Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Fi ima sistem za provetravanje cilindara kad presisa, kad zavrnes gas do kraja i verglas dok ne izduva visak goriva iz cilinadara, u tom slucaju fi ne doprema gorivo u cilindre, mozda je u tome problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 2.5.2022. at 0:03, Desmo je napisao:

Bolje uzmi 

Uzeo sam da probam jer im je ulje za automatske menjace odlicno, slucajno smo se dotakli teme i rekose da imaju i ulja za dvotockase, za sada je sve glatko posle 1000 km 

Promenio član Drinkero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
Pre 4 sati, Disko Nindža je napisao:

Ja sam ga koristio par puta, sasvim dobro ulje i dobra cena beše ispod 1000 din/lit

900 kinti je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ekipa, trebam pomoć. Biće da su riknuli namotaji na Hondi pa su mi hitno potrebni drugi.

Pa sad pitanje - dal' neko ima, ima drugara koji ima, zna lika koji zna lika?

Šta mislite o premotavanju fabričkih, iskustva, jel neko nosio negde da se premotaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
22 minutes ago, Svaler said:

Ekipa, trebam pomoć. Biće da su riknuli namotaji na Hondi pa su mi hitno potrebni drugi.

Pa sad pitanje - dal' neko ima, ima drugara koji ima, zna lika koji zna lika?

Šta mislite o premotavanju fabričkih, iskustva, jel neko nosio negde da se premotaju?

Najbolje uzet nove.Kod nas je jedan probao namotavat i odustao brzo,jer je komplikovano i ne isplati se.E to je sad bila njegova prica...Ako dobro znam na v-tec namotaji se ne kupaju u ulju.Ima kit za njega da se prepravi da ima hladnjenje uljno,jer inace pre ili kasnije ce ponovo pravit problem.Na stranim forumima moze se naci resenje za ovaj problem,i nije neka strasna prepravka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledam ono gore na francuskom...pa koliko razumem govori se šta je sve urađeno (i kada) i koliko je to koštalo.

Neka "francuzi" isprave ako grešim...na tih 300 i kusur soma, trošak je okvirno 13500€....pride potrošnja goriva 11€ centi po kilometru.

32 gume, 7 kitova lanac-lančanik, 40 svećica....itd.

Kad se voli, mora da se pati...i plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Potreban nosac cetkica anlasera za VFR750F. 

 

Ovako izgleda

WWW.RICAMBISCOOTERMOTO.IT

Buy the Starter Motor Brush Holders Honda Vfr 750 F 1986-1997

Hocu da kupim ceo deo da nista ne lemim itd. Ukoliko ima kod nas, ukoliko nema moracu narucivati preko. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
5 minutes ago, Disko Nindža said:

A sto ti je toliki problem lemljenje? Nije to nista strasno

Mozda je nesto drugo osim cetkica pa bih da menjam u kompletu. Cena dela iz IT je smesna, 5.78e ali sa shippingom i carinom itd. nije vec ako mogu ovde naci, sto sumnjam. Nemam toliki problem sa motorom da bih ove razlemio pa lemio neke druge i na kraju sjebao nesto. Da ima neko u blizini ko ce to sigurno uraditi kako treba otisao bih kod njega da mi uradi.

Merio sam ih i u granicama su normale al je jedna malo vise potrosena.

I dalje ponekad imam problem sa vrucim startom po extra toplom vremenu da anlaser "zagrebe" i uspori ali to je sada sve redje nakon sto sam ga ocistio, ocistio kontakte itd. Trenutno sumnjam na taj deo, ne verujem da je relej paljenja jer pali sasvim normalno u svim situacijama i cuje se klik.
Ostalo mi je samo to i zamena ulja. Kablove sam cistio ali ne bas detaljno. Mozda oni po vrucem vremenu daju veci otpor pa moze i to biti. Svakako zamenski ne postoje da se kupe (negativan od akumulatora na masu, od releja do anlasera i sl.)

U krajnjem slucaju na kraju sezone otvorim deklu i proverim frajlauf mada ne vrti u prazno i nema nikakav simptom da je isti los.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

92sryc4.jpg

 

Ocekivao sam i gore ali ovo deluje sasvim ok kada sam ocistio sve. Tako da na kraju mozda cak ni sama zamena nece resiti problem, mozda je nesto drugo ali nije toliko skupo za ne pokusati.

-
pNx1ssm.jpg

 

Komutator ociscen finom smirglom i klinerom, armatura sa crvenim delom od gumice za olovke pa klinerom.
.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Gde moze da se kupi za VFR 1999g set kvacila i da li moze da kupi bez cekanja jer ne znam sta mi treba od delova dok ne premerim delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Dobar dan kolege,

imam jedno pitanje za poznavaoce CROSSRUNNER VFR 800X  i CROSSTOURER VFR 1200 X/XD.

Postoji li na tržištu DCT verzija za oba modela ? 

U fazi sam kupovine sledećeg motocikla ali isključivo DCT verziju ... a oba ova modela mi se sviđaju.

Dobro bi mi došla i neka preporuka ....

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Opa bato, brzo si se presaltao Srele, neki novi momenti. Iskreno si me obradovao.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dok se ti raspitujes pečen si bato. Vidi o oba sam se raspitivao kao budućim naslednicima mog cbf-a. Nisam siguran za prvi, uglavnom sam vidjao sam manuelnim menjacem, dok je drugi u vecini slučajeva sa dct, kardan, zicane felne 130 ks i tezak bas bas. I jedan i drugi su dobri na svoj nacin u zavisnosti sta tebi treba. Rekao bi da je ovaj prvi malo agilniji, sto bi rekli povozniji.
Meni je sve to bilo u opticaju dok nisam probao novi Gs, zeznuše me banditi

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Da nema neko možda šraf koji drži oklop za RC 46 2000. godište? Izgleda da nije bio lepo zašrafljen i samo sam jedan dan video da ga više nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja