Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Баш леп примерак0takoje.gif,који је то издув на њему?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Баш леп примерак 0takoje.gif,који је то издув на њему?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Drugari, vozim piaggio x9 182 ccm i besprekorno me je sluzio oko 6 hiljada km koliko sam presao. Sad mi je iskrsla prilika za Sym Joymax 250i 2009. godiste, pa me interesuje da li je sym udoban, pouzdan i da li ce ispuniti ocekivanja koja mu je zadao x9. Piaggio bi isao na dobos i morao bih da doplatim neku sumu, sto je poprilicna peripetija, tako da se ne bih upustao u te muke ako nije motor vredan toga. Naveo bih i da mi, tokom leta, motor nije u garazi, vec je na suncu i kisi, tako da ne znam koliko je sym generalno kvalitetan proizvodjac, mada sam ovde po temama citao da je u rangu sa kymco-m sa kojim sam imao ok iskustva. Inace, jedino sto mi realno smeta na x9 je "anemicnost" u preticanju i sa suvozacem, ali ne znam da li je direktno ubrizgavanje i 5 konja vredno muka oko prodaje x9 i uvoza sym-a. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzmi Simu i mnogo ne razmisljaj tj. razmisli, cirada nije neka investicija... msm greota da stoji na suncu i kisi 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Баш леп примерак 0takoje.gif,који је то издув на њему?

 

 

Cini mi se Dragon Ada...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

nije me bilo par dana. vozilo se, sredjivalo

odkad sam ga uzeo presao sam skoro 1000 km i zaista sam prezadovoljan. sredjeno sve sto je moralo da se sredi. bilo je malo problema dok nismo provalili staje. malo je podrhtavao kada se pustao gas ali je sada to sredjeno. bio je problem sa levim diskom bio je kriv. i leva klesta su malo losije radila ali je sada sve to sredjeno. zamenjeno ulje, svecice, sve prekontrolisano i slobodno mogu da kazem da je sada u top stanju. jedino od ulaganja je ostalo da se nabavi sediste jer je popustio na jednom savu nekih 2 cm ali me to nervira i zamenicu to.

sada mi se vozi non stop nebih silazio sa njega ali ovo vreme me upropasti. tako da sada cami u garazi

20140515_171843.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

A što sedište ne uradiš kod Bobana?

А што ти ниси урадио седиште код Бобана 1nanana.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

A što sedište ne uradiš kod Bobana?

А што ти ниси урадио седиште код Бобана 1nanana.gif

 

 

 

 

Zato što mi je ovako ispalo jeftinije. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Postovanje,

Zamolio bih sve koji vide ovu temu da mi daju svoje skromno misljenje i glasaju.

Pre svega moram reci da sam potpuno nov u ovome. U skutere se ne razumem, u masine koje se nalaze u njima se ne razumem itd. . Na skuter sam prvi put seo pre godinu dana na Lefkadi, i odmah se zaljubio. Iznajmio sam skuter, i ako nisam imao dozvolu da li su mi Piaggio od 125cc. Cim sam se vratio sa mora upisao sam polaganje za A kategoriju, i evo nakon godinu dana blizi se prakticni deo ispita. ( Polaganje se nije oduzila zbog mene vec zbog zakona :-) ) Pa uz to planiram i kupovinu maxi skutera. Ono sto ja preferiram, je potrosnja goriva , udobnost, i pomogucstvu manje odlazaka kod majstora.

Procitao sam predhodne teme na ovom forumu, i svoj izbor sam sveo na tri gore navedena skutera. Pa bih vas zamolio za vase misljenje.

 

Hvala unapred ...

 

P.S Ako ima neko bolji predlog slobodno neka kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav novom kolegi 1zdravo.gif

 

 

Potrudi se malo bolje, prelistaj Maxi Scooter podforum i nacices odgovor na svoje pitanje....... ima takvih tema kolko os 1aha.gif

Nemam za sta da glasam jer su sva tri modela maxia odlicna, koji god da uzmes neces pogresiti.... srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Dobrodošao..

Darko ti je lepo napisao. Sva tri su odlicna i nećes pogrešiti koji god da uzmeš. Sva tri imaju drugaciji položaj sedenja i položaj volana za ruke. Vidis i probas sva tri pa odlučiš koji ti odgovara. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovorima.

Do sad nisam imao priliku ni jednog da vozim. Majesty vidjam dosta po gradu, hondu nijednu, a suzukija manje vise. Moji planovi su da uvezem motor iz Bugarske, posto su dosta jeftiniji nego kod nas. Samo mi je ostalo da se raspitam oko carine.

Za malo jaci skuter sam se odlucio zbog putovanja na duze staze, pa mi je bitno da ne trosi mnogo, i da vetar ne bije preterano.

Naisao sam na postove o tome da na burgmanu suvozac ima problema zbog vetra da nije bas najbolje zasticen, jel to tacno ?

I ako neko zna nek mi kaze, kolika je potrosnja ovih skutera ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Imas temu "uvoz motora iz bugarske" pa malo procitaj koliko se isplati

 

Silverwing 400. trosi 6l po gradu, 4-4.5 na otvorenom.. toliko trosi moj...

Imao sam i majesty 400 koji trosi isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koliko ja vidim ti se slabo razumeš u maxi skutere pa još kod braće bugara u šoping. Ja ne bih rizikovao sa njima, pre bih ovde kupio motor i da mogu lepo da ga pregledam i skeniram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pa kazem ja da se ne razumem :-).

Zato sam se i obratio vama.

Imam drugara koji uvozi kola iz Bugarske, po nekad uzme I neki skuter. Medjutim, od skutera koje je do sad uzimao, imao je problem samo sa jednim. Cim je seo na njega crkla mu sva elektronika.

SkuterI su jeftiniji do 30 % nego kod nas. Ali sve sto nije novo je sarena laza. Ako ga ne uzimas novog ili od coveka koga si gledao kako ga odrzava, nista ti nije sigurno. Sednes probas pa ako ti se posreci. U svakom slucaju idem licno s njim da izaberem, samo jos da odlucim koji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Burgman i Majesty trose otprilike isto, za Hondu ne znam...Moj Burgman trosi 4.7 L po gradu u nekoj umerenoj voznji, na otvorenom od 3.2 do 5.5 zavisno od nacina voznje, ovaj maximum je za 140-160 km/h na autoputu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Otkad sam prodao hondu jazz i seo na suzuki skapirao sam sve prednosti skutera pa bih ponovo u sektu,izbor je pao na dva yamahu x max 250 i malaguti spidermax 500,nemaju mnogo slicnosti osim sto poznajem vlasnike i znam da su oba u dobrom stanju,malaguti mi se vise svidja ali tu je pitanje potrosnje i registracije,kolika je razlika u odrzavanju i potrosnji izmedju ova dva skutera(naravno i u kvalitetu)ps izvinjavam se ako sam promasio mesto za postavljanje teme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

I meni se vise svidja,ista im je i cena,znas li kolika mu je potrosnja po gradu?nesto na sta bi trebalo obratiti paznju?jel su svi bez karburatora ili ne,gledam da izbegnem karbove,dusu mi je pojela vakumetrija na suzukiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Koliko ja znam u njemu je Master agregat, a svi Masteri su "ie", dakle bez karba.

Potrošnja u gradu je 4.5-5l, na otvorenom ako ga maziš 70-80-90kmh ide čak do 3.5, prosek je 4 na otvorenom.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja