Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4403 postova

Upalih danas , nije nesto ni ladno, zvuk kao da radi na 2 cilindra, nema dima. Reko ode svecica. Upalim ponovo uz malo gasa i vratim cok, drzim gas i kada se malo ugrejao vratio je zvuk i poceo da radi kako treba. Da li svecica ili karburatori zezaju, svakako cu svecice menjati kad dodje sezona. Cuo sam da su one napred patnja za promeniti...

 

Takodje prisutno mi je i neki zvuk cvrkanja dole iz motora, mogu da cujem u leru, kao da neko kucka. Ne znam da li je bio prisutan i ranije ali sam sada primetio :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Evo me u voznji,sve ok, bez trzanja, pucanja, knedli... Bem li ga sta mu bi...
Ništa. "Uspavali" se cilindri i svećice pa dok se malo razbude. Šalu na stranu, imao sam i ja situacije da se upitam: "Šta joj je sad?" Te hoće, te neće a sve u nekoliko prvih sekundi posle pokretanja. Onda ukači i samo prede. Vozio sam i do majstora u kraju i ništa. V4 je to, svašta može da podnese. Dokle god radi i vuče kako treba, vozi i ne brigaj brigu.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Мени је ово најсекси боја за тај модел. Замало једном да купим један, али не овако очуван иако са половином километара. Ова макина има 81000 км, али топ стање и само пар измена у односу на оригинал.

 

08.1992 HONDA VFR 750 F N (Strasse) grün

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
1 hour ago, lomitelj said:
5 hours ago, Motorcyclist said:
Evo me u voznji,sve ok, bez trzanja, pucanja, knedli... Bem li ga sta mu bi...

Ništa. "Uspavali" se cilindri i svećice pa dok se malo razbude. Šalu na stranu, imao sam i ja situacije da se upitam: "Šta joj je sad?" Te hoće, te neće a sve u nekoliko prvih sekundi posle pokretanja. Onda ukači i samo prede. Vozio sam i do majstora u kraju i ništa. V4 je to, svašta može da podnese. Dokle god radi i vuče kako treba, vozi i ne brigaj brigu.

Hvala.

Nije prvi put,znalo je kad je bilo hladno da tako na sec dok ne "ukaci" cim zagreje se par sec sve ok. Kad je toplo sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
3 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Мени је ово најсекси боја за тај модел. Замало једном да купим један, али не овако очуван иако са половином километара. Ова макина има 81000 км, али топ стање и само пар измена у односу на оригинал.

 

08.1992 HONDA VFR 750 F N (Strasse) grün

Meni je bela ili crvena ali sa belim felnama.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Ма скроз ок. Ја кад сам гледао и црвене и остале боје тада и ова ми уживо ”за моје око” била нешто посебно несвакидашње.

 

Нема нити један други мотор у таквој боји.

 

Црвених има разних марки, поред незаобилазних Дукатија, али овакву зелену само сам видео код ове Хондице и баш ми је била необична и неодољива.

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
13 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Ма скроз ок. Ја кад сам гледао и црвене и остале боје тада и ова ми уживо ”за моје око” била нешто посебно несвакидашње.

 

Нема нити један други мотор у таквој боји.

 

Црвених има разних марки, поред незаобилазних Дукатија, али овакву зелену само сам видео код ове Хондице и баш ми је била необична и неодољива.

Ako ti se baš sviđa, evo ti info o toj boji. 

G-142M Tasmania green metallic
Promenio član MOTOM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ona zelena od gore sa 81 Tkm je sa švicarskog oglasnika.
Zmaj za 900 franaka.



Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

Imam ja slican zvuk samo tek se cuje kada se priblizi motoru, ne ovako ekstremno i ne cuje se kada se povecaju obrtaji :). Sutra voznja konacno. Cim otopli provera svecica, da li sve imaju varnicu, kakve su boje itd. Karburatori mi deluju dosta komplikovanije nego na GPZ-u tako da ne verujem da cu cackati za sada, reko da proverim pilot diznu, malo ocistim. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Da li neko ima relej pumpe?

Neko je budzio instalaciju pa sad jedno po jedno vracam na mesto,danas mi se u voznji ugasio motor,nema da baca varnicu,sad nece ni da vergla.kad se pritisne taster.Jer ispod sedista je bio neki box za alarm to sam sve izvadio i sad vracam na fabricku instalaciju jednu po jednu stavku.

Motor Honda Vfr RC24

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Ovih dana cu otici da pogledam jedan VFR 800 F sa oglasa (2014to godiste).

Deluje mi da ima sve sto meni treba od motora, kofere, abs, tc, dovoljno snage.

Imam nekoliko pitanja:

 

Kakav je sto se tice udobnosti na duzim putovanjima?

Cini mi se da je u dobrom stanju, mada je presao 70 hiljada, to ne bi trebalo da predstavlja problem ako je odrzavan?

Na sta posebno da obratim paznju kad budem pregledao motor? Svakako planiram da ga majstor pogleda ako mi bude odgovarao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja