Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ako hoćeš za grad,po gabaritima zbog gužvi je beverli nezamenljiv.Spidermaks je za razliku od beverlija skroz druga priča.I duži i širi.Jedino je položaj sedenja sličan.O iskustvima će napisati ko ih je već vozio.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da nije pitanje kubika koliko velicine. 500ccm ne može biti mnogo ali je pitanje pakovanja. 500ccm skuteri su dosta veci od ovih 125-250. Ja licno vozim Tmax 500, i nije mi naravno mnogo :) ali realno pošto sam u Novom Sadu, verovatno ću da predjem na 50 ili max 125, jer su dosta manji, okretniji, a nije ni bas pametno razvuci 500ccm 100-120km/h između semafara, a povuce. BG je druga priča, tu ne bih išao ispod 250, brzi je dosta saobraćaj, ima brda... Mislim da je nešto tipa Beverlija 250 idelano za to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Raspitaj se i za prenos, koliko znam sklop kvačila i varijatora kod tih skutera vece kubikaze ne voli kreni-stani voznju i gradske guzve. I sam imam 400 ccm pa mi jedan dobar majstor rekao tu informaciju. Sto rece kolega iznad, 250 ccm je za BG mama


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da, to za potrosnju mislim da stoji. Meni TMax po gradi troši koliko i Fiat Bravo 1.9 mjtd, oko 7l. Jeste da je on dizel, ali ima i 120ks i ne duva :)

Kome je bitna potrošnja treba da obrati paznju i na ovo

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako ga uzimaš čisto za grad, malo je jači. Ako planiraš malo i van grada, plus ako nekoga i povezeš, tu je taman...

Ja po Bgd vozim 400 cm3, isto je pojak...ali ga dosta vozim i van grada, uopšte ne razmišljam o destinaciji gde ću, samo peglam...:)

Baci na papir sve troškove na godišnjem nivou, pa vidi. Drugo, ako je (neki) motor u perfektnom stanju, za novce gde se uklapam, pa makar imao i 1200 cm3, ma ići ću i sa njim na posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 448 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Sto se grada tiče, Integra prolazi gde i bilo koji 125ccm. Razlika u potrosnji 2l. Razlika u registraciji 100eur. Razlika u ceni servisa 50eur. Razlika u voznji velika.

Sve je do mogucnosti vozača.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pozdrav svima. Drugar hoce da kupi Beverly iz oglasa u nastavku. Vlasnik mu kaze da skuter pri vecim brzinama baca ulje na filter i da je to normalno?! Je l moze neko strucniji da kaze nesto vise o tome, i on i ja smo operisani od mehanike i ne znamo nista oko toga…
Hvala unapred na odgovoru.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly 300, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 28000 km, Beograd. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 20 sati, MilosSani je napisao:

Vlasnik mu kaze da skuter pri vecim brzinama baca ulje na filter i da je to normalno?

Sve zavisi koliko se ulja pojavljuje tj koliko ima uljnih para.

Kad se prži na većim obrtajima vise h, normalno je da se pojavi zamašćenije u kućištu filter vazduha. To se može videti u providnom cepu na dnu kucista f.v. mala kolicina bude prisutna.

Isto se dešava i kad se pretera sa količinom ulja u motoru.

Ovo nije strasno, nema potrebe brinuti.

 

Medjutim, ako učestalo puni kućište f.v. uljem, curenje sa donje strane .... to nije dobro, motor se mora izvaditi i otvoriti.

Svaki SUS motor mora imati odušak kako bi lakše radio jer pokretni delovi (radilica-klip) dovode do toga da se stvara pritisak i vakum unutar agregata. Taj odušak je u stvari iberlauf.

Kad je losa klipna karika ili cilindar ili oba, tad nema dobrog zaptivanja pa deo komp. pritiska odlazi u karter, diže ulje i gura ga na iber i eto ga u kuc. f.v. = produvao.

 

Reci drugaru da povede nekog sa sobom ako ide da ga gleda.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Moze i tako postavljen, pojasnicu...
 
Filtriranje atoma struje kroz prizmu vremena i konverzija u svetlost steluje se pomeranjem intervala pulsirajuceg tega u vakuumu singulariteta, sto za posledicu ima promenu pokreta u drugo agregatno stanje.
 
Ovako jasno objasnjenje mugu ponuditi samo ljudi iz fele politicara i to kada im  strucni savetnici usitne i uproste na narodu razumno...
...ako me razumete :jee:
Neša, Stivena Hokinga najbolji student

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,da li neko ima iskustva sa Hondom SH 300? Da li 2008 god. vrijedi 1500 e,dobro ocuvana,presla kao 31000 km. ;)
Ili Honda SH 125 za 1000 e,presla 47000 km. 2005 god. Solidno izgleda na oko.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1994 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ta Honda sh300 2008 dobro ocuvana,ako je stvarno presla 31000km vredi 1500e.Mada i ova 125 2005 za 1000e,ako su tacni podaci vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Ta Honda sh300 2008 dobro ocuvana,ako je stvarno presla 31000km vredi 1500e.Mada i ova 125 2005 za 1000e,ako su tacni podaci vredi.
Ko ce ga znati za kilometrazu. Probao sam 125, ide ok,vuce,lijepo radi. 300 nisam palio, na oko izgleda full.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1994 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ova 300 ako dobro vidim disk ima ranflu,mislim da je presao vise od 31000.Cudan prekidac na levom delu kormana,za koji mislim da nije serijski.

Na 125 bode mi oci da je uspeo da pokida zastitnu gumu na levom tasteru na tabli.Zadnji tocak kao nov i leva dekla,a variomat kao da je pojela so.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 3 minuta, cezarpa je napisao:

Ova 300 ako dobro vidim disk ima ranflu,mislim da je presao vise od 31000.Cudan prekidac na levom delu kormana,za koji mislim da nije serijski.

Na 125 bode mi oci da je uspeo da pokida zastitnu gumu na levom tasteru na tabli.Zadnji tocak kao nov i leva dekla,a variomat kao da je pojela so.

Sta znaci uopste ranfla na disku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja