak-u je pre 2 godine maznut Xciting 500 takve boje, pa nije loše obratiti pažnju na regularnost motora...

 

Sve ostalo se mora videti na licu mesta. Srećno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

hvala na upozorenju imacu to u vidu

kaze da ga je vrlo malo vozio. servisnu knjizicu nije spominjao. znam i ja da bi diskovi za tu km trebalo da budu kao novi mada se ovde na slici nevidi.

a sad ako sam bas toliki baksuz da je ukraden onda pravo da se obesim.

ma ako nevalja idem dalje

samo da nepocne kisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja