Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
16 hours ago, Djeronimo said:

Ovih dana cu otici da pogledam jedan VFR 800 F sa oglasa (2014to godiste).

Deluje mi da ima sve sto meni treba od motora, kofere, abs, tc, dovoljno snage.

Imam nekoliko pitanja:

 

Kakav je sto se tice udobnosti na duzim putovanjima?

Cini mi se da je u dobrom stanju, mada je presao 70 hiljada, to ne bi trebalo da predstavlja problem ako je odrzavan?

Na sta posebno da obratim paznju kad budem pregledao motor? Svakako planiram da ga majstor pogleda ako mi bude odgovarao.

 

Након 500км почне да трне дупе ( а трнуло би да је незнам ти ја шта ) , ја имам 88000км на сату а на 80000 сам отварао да видим зазор на вентилима - установио да нема одступања и затворио по принципу 'нарани свиње и НЕДИРАЈ' , мотор одржавам и држим као борбени авион - у сваком тренутку да могу да седнем и ВАТРА  , гледај опште стање и чудне звукове, ако су шрафови оглабани онда је или неко пуно радио на њему (а болео га кики да уложи 500рсд у нове шрафове) или је једноставно био нестручан и неупућен. Више волим да видим чачкане ствари на мотору са нормалним траговима од алата (што је и нормално) него да видим да нема никакав траг - што указује да НИКАД НИШТА НИЈЕ ПРОВЕРЕНО НИ СЕРВИСИРАНО. Опет ово правило важи за моторе са малом километражом, где је километража као код овог - онда волим да идим и да је отваран штап (проверавао је па је вероватно и уље заменио ) .  Волим да упали из цуга, без молитвених ритуала , додавања гаса, псовки и ударања итд. Гледај зазоре на пластикама, ако је крпљено онда их обично мрзи да довуку како треба, ако је ударио фронтално онда то оставља трагове на врату и троугловима (од исправљања) , ако је фарбан у исту фарбу - то ми је аларм, ако је фарбан у боју коју произвођач никад није имао у понуди - то може а и немора да буде аларм , можда је стварно желео да бајк буде јединствен ( а има прегршт случајева)  итд итд итд , обично чим видим продавца - знам скоро па стопостотно дал ће бити трговине или не

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

Da li je neko nekada proveravao dotegnutost 3 srafa na frajlaufu (ako je ovo frajlauf, na engleskom je starter clutch)? Procitao sam da mogu da popuste (stezu se na 40Nm) pa onda se moze desiti da pukne.  Ne znam koliko je to cesto da popuste, da li je neko proveravao itd? :)

r78GnCI.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
Just now, MOTOM said:

Uzmi moment ključ pa polako

Gledao sam, nije nesto komplikovano, cak i ne mora da se istace ulje ako je na copavoj, ali ne bih posle da stavljam diht masu umesto originalnog dihtunga, pa bih ostavio kada budem nesto vise porucivao iz inostranstva. Takodje morao bih kupiti i moment kljuc. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Motorcyclist said:

Gledao sam, nije nesto komplikovano, cak i ne mora da se istace ulje ako je na copavoj, ali ne bih posle da stavljam diht masu umesto originalnog dihtunga, pa bih ostavio kada budem nesto vise porucivao iz inostranstva. Takodje morao bih kupiti i moment kljuc. 

Nemoras kupovat moment kljuc,moze to i na osecaj.Ili pozajmi od nekog,neces ga koristit svaki dan.Vredi proverit,jer ja sam vec prosao tako da su popustili sarafi,i puko frajlauf(rc24).Kad sam kupio rc36,krenio odmah te godine na more.Citavim putem sam razmišljao kako stoje ti sarafi.Kad sam stigao kuci, skinem deknu,2 sarafa popustena...Ocistio i zalepio plavim loktajdom.Inace se i fabricki lepi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
17 minutes ago, wiking said:

Nemoras kupovat moment kljuc,moze to i na osecaj.Ili pozajmi od nekog,neces ga koristit svaki dan.Vredi proverit,jer ja sam vec prosao tako da su popustili sarafi,i puko frajlauf(rc24).Kad sam kupio rc36,krenio odmah te godine na more.Citavim putem sam razmišljao kako stoje ti sarafi.Kad sam stigao kuci, skinem deknu,2 sarafa popustena...Ocistio i zalepio plavim loktajdom.Inace se i fabricki lepi.

Da pise u manualu da se lepe.

To bi mogao sam dotegnuti,kazem jedino sto ne zelim stavljati diht masu. Vec reparraciju tj. zamenu opruga,valjaka ne bih znao.

Gledao sam i ciscenje startera (motor ne clutch,) ne deluje komplikovano al nije bas pristupacno. Mada trenutno me ne muce problemi sa vrucim startom, retko se desi. 

Moram i akumulator promeniti uskoro 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Motorcyclist said:

Da pise u manualu da se lepe.

To bi mogao sam dotegnuti,kazem jedino sto ne zelim stavljati diht masu. Vec reparraciju tj. zamenu opruga,valjaka ne bih znao.

Gledao sam i ciscenje startera (motor ne clutch,) ne deluje komplikovano al nije bas pristupacno. Mada trenutno me ne muce problemi sa vrucim startom, retko se desi. 

Moram i akumulator promeniti uskoro 

Ja sam napravio zaptivac dekne od hamer papira,i malo sam stavio viktor reinc diht mase,al malo.Mislim da je originalni klingerit zaptivac oko 7eura.Onda to nisam mogao nabavit,pa sam pravio sam.Najbolje je da skupis sta zelis radit na toj strani agregata,i onda sve odjednom uradis.Frajlauf je fabricka boljka vfr750-ke.Na 800-ki su to vec resili,puno malih rolnica,umesto tri.Na ovu stvar treba obratit paznju,jer posle kosta dosta puno.Polovnih frajlaufa sve je manje.Meni je moja stara rc24 davala znake(krckanje kod palenja na hladno),ali ja sam to zanemario,a iskreno receno onda sam bio nov pecen vfr vozac,i nisam ni znao o cemu se radi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
40 minutes ago, wiking said:

Ja sam napravio zaptivac dekne od hamer papira,i malo sam stavio viktor reinc diht mase,al malo.Mislim da je originalni klingerit zaptivac oko 7eura.Onda to nisam mogao nabavit,pa sam pravio sam.Najbolje je da skupis sta zelis radit na toj strani agregata,i onda sve odjednom uradis.Frajlauf je fabricka boljka vfr750-ke.Na 800-ki su to vec resili,puno malih rolnica,umesto tri.Na ovu stvar treba obratit paznju,jer posle kosta dosta puno.Polovnih frajlaufa sve je manje.Meni je moja stara rc24 davala znake(krckanje kod palenja na hladno),ali ja sam to zanemario,a iskreno receno onda sam bio nov pecen vfr vozac,i nisam ni znao o cemu se radi.

Bio je set za reparaciju na Wemoto, oko 35e. Hvala na savetima :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam na mojoj bivsoj RC36/2 menjao ceo frajlauf i igrom slučaja sam četiri puta skidao desnu deklu i nikada nije curela.

A original dihtung je bio oko 12e u Delti ako se dobro sećam.

Standardan problem je što dodje do pucanja samog kućišta frajlaufa pa imaš problem pri pokretanju hladnog motora jer tad krene da proklizava frajlauf.

Zamenio sam kompletan deo sa rolnicama i oprugicama iako se na starim delovima nisu poznavali nikakvi tragovi potrosenosti.

Evo kako je to izgledalo, levi deo je stari i jasno se vidi gde je pukao.20190408_190305.thumb.jpg.8dbe9c7cbce44ddfaee2c6edbf0d724d.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
3 hours ago, Novak Lazovic said:

Ja sam na mojoj bivsoj RC36/2 menjao ceo frajlauf i igrom slučaja sam četiri puta skidao desnu deklu i nikada nije curela.

A original dihtung je bio oko 12e u Delti ako se dobro sećam.

Standardan problem je što dodje do pucanja samog kućišta frajlaufa pa imaš problem pri pokretanju hladnog motora jer tad krene da proklizava frajlauf.

Zamenio sam kompletan deo sa rolnicama i oprugicama iako se na starim delovima nisu poznavali nikakvi tragovi potrosenosti.

Evo kako je to izgledalo, levi deo je stari i jasno se vidi gde je pukao.20190408_190305.thumb.jpg.8dbe9c7cbce44ddfaee2c6edbf0d724d.jpg

Hvala na ovome narocito kada si spomenuo problem sa hladnim startom. Ja  nemam problema sa hladnim startom, uvek pali bez problema hladan. Jedino kada se ugreje ponekad zna da zavrti pa stane, pa moram iz drugog puta. Ili je slab akumulator (sto je cudno jer pali hladan i posle nedelju dana stajanja napolju), sam starter motor (nzm naziv po naski), kazu imaju neke cetkice mogu da se ociste ili starter relej. 

On svaki put upali, samo sto ponekad ugrejan nece iz prve, iako se sada sve redje desava od kako sam cistio sprejom kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, Motorcyclist je napisao:

On svaki put upali, samo sto ponekad ugrejan nece iz prve, iako se sada sve redje desava od kako sam cistio sprejom kontakte.

Sprejom se kontakti ne ciste, to si samo zamazao problem tj odložio na neko vreme.

Rasklopiš prekidač, kontakt čistiš finom šmirglom, tankim srafcigerom da bi sagledao stetu i dal ima smisla pakovati/vratiti na bajk ili tražiti drugi.

Zastoj pri verglanju je redovna pojava (kod maxia) i kao uzrocnik je 90% slucaja problem do prekidača.

 

to je i mene zezalo prosle sezone na NC

IMG-20201004-121507.jpg

 

IMG-20201004-122233.jpg

 

IMG-20201004-122438.jpg

 

Dok ne rasklopiš i vidiš štetu/saniraš ništa nećeš uraditi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
16 hours ago, Novak Lazovic said:

Ja sam na mojoj bivsoj RC36/2 menjao ceo frajlauf i igrom slučaja sam četiri puta skidao desnu deklu i nikada nije curela.

A original dihtung je bio oko 12e u Delti ako se dobro sećam.

Standardan problem je što dodje do pucanja samog kućišta frajlaufa pa imaš problem pri pokretanju hladnog motora jer tad krene da proklizava frajlauf.

Zamenio sam kompletan deo sa rolnicama i oprugicama iako se na starim delovima nisu poznavali nikakvi tragovi potrosenosti.

Evo kako je to izgledalo, levi deo je stari i jasno se vidi gde je pukao.20190408_190305.thumb.jpg.8dbe9c7cbce44ddfaee2c6edbf0d724d.jpg

To bi ti u Indiji zavarili za cirka 7 rupija  !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
13 minutes ago, Satelis said:

Sprejom se kontakti ne ciste, to si samo zamazao problem tj odložio na neko vreme.

Rasklopiš prekidač, kontakt čistiš finom šmirglom, tankim srafcigerom da bi sagledao stetu i dal ima smisla pakovati/vratiti na bajk ili tražiti drugi.

Zastoj pri verglanju je redovna pojava (kod maxia) i kao uzrocnik je 90% slucaja problem do prekidača.

 

to je i mene zezalo prosle sezone na NC

IMG-20201004-121507.jpg

 

IMG-20201004-122233.jpg

 

IMG-20201004-122438.jpg

 

Dok ne rasklopiš i vidiš štetu/saniraš ništa nećeš uraditi.

Hvala, rastavljao sam ali nisam detaljno kontrolisao. Ne desava se cesto pa nisam previse zabrinut ali opet volim da je sve tip top. :)

Sto se tice zamene samih delova unutra tu se vec ne razumem gde bih to nasao osim na prodavnicama preko grane tipa motorcycleparts i sl.

 

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rastavljao jesi al priznaj da si samo rastavio sklop, ne i sam prekidač pa si tako sa strane, izmedju spoja prskao sprej..... ako je tako, jbg stao si na pola puta.

Generalno slabasni su kontakti unutra + sto je u mom slučaju kretenski uradjeno (klizno/pritisni umesto da je samo pritisni).

 

Delova zamenskih unutar prekidača nema, teško da ćeš i samo prekidač naći ili ti osudjen si da kupiš ceo sklop bio polovan ili nov.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
6 minutes ago, Satelis said:

Rastavljao jesi al priznaj da si samo rastavio sklop, ne i sam prekidač pa si tako sa strane, izmedju spoja prskao sprej..... ako je tako, jbg stao si na pola puta.

Generalno slabasni su kontakti unutra + sto je u mom slučaju kretenski uradjeno (klizno/pritisni umesto da je samo pritisni).

 

Delova zamenskih unutar prekidača nema, teško da ćeš i samo prekidač naći ili ti osudjen si da kupiš ceo sklop bio polovan ili nov.

 

Jeste nisam rastavljao do kraja jer i dalje nisam siguran da je to izvor problema.

Hvala na savetu ali necu sigurno za sada kupovati zamenski prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

Ulje je takodje zrelo za zamenu, koristite li 10w-50, 15w-50 ili 10w-40? Nisam primetio da trosi ulje, ali s obzirom na godine i da vozim samo kada je toplije, 10 ili 15w-50 deluje kao bolji izbor.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Ako nekom treba. Ostalo mi viška dok sam vozio VFR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

275466662_10228091106407825_321800999921

Dyno result! "Teho takapyörältä" means power measured from the rear wheel. So true engine power is around 100? Carbs were synchronized and fuel mixture adjusted on a dyno table. Valve clearences also checked. Surprisingly they were somewhat OK after 30 years. Previous service records show no proof that they were ever checked before this.

RC36/1 1992

 

Skinite sliku i zumirajte ako se ne vidi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja